Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie zblizamy sie do sedna sprawy ;-)

To nie jakosc poszczegolnych/pojedynczych elementow decyduje o calosciowym koncowym efekcie. Moze czasami nawet proste elementy (jak moje Technicsy ) umiejetnie wkomponowane w calosc, sa zupelnie wystarczajace dla osiagniecia zamierzonego celu.

 

Ale dla „zakutych pal“ jest to jest zbyt skomplikowane, by zrozumiec jak to dziala i uwierzyc ze to jest mozliwe.

 

BTW.

Juz od dluzszego czasu moje slynne Technicsy zostaly zastapione Hypexami, tak ze przy nastepnych sarkastycznych uwagach musimy sie przestawic na Hypexy i Toshiby

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, xajas napisał:

Moze czasami nawet proste elementy (jak moje Technicsy emoji6.png) umiejetnie wkomponowane w calosc, sa zupelnie wystarczajace dla osiagniecia zamierzonego celu.

Muszę Cię zmartwić - nie są wystarczające do osiągnięcia dźwięku HI-END. Hypexy I Toshiby - też nie.

Do niczego się nie zbliżamy. Jeszcze bardziej oddalamy sie od siebie. Ty piszesz o Sonus Faber - Hi-END i pokazujesz zwrotnicę Zabawki tej firmy - podpisując że to zwrotka kolumny Renomowanej Firmy Hi-End.

 Dla mnie to badziew. Dla Ciebie produkt Renomowanej Firmy Hi-End. Dal Ciebie Sonus Faber to firma Hi-End. Dla mnie - NIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, babatular napisał:

Dal Ciebie Sonus Faber to firma Hi-End. Dla mnie - NIE

Sonus Faber to nie Hiend? Łożesz ... to co jest tym hiendem ... ?

Rozumiem, że SF robi różne kolumny, na różnym poziomie cenowym i grania ... również "kolumny/zabawki" ... zdarzy się również wypuścić kiepski model ... ale żeby od razu nie hiend? 

Idąc takim tokiem rozumowania hiendem nie będą również takie firmy jak: Focal, B&W, Tannoy ... itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A czy w tym całym temacie został wspomniany jakikolwiek monitor uznawany bezsprzecznie za hi-end? Mam wrażenie, że nie. Coraz bardziej się przekonuje, że z hi-endem jest jak z d..ą - każdy ma swoją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, szpakowski said:

Sonus Faber to nie Hiend? Łożesz ... to co jest tym hiendem ... ?

Rozumiem, że SF robi różne kolumny, na różnym poziomie cenowym i grania ... również "kolumny/zabawki" ... zdarzy się również wypuścić kiepski model ... ale żeby od razu nie hiend? 

Idąc takim tokiem rozumowania hiendem nie będą również takie firmy jak: Focal, B&W, Tannoy ... itd.

Bo to nie jest żaden Hi-End tylko lepsze Hi-Fi

Focal grande utopia może gdzieś się tam troche łapie ale to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piter z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piter z napisał:

Bo to nie jest żaden Hi-End tylko lepsze Hi-Fi

Ok, rozumiem ... czyli jednak lecimy na Marsa ...

10 minut temu, Seyv napisał:

A czy w tym całym temacie został wspomniany jakikolwiek monitor uznawany bezsprzecznie za hi-end? Mam wrażenie, że nie. Coraz bardziej się przekonuje, że z hi-endem jest jak z d..ą - każdy ma swoją.

Na początku wątku, przynajmniej większość tu piszących uznała za taki SF Extrema. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szpakowski napisał:

Na początku wątku, przynajmniej większość tu piszących uznała za taki SF Extrema. 

SF to dzisiaj nie ta sama firma co za czasów pierwszych Extrem.

Focal to także już coś innego niż stary JMLab.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rochu napisał:

SF to dzisiaj nie ta sama firma co za czasów pierwszych Extrem.

Focal to także już coś innego niż stary JMLab.

Dzisiaj nic nie jest takie jak kiedyś ... ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szpakowski napisał:

Sonus Faber to nie Hiend? Łożesz ... to co jest tym hiendem ... ?

Rozumiem, że SF robi różne kolumny, na różnym poziomie cenowym i grania ... również "kolumny/zabawki" ... zdarzy się również wypuścić kiepski model ... ale żeby od razu nie hiend? 

Idąc takim tokiem rozumowania hiendem nie będą również takie firmy jak: Focal, B&W, Tannoy ... itd.

Bo nie są wymienione marki firmami Hi-end. Może mają jakieś pojedyńcze produkty które można by sklasyfikować jako Hi-end. Może. Tak, dobrze zrozumiałeś. Sonus Faber to nie Hi-end.

Firmy Hi-end to np. DCS, Gryphon, Solution.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, babatular napisał:

Solution

Jeżeli ten bezbarwny suchotnik-jazgotnik to hiend ... to ja dziękuję za taki hiend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szpakowski napisał:

Jeżeli ten bezbarwny suchotnik-jazgotnik to hiend ... to ja dziękuję za taki hiend.

Miałeś w domu jakiekolwiek urządzenie Solution ?

Odpowiem: NIE MIAŁEŚ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, babatular napisał:

Miałeś w domu jakiekolwiek urządzenie Solution ?

Odpowiem: NIE MIAŁEŚ.

NIE, NIE MIAŁEM, słuchałem (chyba serii 710) u znajomego na Wilsonach S3. Szkoda takich fajnych kolumn do takiej kiepskiej elektroniki.

Nie widzę również powodu, żeby przynosić to do domu, po co się męczyć takim dźwiękiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szpakowski napisał:

NIE, NIE MIAŁEM, słuchałem (chyba serii 710) u znajomego na Wilsonach S3. Szkoda takich fajnych kolumn do takiej kiepskiej elektroniki.

Nie widzę również powodu, żeby przynosić to do domu, po co się męczyć takim dźwiękiem?

Jasne że słuchałeś i wiesz. . To już lepiej od Solution mieć Technicsa i Toshibe.

A co Wilsona  - to jak ma grać jak stroiciele Wilsona skaszanili tweeter Scana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, babatular napisał:

Jasne że słuchałeś i wiesz. . To już lepiej od Solution mieć Technicsa i Toshibe.

A co Wilsona  - to jak ma grać jak stroiciele Wilsona skaszanili tweeter Scana.

Może jeszcze powiesz, że Wilson to nie hiend? Poza tym w modelu którego słuchałem była jeszcze kopułka Focala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, babatular napisał:

Jasne że słuchałeś i wiesz. . To już lepiej od Solution mieć Technicsa i Toshibe.

A co Wilsona  - to jak ma grać jak stroiciele Wilsona skaszanili tweeter Scana.

Dla ścisłości - Soulution

SF nie hi-end, Wilsony skaszanione

Babatular , podaj przykład kolumn które według Ciebie nie są skaszanione i mogą być zaliczone do hi-end ( żeby być w temacie , najlepiej monitorów )

sa takie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może Hi End to nie jakaś poszczególna firma a  efekt końcowy ?                                                                                                             zrobiona akustyka, wzmacniacz, CD, kolumny - mogą być Harbeth m40.2 ;-)  kable, podstawki.....

...i wtedy można powiedzieć....każdy ma Hi END na jaki zasłużył/zapracował ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babatular widzę doktorat z hi-endu robił i ma listę rzeczy hi-endowych. Dlatego traktuje tu piszących jak uczniaków. Jak gdzieś pisał już się obsłuchał. Na nowe odsłuchy już jeździć mu się nie chce, więc ta lista jest zamknięta i niestety nowych hi-endów już niestety nigdy nie będzie. Według niego są firmy hi-end, które produkują same hi-endy (przykład podany). I są firmy jak Sonus Faber, którym te hi-endy wychodzą wnioskuje z wpisów przypadkiem... I niemożliwym jest zrobienie czegokolwiek hi-endowego przez kogoś spoza listy, bo przecież podał regułkę hi-endu i pewnie jakiś wzór matematyczny na to babatular też ma...

Audio jak każda inna dziedzina, ma wielu zadufanych w sobie osobników, którzy patrzą sobie (według ich mniemania) z drugiego piętra na tych w piwnicy. Co poradzisz... I dziwnie jakoś każdy ma inne wyobrażenie tego mitycznego hi-endu. I każdy myśli, że ten jego wzór jest jedyny, co po autorytarnych wpisach takiego babatulara widać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wątku, przynajmniej większość tu piszących uznała za taki SF Extrema. 

Podpisuje sie pod tym. To nie zestaw glosnikowy, to dzielo sztuki! Dla mnie napiekniejszy objekt w historii Audio.Nawet jesli brzmieniowo sa duzo lepsze

 

 

 

 

Miałeś w domu jakiekolwiek urządzenie Solution ? Odpowiem: NIE MIAŁEŚ.   

 

spojrzyj w lustroobojetnie o jakim ustrojstwie piszesz, pozytywnie czy negatywnie, czy miales je w domu?odpowiem: NIE MIALES 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie miał tylko słuchał na wystawie. Dla mnie takie słuchanie mija się z celem bo warunki są przypadkowe?.

6 godzin temu, babatular napisał:

Ale co z jakoscia brzmienia

Możesz zamówić i sprawdzić i opisać na forum?. Wykończenie to jak najbardziej hi- end.

5 godzin temu, xajas napisał:

Zapomniales jeszcze jakies tam MMExact zwrotnice

No tak ale rozwiązanie bardzo fajne duże odległości między elementami tylko dodatkowa obudowa, którą trzeba gdziesz w pobliżu ustawić aby połączenia były jak najkrótsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Firmy Hi-end to np. DCS, Gryphon, Solution.

Teraz jestem rozczarowany. Jak mozesz uznac dCS za High-End, jesli stosuja DSP

The powerful digital processing platform of Scarlatti DAC is based around Field Programmable Gate Array (FPGA) chips, Digital Signal Processing (DSP) chips and a microcontroller system. All of these use code developed and maintained in the UK by dCS.

The optimised DSP filters available to Scarlatti DAC ensure you can extract every last nuance of musical detail by tuning the system to suit your personal preference

Sam nie wiesz co piszesz.
Tak to jest, jak sie zna takie produkty z okladek magazynow Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 14:43, Chicago napisał:

...jak sądzicie, czy z budżetem prawie 400 tysięcy złotych byłby wielki problem w zrobieniu tak prymitywnej i prostej konstrukcji jaką są kolumny głośnikowe do domowego stereo? [...] Proszę o chwilę rozwagi zanim się coś napisze, bo widzę, że high-endowa audiofilskość nie dopuszcza myśli do siebie, że można zlecić do wykonania DIY nawet najwybredniejszy projekt - kwestia środkow i determinacji

Jako osoba rozsądna powinieneś powierzyć takie środki (400 000 PLN) osobie, która gwarantuje nadzwyczajny rezultat pracy. Ale jak ją wybrać, jaki rodzaj castingu zastosować...?

No, chyba trzeba założyć, że jeśli ktoś w małym budżecie osiąga więcej niż inni, to jest godny, by zaproponować mu wysokobudżetowe zlecenie. Na moje rozeznanie wśród firmowych produktów jest wciąż najwyższa jakość.

I całkowitą rację ma @babatular, że produkty DIY grają najczęściej bardzo źle. Bez wymieniania, ale osoby z tego wątku są doskonałym potwierdzeniem takiej tezy. Po prostu hi-end to pewnego rodzaju gwarancja. Z kolei to pojęcie wyklucza przypadkowość. Incydentalność. W produkcie hi-end wartość przerasta jego cenę.

Skoro wybieramy dwudziestkę kolumn bez względu na cenę, to po licho o niej pisać? Ja osobiście na 20. miejscu bym umieścił najtańsze kolumny dostarczające hi-endowe wrażenia. Nie będą najlepsze w skali bezwzględnej, ale będą kontrastowo odbiegały od reprezentacji hi-fi.

A tak poza wszystkim, to monitory hi-end będą zawsze w grupie: "graja jak większe kolumny" albo "monitor grający basem kolumny podłogowej". Takie jest życie i statystyczne gusta i dowód, że monitor hi-end dąży do czegoś, co na tej drodze do doskonałości jest przed nim. Przykra konkluzja dla tych, którzy widzieli w nim punkt docelowy ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, morawka napisał:

Dla ścisłości - Soulution

SF nie hi-end, Wilsony skaszanione

Babatular , podaj przykład kolumn które według Ciebie nie są skaszanione i mogą być zaliczone do hi-end ( żeby być w temacie , najlepiej monitorów )

sa takie ? 

Ale co do Wilsona to nie moja opinia - o skaszanione kopułkę pisał niezależny tester - jakże znany na forum. Wid,e że nie zajarzyłeś. Kameleon i Veenere to Hi-end jakiego świąt nie widział.

3 godziny temu, xajas napisał:


Teraz jestem rozczarowany. Jak mozesz uznac dCS za High-End, jesli stosuja DSP

The powerful digital processing platform of Scarlatti DAC is based around Field Programmable Gate Array (FPGA) chips, Digital Signal Processing (DSP) chips and a microcontroller system. All of these use code developed and maintained in the UK by dCS.

The optimised DSP filters available to Scarlatti DAC ensure you can extract every last nuance of musical detail by tuning the system to suit your personal preference

Sam nie wiesz co piszesz.
Tak to jest, jak sie zna takie produkty z okladek magazynow Audio

Mają prawo. Oni też chcą zyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Chicago napisał:

(...) Na przykład obudowy...??? Ja robiłbym obudowy w Danii. Dlaczego w Danii? Bo tam mieszkają najlepsi stolarze na świecie

Mam przykład takiej wzorowej duńskiej stolarki to System Audio Pandion 2 również z niecodzienną koncepcją budowy.

To pierwszy głośnik na świecie, który powstał na otwartym forum. Wszyscy zostali zaproszeni do udziału, wkładu lub po prostu ciekawie śledzą projekt, krok po kroku.

SA pandion 2 jest wynikiem współpracy 110 inżynierów-wolontariuszy z doświadczonym zespołem projektowym SA. Inspirujący proces stworzył 75 artykułów na temat nowoczesnego projektowania głośników, ponad 450 zapisanych stron o technologii, akustyce, dźwięku i wielu innych rzeczach.

Ole Witthøft, który założył System Audio A / S w 1984 roku. Przez długi czas szukał naprawdę dobrych głośników i jako muzyk wiedział, jak powinna brzmieć muzyka. Ole wyjaśnia: „Nie było głośników, które mogłyby odtwarzać muzykę na żywo. Większość z nich brzmiała nudno. Jeśli nie usłyszysz szczegółów dźwięku lub poczujesz to uczucie, ponieważ reprodukcja jest zbyt słaba, nigdy nie doświadczysz, jak ekscytująca może być muzyka. Zastanawiałem się, dlaczego kolumny konkurują o najlepszą specyfikację techniczną, kiedy liczy się dźwięk ”.

Dlatego postanowił zbudować własne głośniki. W ciągu kilku lat zapotrzebowanie na głośniki Ole Witthøft wzrosło iw 1984 roku System Audio A / S stało się rzeczywistością. 
Dziś Ole Witthøft jest kierownikiem działu R / D i stale pracuje nad tym, aby głośniki SA nadal pokazywały nowe sposoby.

Dźwięk SA pandion 2 jest całkowicie transparentny, dobrze wyważony, wierny w dynamicznych kontrastach i zaskakująco duży. Dodatkowo nuty instrumentów zostały przedstawione przykładowo wyraźnie, co stanowiło dobrą podstawę do skoncentrowania się również na interpretacji.

Zapewne to jeszcze nie hi-end tylko rzetelne hifi to jednak wierzcie, że potencjał mają te maleństwa.

Specyfikacja techniczna:

- Moc maksymalna: 200W
- Minimalna moc wzmacniacza 70W
- Zakres częstotliwości +/- 1,5 dB: 40-25.000 Hz
- Impedancja: 4-8 Ohm
- Czułość (1 W / 1 m): 87 dB
- Podział zwrotnicy: 2000 Hz (24 dB / okt.)
- Głośnik wysokotonowy: 1 x D2905/990007 Q113
- Głośnik niskotonowy: 15W/4531G08 Q113
- Konstrukcja: 2-drożna bas-refleks
- Wymiary (szer. X wys. X gł.) Cm: 19x34,5x26,5
- Waga (kg): 8 kg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

SA-pandion-2-4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kocurro napisał:

Mam przykład takiej wzorowej duńskiej stolarki to System Audio Pandion 2 również z niecodzienną koncepcją budowy.

To pierwszy głośnik na świecie, który powstał na otwartym forum. Wszyscy zostali zaproszeni do udziału, wkładu lub po prostu ciekawie śledzą projekt, krok po kroku.

To dlaczego sprzedajesz?

"System Audio Pandion 2 - 5500 zł + GRATIS standy Dynaudio Stand 6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

Ale co do Wilsona to nie moja opinia - o skaszanione kopułkę pisał niezależny tester - jakże znany na forum. Wid,e że nie zajarzyłeś. Kameleon i Veenere to Hi-end jakiego świąt nie widział.

Skaszaniony to jest ewidentnie Soulution 710. Dziwne, że jeden szanowany recenzent (niezależny tester) powołujący się na model 710 nie zamieścił jego testu ... chociaż wykorzystuje go w "systemie odniesienia" ... 

Niezmiernie wiarygodnie wpływa to na jego recenzje ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jafi napisał:

To dlaczego sprzedajesz?

"System Audio Pandion 2 - 5500 zł + GRATIS standy Dynaudio Stand 6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedaję ponieważ Xaviany są dla mnie bardziej wiarygodniejsze i przyjemniejsze co jest dla mnie istotne ze względu na mój wiek ?

Giulietta jak dla mnie pod względem barwy i gładkości brzmienia jest bliższa moim preferencjom, a dzięki stonowanej górze brzmienie jest bardziej aksamitne i naturalniejsze. Idealne ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 15:56, xajas napisał:

apropos artystow i techniki kosmicznej...

poniewaz pojawia sie tu coraz wiecej slepych, probujacych dyskutowac o kolorach, sprobuje sprowadzic poziom z kosmosu na ziemie.

 

podoba mi sie pomysl Chicago > money no object > $100.000

 

wezmy prosty ale spektakularny przyklad - moje ulubione/wytypowane dwudrozne monitory Kinoshity. Kazdy srenio intefiligentny dlubacz majacy dostep do internetu moze bez wielkich kosztow R&D za pomoca „kilku klikniec myszy“ dowiedziec sie, jak z jakich elementow takie monitory sa zbudowane

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

07492921a078605bb1c1ce24c0deeabd.jpg

zwroc takze uwage na cene uzywki $33.000-39.000

uzyte elemty sa znane

 

TAD TL1601b €1.450,- (4 sztuki, €5.800,-)

TAD TD-4001R €3.500,- (2 sztuki, €7.000,-)

TAD 2“ Horn €1.300,- (2 sztuki, €2.600,-)

RX-21a ca. €2.000,- (2 sztuki, €4.000,-)

 

Przetworniki+zwrotnica: €19,400,-

wszystkie sa dostepne w detalu

7ff2159beea12e993e363671ef30160d.jpg

 

4edfc98ce042f5ee5809faa8c3383447.jpg

 

5f65da6a728025c75d8f18e1129836b0.jpg

 

jesli nie masz pojecia o zestrojeniu kupujesz gotowa zwrotnice dostepna pojedynczo zarowno w wersji pasywnej jak i aktywnej

dodaj do tego „profesjonalnie“ wykonana obudowe - tutaj przyklad talkiego wykonania w porownaniu z oryginalem

do zrealizowania za $10.000

573ed9370e5df5b34a1132a4e96e4080.jpg

 

db6417add8f09c161fa3394742c00bdf.jpg

tyle na temat „Rocket Science“ zbudowanie glosnika klasy Top20 :-)

22 godziny temu, babatular napisał:

To jest TOP20 ? To jakaś popierdólka jest. Wielkość nie oznacza jakości. Tego typu wynalazki dziwnym trafem zawsze grają masakrycznie źle.

22 godziny temu, zibii napisał:

Baba uważaj bo Cię zaraz Sovereign zaraz zjedzie*, że tak nie ładnie piszesz?.

babatular pisze z xajas'em, czy w innych wpisach z tobą, gdzie tam się spieracie. Nie wtrącaj mnie w tą waszą jałową gadkę.

Pieklicie się w temacie ''monitory wszechczasów,TOP 20'' gdzieś od około 55 strony (przez kilkanaście następnych - zaraz będzie kilkadziesiąt) jałowe gadki i jakieś przepychanki (w niektórych trochę racji), ale i tak szkoda czasu. Stare dziadki a jak dzieci w piaskownicy. Od 55-ej doszli już do ponad 70-ej str. w swojej jałowej gadce. Wystarczy przejrzeć te kilkanaście stron. Mi nawet tego czytać za bardzo się nie chce. Co najwyżej z grubsza okiem rzucę, na sekundę moment.

Niech sobie każdy lubi co chce. babatular'a jara wygląd kolumn Sonus faber. xajas'a Rey Audio na zdjęciach. Topowe Rey Audio WARP-15W wizualnie obudowę z tymi frezami mają w stylu moich sekcji basowych z końca 60-tych, początku 70-tych lat. Najładniejsze z wszystkich Kinoshita / Rey Audio. I nie widzę powodów by nie zgrały. WARP-15W z takim 'czteropakiem' na stronę (4 x 15'') i wielkim hornem, babatular'a wkomponują w ściankę razem z jego Sf.

attachment.php?aid=16047warp15w.gif

Podjudzać* to ty możesz klakierów od podwórkowych/osiedlowych polskich wyrobów. To jest bardzo nie miała i nie sympatyczna grupa zaślepiona i gł.pia.

rocha i tomka za co niektóre trafne wpisy można pochwalić. Nie w temacie jak niemalże wszystkie wpisy od około 55 str., ale i tak wybrane z ciekawszych.

W dniu 10.08.2019 o 13:36, tomek7776 napisał:

zaden,"dlubacz" nie ma dostepu ani do materialow na najwyzszym poziomie,na obudowy,ani pieniedzy na wykonanie dziesiatkow prototypow,i zapewne sluchu ,na zestrojenie zwrotnicy,ani dziesiatkow wzmacniaczy do testowania,

ma za to przerosniete ego,,,

W dniu 10.08.2019 o 14:35, rochu napisał:

Chodzi o to, że spora grupa dłubaczy za pomocą tego forum oraz za pomocą własnych klonów i sponsorowanych klakierów, stosując metodę dezawuowania znanych producentów (zwanych tutaj "metkowcami"), urządza sobie regularne łowy na jelenia.

W dniu 10.08.2019 o 15:07, babatular napisał:

Ostatnie zdanie z ostatniego postu Rocha w zasadzie wyjaśnia wszystko. 

W dniu 10.08.2019 o 17:33, rochu napisał:

Przed laty był na tym forum wątek pt. "Moja przygoda z Darkulem" autorstwa Zydelka. Wątku już nie ma bo ktoś zadbał o jego usunięcie.

Autor opisał mechanizm, w którym ówcześnie najbardziej znany konstruktor i niepisany król DIY na tym  forum miał sponsorować użytkownika w zamian za pozytywne wpisy na forum.

Nie mogę podać szczegółów ale ten proceder istnieje i ma się dobrze na AS. A dotyczy rodzimych manufaktur i niektórych "guru" dłubactwa.

Zauważyłeś usera co miał kilka kont (3-4), z jednego wrzucał produkt diy, a z drugiego konta zachwalał ? - jedna a ta sama osoba. Później tu przerodził się branżę - on stolarz klepie budy i zleca wykonanie elementów i na końcu to tylko składa i sprzedaje. Typ współpracuje z jakimś innym królem DIY, który to Papierwoleju kiedyś sobie tu nałowił klientów/klakierów, a później założył jakąś tam jednoosobową osiedlową, legalną czy na dzika.

W dniu 10.08.2019 o 17:56, rochu napisał:

Pamiętam jednak czasy gdy pojawił się pewien hochsztapler o nicku senicz wieszczący, że jego klocki niszczą każdy hi-end jaki istnieje na tej planecie.

Od razu tłum userów uznał go za Mesjasza audio i bezapelacyjnego guru.

Bezmyślność i głupota tego tłumu porażały.

Ktoś na alledrogo sprzedawał chiński wzmacniaczyk lampowy za kilka tys. Wzmacniacz jakiś chinol, nowy może za 2tysie, a on w opisie, że po jego tuningach rapier.ala topowe tranzystorowe wzmacniacze mocy po 100 tys. PLN

A tego chinola pewnie tuningował/stroił na budżetowych kolumienkach.

Szukał jelenia takiego jakim sam jest.

polskiego lampizatOr'a big 6 pożyczali do drogich systemów. W dłoniach jakby miał się rozpaść i grał na poziomie takim jak i jego solidność - z radością się pozbył.

W dniu 10.08.2019 o 21:01, rochu napisał:

Dłubacze celują w tych co nie mają tyle gotówki a chcieliby też mieć coś z hi-endu. Przynajmniej z nazwy.

Myślą, że są sprytni i "nie dadzą się kiwać".

Takie Janusze.

W dniu 10.08.2019 o 22:28, tomek7776 napisał:

jak masz "metkowca' to mozesz chociaz cos o nim w prasie ,w testach,cos na tym forum wyczytac,a przy DIY,,,,,,,????wysluchiwac nawiedzonego goscia,,,z jego fantazjami,,,

odsprzedaz DIY jest niemal zerowa

W dniu 11.08.2019 o 06:07, rochu napisał:

Brakami na rynku.

To były lata 1998-2002, ciężko było kupić w Polsce coś ciekawego, stosunkowo trudno było coś samemu sprowadzić z zagranicy.

Obyś się nie zdziwił ile DIY przeszło przez moje ręce.

Dawno temu jako część mojego systemu a potem w ramach odsłuchów w Krakowie.

Z DiY to jak się uda DiY-owcom bombowcom, 1 produkt na 100, albo 1000 coś tam zagra, niektóre do poprawki a większość do wyrzucenia.

Płacisz grube tysiące a wykonanie i brzmienie jest tragiczne, jakieś tam gadżety inne listwy ulepszacze, które zamiast poprawiać to psują sound. Wewnątrz się telepią polepione taśmami, klejami itd. A DiY-owiec bombowiec myśli że spec i ktoś jemu podrobi - to markerami pozamazywał nazwy użytych komponentów/elementów. Śmiechawy było co nie miara z tego. 

Nawet w DiY po inżynierach elektronikach trzeba poprawiać. Ego ich rozwala jak coś tam technicznie wiedzą już myślą ze spece, jakieś elektryki. Sprzęt niby z gwarancją, a jak padnie np. zasilanie, które wcisną w zamkniętą budę bez cyrkulacji powietrza, to płacisz ponownie.

Musieliby grubo testować pod względem awaryjności, a nie jak się uda i robią sobie królików doświadczalnych z innych którzy im płacą za produkt, a co do czego to ich DiY prototypy wadliwe. Powtarzalności brak. Żeby tak firmowe wychodziły to miałbyś wersji z Mk100 ... i co chwilę z każdą drobną zmianą, gadają miazga rozwala poprzednią wersję, kupuj! - i tak w koło, aby doić na kasę.

Kable DiY hu.owe za tysiące interkonekty nic nie warte. Nigdy nie bierz kabli, jak nie poda dokładnie wszystkich elementów i przewodników użytych do budowy kabli dokładnie co i skąd. Bo biorą podróby itd., a gadają że oryginalne. A przewodniki jakie to technologicznie nie kosmiczne z najbardziej wyszukanych azjatyckich krajów hehe.

Za te ceny masz używane starsze firmowe sprzęty, które zawsze możesz odsprzedać, albo przy-tuningować i dalej grać.

Po kilkunastu/kilkudziesięciu latach najlepszy inżynier elektronik DiY-owiec będzie potrafił coś sensownego wykonać. Dopiero wtedy finalną jakość brzmienia będzie odzwierciedlać to jaki ma system / zespoły głośnikowe.

Coś wymagającego jakieś absolutne topy - im wyżej tym lepiej. Jak DiY-owiec swe kable i elektrownię tworzy mając firmowe kolumny Westlake Audio Tower SM-1 itp., to z chęcią odsłucham.

post-28079-0-40606900-1482378596_thumb.jpgpost-28079-0-49858500-1482378607_thumb.png

A jak klecą elektronikę przy jakiś amatorskich budżetowych skompresowanych malutkich kolumienkach na konwencjonalnych przetworniczkach/kopułkach (do brzdąkania 1-2 dźwiękami), to niech sobie sami słuchają, bo później tak czy siak nie będzie grac przy wymagających topach.

...wtedy do wyrzucenia, albo do hardcorowej przeróbki to co klecą DiY-owcy bombowcy.

W dniu 11.08.2019 o 10:04, tomek7776 napisał:

babatular

i do kogo Ty piszesz,to sa fanatycy,z nimi sie nie dyskutuje,,

marnuja to co najcenniejsze,,,czas,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sovereign napisał:

babatular pisze z xajas'em, czy w innych wpisach z tobą, gdzie tam się spieracie. Nie wtrącaj mnie w tą waszą jałową gadkę.

Pieklicie się w temacie ''monitory wszechczasów,TOP 20'' gdzieś od około 55 strony (przez kilkanaście następnych - zaraz będzie kilkadziesiąt) jałowe gadki i jakieś przepychanki (w niektórych trochę racji), ale i tak szkoda czasu. Stare dziadki a jak dzieci w piaskownicy. Od 55-ej doszli już do ponad 70-ej str. w swojej jałowej gadce. Wystarczy przejrzeć te kilkanaście stron. Mi nawet tego czytać za bardzo się nie chce. Co najwyżej z grubsza okiem rzucę, na sekundę moment.

Niech sobie każdy lubi co chce. babatular'a jara wygląd kolumn Sonus faber. xajas'a Rey Audio na zdjęciach. Topowe Rey Audio WARP-15W wizualnie obudowę z tymi frezami mają w stylu moich sekcji basowych z końca 60-tych, początku 70-tych lat. Najładniejsze z wszystkich Kinoshita / Rey Audio. I nie widzę powodów by nie zgrały. WARP-15W z takim 'czteropakiem' na stronę (4 x 15'') i wielkim hornem, babatular'a wkomponują w ściankę razem z jego Sf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) warp15w.gif

Podjudzać* to ty możesz klakierów od podwórkowych/osiedlowych polskich wyrobów. To jest bardzo nie miała i nie sympatyczna grupa zaślepiona i gł.pia.

rocha i tomka za co niektóre trafne wpisy można pochwalić. Nie w temacie jak niemalże wszystkie wpisy od około 55 str., ale i tak wybrane z ciekawszych.

Zauważyłeś usera co miał kilka kont (3-4), z jednego wrzucał produkt diy, a z drugiego konta zachwalał ? - jedna a ta sama osoba. Później tu przerodził się branżę - on stolarz klepie budy i zleca wykonanie elementów i na końcu to tylko składa i sprzedaje. Typ współpracuje z jakimś innym królem DIY, który to Papierwoleju kiedyś sobie tu nałowił klientów/klakierów, a później założył jakąś tam jednoosobową osiedlową, legalną czy na dzika.

Ktoś na alledrogo sprzedawał chiński wzmacniaczyk lampowy za kilka tys. Wzmacniacz jakiś chinol, nowy może za 2tysie, a on w opisie, że po jego tuningach rapier.ala topowe tranzystorowe wzmacniacze mocy po 100 tys. PLN

A tego chinola pewnie tuningował/stroił na budżetowych kolumienkach.

Szukał jelenia takiego jakim sam jest.

polskiego lampizatOr'a big 6 pożyczali do drogich systemów. W dłoniach jakby miał się rozpaść i grał na poziomie takim jak i jego solidność - z radością się pozbył.

Z DiY to jak się uda DiY-owcom bombowcom, 1 produkt na 100, albo 1000 coś tam zagra, niektóre do poprawki a większość do wyrzucenia.

Płacisz grube tysiące a wykonanie i brzmienie jest tragiczne, jakieś tam gadżety inne listwy ulepszacze, które zamiast poprawiać to psują sound. Wewnątrz się telepią polepione taśmami, klejami itd. A DiY-owiec bombowiec myśli że spec i ktoś jemu podrobi - to markerami pozamazywał nazwy użytych komponentów/elementów. Śmiechawy było co nie miara z tego. 

Nawet w DiY po inżynierach elektronikach trzeba poprawiać. Ego ich rozwala jak coś tam technicznie wiedzą już myślą ze spece, jakieś elektryki. Sprzęt niby z gwarancją, a jak padnie np. zasilanie, które wcisną w zamkniętą budę bez cyrkulacji powietrza, to płacisz ponownie.

Musieliby grubo testować pod względem awaryjności, a nie jak się uda i robią sobie królików doświadczalnych z innych którzy im płacą za produkt, a co do czego to ich DiY prototypy wadliwe. Powtarzalności brak. Żeby tak firmowe wychodziły to miałbyś wersji z Mk100 ... i co chwilę z każdą drobną zmianą, gadają miazga rozwala poprzednią wersję, kupuj! - i tak w koło, aby doić na kasę.

Kable DiY hu.owe za tysiące interkonekty nic nie warte. Nigdy nie bierz kabli, jak nie poda dokładnie wszystkich elementów i przewodników użytych do budowy kabli dokładnie co i skąd. Bo biorą podróby itd., a gadają że oryginalne. A przewodniki jakie to technologicznie nie kosmiczne z najbardziej wyszukanych azjatyckich krajów hehe.

Za te ceny masz używane starsze firmowe sprzęty, które zawsze możesz odsprzedać, albo przy-tuningować i dalej grać.

Po kilkunastu/kilkudziesięciu latach najlepszy inżynier elektronik DiY-owiec będzie potrafił coś sensownego wykonać. Dopiero wtedy finalną jakość brzmienia będzie odzwierciedlać to jaki ma system / zespoły głośnikowe.

Coś wymagającego jakieś absolutne topy - im wyżej tym lepiej. Jak DiY-owiec swe kable i elektrownię tworzy mając firmowe kolumny Westlake Audio Tower SM-1 itp., to z chęcią odsłucham.

post-28079-0-40606900-1482378596_thumb.jpgpost-28079-0-49858500-1482378607_thumb.png

A jak klecą elektronikę przy jakiś amatorskich budżetowych skompresowanych malutkich kolumienkach na konwencjonalnych przetworniczkach/kopułkach (do brzdąkania 1-2 dźwiękami), to niech sobie sami słuchają, bo później tak czy siak nie będzie grac przy wymagających topach.

...wtedy do wyrzucenia, albo do hardcorowej przeróbki to co klecą DiY-owcy bombowcy.

 

Na czym ty słuchasz Sovereign? Bo z tego co piszesz tu na forum to nie są fabryczne kolumy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

Na czym ty słuchasz Sovereign? Bo z tego co piszesz tu na forum to nie są fabryczne kolumy... 

Nigdzie tak nie było napisane - zakłamujesz fakty.

@Sovereign ''Słucha'' na ostatecznych kolumnach 4-way Sovereign/Hartsfield w możliwej najlepszej konfiguracji na najlepszych przetwornikach, hornach i lensach.

JBL C60 | Sovereign 1 S8R + JBL Hartsfield mid-frequency section.

Four-Way Loudspeaker System

• LF: JBL LE15A Alnico V Woofer

• LF: JBL PR15 Passive Radiator

• MF: JBL 375 Alnico V Compression Driver + JBL rectangular exponential Horn + JBL folded-plate Acoustic Lens

• HF: JBL LE85 Alnico V Compression Driver + JBL round exponential Horn + JBL slant-plate Acoustic Lens

• UHF: JBL 075 Alnico V Ring Radiator Bullet Tweeter

Crossover Frequency: 500Hz, 3.2kHz, 10kHz

Charge-Coupled Linear Definition™ Crossover System (CC 77VDC || 77VDC)

Connection / Amplification: (only) Quad-Wire / Bi-Amp, Tri-Amp or Quad-Amp

Dimensions (H x W x D): 151cm x 100cm x 56cm

Weight: 220-250kg (each) with the stand

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.