Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze sprzętu


johnson02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosze o pomoc w doborze sprzetu, odrazu zaznacze ,ze sprzet ma byc nowy gdyz bedzie brany na raty. Nie jestem wybrednym słuchaczem, zalezy mi na czystym dynamicznym dzwieku. Muzyka jakiej slucham to lekka przewaga elektronicznej klasycznej (typu Jarre) i trance, aczkolwiek lubię tez gitarowe brzmienie typu guns'n roses czy metalica, szeroko pojety pop, hip hop, po muzyke powazną (Vivaldi), czy organową (np.Bach). Pokoj jak narazie to ok 16m2, ale w przyszlosci bedzie wiekszy. Jakies dwa razy do roku sprzet bede zabieral na dzialke zeby zrobic imprezke, do naglosnienia bedzie jakies 30m2 wiec musi w miare byc moc.

Bardziej sklaniam sie ku amplitunerowi stereo, chodzi o funkcjonalnosc (streaming) oraz sluchanie radia,a jak wczesniej wspomnialem nie jestem super wybrednym sluchaczem.

Nie jestem osluchany w sprzecie stereo, wiec nie mam porownania, poza tym ,ze bylem ostatnio u mojego wujaszka ktory ma ampli 5.1 harmana (jakis model z przed 5 lat) i do tego jakies kolumny Jamo (606 czy 626).. Troche pobawilem sie tym w stereo, posluchalem pare rzeczy i nawet mi sie podobalo :) wiec tak mysle ,ze jezeli sprzet wujaszka mnie w miare zadowalal, to ampli stereo + jakies fajne podlogowce bedą dla mnie wypas.

 

Biore pod uwage:

Yamaha R-N500

Harman HK3770

Onkyo TX-8150

 

Nie wiem czy wszystkie czytaja pliki FLAC bo moze mi sie to przydac..U mnie w miescie jest salon, srednio wyposazony ale cos tam maja. Sprzedawca mocno polecal mi najnowszy model Onkyo tx-8150 i do tego kolumny Klipsch poniewaz maja wysoka skutecznosc..

Oczywiscie bede chcial to odsluchiwac, ale chcialbym miec jakis pogląd, jakie konfiguracje najlepiej posluchac?

 

Ktory ampli bedzie najlepszym wyborem do moich preferencji i jakie kolumny warto by odsluchac z takim sprzetem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zwróciłbym uwagę na amplituner Onkyo TX-8150 oraz Yamaha R-N500 (ewentualnie na przełomie września i października R-N602). Onkyo jest trochę łagodniejsze, stawiające na dobrą analityczność, szczegółowość, dokładność. Bas jest dobrze kontrolowany, raczej krótszy, natomiast dokładny, punktowy. Yamaha gra bardziej rockowo, eksponując skraje pasma, stawiając raczej na efekt, dynamikę trochę kosztem dokładności i kontroli.

Kwestia kolumn zależy od modelu jaki wybierzesz. Akurat kolumn Klipsch nie łączyłbym z Onkyo, pomimo że są wysoko skuteczne, to ich brzmienie jest analityczne, szczegółowe z krótkim i mocnym basem i raczej słabym wypełnieniem. Już szybciej Klipsch'e podłączyłbym do amplitunera Yamaha. Natomiast do Onkyo sugerowałbym np. polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25, na pewno świetne połączenie z Dali Zensor 7 lub Monitor Audio Bronze 6.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą. Jeśli jednak miałbyś taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza zaproponowanymi powyżej konfiguracjami jest jeszcze wiele innych zestawień, które mogą Cię zainteresować.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze na kolumny moge przeznaczyc do ok 2000 za szt. Kolumny beda staly praktycznie przy samej scianie, wiec chyba najlepiej bedzie jak bass reflex bedzie z przodu..

W salonie zbyt wielu kolumn niestety nie ma, sa Dali Ikon 6 mk2, Zensor 5, kilka modeli Jamo, JBL 270 studio, ze dwa modele Kef a, najwiecej modeli maja z Klipscha..

Ikon 6 mk2 sa za 2999 ale mogą byc niby z mega rabatem gdyz kolor ktory maja im nie schodzi..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przyszłościowym wyborem z wyżej wymienionych jest Onkyo 8150 - bardzo łatwy w obsłudze, prosta aplikacja. Masywne, dynamiczne i dokładne brzmienie.

Z kolumn wziąłbym pod uwagę:

http://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a5-rtia5-kolumny-podlogowe-2szt

http://sklep.rms.pl/indiana-line-diva-552-diva552-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

http://sklep.rms.pl/cabasse-tobago-mt31-kolumny-podlogowe-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

A co sądzicie o wzmaku Onkyo A-9050 porownując go do tx-8150? Czy bedzie spora roznica w dzwieku (i mocy..?) Na koszysc A-9050 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę poczytalem na ten temat, większosc forumowiczów odradza do stereo amplitunery, więc będę się skłaniał jednak ku wzmacniaczowi + w przyszlosci jakis odtwarzacz streamingowy CD.

 

I tutaj prosba o pomoc w doborze sprzetu. Preferencje muzyczne napisalem wyzej, zalezy mi na dynamicznym ,czystym dzwieku, mocnym basie slyszalnym rowniez przy cichym sluchaniu..

Na poczatek zrodlem bedzie - uwaga ;) telewizor.. hehe. Jest to smart tv gdzie czesto korzystam z aplikacji youtube, gdzie slucham (i ogladam) w HD teledyski i koncerty dlatego wzmacniacz musial by miec wejscia optyczne i coaxial.

W odleglej przyszlosci chcialbym zakupic odtwarzacz sieciowy z cd np. Onkyo C-N7030 bodajze..

 

Jesli chodzi o wzmak, to natknąłem się na takie modele:

1. Cambridge Azur 651

2. Rotel RA-12

NAD y nie podobaja mi sie wiec raczej nie chce.

 

Który z tych wzmacniaczy, (lub inny) bedzie sie nadawał do moich preferencji ? Czy w pozniejszym czasie odtwarzacz sieciowy (onkyo) fajnie zgra sie z takim wzmakiem ?

Zostaje jeszcze kwestia kolumn.. jakie (ok 2tys szt) podlogowe ?

 

Bardzo prosze o cenne sugestie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zależy od kolumn jednak e nieco lepszym wyborem jest Rotel.

Amplitunery stereo to jednak przyszłość audio. Najlepiej by było jakbyś sam porównał czy różnica jest w ogóle dla Ciebie zauważalna.

 

Ile chciałbyś dać na same kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolumny moge wydac okolo 2tys za sztuke.

Glownie zalezy mi na jakosci dzwieku, wiadomo - funkcjonalnosc (tx-8150) fajna sprawa, ale priorytetem jest tutaj dzwiek, nie chce za pol roku stwierdzic ze jednak dzwiek mnie do konca nie zadowala.. Nie mialem jeszcze okazji slyszec TX-8150 ani wzmaka typu Rotel RA-12.

 

Moze jakis uzytkownik napisze mi czy faktycznie miedzy tymi sprzetami bedzie kolosalna roznica w brzmieniu, mocy, w stereofonii ?? Bo jesli bedzie zauwazalna to bede celował w wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery stereo to jednak przyszłość audio.

 

bardzo odważne stwierdzenie :) Osobiście nie znam żadnego pasjonata muzyki, który biegałby za amplitunerami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się wydaje ,że przyszłość to wzmacniacze z wbudowanym dac (optyk, coaxial) i bezpośrednim USB do kompa.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się wznak z wejściami cyfrowymi od amplitunera? Bo ten drugi ma radio. Rzekomo to nie radio negatywnie wpływa na stereofonie tylko właśnie te obwody cyfrowe. Wiec gdzie tu logika?

Moze jakis uzytkownik napisze mi czy faktycznie miedzy tymi sprzetami bedzie kolosalna roznica w brzmieniu, mocy, w stereofonii ??

 

Od jednych usłyszysz ze tak. To dwa różne światy. Sprawdź to w pierwszym lepszym sklepie z audio. I Sam stwierdź.

Osobiście nie znam żadnego pasjonata muzyki, który biegałby za amplitunerami.

 

Pasjonaci mają swój sprzęt od lat i na nim słuchają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej ciezko bedzie porownac, bo Rotela nigdzie w okolicy nie maja..

 

A czy tx8150 moglbym w przyszlosci rozbudowac o wzmacniacz? 8150 nie ma chyba pre out, ma line out - to mozna wzmaka pod to wpiac i wtedy ampli robi za odtwarzacz strumieniowy ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonaci mają swój sprzęt od lat i na nim słuchają.

 

Myślę, że Ty lepiej wiesz, kto kupuje amplitunery, ale raczej nie audiofile. Jakkolwiek przeczytałem, do czego się odnosisz i do takiego "audio" to faktycznie chyba amplituner. Pasjonaci, których znam, są wiecznie "w procesie" i chętnie zmieniają klocki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tx8150 moglbym w przyszlosci rozbudowac o wzmacniacz? 8150 nie ma chyba pre out, ma line out - to mozna wzmaka pod to wpiac i wtedy ampli robi za odtwarzacz strumieniowy ??

 

Model 8050 miał typowy preout. natomiast już 8150 ma faktycznie line out. Możesz w przyszłości podłączyć pod to wzmacniacz, regulacja głośności będzie działać na obydwu urządzeniach. Nie widzę jednak sensu stosować pod amplituner stereo wzmacniacza. Może warto od razu zainwestować w odtwarzacz sieciowy + wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie podnieść temat.

Chciałbym zacząć kompletować sprzęt i tu prośba o rady i wskazówki.

Chcę żeby system miał funkcje sieciowe, mozliwosc sluchania plików Flac, płyt cd oraz mozliwosc podpiecia optykiem telewizora.

Muzyka : połowa to elektronika (jarre, oldfield,synth pop, euro pop,czasem ale rzadziej jakis trance), druga połowa to rock (aerosmith, guns n r, bon jovi, metalica..), pop, troche poważnej.. Czyli w sumie wszystko poza jazzem, bluesem i ciężkim metalem..

Nie umiem " audiofilsko" nazwać dźwięku, zależy mi na czystym dynamicznym graniu, z tzw wykopem z niezłym basem.., ale tez zeby gora i srednie byly fajnie slyszalne - wypełnione (o ile to możliwe w takim budżecie)

Pokój jak narazie to jakies 15 - 16 metrów w prostokącie, ale tym narazie sie nie sugerujmy bo moze przeprowadzę się i będzie troszkę więcej.

Sprzęt chcę kompletować po kolei, nie wszystko naraz z racji takiej ,ze na kazdy klocek muszę odłożyć fundusze, ale tez nie chcę szaleć, cała elektronika zeby wyniosla okolo 5tys ale im mniej tym lepiej.

 

Czytając forum, wymyśliłem sobie takie zestawy:

 

1)Rotel RA-12 + Yamaha CD-N500

2)Cambridge Azur 651a + Musical Fidelity v90 + Yamaha CD-N500 (mogłbym podpiąć bezpośrednio kompa - może sie przydac)

3)NAD c356bee (bez daca) + MF v90 + yamaha CD-N500

 

Albo te same wzmaki w droższych zestawieniach:

 

1a)Rotel-12 + Cambridge Stream Magic 6 v2 + budżetowy odtwarzacz bluray z wyjsciem cyfrowym (jakis samsung) do płyt CD

2a)Cambridge Azur 651a + Cambridge Stream Magic 6 v2 + budżetowy odtwarzacz jak wyżej

3a)NAD c356bee bez dac + Cambridge Stream Magic 6 v2 + odtwarzacz budżetowy jak w 1a

 

Który zestaw najlepiej się sprawdzi do takiej muzyki jakiej podałem? Chyba ze zaproponujecie jeszcze inną konfigurację.. Każda porada mile widziana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.