Skocz do zawartości
IGNORED

Ile rodzin uchodźczych zamierzasz przyjąć pod swój dach?


Peter75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie idzie tylko na polskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cudzoziemcy koczujący po białoruskiej stronie granicy siłowo forsowali ogrodzenie - przekazała w środę polska Straż Graniczna. Jak dodała, 16 migrantów, którzy wdarli się na teren naszego kraju, zawrócono na linię granicy. Do opublikowanego w sieci nagrania odniósł się też rzecznik ministra ds. służb specjalnych. "Tę samą grupę migrantów wykorzystywano do presji na Polskę" - ocenił."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To byli ci niedożywieni, przemarznięci i chorzy przewlekle imigranci, którymi ciągle razi Discovery niby seriami z kaemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Prosiłem o wodę kilka razy. Błagałem. Byłem trzy dni w lesie, chciałem tylko się napić. Usłyszałem, żebym lepiej prosił o wodę swojego boga – mówi mężczyzna, który nie słyszał relacji naszych wcześniejszych rozmówców.

– Nie dali nam nawet pić – słyszę od kolejnej osoby. – W mojej grupie było sześcioro dzieci i osiem kobiet. Wszyscy piliśmy deszczówkę.

Z wypowiedzi cudzoziemców wynika, że to powtarzalna sytuacja na polsko-białoruskim pograniczu. Spytałem o to Straż Graniczną. Do czasu publikacji tekstu nie dostałem odpowiedzi, czy podanie wody zatrzymywanym migrantom zależy wyłącznie od dobrej woli funkcjonariusza, czy służby mają wypracowane procedury w tej sprawie. Dotąd jednak rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska zapewniała media, że strażnicy podczas interwencji dzielą się z zatrzymanymi własnym jedzeniem i gorącą herbatą.

Osoby, z którymi rozmawiam, mają również żal o to, że wielu Polaków na ich widok natychmiast dzwoniło na policję. – Ukrywałem się w lesie przez kilka dni, wieczorem przechodziłem przez małą miejscowość. Kobieta*, która mnie zobaczyła, natychmiast wyciągnęła telefon, a byłem już o krok od tego, by wsiąść do samochodu, który miał mnie zawieźć do Niemiec – relacjonuje Zahir.

 

* czy tej pani groziła kara śmierci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zahir rozumie po polsku albo przygraniczne wieśniaki mówią po angielsku.

Łał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minutes ago, toptwenty said:

* czy tej pani groziła kara śmierci?

* a skąd wiadomo, że to nie była osoba niebinarna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchodżcami należy się zająć,nakarmić,ogrzać,a potem dostarczyć ambasadzie białoruskiej ,zgubili,to niech sobie ich wezmą 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kierowca niewyglądający na " rdzennego " Niemca , mówiący po niemiecku pytał się jak dojechać do Hajnówki , to mu udzieliłem informacji . 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedł z telefonem , rozciągał mapę palcami . To było w Brańsku . Powiedziałem mu Bielsk Podlaski , Hajnówka . Sam jechałem do Bielska . W połowie trasy jechał za mną . W Bielsku na skrzyżowaniu znak w lewo na Białowieżę , skręciłem w lewo bo tam jechałem , pokazałem mu ręką żeby jechał za mną . Na rondzie dalej chciałem mu pokazać w prawo na Hajnówkę ( tam pewnie znak Hajnówka , Białowieża jest ) , a on stanął na awaryjnych zaraz po skręcie w lewo i zatrzymuje samochody i pyta się. Tam są dwie linie ciągle , a w Brańsku stał na  awaryjnych na zjeździe z ronda .

Pomyślałem sobie , żeby mundurowych nie pytał . On nikogo nie przewiezie , chyba że  ma dużo szęścia .

P.S. On zaczął po angielsku , moja kobieta odpowiadała i nagle okazało się , że trzeba przejść na migi i podstawowy niemiecki , chciał także  wiedzieć ile kilometrów zostało .

To , że nie posługuje się nawigacją , to mnie bardziej zdziwiło od Ciebie .

To obywateli UE który legalnie przebywa na terenie Polski .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc ,  to przez granicę mnóstwo emigrantów przechodzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że ja nie zalecam patyczkowania się z nachodźcami. Ale, na litość Boską, są jakieś granice okrucieństwa!!!

?jwtsig=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część ludzi  z SG chce odejść . Jest nabór ,  SG 50 osób chce zatrudnić . 

Rozkazy idą z góry , ludzie psychicznie nie wytrzymują .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Liczba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czester15.30 napisał:

Część ludzi  z SG chce odejść . Jest nabór ,  SG 50 osób chce zatrudnić . 

Rozkazy idą z góry , ludzie psychicznie nie wytrzymują .

Służby to nie jest miejsce dla słabych. Rynek szybko ich weryfikuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, il Dottore napisał:

Służby to nie jest miejsce dla słabych. Rynek szybko ich weryfikuje.

Służby powinno działać wedle obowiązującego prawa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak goście chcą wejść do czyjegoś domu, to wchodzą drzwiami a nie oknem. Złodziej wchodzi oknem lub się włamuje. 

Dlaczego uchodźcy nie wchodzą przejściem graniczymy, tylko lasami krzakami. Wiedzą ze są niemile widziani i dlatego się włamują, forsują ogrodzenia. Jak potraktowalibyśmy gościa, który przeskoczył przez płot i wchodzi przez okno do naszego domu. Czy myślelibyśmy o tym żeby go nakarmić, przyodziać. Czy raczej przywalić mu czymś w łeb. Podobnie uchodźcy szukają lepszego lżejszego życia. Ale złodziej myśli podobnie, też szuka lżejszego łatwiejszego życia, dlatego się włamuje i kradnie. Większość uchodźców to wypasione byczki, być może z kryminalną przeszłością, którzy z jakichś powodów muszą wiać ze swojego kraju. 

Znam kilku obcokrajowców którzy osiedlili się w Polsce założyli rodziny pracują. Ale weszli tu przejściem granicznym legalnie, mają dokumenty wiadomo kim są. Wpuszczanie ludzi bez dokumentów nie wiadomo czy morderca czy złodziej, terrorysta. To skrajna nieodpowiedzialność i głupota. 

Pomagać owszem, dać jedzenie koce i niech siedzą na granicy jak im tam wygodnie, albo wracają skąd przyszli.

  

                 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Roman_66094 napisał:

Jak goście chcą wejść do czyjegoś domu, to wchodzą drzwiami a nie oknem.

pobrane.png.73c0b2357e0890d5d88b0074bedf442d.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czester15.30 napisał:

Służby powinno działać wedle obowiązującego prawa .

Ale choć odrobina chrześcijańskiego sumienia i zwykłego człowieczeństwa, o którym tak pieprzą na prawo i lewo - też by było wskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Roman_66094 napisał:

Pomagać owszem, dać jedzenie koce i niech siedzą na granicy jak im tam wygodnie, albo wracają skąd przyszli.

Co byś powiedział o SG pod obecnym dowódctwem politycznym które każe nakładać mokre ubrania i odstawia z powrotem w las , a zwykli żołnierze karmią ich batonami za swoje pieniądze ? 

Policja w Hajnowska zanim wezwie SG podkarmi emigrantów z własnej woli i za swoje . Co robią przyjezdni , tego nie wiem , pewnie też mają ludzkie odruchy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Ale choć odrobina chrześcijańskiego sumienia i zwykłego człowieczeństwa, o którym tak pieprzą na prawo i lewo - też by było wskazane.

Naczytali się Misiomora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, czester15.30 napisał:

Co byś powiedział o SG pod obecnym dowódctwem politycznym które każe nakładać mokre ubrania i odstawia z powrotem w las , a zwykli żołnierze karmią ich batonami za swoje pieniądze ? 

Policja w Hajnowska zanim wezwie SG podkarmi emigrantów z własnej woli i za swoje . Co robią przyjezdni , tego nie wiem , pewnie też mają ludzkie odruchy .

A może oni by tak chcieli, jakąś prace wykonać w zamian za jedzenie. Np. przy umacnianiu ogrodzenia na granicy. 

Nauka chrześcijańska mówi  "Kto nie chce pracować niech też nie je" Nie jestem zwolennikiem dawania za darmo czegokolwiek tym, którzy nie chcą pracować. Nieroby powinny żyć w nędzy a jedzenia szukać w śmietniku. 

Inna sprawa jeśli ktoś nie może pracować, z różnych powodów, ale uzasadnionych, to zupełnie co innego.  

Oni tu nie przyszli po jedzenie ani pracować. Mają inne cele.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Ale choć odrobina chrześcijańskiego sumienia i zwykłego człowieczeństwa, o którym tak pieprzą na prawo i lewo - też by było wskazane.

Masz swoje sumienie:

8 minut temu, Roman_66094 napisał:

A może oni by tak chcieli, jakąś prace wykonać w zamian za jedzenie. Np. przy umacnianiu ogrodzenia na granicy. 

Nauka chrześcijańska mówi  "Kto nie chce pracować niech też nie je" Nie jestem zwolennikiem dawania za darmo czegokolwiek tym, którzy nie chcą pracować. Nieroby powinny żyć w nędzy a jedzenia szukać w śmietniku. 

Inna sprawa jeśli ktoś nie może pracować, z różnych powodów, ale uzasadnionych, to zupełnie co innego.  

Oni tu nie przyszli po jedzenie ani pracować. Mają inne cele.   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roman_66094 napisał:

A może oni by tak chcieli, jakąś prace wykonać w zamian za jedzenie. Np. przy umacnianiu ogrodzenia na granicy. 

Nauka chrześcijańska mówi  "Kto nie chce pracować niech też nie je" Nie jestem zwolennikiem dawania za darmo czegokolwiek tym, którzy nie chcą pracować. Nieroby powinny żyć w nędzy a jedzenia szukać w śmietniku. 

Inna sprawa jeśli ktoś nie może pracować, z różnych powodów, ale uzasadnionych, to zupełnie co innego.  

Oni tu nie przyszli po jedzenie ani pracować. Mają inne cele.   

Ich w tej chwili trzeba nakarmić , bo część z nich umrze z głodu i wycięczenia .

Pewne powiedzenie z łagrów mówiło : kto nie rabotajet ten nie kuszajet .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, czester15.30 napisał:

Część ludzi  z SG chce odejść . Jest nabór ,  SG 50 osób chce zatrudnić . 

Rozkazy idą z góry , ludzie psychicznie nie wytrzymują .

bo do tej pory granicy pilnowali bialorusini.a teraz trzeba jej pilnowac z naszej strony.a to duuuzy wysilek.

8 godzin temu, czester15.30 napisał:

Ich w tej chwili trzeba nakarmić , bo część z nich umrze z głodu i wycięczenia .

Pewne powiedzenie z łagrów mówiło : kto nie rabotajet ten nie kuszajet .

tak.trzeba nakarmic.napoic.i odeslac na bialorus.

jak chca legalnie do niemiec.to niech zloza w swoich krajach wnioski w ambasadzie niemieckiej

 

ciekawe ze nie chca do bogatych krajow w swoim regionie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, czester15.30 napisał:

Część ludzi  z SG chce odejść . Jest nabór ,  SG 50 osób chce zatrudnić . 

Rozkazy idą z góry , ludzie psychicznie nie wytrzymują .

Nie dziwi mnie to,jak męska ciota w czerwonych rurkach i 3 dniowym starannie stylizowanym zarostem dostaje śię do tzw. służb to mamy takie a nie inne zachowania,a daj takiemu broń to jeszcze se chopina krzywdę zrobi,bo przypadki utraty brońi służbowej też są mi znane.

To m/innymi efekt likwidacja obowiązkowej służby wojskowej,wyrosło pokolenie męskich pizxxxxczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, czester15.30 napisał:

Pewne powiedzenie z łagrów mówiło : kto nie rabotajet ten nie kuszajet .

To powiedzenie pochodzi z Biblii ale komuniści wypaczyli jego sens.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

12 godzin temu, czester15.30 napisał:

Służby powinno działać wedle obowiązującego prawa .

Powinny działać według rozkazów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, fan64 said:

To m/innymi efekt likwidacja obowiązkowej służby wojskowej,wyrosło pokolenie męskich pizxxxxczek.

To sięga dużo głebiej. Myślisz że gdyby wziąć emo w kamasz, to zrobi się z niego twardziela? Jak dla mnie 15 lat za późno na jakiekolwiek skuteczne interwencje wychowawcze.

Problem jest cywilizacyjny. Ponieważ wszyscy żyją na poziomie szlacheckim, to każdemu się wydaje że to on przechytrzy wszystkich innych pozwalając dziecku "być sobą" i unikając trymowania jego pluripotencjalności. I w tym jest półprawda (o wiele groźniejsza niż chamskie kłamstwo) - takie jednostki faktycznie bywają bardziej kreatywne i z pozoru też inteligentne. To dlatego w społeczeństwie jest zapotrzebowanie na "mądrości" a'la prof. Łopatkowa i inni luminarze "praw dziecka". Tylko potem nie ma komu wykonywać nieprzyjemnych robót. Niemcy mają wakaty na bodajże ponad milion takich stanowisk pracy. A imigranci się jakoś nie garną, wolą udawać dzieci i brać socjal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie mentalność niektórych narodów. Jeśli jest zagrożenie to porzucają swoje domy i uciekają. Zamiast organizować się i walczyć z wrogiem. Nawet natura uczy nas że zwierzęta bronią swojego terytorium, ptaki swojego gniazda.

Są jednak ludzie którzy wieją gdzie pieprz rośnie, w obliczu zagrożenia. Nawet jeśli mają zdecydowaną przewagę i bez problemu mogą pokonać wroga, nie podejmują obrony. Czy to jest zwykłe tchórzostwo, czy brak przywiązania do kraju w którym się mieszka, nie wiem. 

Wydaje mi się, ze ci ludzie nie są narodem ale koczownikami. I mieszkają tam, gdzie im lepiej w danym momencie. 

Przychodzą do Europy chcą mieć stabilne dostatnie życie. Problem w tym że chcą prowadzić żyt pasożytniczy, na koszt innych. 

To jest bardzo trudna sprawa, bo są wśród nich ludzie, którzy rzeczywiście, potrzebują pomocy i są prawdziwymi uchodźcami a nie emigrantami ekonomicznymi. 

Mechanizm działa tak, jeśli komuś uda dostać się do Europy. Powiadamia rodzinę znajomych i mówi, to jest kraina mlekiem i miodem płynąca. Nie pracuję, mam mieszkanie, dostaje pieniądze. Po nim przychodzą dziesiątki innych, potem setki tysiące, miliony. Dobrobyt zawsze przyciągał ludzi biedniejszych, ale i leniwych szukających łatwego życia. 

Jest to duże zagrożenie także ekonomiczne, nie możemy przecież przygarnąć, wszystkich biednych tego świata. utrzymywać ich, zapewnić im mieszkania. 

Ja nie zgadzam się na to żeby pracować, na obcokrajowców i wielu Polaków też się na to nie zgadza.

Każdy ma ręce, po to żeby na swój chleb zarobić. Także w pierwszej kolejności powinno oferować się im pracę, jeśli odmawiają, wynocha skąd przyszedł. Nikt nie będzie pasożyta karmił i zapewniał utrzymania.          

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.