Jump to content
IGNORED

Konfiguracja zestawu z dac

Handelson

Recommended Posts

Witam na forum :),

Jestem raczkującym użytkownikiem hi fi. Kupiłem swój pierwszy zestaw - zależy mi na podłączeniu kolumn do telewizora(filmy) oraz do laptopa(muzyka flac.). Docelowo chce zrezygnować z oftwarzacza CD. Z tego co czytałem wynika, że musze dokupić do zestawu zewnętrzny przetwornik analogowo-cyfrowy DAC z wejściem optical(tv) oraz usb(laptop). Czy w moim przypadku zastosowanie DACA ma sens, a może macie jakieś inne rozwiązania? Jeśli dac jest rozwiązaniem co polecacie? Poszperałem w internecie i znalazłem:

SMSL Sanskrit DAC

TAGA HARMONY DA-300

AUDIOTRAK PRODIGY CUBE

Aktualnie słucham muzyki z płyt gatunek to głównie rock i rock progresywny z lat 70-80.

Kolumny Eltax Liberty 5+ (stara wersja z czarnymi membranami)

Wzmacniacz Sony 55ES (końcówka mocy z regulacją)

Odtwarzacz Pioneer PD 9700

Z zestawu jestem zadowolony jednak nie ukrywam że piętą achillesową są tu kolumny które na moje ucho mają za duży bas do którego nie jestem przyzwyczajony - całe życie słuchałem muzyki na electrostaticach. W przyszłości zamierzam kupić inne kolumny.

• 4 months later...

Kilka miesięcy temu zakupiłem SMSL Sanskrit DAC z dedykowanym zasilaczem od Tomanka, mam już go dobrze osłuchanego. Byłem zaskoczony ale system gra lepiej niż z Pioneerem PD 9700, jest większa szczegółowość. Trzeba jednak również zwrócić uwage że PD 9700 ma też swoje lata.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.