Skocz do zawartości
IGNORED

Audiotrak Prodigy Cube wymiana OPAMPA


Przemo323

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Już jakiś czas temu stałem się posiadaczem DAC Audiotrak Prodigy Cube i po zagłębieniu swojej wiedzy chciałbym wreszcie dokonać zmiany seryjnego OPAMPA (OPA2134). Starałem się znaleźć jak najwięcej informacji na temat brzmienia poszczególnych wzmacniaczy operacyjnych, ale jeszcze chyba nie udało mi się rozwiązać problemu. To czego oczekuję od brzmienia, to przede wszystkim dużo mocniejszych niskich tonów (podbitym subbasem nie pogardzę), niecofniętej średnicy i dość wyraźnej góry. Słucham w dużej mierze muzyki elektronicznej takiej jak trance, house, hardstyle ale i także rapu, jazzu i rocka. Obecnie jestem na etapie składania zestawu audio (póki co nabyłem kolumny Tannoy Mercury M1 i dobieram do nich wzmacniacz) , a w przyszłości być może zaopatrzę się w słuchawki pokroju Ultrasone HiFi 450 czy też Audio-Technica ATH-M40X i chciałbym aby DAC z nowym OPAMPEM dobrze zgrywał się z takim sprzętem. Z tego co udało mi się wyczytać to ludzie często brali AD8066 na podstawce DIP8 albo OPA2107 pod Cuba gdyż właśnie te OPAMPY znacznie poprawiają niskie tony. Problem w tym, że przy AD obawiam się tego, że średnica będzie cofnięta (a tego pod żadnym pozorem nie chcę) a znowóż to OPA będzie grał zbyt ciemno (wolę bardziej jasne niż ciemne brzmienie). Jedyne co udało mi się znaleźć to jeszcze OPA1612 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), lecz jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat to prosiłbym o pomoc w wyborze OPAMPA.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Już jakiś czas temu stałem się posiadaczem DAC Audiotrak Prodigy Cube i po zagłębieniu swojej wiedzy chciałbym wreszcie dokonać zmiany seryjnego OPAMPA (OPA2134). Starałem się znaleźć jak najwięcej informacji na temat brzmienia poszczególnych wzmacniaczy operacyjnych, ale jeszcze chyba nie udało mi się rozwiązać problemu. To czego oczekuję od brzmienia, to przede wszystkim dużo mocniejszych niskich tonów (podbitym subbasem nie pogardzę), niecofniętej średnicy i dość wyraźnej góry. Słucham w dużej mierze muzyki elektronicznej takiej jak trance, house, hardstyle ale i także rapu, jazzu i rocka. Obecnie jestem na etapie składania zestawu audio (póki co nabyłem kolumny Tannoy Mercury M1 i dobieram do nich wzmacniacz) , a w przyszłości być może zaopatrzę się w słuchawki pokroju Ultrasone HiFi 450 czy też Audio-Technica ATH-M40X i chciałbym aby DAC z nowym OPAMPEM dobrze zgrywał się z takim sprzętem. Z tego co udało mi się wyczytać to ludzie często brali AD8066 na podstawce DIP8 albo OPA2107 pod Cuba gdyż właśnie te OPAMPY znacznie poprawiają niskie tony. Problem w tym, że przy AD obawiam się tego, że średnica będzie cofnięta (a tego pod żadnym pozorem nie chcę) a znowóż to OPA będzie grał zbyt ciemno (wolę bardziej jasne niż ciemne brzmienie). Jedyne co udało mi się znaleźć to jeszcze OPA1612 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), lecz jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat to prosiłbym o pomoc w wyborze OPAMPA.

Pozdrawiam.

 

Cześć,

 

Przerabiałem ten temat z 6 lub 7 kostkami i powiem tyle, przede wszystkim wymień tego OPA2134. Jest on dość słaby, daje odchudzony nieprzyjemny dźwięk, słychać to szczególnie na lepszych słuchawkach. Natomiast co do wyboru, to u mnie gra obecnie OPA2107 i chyba tak zostanie, drugim konkurentem był LME49990. Jedna uwaga nie spodziewaj się jakichś niesamowitych zmian pomiędzy kostkami, czasami są to wręcz tak drobne szczegóły, że jakbym nie wiedział, że zmieniłem kostkę to bym tego normalnie nie usłyszał. Korciło mnie jeszcze żeby spróbować muses, ale... no właśnie to tak naprawdę wg mnie nie ma sensu - lepiej te pieniądze zainwestować w nowe urządzenie (lub słuchawki!!!). Niektórzy piszą o spektakularnych zmianach, o wejściu na nowy poziom itp. bzdury - tego nie da się zrobić wymianą jednej kostki.

 

PS. Ja słucham Cube tylko na słuchawkach (Shure 440 i czasami ATH ES55), nie mam pojęcia jak gra to z głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie ten OPA2107 nie przyciemnił zbyt barwy dźwięku? No i jak się ma w porównaniu do przytoczonego przez Ciebie LME49990? Oczywiście wiadomo cudów nie będzie, w końcu to budżetowy DAC, ale myślę że i tak po wymianie 2134 dźwięk powinien się trochę odmulić.

 

Mógłbyś też podać jakieś sklepy gdzie w razie czego można dostać tego 2107 w miarę rozsądnej cenie? Bo mi udało się znaleźć na TE, ale to za cenę 62zł za sztukę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj przedmówcy. Już lepiej zmień te Tannoye M1 na coś większego. W zestawie największy wpływ na brzmienie mają głośniki i akustyka pomieszczenia. Tu możesz zyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju o wymiarach 9,5m2 i tak ustawionych meblach, że nie da się nic zrobić z głośnikami jak tylko postawić je na biurku, które praktycznie będzie przy ścianie kupno większych kolumn to strata pieniędzy. A poza tym OPAMPA będę wymieniał też dlatego, że Cube posłuży mi także jako źródło do słuchawek i chciałbym, aby OPA2134 nie kaleczył już więcej dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie ten OPA2107 nie przyciemnił zbyt barwy dźwięku? No i jak się ma w porównaniu do przytoczonego przez Ciebie LME49990? Oczywiście wiadomo cudów nie będzie, w końcu to budżetowy DAC, ale myślę że i tak po wymianie 2134 dźwięk powinien się trochę odmulić.

 

Mógłbyś też podać jakieś sklepy gdzie w razie czego można dostać tego 2107 w miarę rozsądnej cenie? Bo mi udało się znaleźć na TE, ale to za cenę 62zł za sztukę...

Ja wybrałem OPA2107, bo słucham głównie hard&heavy i wg mnie LME był trochę zbyt delikatny, ale wybór zależy od preferencji muzycznych i słuchawek.Co byś nie wybrał to i tak będzie lepsze od 2134.

Ja kupowałem wszystkie kości na allegro, 2107 chyba nie dostaniesz poniżej 50zł i uważaj na podróby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie interesowałeś się czasem wymianą pozostałych OPAMAPÓW? Bo podobno w Cube są jeszcze może i 3 wzmacniacze operacyjne, tyle, że wlutowane. No i jak miewa się kwestia wysokich tonów w 2107? Nie są zbyt przymulone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie interesowałeś się czasem wymianą pozostałych OPAMAPÓW? Bo podobno w Cube są jeszcze może i 3 wzmacniacze operacyjne, tyle, że wlutowane. No i jak miewa się kwestia wysokich tonów w 2107? Nie są zbyt przymulone?

 

Nie, nie interesowałem się, bo po pierwsze nie jestem zbyt dobry w lutownicy a po drugie wolę dołożyć pieniądze wydane na te zabawy na coś lepszego. Tak jak już pisałem, po zabawie z opampami nie doznałem jakiegoś szoku i nie mam zamiaru tuningować tego DACa bo i tak cudów z niego nie będzie. Ale skoro ty czujesz się na siłach to baw się, tylko proponuję również przyjrzeć się kondensatorom.

 

Co do wysokich to mi odpowiada 2107, ale ja nie lubię ostrej góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się ze mnie też żaden majsterkowicz, ale myślę, że jakby udało mi się znaleźć jeszcze jakieś OPAMPY w rozsądnej cenie i kogoś, kto mógłby je przelutować w miejsce standardowych to może byłoby to warte zachodu(luknij tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Dlatego w ogóle tak "wydziwiam" z tymi modyfikacjami bo niestety jestem posiadaczem laptopa, więc w grę wchodzą tylko DAC na USB, a za lepszego od Cuba pewnie musiałbym dać z 600zł, więc wolę doinwestować te kilkadziesiąt złotych do Cuba.

 

Skoro pytałem o górę to w takim razie chciałbym zapytać jeszcze o niskie tony :D Mógłbyś opisać czy przy 2107 są bardziej twarde i szybkie czy bardziej miękkie no i która część basu jest bardziej wyeksponowana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się ze mnie też żaden majsterkowicz, ale myślę, że jakby udało mi się znaleźć jeszcze jakieś OPAMPY w rozsądnej cenie i kogoś, kto mógłby je przelutować w miejsce standardowych to może byłoby to warte zachodu(luknij tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Dlatego w ogóle tak "wydziwiam" z tymi modyfikacjami bo niestety jestem posiadaczem laptopa, więc w grę wchodzą tylko DAC na USB, a za lepszego od Cuba pewnie musiałbym dać z 600zł, więc wolę doinwestować te kilkadziesiąt złotych do Cuba.

 

Skoro pytałem o górę to w takim razie chciałbym zapytać jeszcze o niskie tony :D Mógłbyś opisać czy przy 2107 są bardziej twarde i szybkie czy bardziej miękkie no i która część basu jest bardziej wyeksponowana?

 

Co do tych "kilkudziesięciu złotych" to każdy tak mówi jak zaczyna kombinować ze sprzętem a kończy się na kwotach znacznie większych. Ja na opampy wydałem ok 150zł i się opamiętałem. Jeśli miałbym grać tylko z laptopa to wolałbym dozbierać do używanego audioquest dragonfly, meridiana lub ifi i tyle w tym temacie.

 

Co do opisu niskich tonów to nie jestem Leśmianem, są one po prostu bardziej wyeksponowane niż na LME49990 i tyle. Chyba za dużo wagi przykładasz do brzmienia opampa, w tym przedziale cenowym nie ma tak spektakularnych różnic. U mnie to przede wszystkim słuchawki odpowiadają za te aspekty dźwięku a nie jakaś biedna kostka, za którą jest jeszcze całkiem sporo innych elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może zbyt dużą wagę przykładam do nie aż tak ważnych rzeczy, ale chciałbym też aby Cube po kupieniu nowych słuchawek nie ograniczał aż tak bardzo ich możliwości, bo póki co bardzo narzekam na brak basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, za pisanie kolejnego komentarza ale natrafiłem na ciekawą informację. Otóż zapomniałem Wam dopowiedzieć że jestem posiadaczem Cuba w wersji Black Edition i tam wedle specyfikacji jest OPAMP LME49860 zamiast OPA2134 obecnego w starszej, srebrnej wersji. Warto wymieniać go na 2107?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witajcie!

Już jakiś czas temu stałem się posiadaczem DAC Audiotrak Prodigy Cube i po zagłębieniu swojej wiedzy chciałbym wreszcie dokonać zmiany seryjnego OPAMPA (OPA2134). Starałem się znaleźć jak najwięcej informacji na temat brzmienia poszczególnych wzmacniaczy operacyjnych, ale jeszcze chyba nie udało mi się rozwiązać problemu. To czego oczekuję od brzmienia, to przede wszystkim dużo mocniejszych niskich tonów (podbitym subbasem nie pogardzę), niecofniętej średnicy i dość wyraźnej góry. Słucham w dużej mierze muzyki elektronicznej takiej jak trance, house, hardstyle ale i także rapu, jazzu i rocka. Obecnie jestem na etapie składania zestawu audio (póki co nabyłem kolumny Tannoy Mercury M1 i dobieram do nich wzmacniacz) , a w przyszłości być może zaopatrzę się w słuchawki pokroju Ultrasone HiFi 450 czy też Audio-Technica ATH-M40X i chciałbym aby DAC z nowym OPAMPEM dobrze zgrywał się z takim sprzętem. Z tego co udało mi się wyczytać to ludzie często brali AD8066 na podstawce DIP8 albo OPA2107 pod Cuba gdyż właśnie te OPAMPY znacznie poprawiają niskie tony. Problem w tym, że przy AD obawiam się tego, że średnica będzie cofnięta (a tego pod żadnym pozorem nie chcę) a znowóż to OPA będzie grał zbyt ciemno (wolę bardziej jasne niż ciemne brzmienie). Jedyne co udało mi się znaleźć to jeszcze OPA1612 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), lecz jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat to prosiłbym o pomoc w wyborze OPAMPA.

Pozdrawiam.

 

Ja w swoim CUBE wymieniłem oryginalny OPA 2134 na Muses 02. Różnica w dźwięku była fenomenalna. Dźwięk otworzył się, dostał powietrza, piękna przejrzystość i detaliczność. Brzmienie, można śmiało powiedzieć - spektakularne. Kostka zdecydowanie warta swojej ceny.

 

Ostatnio z kumplem testowaliśmy również Muses 8920, czyli budżetową wersję Muses 01 i muszę powiedzieć, że także ta kostka ma swoje zalety - brzmienie przyjemne, uspokojone, bardziej "analogowe", ciepłe, już nie tak otwarte - brak tego powietrza z Muses 02 i tej detaliczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam.Posiadam Audiotrak prodigy cube black edition chciałem wymienic OPAMPA na Muses 02 czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak to zrobić by nic nie zpalić bo jestem w tym zielony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.