Skocz do zawartości
IGNORED

Platforma antywibracyjna czy podstawki?


magico79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję kupić koniecznie coś antywibrującego pod wzmacniacz.

Stolik jaki posiadam jest szklany. Po włączeniu jakiego kolwiek urządzenia przenoszone są drgania na kolejne inne umieszczone na następnej półce.

Na oku mam platforme antywibracyjną "irap" brytyjskiej firmy Custom Design (jeśli komuś znana) lub np.podstawki Nordost Sort Kone.

W związku z tym, że jestem laikiem w tym temacie Proszę o jakąś wskazówkę, poradę.

Co się lepiej sprawdzi?

Producent może być inny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję kupić koniecznie coś antywibrującego pod wzmacniacz.

Stolik jaki posiadam jest szklany. Po włączeniu jakiego kolwiek urządzenia przenoszone są drgania na kolejne inne umieszczone na następnej półce.

Na oku mam platforme antywibracyjną "irap" brytyjskiej firmy Custom Design (jeśli komuś znana) lub np.podstawki Nordost Sort Kone.

W związku z tym, że jestem laikiem w tym temacie Proszę o jakąś wskazówkę, poradę.

Co się lepiej sprawdzi?

Producent może być inny.

Pozdrawiam

Cześć ,

Jest wiele firm produkujących podobne akcesoria. Nawet na rodzimym rynku znajdziesz przynajmniej kilka np. AUDIO PRO BONO , ROGOŻ , AUDIO PHILAR czy chocby WILE. Sam mam znajomych którzy mają własnie podstawki i stoliki WILE , dawniej STAND ART , SOUND ART. Te mogę Ci szczerze polecić . Solidne i co wązniejsze skuteczne w działaniu a cenowo przystępne. Jeden z kolegów posiada też platformę AUDIO PRO BONO i duzy stolik audio od AUDIO PHILAR. Tu również smiało moge polecić te firmy.

Szkło na półkę pod sprzęt to pomyłka. Moze fajnie to wygląda( rzecz gustu) ale fatalnie sprawuje się pod wzgledem izolacji sprzętu od drgań i rezonansów choc oczywiscie sama tafla szkła to nie wszystko bo wiele zależeć będzie od konstrukcji samego stolika czy platformy. Posrednio do pewnego stopnia można zredukowac wibrację stosując odpowiednie stopki w miejsce firmowych w danym urzadzeniu. Jednak bedzie to tylko rozwiązanie do pewnego stopnia obarczone kompromisem.

W moim mniemaniu warto oprzec się o rodzime firmy bo jakoscią działania jak i wykonania nie ustepują zagranicznym markowym produktoo a często je przewyższają za zdecydowanie niżśze ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu jakiego kolwiek urządzenia przenoszone są drgania na kolejne inne umieszczone na następnej półce.

Prowadzisz zakład kamieniarski albo ślusarski?

Czy jakie urządzenia powodują aż takie drgania, że po konstrukcji stolika przenoszą się na inne?

Albo to są jakieś fantazje i chcesz po postu tylko ładny mebel sobie sprawić (kup co Ci się podoba)

albo te urządzenia są wadliwie zaprojektowane bądź uszkodzone (zepchnij z balkonu i kup porządne)

Zanim się tutaj zjawi całe stado różnej maści naganiaczy na badziewia wszelakie i wydasz grubą kasę bez sensu

może w wolnej chwili sobie poczytaj, dużo tego nie ma, a da Ci w miarę trzeźwy osąd sytuacji:

 

http://www.audiostereo.pl/wplyw-plyt-granitowych-na-dzwiek_121455.html

 

O, już widzę jest Pan od Wile/SounArt z ofertą (witam i pozdrawiam) zaraz się zlecą następni (również pozdrawiam)

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prowadzisz zakład kamieniarski albo ślusarski?

Czy jakie urządzenia powodują aż takie drgania, że po konstrukcji stolika przenoszą się na inne?

Albo to są jakieś fantazje i chcesz po postu tylko ładny mebel sobie sprawić (kup co Ci się podoba)

albo te urządzenia są wadliwie zaprojektowane bądź uszkodzone (zepchnij z balkonu i kup porządne)

Zanim się tutaj zjawi całe stado różnej maści naganiaczy na badziewia wszelakie i wydasz grubą kasę bez sensu

może w wolnej chwili sobie poczytaj, dużo tego nie ma, a da Ci w miarę trzeźwy osąd sytuacji:

 

http://www.audiostereo.pl/wplyw-plyt-granitowych-na-dzwiek_121455.html

 

O, już widzę jest Pan od Wile/SounArt z ofertą (witam i pozdrawiam) zaraz się zlecą następni (również pozdrawiam)

 

:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz stolik, ale w przypadku stolików audio (np ROGOZ) jest to efekt normalny. Sam posiadam stolik od ROGOZA i kiedyś oglądając film odpalony z PS3, raptem stojący "piętro" wyżej gramofon AdFontes zaczął drżeć, a dokładniej drgało jego ramię, a że spoczywa na plastikowym uchwycie, w którym ma luz, to rurka waliła w ten plastik dosyć głośno:)

Lekko poirytowany (przecież to stolik antywibracyjny) napisałem do ROGOZA aby mi wyjaśnił dlaczego tak się dzieje. No i wyjaśnił. Faktycznie konsola wpada w drgania od czasu do czasu jak kręci płytą. Stolik natomiast te drgania wzmacnia i puszcza dalej na sprzęt. Dzieje się tak, gdyż stolik ma izolować od drgań pochodzących z zewnątrz, np z podłogi. Jak tupnie się w podłogę to nic nie przechodzi na sprzęt, głównie chodzi o gramofon, natomiast jeśli wibruje urządzenie ustawione na stoliku to wtedy drgania są przenoszone. ROGOZ poradził mi mały eksperyment, abym przy włączonym gramofonie postukał w blat stolika. I rzeczywiście, stukanie przenosi się na kolumny:) Teoretycznie powinny pomóc właśnie podstawy antywibracyjne. U mnie problem jest o tyle nie istotny, gdyż nie oglądam filmów podczas odsłuchu płyt gramofonowych, a pozostałe urządzenia nie wpadają w wibracje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz spróbować, to polecam zwykły pumeks kosmetyczny. Koszt kilka złotych a spróbować warto. Podkładasz 4 kostki pod nóżki wzmacniacza i przekonasz się, czy coś słyszysz. No i nie wywalisz grubej kasy w błoto.

To taka moja propozycja naganiacza, jak napisał parantulla ;-)

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik który mam to Custom Design brytyjskiej firmy ale konstrukcja podobna do Rogoz.

Mam również PS3 i podobnie jak piszesz; po włączeniu PSa na górnej półce CD zaczął drgać tzn. delikatnie zaczeła bzyczeć obudowa. Po położeniu ręki na CD przestaje ale czuć drgania przenoszone i to dosyć mocno.

 

Posłuchajcie teraz: kupiłem Nordost stożki Sort Kone 3 szt. Podłożyłem najpierw pod CD potem pod wzmacniacz ( CD przestał drgać). Ale!? Poprawy dźwięku nie słyszę, zupełnie żadnej tak jak to wypisują czasopisma :)

Nordost wraca spowrotem do sklepu a ja rozwiąże to w inny sposób.

Parantulla troche ma racje z tym marketingiem. Wywalić kase to nie sztuka, tylko po co jak nie widać różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To załóż klub użytkowników platform antywibracyjnych albo coś na kształt tego bo tak to można gadać o wszystkim i o niczym a jak zaczną się kłutnie nt czy działa czy nie to moderka wyśle ten temat w kosmos

 

W sumie masz racje. Mogłem troche inaczej sformułować temat.

Mimo to ja już sie przekonałem, że nie warto inwestować w to co kupiłem ( w moim systemie to nie działa)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma może być za twarda i będzie dalej brzęczało, tylko trochę ciszej i na innych częstotliwościach.

Proponuję jakiś filc czy coś w ten deseń, wyciąć małe kwadraciki i podkleić konsolę taśmą dwustronną w trzech punktach.

Dlaczego akurat w trzech? Dlatego, że trzy punkty podparcia dają największą możliwą do uzyskania stabilność.

Najprawdopodobniej problem tkwi w nierównomiernym rozłożeniu masy konsoli, przez co te fabryczne "nóżki"

nie stykają idealnie z podłożem, ale jak zrobisz tylko trzy punty podparcia, to nie ma dupy, żeby to ruszyć.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Zawsze to jakieś rozwiązanie. Popróbuje coś wykombinować.

Kiedyś w Castoramie były gumowe podkładki pod pralkę. Ciekawe jak by sie sprawiły?

Na pewno PS3 zniknie z mojego stolika.

A próbował kolega prostego zabiegu czyli inaczej ustawić konsolę? Mam tu na myśli opcje poziomo i pionowo, w pionie drgania będą inaczej przenoszone na stolik oczywiście, jeśli wysokość półek stolika na to pozwala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A próbował kolega prostego zabiegu czyli inaczej ustawić konsolę? Mam tu na myśli opcje poziomo i pionowo, w pionie drgania będą inaczej przenoszone na stolik oczywiście, jeśli wysokość półek stolika na to pozwala:)

 

Nie da rady. Konsola nie długo zniknie ze stolika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Czy mógłbym sie dowiedziec jaki to klub? bo chciałem sie zapisać ?

 

Klub Wyrzucajacych Kase W Błoto, jak wyrzuciłes minimum 3 tysiące (np na stolik, podkładki bądz inny szajs) jestes zapisany. Ja nie moge zostac członkiem klubu, nawet sieciówek nie mam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zostać członkiem klubu, nie musisz być posiadaczem danego urządzenia.

Nie musisz również pytać, czy chcesz się zapisać ( bo taka opcja nawet nie istnieje )

 

Jeśli kogoś stać na wywalanie kasy na szajs, to dlaczego nie?

Ktoś w końcu musi napędzać ten rynek.

 

Czy mógłbym sie dowiedziec jaki to klub? bo chciałem sie zapisać ?

 

zapisz się. Jeśli znajdziesz taką opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem jaki to klub a i żadnej opcji nie ma żeby sie zapisać,człowieku na forum był tysiące razy wałkowany temat stolików ,podkładek i innych audiofilskich voodoo a ty wywalasz w dziale kluby temat ni z gruchy ni pietruchy, no plisss ,no postaw to żesz swoje ustrojstwo na litym drewnie lub grubej sklejce i bedzie okej ,o kamieniach lepiej zapomnij ,albo nazwij ten temat nie wiem np. klub stolików firmy Rogoz albo Sroka i bedzie super :-)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jajca. Ludzie płaca po kilka tysięcy za stolik Rogoza, który jest na tyle kiepski że przenosi jakieś mikrodrgania z pięterka poniżej na inne komponenty zestawu. Faktycznie to klub K.W.K.W.B.

No ale jak to się mówi kto bogatemu zabroni, a kto mi zabroni wyrazić swoją opinię o takich delikwentach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś wyjaśnić co ten temat robi w zakładce kluby?

Jak to, co robi?

Jest!:-)

 

A z tym pumeksem...

Sprawdza się super, pod warunkiem, że używany.

 

Nowy, bez pjent szorowania - nie nada się wcale.

 

Fajny temacik; będę wpadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.