Jump to content
IGNORED

LG BH7240C niespotykany problem z dźwiękiem

Moczykij

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Mam dziwny problem z nowym kinem domowym LG 7240C. Kupiłem dwie nowe płyty Bluray z różnych źródeł. Pierwsza płyta "Gladiator" ma dwie wersje filmu podstawową i rozszerzoną. Na podstawowej wersji filmu , dźwięk PISZCZY jeżeli wybierzemy polskiego lektora, piszczy w trakcie wymawiania kwestii przez lektora. Na żadnym innym lektorze ani na każdej wersji z napisami dźwięk już nie piszczy. Na wersji rozszerzonej filmu dźwięk nie piszczy nawet na polskim lektorze. Myślałem że płyta była felerna ale kupiłem "Władce Pierścieni" jakiś czas później i okazało się że również TYLKO przy polskim lektorze dźwięk piszczy a na pozostałych ścieżkach dźwiękowych jest super. Oprogramowanie odtwarzacza mam aktualne.

Proszę o sugestie co może być nie tak. Mam jeszcze gwarancję więc w razie czego zgłoszę to ale może ktoś wpadnie na jakiś pomysł.

Czyli zamiast lektora słychać piszczenie?

A możesz napisać w jakim formacie jest ścieżka z lektorem.

A jak masz ustawione w ustawieniach dzwięku?

"Powiedz" czy to jest zestaw z głośnikami 5.1 czy 2.1 bo w grafice w googlach jest i taki i taki zestaw pod tą smą nazwą.

1. Nie zamiast tylko równocześnie z wypowiadaną kwestią lektora bądź też pomiędzy kwestiami lektora w niektórych miejscach

2. Na jednym filmie jest DTS a na drugim DD 5.1

3. Ale co mam ustawione ?:)

4. Jest to zestaw 2.1

Wczoraj był serwis LG i zauważyliśmy że dźwięk piszczy tylko jeżeli jest lektor nakładany na oryginalną ścieżkę dźwiękową, bo jeżeli jest np węgierski w postaci dubbingu to już nie piszczy.

Serwisant zabrał kino ze sobą ,nie wiedział jak sobie z tym poradzić. Wymienił płytę główną u dało to tyle że zamiast lewego głośnika piszczało na prawym :)

ciężki orzech ale póki co wstrzymam się z kupowaniem kolejnych płyt bluray

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.