Skocz do zawartości
IGNORED

LG BH7240C niespotykany problem z dźwiękiem


Moczykij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Mam dziwny problem z nowym kinem domowym LG 7240C. Kupiłem dwie nowe płyty Bluray z różnych źródeł. Pierwsza płyta "Gladiator" ma dwie wersje filmu podstawową i rozszerzoną. Na podstawowej wersji filmu , dźwięk PISZCZY jeżeli wybierzemy polskiego lektora, piszczy w trakcie wymawiania kwestii przez lektora. Na żadnym innym lektorze ani na każdej wersji z napisami dźwięk już nie piszczy. Na wersji rozszerzonej filmu dźwięk nie piszczy nawet na polskim lektorze. Myślałem że płyta była felerna ale kupiłem "Władce Pierścieni" jakiś czas później i okazało się że również TYLKO przy polskim lektorze dźwięk piszczy a na pozostałych ścieżkach dźwiękowych jest super. Oprogramowanie odtwarzacza mam aktualne.

 

Proszę o sugestie co może być nie tak. Mam jeszcze gwarancję więc w razie czego zgłoszę to ale może ktoś wpadnie na jakiś pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiast lektora słychać piszczenie?

 

A możesz napisać w jakim formacie jest ścieżka z lektorem.

 

A jak masz ustawione w ustawieniach dzwięku?

 

"Powiedz" czy to jest zestaw z głośnikami 5.1 czy 2.1 bo w grafice w googlach jest i taki i taki zestaw pod tą smą nazwą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zamiast tylko równocześnie z wypowiadaną kwestią lektora bądź też pomiędzy kwestiami lektora w niektórych miejscach

2. Na jednym filmie jest DTS a na drugim DD 5.1

3. Ale co mam ustawione ?:)

4. Jest to zestaw 2.1

Wczoraj był serwis LG i zauważyliśmy że dźwięk piszczy tylko jeżeli jest lektor nakładany na oryginalną ścieżkę dźwiękową, bo jeżeli jest np węgierski w postaci dubbingu to już nie piszczy.

Serwisant zabrał kino ze sobą ,nie wiedział jak sobie z tym poradzić. Wymienił płytę główną u dało to tyle że zamiast lewego głośnika piszczało na prawym :)

ciężki orzech ale póki co wstrzymam się z kupowaniem kolejnych płyt bluray

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt już był w serwisie i wada nadal występuje, zamiast nie kupować płyt, lepiej wymienić odtwarzacz na egzemplarz sprawny.

 

To tak, jakbyś kupił samochód i nie jeździł w czasie deszczu, bo dach przecieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.