Skocz do zawartości
IGNORED

Rozdzielacz Optyczny Toslink


spinacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten rozdzielacz sprawdzi się przy rozdzieleniu sygnału z amplitunera na 2 urządzenia i będzie bezpieczny dla ampka oczywiście dwa urządzenia na raz nie będą grały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zależy mi żeby nic nie rwało podczas przesyłu DTSu(bitstream). Warto kupić ten model pasywny czy szukać czegoś droższego aktywnego. I jeszcze jedno czy takie splittery nie pogarszają jakości dźwięku czy jest różnica między podłączeniem przez takie coś a podłączeniem prosto z ampka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozdzieleniu sygnału jednego urządzenia nadającego będzie ok, jednak sumując sygnały z 2ch urządzeń do 1go wejścia może się nie sprawdzić- niektóre urządzenia muszą być fizycznie wyłączone z zasilania, by nadajnik wyjściowy toslink przestał świecić.

Sprawdź, jak masz u siebie- jak dioda po wyłączeniu pilotem urządzenia gaśnie, powinno być ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci jak urządzenie jest na czuwaniu czy z wyjścia toslink świeci i jest sygnał?

Sprawdzałem na czuwaniu nie świecą po odchyleniu klapki czyli brak sygnału jest ale dla pewności będę wyłączał jedno urządzenie wyłącznikiem sieciowym bo posiada jeden player z tyłu. To ten co za linkowałem sprawdzi się i będzie dobrym wyborem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie działać- robiłem "doświadczenia" z wyciąganiem wtyku toslink z gniazda podczas odtwarzania- tak z czystej ciekawości- jak nadal grało 5-6 mm od gniazda, to i taki rozdzielacz nie będzie przeszkodą. Choć na pewno trochę stłumi siłę światła, to chyba nie zastosujesz kilkunastu metrów światłowodu, żeby wystąpił problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kable jak najkrótsze 0,5-0,7m.A powiedz jak robiłeś testy nie pogarszają takie rozdzielniki jakości dźwięku?

Jaki polecisz mi kable Toslink w RMS-ie bo bym kupił od razu za jednym zamachem żeby był solidny i nie rwał sygnału jeden mam Alpharda DaVinci HQ-8FR i Logilink CAB1101(wersja z aluminiowymi końcówkami) i potrzebuje jeszcze jednego kabla najkrótszego jaki można kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypinałem końcówkę z gniazda i odsuwałem ją (starając się, by "patrzyła" równo), to do pewnego momentu nic się nie zmieniało, później był gwałtowny zanik sygnału- żadnych efektów przejściowych. Co do kabelka, to jakikolwiek, porządnie wykonany, nawet nieprzesadnie drogi załatwi sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest różnica w dźwięku jak jest przez splitter podłączony a bezpośrednio ciągnięty sygnał przez ampka bez splittera porównywałeś ta metodą bo to by mnie interesowało czy słychać różnice.

który z tych kabli wybrać bo nie ma wyboru jak widzę dużego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TT05 jest bardzo podobny do mojego- nie mam zastrzeżeń do jego działania. Ogólnie, na 0,5m jakiegokolwiek optyka będzie ok, bo to za mała odległość, by cokolwiek zepsuć, transmisja jest z korekcją błędów, więc zakup drogiego kabla to tylko poprawa samopoczucia :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przez takie splittery dźwięk nie będzie cichszy i trochę stłumiony bo miałem takie rozgałęźniki swego czasu na jack w kartach dźwiękowych w PC rozdzielałem sygnał z jednego gniazd jack i dźwięk był cichszy z takim dzielnikiem a bez niego głośniejszy bo sprawdzałem z ciekawości. Czy tu takiego zjawiska nie będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie, to optyk, nie analogowy elektryk- przekazuje zera i jedynki a sygnałem wraz z jego siłą i nasyceniem zajmuje się przetwornik C/A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc zamówiłem ten rozdzielacz z linku i ten kabel TT05 jak że będzie dobry jak powiedziałeśi nie warto przepłacać na takiej długości mam nadzieje że będzie ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit : czy grubość przewodu Toslink nie ma znaczenia bo ja mam jeden przewod 8mm i jeden 5mm i ten co zamówiłem też ma 5mm czy to się zgra wszystko jak z ampka będzie szedł 5mm do splittera a z playera 8mm a z drugiego 5mm do splittera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przez takie splittery dźwięk nie będzie cichszy i trochę stłumiony

Kolega powyżej powiedział że nie będzie cichszy i zgadzam się z tym . Założyłem podobny temat i odradzono mi rozdzielacz pasywny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pytałem czy kupić ten czy zainwestować w aktywny w 1 poście. To pasywny się rozleci zaraz jak poczytałem twój temat?

Teraz to dupa zimna jak już zamówiłem.

Miałem kiedyś pasywny splitter hdmi i zaczął mi głupieć po 1,5roku i poszedł na śmietnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jet tak proste, że nie ma co się zepsuć- 3 gniazda toslink pozbawone diody i plastikowy pryzmat pomiędzy nimi.

 

Co do grubości przewodu toslink- to tylko zewnętrzna powłoka, sam swiatlowód jest taki sam.

 

Używam takiego przewodu, lecz długości 1,5m:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to bez zewnętrznej powłoki sam światłowód jaka ma średnicę?

i tych tańszych do jakiej długości max można stosować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowód ma taką średnicę, jak dziurka w końcówce wtyku, reszta to powłoka ochronna i ewent. oplot- wszystko po to, by ograniczyć możliwość zginania. W tanich kablach, moim zdaniem 10m to już max długość, choć i 20m sprzedają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jeszcze czytałem w gazetach av coś o ułożeniu włókien i polerowaniu ich w toslinkach(coś to daję?) i że jest to tzw.upośledzone łącze i że coaxialne ma niby większe spektrum i jest lepsze niby czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czytałem w gazetach av coś o ułożeniu włókien i polerowaniu ich w toslinkach(coś to daję?

Im gładsza zewnętrzna powierzchnia światłowodu, tym lepiej. O polerowaniu, to słyszałem jedynie w przewodach elektrycznych- światłowody (tanie, plastikowe) są produkowane w technologii wytłaczania pod wodą i z natury są gładkie. Oczywiście lepsze są szklane, ale to zupełnie inna technologia i oczywiście- cena.

 

A włókno jest oczywiście jedno. Nie da się inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czemu producenci piszą na optykach że kable są gotowe do obsługi DTS HD-Master Audio i Dolby True HD jak takiej zdolności nie mają.

A czy kable cyfrowe(optyki i coaxiale) mają zdolność obsługi DTS-Core i czy na takich kablach jest duży jitter?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piszą bo tak łatwiej sprzedać a przeciętny uzytkownik i tak nie wie dokładnie o co chodzi.

2. Coaxiale mają potencjalnie lepsze parametry, ale osobiście aż tak nie wnikałem w szczegóły.

 

Jitter zależy od przetwornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tym DTS-Core bo tam 1,5 jest max przesył optyk i coaxial ma możliwość przesyłu go? jaki max ma przepustowość optyk i coaxial w przesyle dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Core nic nie ma tylko o zwykłym dts. Są jakieś infa i przepychanki nad wyższością jednego nad drugim i na odwrót brak różnicy na zachodnich forach na polskich brak infa. Ale Rzetelnych informacji i fachowych porad brak. Więc myślałem że może kolega się orientuje w tym temacie?

 

Tak na marginesie ta czarna końcówka kabli toslink jest plastikowa? bo w alphardzie mam ja metalową złotą czy to nie wpływa na jakość styku w gnieździe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z technikiem AV z RMSu i powiedział w prost że jesli chodzi o splittery optyczne nie ma różnicy czy to pasywny czy aktywny bo siła sygnału jest jednakowa(albo jest albo nie ma sygnału na obu). Jeden i drugi działa jednakowo tego co zamówiłem używają w salonie do prezentacji sprzętu i nie mieli awarii jeszcze w tym modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok. Choć z drugiej strony dla krotkich połączeń pasywka powinna być lepsza- aktywny to komplikacja- dwa torx... nastepnie bufor cyfrowy, pozniej totx.... i jeszcze zasilanie (albo odwrotnie- wej. torx...a na wyjsciach 2x totx...zależy w którą stronę działa ).

W pasywnym jest jak pisalem powyżej a pryzmat, czy podobnie działający element optyczny od siebie nie powinien niczego dołożyć.

 

Jeszcze jedno- im bardziej wymagający sygnał, tym bardziej staranne powinno być połączenie.

 

A propos końcówki- jak precyzyjnie wykonana, rodzaj materiału nie gra roli. Złocenie to sciema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten splitter przy połączeniu z kablem jak wchodzi to ma jakby zatrzask słychać klik po połączeniu żeby wyciągnąć trzeba fest szarpać żeby kabel odpiąć.

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie kabli głośnikowych Czy takie kable są lepsze od normalnych jak Geometria: przewodniki wzajemnie są ze sobą skręcone w celu eliminacji własnych interferencji czy to marketing jest?

Spotykam się często z takim opisem w sklepach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable- czysty marketing. Inna firma moze napisać, że w ramach walki z interferencją przewodniki są maksymalnie wyrównane i rowno odseparowane :-))

Wtyk- ten zatrzask jest na części o kształcie scietego kwadratu a ważna jest również część walcowa, w której jest końcówka światłowodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli że wszystkie kable głośnikowe to marketing i taki za 10zł a za 3zł ofc mb nie będzie różnicy? po oglądałem RS o kablach i tam też wyszło że to audiovoodoo w teście wyszło że kable od lampki okazał się lepszy niż firmowy coaxial tak samo z kablami głośnikowymi. A w fachowej prasie jest na odwrót mącą w głowach kupiłem nowy nr.AV jest reklama i opis nowego przewodnika w kablach Van Den Hul nowy stop 3T Amorficzny metal nowa jakość(brzmi jak muzyka na żywo,naturalna dynamika brak kompresji) jeszcze szybciej się wygrzewa,w ogóle przewodnik się nie starzeje i utlenianie. Jak się to czyta to wychodzi że kable są pancerne to dopiero marketing jest :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Wśród kabli głośnikowych są zarówno kable ok, jak i buble w tej samej cenie. Patrz na budowę, zastosowanie i renomę firmy. Możesz kupić zarówno podstawowej klasy, zwyczajny przewód polskiej firmy z supermarketu, który nie będzie gorszy od kabla za 10x tyle, bo 3N to norma czystości dla polskiej miedzi, tymczasem za tę samą cenę kupisz kabel CCA, który ma przewodniki z aluminium pokrytego cieniutką warstwą miedzi (Copper Clad Alu). Nawet trafisz druty stalowe miedziowane :-)) (firmy VoiceKraft)

Chcesz kupić bezpiecznie, dobry kabel za rozsądną kasę, kup Cordiala lub innego, profesjonalnego, estradowego (w okrągłej, czarnej gumie), podłącz i ciesz się muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.