Skocz do zawartości
IGNORED

Rozdzielacz Optyczny Toslink


spinacz66

Rekomendowane odpowiedzi

A czy kabel z czystej miedzi różni się czymś od ofc oprócz 1% mniejszej rezystancji i utleniania(jak się domyślam w brzmieniu nie będzie różnicy)? Cordial i Alphard DaVinci są faktycznie polecane bo wykorzystują je zawodowcy na estradach. Powiedz mi bo w opisach amplitunerów jest podawany współczynnik zawartości harmonicznych THD dla trybu surround 0,7% albo 1% na kanał który jest lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cha cha cha

OFC to przecież czysta miedź.

Jeszcze raz powtarzm- kazda polska miedź, wg Polskich Norm, spelnia kryteria wg ktorych jest na tyle czysta, by "załapać się" do ofc.

Z tych firm, które wymienileś, wybralbym Cordiala, bo Alphard nie ma u mnie wysokich notowań. Ewentualnie Klotz, czy Adam Hall.

Oczywiście im thd mniejsze, tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach widzisz nie zrozumiałem bo RS na swoim kanale jak robił odcinek o kablach głośnikowych to podawał jakieś tam różnice miedzy elektrolityczną a ofc. Jak już jesteśmy w klasie miedzi czy 3N będzie różniła się dużo od 4 albo 6N bo polska melodika daję takie oznaczenia w droższych u siebie?

 

Jestem już po testach tego rozdzielacza bo miałem chwile wolnego i miałem problem ze swoim kablem Logilink którego kupiłem za 30zł dwa lata temu co jakiś czas rwał mi dźwięk w połączeniu z tym rozdzielaczem dla czego? Zrobiłem test bez niego kabel bezpośrednio z ampla do playera i tak działał dobrze.Digitala zamówiłem innego bo chciałem mieć oplot nylonowy żeby wszystko mi się komponowało wizualnie bo wszystkie przewody mam w oplotach :) w rms dałem 39zł działa ok.Dokupiłem drugiego Alpharda DaVinci za 70zł(bo jednego już mam 2 lata i nigdy problemu nie miałem z kablami tej firmy a mam ich parę różnych) i działa teraz ok w połączeniu(z amplifa do rozdzielacza)gdzie przy takim samym połaczeniu ten logilink jak pisałem rwał.Tera działa ok wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróć Logilinka, tzn końcówkę, która była w rozdzielaczu, włóż do wzmacniacza, jak przestanie rwać to znaczy, że końcówka światłowodu jest nierówno zarobiona.

Czytałem kiedyś, że nie da się uzyskać miedzi czystszej od 4N w żadnym rozsądnym finansowo procesie technologicznym, a miedź o wyższej czystości jest możliwa do uzyskania, ale jej cena musiałaby być absurdalnie wysoka, więc większość firm tzw. audiofilskich, stosuje najzwyklejsze materiały, wypisując bajki w reklamówkach swoich "cudownych" wyrobów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę przy okazji bo nie chce mi się teraz specjalnie rozłączać i na nowo podłączać.

A czy ta różnica w czystości miedzi w kablach ma znaczenie OFC 99,999% a OFC: 99.96% bo tak patrzę to jedne tak mają drugie tak a różnica w cenie nie duża na metrze 3zł. Czy warto się tym sugerować czy dać sobie spokój?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy te 99,95% zalugują na miano ofc, bo czystość tragiczna, to i tlenu międzykrystlicznego będzie sporo. Możliwe, że jak pisałem, producent "naciągnął trochę" specyfikację bo kabli głośnikowych nie ofc by nie sprzeał. A tak produkuje tanio, klient ma, co chce, wszyscy są szcxesliwi :-))

Niedawno się uśmiałem, przeglądając na Allegro przewody glosnikowę, gdzie na jednej z aukcji był opis: "przewód glosnikowy typu cca z najczystszej miedzi ofc". Takich sprzedawców powinno się zamykać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem że lepiej szukać tych z OFC 99,999%

 

znalazłem taki 99,999% :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i OFC 99,998% -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

który twoim zdaniem jest godnym uwagi do kd czy zaproponujesz coś innego może lepszego? .Większość jak patrze ma 99,96% jak cordial,klotz itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten CAV1003 spokojnie się nada. Kiedyś przeczytałem bardzo pochlebną opinię o tym kabelku

(zachwalał jakiś "dźwiękowiec"):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek adam hall fajnie wygląda,ma przyzwoitą rezystancje i fajną cenę.Orientujesz się jak czystość miedzi jest w nim bo nie ma podanej?

Jaką mają mniej więcej barwę dźwięku co w nim dominuję i jak z basem? Nie spotkałem się w prasie w żadnym teście z tą firmą wiec się nie orientuje jakie są w brzmieniu?

Czy ten Adam będzie lepszy od tego CAV1003 którego ty byś zakupił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy będzie lepszy, ale nie będzie też gorszy, a o czystości niestety, nikt nic nie pisze.

To chyba niemiecka firma, gość pisał na jakimś germańskim forum- z tłumacza goglowego domyśliłem się, że jest wyrównany i nic w jego dźwięku nie razi, słowem przyzwoity kabelek za dobrą cenę. U nas jest o 1/3 taniej, więc nie ma się co zastanawiać. Nie ma co wpadać w paranoję- wpływ kabli na dźwięk jest w porównaniu z np kolumnami, czy akustyką pomieszczenia, znikomy :-) Zabawa zaczyna się, gdy trzeba ciągnąć kable na duże odległości i kolumny mają niską i mocno pofalowaną impedancję.

 

Teraz mam u siebie InterTechnic CC225 (sprzedawała go kiedyś Qba- ci od kolumn), lecz jakbym musiał zmienić kable, chyba nie szukałbym dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To firma Angielska powstała w latach 70 a w 80 przenieśli siedzibę się do Niemiec tyle znalazłem w ich dyskografii:)

Znalazłem jeszcze taniej w sklepie tego Adama za 7zł więc go biorę. Jeszcze mam jedno pytanie czy na tyły mogę zastosować inne przewody ofc albo z czystej miedzi tańsze potrzebne mi będzie 2x6m

Moje typy sa takie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

któryś się nada albo coś lepszego można znaleźć w tych cenach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyły są zwyke mało wymagające, pod warunkiem, że nie stosujesz głośników 4ohm i kilkunastu metrów kabla. U mnie jest zwyyczajny przewód mieziany 1mm2 polskiej produkcji z marketu budowlanego i "robi swoje". Zresztą, tylko taki zmieścił mi się w listwie podlogowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dopiero zacząłem się bawić tak dla sprawdzenia bo na początku nie pomyślałem o tym w przerzucanie ścieżek dźwiękowych i rozdziałów podczas seansu przy tym rozdzielaczu i co mojemu zaskoczeniu przy tym nie miłosierne miałem trzaski w głośnikach nie dało się tego zaakceptować jak dla mnie porozłączałem wszystko w dziady i powróciłem po staremu teraz zero trzasków tak jak było na początku bez rozdzielacza nigdy więcej takich cudów nie kupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczy (czy trzeszczało), gdy przeskakujesz rozdział na tej samej płycie, czy zmieniasz urządzenie? Prawdę mówiąc, jakoś nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby nie przeskok o np 2 rozdziały, czy ścieżki, było tego przyczyną. Przecież odtwarzacz nie wyłącza w tym czasie nadawania, co najwyżej wstrzymuje przekazywanie danych.

 

Przy zmianie urządzenia też jakoś byłoby to dziwne, przetwornik c/a też nie powinien przetłumaczyć zakłóceń cyfrowych na analog. Korekcja błędów powinna to wyeliminować, chyba, że ten rozdzielacz ma aż takie silne tłumienie sygnału, że w normalnych warunkach sygnał już jest na granicy zerwania?

 

Szkoda, że nie wyszło- sądziłem, że rozdzielacz pasywny się sprawdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczy na tej samej płycie i tym samym urządzeniu(chodź na jednym i drugim to samo zjawisko występuje) jak przeskakuję na rozdziałach i zmianie ścieżki dźwiękowej trwa to 2-3 sekundy ale to jest irytujące jak dla mnie.Teraz mam podłączone jak było na początku i nic nie trzeszczy.No szkoda 200zł w plecy takie życie

Nie wiem ale wina chyba leży po stronie tego rozdzielacza nie kabli.Podczas seansu jest ok nic nie rwie nie szumi i nie trzeszczy takie zjawisko występuje wtedy jak już pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o tych kablach Kruger&Matz 3m za 69zł oprawione w banany i w nylonie ładnie wyglądają czy sa warte ceny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.