Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Nad c375, salon 28m.


JKDB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,prosiłbym o rady w wyborze kolumn do wzmacniacza Nad c375. Budżet ok. 4 tys. Mogą być używane. Słuchałem Dali lektor 8, niestety bardzo krótko, ale podobały mi się. Klipsch rp280f - bas piękny ale góra mnie drażni. Słuchałem też paradigm 11v7 naprawdę wpadły mi w ucho tylko zastanawiam się nad tym mniejszym modelem 9v7, ponieważ mam je w dobrej cenie. Co o nich sądzicie? Będą duzo się różniły od 11v7? Dadzą radę na takim metrażu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym Nadzie to spokojnie dadzą radę i będą w pełni kontrolowane ale bas nie będzie tak obfity i niski jak w większych 11 lub Dali Lek 8 tu można by rozważyć Lektory 6, kwestia priorytetów w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zdecydował się na nowe kolumny, polecam Polkaudio RTi A5. Charakterystyka brzmienia jest zbliżona do rp280f - solidna podstawa basowa, ale środek jest nieco cieplejszy i góra nie tnie po uszach, można ich słuchać godzinami.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

NAD C375 BEE to bardzo mocna integra, spokojnie jest w stanie zasilić większość dostępnych kolumn, wybór modelu uzależnij wyłącznie od brzmienia.

I tu właśnie brakuje nam informacji, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Jeśli szukasz uniwersalnego, ale dynamicznego, mocnego, otwartego dźwięku, na pewno sugeruję posłuchać polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 31, ewentualnie w wersji limitowanej Sapphire 31 Stereolife Edition. To moim zdaniem świetne połączenie z elektroniką NAD.

Jako alternatywa zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny Dali Ikon 6 MK2. W rabatem to i tak trochę powyżej założonego budżetu, jednak jest to zestaw, który powinien Ci się brzmieniowo spodobać.

Paradigm to typowo rockowe, mocne brzmienie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham różnej: Muse, Depeche Mode, Perfekt, Joe Cocker, Trochę akustycznej Carey Taylor, czasem coś typu Emeli Sande, Seal. Niektóre kawałki Linkin Park, Metallica.

 

Jeżeli chodzi o preferencje, to ciężko mi się wypowiedzieć. Czym więcej słucham, tym bardziej nie mogę się określić. Lubię mocny, ale miękki i głęboki bas. Coś jak Klipchs. Wokal raczej na pierwszym planie np w Paradigm mi się podobała, z rzędu kolumn ciężko było zlokalizować, które aktualnie graja (tworzyły takie fajne wrażenie przestrzeni ) Góra detaliczna lecz bardziej delikatna:) nie męcząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.