Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo 103D vs Oppo 105D


sankarz

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko już dawno i niejeden raz zostało wyjaśnione. Poszukać trzeba. a w skrócie: 103D=super obraz, 105D=super obraz, super stereo. Zależy na czym Ci zależy to kupujesz. i tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wykorzystywał w KD i masz bardzo dobry amplituner to bierz 103D .

Sygnał audio z płyty czy z pliku "nierozkodowany" puścisz po dobrym HDMI do

amplitunera i niech on się "męczy i obrabia" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie w kinie domowym, filmy i koncerty bluray, ale w niedalekiej przyszłości chciałbym zbudowac zestaw stereo i nie ukrywam że osbnego odtwarzacza nie mam zamiaru kupić. Obecnie ampli pioneer sc-lx 83 i głosniki dali ikon 6 mkII.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie musisz odżałować te "parę groszy" więcej i kupić 105D .

Gra całkiem przyzwoicie jako odtwarzacz CD lub SACD po kablach analogowych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz jakies szczegóły , bo mi go z 3 tygodnie temu proponowano, a rozważam wymianę 103 eu na d. Choć sam nie wiem , kolosalnej różnicy nie widziałem a momentami wcale.

A ceny po rabatach tylko troszkę wyższe niż 103 d.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Oppo 105 kup sobie dobry odtwarzacz BD i dokup osobno procesor Darbee, wyjdzie max 1700zł. Resztę zainwestuj w dobry przetwornik. Za kwotę równą Oppo 105 będziesz miał o wiele lepszy sprzęt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w kinie domowym, wychodząc cyfrowym sygnałem do amplitunera praktycznie różnicy nie usłyszysz. Jeśli jednak odtwarzacz masz zamiar wykorzystać do systemu stereofonicznego, w którym będziesz używał wbudowany w odtwarzacz przetwornik, różnica na korzyść wyższego modelu jest ogromna. Tak więc w Twojej sytuacji namawiam na model BDP-105D.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania obydwóch modeli. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, proszę o opinie czy warto inwestować w droższą wersje tego odtwarzacza bo różnica w cenie jest znaczna:) Prosze o opinie znawców tematu i nie tylko

Warto zainwestowac jesli cenisz dzwiek. Mam oppo 105d. Na moje plazmie obraz lekko sie poprawil ale czegos tam nie urywa. Moze jak jest gorszy sygnal jest faktycznie lepiej ale..... Natomiast dzwiek po analogu dorownuje cd klasy hi fi za okolo 5-7 tys. Czyta wszystko. Moje dvd audio dostaly nowe zycie.

 

Dac w oppo do audiofilskie sabre...

 

Cxn to nie ta polka...

 

Najlepiej wypozycz i sam sie przekonaj. Sluchaj po kablach analogowych rca lub xlr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam że osbnego odtwarzacza nie mam zamiaru kupić.

 

mam oppo i uwierz mi, ze dedykowany cd jest o wiele wygodniejszy w obsludze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Potrzebuje pomocy, posiadam oppo 103d i chciałbym osobno puścić obraz hdmi 1 na projektor i poprzez hdmi 2 dźwięk i obraz lub sam dźwięk na amplituner.

Po podłączeniu mam obraz na projektorze ale nie mam żadnego sygnału ani audio ani video na wyjściu hdmi 2 tak jak by calkowicie było nie aktywne. Gdzie i jak je uruchomić aby puszczało obraz z dźwiękiem?

Zaznaczam że jak puszczam po hdmi 1 obraz i dźwięk do amplitunera to wszystko jest ok. Ale chciałbym pominąć amplituner i puścić prosto obraz na projektor a dźwięk na avr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy, posiadam oppo 103d i chciałbym osobno puścić obraz hdmi 1 na projektor i poprzez hdmi 2 dźwięk i obraz lub sam dźwięk na amplituner.

Po podłączeniu mam obraz na projektorze ale nie mam żadnego sygnału ani audio ani video na wyjściu hdmi 2 tak jak by calkowicie było nie aktywne. Gdzie i jak je uruchomić aby puszczało obraz z dźwiękiem?

Zaznaczam że jak puszczam po hdmi 1 obraz i dźwięk do amplitunera to wszystko jest ok. Ale chciałbym pominąć amplituner i puścić prosto obraz na projektor a dźwięk na avr.

 

Ustaw odpowiednie opcje w menu.

Działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym, rzecz które. W ustawieniach hdmi mogę wybrać tylko hdmi podwójne lub A/V. Gdzie przy ustawieniu hdmi podwójne na obu wyjściach powinien być obraz i dźwięk = ustawiłem i tylko na hdmi nadal jest obraz i dźwiek. Na hdmi nie ma nic. Po ustawieniu A/V powinno być wg.instrukcji obraz na hdmi 1 i dźwięk na hdmi 2, a jest obraz i dźwiek tylko na hdmi 1 a na hdmi 2 nadal nic. Tak jak by gdzieś było wyłączone całkowicie i nieaktywne hdmi 2 tylko nie wiem w które ustawienia wejść i je włączyć...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bipo, jeżeli dobrze zrozumiałem Twoj problem, to musisz ustawić Split AV w opcjach. Wówczas na hdmi#1 dostaniesz obraz, a na hdmi#2 obraz i dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20171210_122407.jpg

 

Rafal wg.instrukcji to jak jest na A/V to powinno być na hdmi 1 obraz a na hdmi 2 dźwięk a nie ma sygnalu na hdmi 2....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak to wygląda :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20171210_122407.jpg

 

Rafal wg.instrukcji to jak jest na A/V to powinno być na hdmi 1 obraz a na hdmi 2 dźwięk a nie ma sygnalu na hdmi 2....

No to chyba coś się spsuło.

A na HDMI 2 przy jakimkolwiek ustawieniu masz obraz i dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że procesor użyty w oppo daje nieco lepszy obraz na 130" ekranie niż procesor w amplitunerze denon 6200. Niestety ale puszczenie z oppo do ampli i z ampli do projektora sygnału poprzez hdmi jak dla mnie jest minimalną stratą na obrazie. Też myślałem, że jest to sygnał 1:1 a tak nie jest. Na dużo mniejszym obrazie np.TV bym się w to nie bawił ale na 130" widać już każdy detal i zmianę. To jest moje zdanie, inni mogą mieć odmienne nie wnikam...;-)

 

Walczyłem cały weekend z tym hdmi przepinając na róże ustawienia oraz kombinacje w podłączeniu i w końcu się udało. Przywróciłem ustawienia fabryczne i co się okazało, że sygnał jest i na jednym i na drugim hdmi. Nie mam pojęcia dlaczego nie działało i co mogło być przyczyną... ale najważniejsze że restart ustawień zadziałał. Ponadto obraz i dźwięk mogę mieć na dwóch wyjściach lub dźwięk na jednym a obraz na drugim...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że procesor użyty w oppo daje nieco lepszy obraz na 130" ekranie niż procesor w amplitunerze denon 6200. Niestety ale puszczenie z oppo do ampli i z ampli do projektora sygnału poprzez hdmi jak dla mnie jest minimalną stratą na obrazie. Też myślałem, że jest to sygnał 1:1 a tak nie jest. Na dużo mniejszym obrazie np.TV bym się w to nie bawił ale na 130" widać już każdy detal i zmianę. To jest moje zdanie, inni mogą mieć odmienne nie wnikam...;-)

 

Walczyłem cały weekend z tym hdmi przepinając na róże ustawienia oraz kombinacje w podłączeniu i w końcu się udało. Przywróciłem ustawienia fabryczne i co się okazało, że sygnał jest i na jednym i na drugim hdmi. Nie mam pojęcia dlaczego nie działało i co mogło być przyczyną... ale najważniejsze że restart ustawień zadziałał. Ponadto obraz i dźwięk mogę mieć na dwóch wyjściach lub dźwięk na jednym a obraz na drugim...;-)

..@Bipo ...skoro masz zmianę w jakości obrazu przez ampli to moze przyczyną jest włączony ten procesor... mozesz go chyba wyłaczyć i obraz bedzie tylko przelatywał przez Denka i wtedy powinien być 1:1.... ale moze się mylę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dlatego, że procesor użyty w oppo daje nieco lepszy obraz na 130" ekranie niż procesor w amplitunerze denon 6200. Niestety ale puszczenie z oppo do ampli i z ampli do projektora sygnału poprzez hdmi jak dla mnie jest minimalną stratą na obrazie. Też myślałem, że jest to sygnał 1:1 a tak nie jest. Na dużo mniejszym obrazie np.TV bym się w to nie bawił ale na 130" widać już każdy detal i zmianę. To jest moje zdanie, inni mogą mieć odmienne nie wnikam...;-)

 

Walczyłem cały weekend z tym hdmi przepinając na róże ustawienia oraz kombinacje w podłączeniu i w końcu się udało. Przywróciłem ustawienia fabryczne i co się okazało, że sygnał jest i na jednym i na drugim hdmi. Nie mam pojęcia dlaczego nie działało i co mogło być przyczyną... ale najważniejsze że restart ustawień zadziałał. Ponadto obraz i dźwięk mogę mieć na dwóch wyjściach lub dźwięk na jednym a obraz na drugim...;-)

Czyli masz tak, jak powinno być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.