Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel czy Yamaha


Krzysiek B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie

 

Planuje zakup nowego wzmacniacza do moich kolumn. W sumie przez dłuższy czas byłem zdecydowany na Yamahę as501 ale teraz coraz częściej chodzi mi po głowie pomysł żeby dołożyć do tego interesu więcej kasy i brać Rotela RA 12. Problem jest taki, że Yamahę znam i wiem, że mi pasuje jak gra. Rotela na oczy nie widziałem. Udało mi się w internecie wyczytać tylko, że jest to styl grania zbliżony do Yamahy. Jak ten Rotel wypada na tle Yamahy, warto zapłacić za niego drugie tyle co za Yamahę as501? Jak detaliczność dźwięku, jak wysokie tony?

 

Interesują mnie głównie te dwie firmy. NAD odpada bo lubię jasny dźwięk.

 

Muzyka, głównie stary rock, trochę metalu, poza tym wszystkiego po trochę, ale sprzed pod rock i metal

 

Kolumny, które mam to Klipsch RP260f (nie jest to Reference II, więc jest dużo łagodniej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś się decydować na wzmacniacz Rotel w połączeniu z kolumnami Klipsch, to zdecydowanie przesłuchaj takie połączenie na konkretnym systemie. Moim zdaniem to nie najlepsza konfiguracja, do wzmacniacza Rotel należy szukać kolumn o dobrym wypełnieniu, lekko ocieplonych.

Jeśli natomiast możesz pozwolić sobie na większy wydatek, spójrz na wzmacniacz BC Acoustiqe EX-322D lub wyższy EX-332D oraz koniecznie na dwie najnowsze integry Cambridge Audio CXA60 i CXA80. Moim zdaniem to będą najlepsze konfiguracje, biorąc pod uwagę Twoje wymagania.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomicą. Jeśli jednak masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś się decydować na wzmacniacz Rotel w połączeniu z kolumnami Klipsch, to zdecydowanie przesłuchaj takie połączenie na konkretnym systemie. Moim zdaniem to nie najlepsza konfiguracja

Zdecydowanie zgadzam się . Taki błąd kiedyś sam poczyniłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się . Taki błąd kiedyś sam poczyniłem.

No właśnie to jest to o czym pisałem. Klipsch Premiere to całkiem inne kolumny niż Klipsch Reference i chyba każdy patrzy na to połączenie pod kontem Reference II. Sam miałem kiedyś RF62 i wiem jak to brzmiało nawet z Yamahą, ale Klipsch Premiere grają z Yamahą super to czy z Rotelem będzie taka tragedia? Aż tak się różnią te wzmacniacze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze soooory przyznaje się nie doczytałem Twojego postu do końca. Mój błąd. Na moją obronę mam tylko to, że aż tak utkwiło mi w pamięci połączenie ,które wtedy tak bardzo zawiodło mój słuch. Potem już podobnych nie próbowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Klipsch Reference grają łagodniej niż stary Reference, jednak pomimo tego faktu proponuję odsłuch takiej konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

 

Planuje zakup nowego wzmacniacza do moich kolumn. W sumie przez dłuższy czas byłem zdecydowany na Yamahę as501 ale teraz coraz częściej chodzi mi po głowie pomysł żeby dołożyć do tego interesu więcej kasy i brać Rotela RA 12. Problem jest taki, że Yamahę znam i wiem, że mi pasuje jak gra. Rotela na oczy nie widziałem. Udało mi się w internecie wyczytać tylko, że jest to styl grania zbliżony do Yamahy. Jak ten Rotel wypada na tle Yamahy, warto zapłacić za niego drugie tyle co za Yamahę as501? Jak detaliczność dźwięku, jak wysokie tony?

 

Interesują mnie głównie te dwie firmy. NAD odpada bo lubię jasny dźwięk.

 

Muzyka, głównie stary rock, trochę metalu, poza tym wszystkiego po trochę, ale sprzed pod rock i metal

 

Kolumny, które mam to Klipsch RP260f (nie jest to Reference II, więc jest dużo łagodniej)

 

Gdzie tak pisze, że styl grania Rotela jest zbliżony do Yamahy?

Na twoim miejscu bym kupił Rotela i pomyślał nad zmianą kolumn.

RA12 może być nawet starszy model RA05.

NAD też dobre rozwiązanie (kwestia odsłuchu).

Na pewno nie Yamaha :)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

odsłuchiwałem u kumpla w domu wzmacniacz Yamahy chyba 500, grała tak samo jak staroć Yamahy kupiona wcześniej na all za mw. 300 pln. 500 wróciła do sklepu. jak koniecznie Yamaha to poluj np na używaną 1000.

Inaczej bierz Rotela, choć tu może lepiej używaną 06, 1520 + dobry dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak pisze, że styl grania Rotela jest zbliżony do Yamahy?

Nigdzie tak nie piszą, wywnioskowałem to z opisów, dynamika, jasne brzmienie, kontrola basu, moc (w testach rotel miał 84 W) itd

Klipsch premiere zostają, są świetne i co to za interes kupić nowe kolumny, następnie nowy wzmacniacz do którego trzeba by było kolumny znowu zmieniać.

 

a BC Acoustiqe EX-322D jak sobie radzi. Jak bas, twardy, miękki? jak kontrola? wysokie tony? detaliczność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ra12

-to nie jest stare granie Rotela z serii 9xx czy 8xx,gra bardziej "cieplej" można łączyć z aluminiową kopułką

-połączenie z CD to tylko coaxial,najlepszy dźwięk

-bypass czyli tzw Direct wyłączony

-dac jest wporzo w tym modelu

-napędzi bez problemu większość popularnych kolumn

-niewygodne poruszanie się po plikach mp3 z pena

-dobry dźwięk po bluetooth Spotify czy Tidal można słuchać,radio itp

 

Tetaz dlaczego sprzedałem?

Dostałem jobla i goniłem króliczka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ra12

 

Czy wejście usb w Rotel RA12, odczytuje pliki i katalogi wyświetlając ich nazwy, można sobie wybierać katalog-płytę ? Czy jest to odtwarzane w kolejności powiedzmy dodania, alfabetycznej, jak w odtwarzaczach cd np. Pionnera pd30 bez nazw ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś się decydować na wzmacniacz Rotel w połączeniu z kolumnami Klipsch, to zdecydowanie przesłuchaj takie połączenie na konkretnym systemie. Moim zdaniem to nie najlepsza konfiguracja, do wzmacniacza Rotel należy szukać kolumn o dobrym wypełnieniu, lekko ocieplonych.

Jeśli natomiast możesz pozwolić sobie na większy wydatek, spójrz na wzmacniacz BC Acoustiqe EX-322D lub wyższy EX-332D oraz koniecznie na dwie najnowsze integry Cambridge Audio CXA60 i CXA80. Moim zdaniem to będą najlepsze konfiguracje, biorąc pod uwagę Twoje wymagania.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomicą. Jeśli jednak masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania poszczególnych rozwiązań.

Co raz bardziej podoba mi się ten BC Acoustique ale model ex-322.1. Tańsza opcja i bez niepotrzebnych mi wejść cyfrowych, ponadto widziałem, że odtwarzacz cd tej firmy (ex622) ma wbudowane wejście usb. Czy to oznacza że mogę go łączyć z komputerem bez żadnych "pośredników" dźwięku? Jak go komputer widzi?

 

Mógłbyś opisać trochę ten wzmacniacz. Interesuje minie: dynamika, bas czy jest miękki, czy twardy, jak kontrolowany, jak wysokie tony, dźwięczne?, gra jasno? (lubię jasny dźwięk), detaliczność? Rock to żadne wyzwanie dla sprzętu, ale czy ten wzmacniacz nie zakrztusi się metalem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wejście usb w Rotel RA12, odczytuje pliki i katalogi wyświetlając ich nazwy, można sobie wybierać katalog-płytę ? Czy jest to odtwarzane w kolejności powiedzmy dodania, alfabetycznej, jak w odtwarzaczach cd np. Pionnera pd30 bez nazw ?

 

Właśnie nie ma takiego udogodnienia i to jest ten "bul"

Najlepiej wrzucić mp3 bez katalogowania na CD

 

Dlatego moduł bluetooth dostarczony w zestawie sprawdza się lepiej i brzmi naprawdę dobrze,sam się zdziwiłem. Jakiś porządny player w tablecie czy fonie załatwi sprawę.

 

Co raz bardziej podoba mi się ten BC Acoustique ale model ex-322.1. Tańsza opcja i bez niepotrzebnych mi wejść cyfrowych, ponadto widziałem, że odtwarzacz cd tej firmy (ex622) ma wbudowane wejście usb. Czy to oznacza że mogę go łączyć z komputerem bez żadnych "pośredników" dźwięku? Jak go komputer widzi?

 

Tak,takie USB pozwoli ci podłączyć kompa czy lapka ale jak to gra to nawet nie śmiem podejrzewać :)

 

Co raz bardziej podoba mi się ten BC Acoustique ale model ex-322.1. Tańsza opcja i bez niepotrzebnych mi wejść cyfrowych,

 

Słuchałeś go? że Ci się podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.