Skocz do zawartości
IGNORED

Elac FS + Myryad = ?


bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Od jakiegoś czasu gram na:

- kolumny: Elac FS207A

- wzmak: Myryad MI-120

- DAC: Audioquest Dragonfly 1.0

- źródło: FLAC w streamingu z HTPC Daphile z Tidal HIFI

- kable głośnikowe: Ultralink MATRIX 2

- interkonekt: Audioquest Evergreen

 

Jak oceniacie to zestawienie? Co jest najsłabszym elementem i co w przyszłości powinienem wymienić? Czy w miarę równe zestawienie czy też coś wyraźnie dołuje całość?

 

Zdecydowanie kolumny wolałbym zostawić, bo nie mam siły ich pakować - żonglerka pozostałymi jest łatwiejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zyskasz przy wymianie DAC'a. Jeśli odpowiada Ci charakterystyka brzmienia Myryada, zastanowiłbym się nad z20. Ciepłe, bardzo dynamiczne brzmienie z świetnym basem.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myryad to swietna marka, solidne wykonanie, krystaliczne brzmienie...pamiętam z jak najlepszej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilska zabawa to takie układanie obrazka z puzzli , tyle, ze każdy kawałek z tego wymyślonego przez nas "widoczku" jest z innego pudełka, a my próbujemy to do siebie dopasować.

Myślę , że nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci jak gra twoja układanka. To tylko Ty wiesz. Aczkolwiek to bardzo ciekawie wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie to zestawienie?

Jesteś jedyną osobą na świecie która zna to zestawienie - i pytasz innych jak to u ciebie gra ?

Lepiej zadaj SOBIE pytanie - czy brzmienie mi się podoba ? Co jest nie tak ? Co mogło by być lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zyskasz przy wymianie DAC'a. Jeśli odpowiada Ci charakterystyka brzmienia Myryada, zastanowiłbym się nad z20. Ciepłe, bardzo dynamiczne brzmienie z świetnym basem.

Dynamiczne brzmienie? acha.... A może bardzo miękkie, zaokrąglone, relaksujące, a barwy - hmmm, gdzieś się w nim zgubiły...W mojej ocenie wart nie więcej jak 1000 zł. Przyjemny, miękko grający ale bez barw itd i gdzie w nim ta dynamika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy.

 

Zadając pytanie, miałem na myśli:

- czy zestaw jest w miarę 'równy' - czy jeden element nie odstaje mocno od reszty. Bo gdybym napisał, że gram na Amstaff'ach z amplitunerem 5.1, to na pewno puknęlibyście się w czoło

- czy tonalnie wzmak jest uzupełnieniem kolumn (w myśl zasady: jaśniejszy wzmak do zamulonych kolumn, ciemniejszy do jasnych kolumn)

- czy wzmak jest dobry prądowo do kolumn. One są 4 Ohmowe, ale przy ok. 220 Hz schodzą do 3,4 Ohm.

 

Poprzedni właściciel polecał: Roksan Caspian, Hegel (poza moim zasięgiem), Marantz PM80 - ponoć najlepiej podpasował (grał średnicą). Inni też polecali Primare, Naim Nait 5i, Nad C356 (jako, że gra basem i średnicą, co byłoby dopełnieniem góry kolumn), Denon 1510.

 

Miałem przez chwilę Exposure 2010. Był dla mnie za ostry i okazało się, że bas w Myryadzie jest pełniejszy, miększy. I został Myryad.

DACa porównywałem z HiFiMAN HM-101 za 200 zł jako nowy. Audioquest wygrał pojedynek.

 

Jak dla mnie to gra? Jestem laikiem, jest to mój pierwszy sprzęt hifi.

Ogólnie: miękko, nigdy nie zaskoczył mnie negatywnie żaden dźwięk. Stereofonia piękna.

Góra, średnica - dla mnie wspaniale. Nagrania akustyczne, elektronika - pierwsza klasa.

Mam cały czas zastrzeżenia do basu. Jakby cofnięty lekko. Schodzi nisko, ale nie czuję go na klacie. Nagrania rockowe nie brzmią najlepiej, na szczęście dużo nie słucham rocka. Nie ma porządnego kopnięcia stopy. Kolumny są chyba ciut za jasne. Może to kwestia przetworników 2x15 cm.

 

Tak jak pisałem, kolumny zostaną - na razie spróbuję zabawy z innym DACiem, jak polecacie. Będę polował na coś z zakresu 1700-2000 zł za nowy, czyli 850-1000 zł za używkę.

 

Chyba, że ktoś ma inne pomysły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy.

 

Zadając pytanie, miałem na myśli:

- czy zestaw jest w miarę 'równy' - czy jeden element nie odstaje mocno od reszty. Bo gdybym napisał, że gram na Amstaff'ach z amplitunerem 5.1, to na pewno puknęlibyście się w czoło

- czy tonalnie wzmak jest uzupełnieniem kolumn (w myśl zasady: jaśniejszy wzmak do zamulonych kolumn, ciemniejszy do jasnych kolumn)

- czy wzmak jest dobry prądowo do kolumn. One są 4 Ohmowe, ale przy ok. 220 Hz schodzą do 3,4 Ohm.

 

Poprzedni właściciel polecał: Roksan Caspian, Hegel (poza moim zasięgiem), Marantz PM80 - ponoć najlepiej podpasował (grał średnicą). Inni też polecali Primare, Naim Nait 5i, Nad C356 (jako, że gra basem i średnicą, co byłoby dopełnieniem góry kolumn), Denon 1510.

 

Miałem przez chwilę Exposure 2010. Był dla mnie za ostry i okazało się, że bas w Myryadzie jest pełniejszy, miększy. I został Myryad.

DACa porównywałem z HiFiMAN HM-101 za 200 zł jako nowy. Audioquest wygrał pojedynek.

 

Jak dla mnie to gra? Jestem laikiem, jest to mój pierwszy sprzęt hifi.

Ogólnie: miękko, nigdy nie zaskoczył mnie negatywnie żaden dźwięk. Stereofonia piękna.

Góra, średnica - dla mnie wspaniale. Nagrania akustyczne, elektronika - pierwsza klasa.

Mam cały czas zastrzeżenia do basu. Jakby cofnięty lekko. Schodzi nisko, ale nie czuję go na klacie. Nagrania rockowe nie brzmią najlepiej, na szczęście dużo nie słucham rocka. Nie ma porządnego kopnięcia stopy. Kolumny są chyba ciut za jasne. Może to kwestia przetworników 2x15 cm.

 

Tak jak pisałem, kolumny zostaną - na razie spróbuję zabawy z innym DACiem, jak polecacie. Będę polował na coś z zakresu 1700-2000 zł za nowy, czyli 850-1000 zł za używkę.

 

Chyba, że ktoś ma inne pomysły.

 

a czemu chcesz czuć bas na klacie? przecież to nienaturalne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktoś ma inne pomysły.

No i wszystko jasne.

1. DAC musi być CIEPŁO grający .

2. Kolumny grają rzeczywiście jasno. Jeżeli ciepły DAC nie pomoże - dokup im ciepło grający interkonekt i kable głośnikowe (VdH).

3. Z 15-cm głośników nie uzyskasz niskiego basu - praw fizyki nie oszukasz. Jeżeli zależy ci na dole pasma (a jest ono ważne) to najtaniej będzie dokupić aktywny subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Z 15-cm głośników nie uzyskasz niskiego basu - praw fizyki nie oszukasz. Jeżeli zależy ci na dole pasma (a jest ono ważne) to najtaniej będzie dokupić aktywny subwoofer.

 

każdy "przekrój" pasma jest ważny, nie tylko jego dół... prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy "przekrój" pasma jest ważny, nie tylko jego dół... prawda?

Prawda. Ale pozostałe części pasma to on ma. A tego nie. Więc w czym problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DAC musi być CIEPŁO grający .

No to spróbuję uczepić się tej drogi.

Prosiłbym o parę przykładów, a ja też spróbuję coś poszukać drogą 'dac+ciepło grający' + enter :)

Na razie wynalazłem z naszego forum V-DACa.

 

Myślałem o budżecie do 1000 zł za używkę. Wejście USB asynchroniczne.

 

Nie wiem czy to możliwe, ale Dragonfly ma zasilanie po USB i nie muszę go osobno włączać - dobrze byłoby bym nie musiał za każdym razem podchodzić do zestawu by włączyć przyciskiem DACa. Wzmaka włączam pilotem ze stand-by'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne brzmienie? acha.... A może bardzo miękkie, zaokrąglone, relaksujące, a barwy - hmmm, gdzieś się w nim zgubiły...W mojej ocenie wart nie więcej jak 1000 zł. Przyjemny, miękko grający ale bez barw itd i gdzie w nim ta dynamika?

 

Być może brak dynamiki był spowodowany resztą toru Twojego systemu?

W zestawieniu z SM55 + CXA60 było bardzo żywiołowo.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może brak dynamiki był spowodowany resztą toru Twojego systemu?

W zestawieniu z SM55 + CXA60 było bardzo żywiołowo.

Może tak, może nie...., w każdym razie miło grający DAC, na pewno górę pasma ma bardzo "łagodną", jednak mi nie podszedł. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Ale pozostałe części pasma to on ma. A tego nie. Więc w czym problem ?

 

ano w tym problem, że nie akceptuje jedynie słusznego przekonania i wciskania go adwersarzowi....

wiele razy powtarzam, że wrażenia odsłuchowe są subiektywne i należy zaznaczać, iż to Twoje zdanie...bez jednoznacznych stwierdzeń, że pozostałe części pasam to on ma a dołu nie... a wg mnie ma wszystko idealnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano w tym problem, że nie akceptuje jedynie słusznego przekonania i wciskania go adwersarzowi....

wiele razy powtarzam, że wrażenia odsłuchowe są subiektywne i należy zaznaczać, iż to Twoje zdanie...bez jednoznacznych stwierdzeń, że pozostałe części pasam to on ma a dołu nie... a wg mnie ma wszystko idealnie:)

On pisze że nie ma dobrego dołu. A ty uważasz że wiesz lepiej i że on ma wszystko idealnie ? Serio ? Z głośników 15 cm ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pisze że nie ma dobrego dołu. A ty uważasz że wiesz lepiej i że on ma wszystko idealnie ? Serio ? Z głośników 15 cm ?

 

ja sam mam głośniki 15cm, bas refleks istnieje i basu jest idealnie, wystarczająco... dlaczego się nauczyliście, że basu ma być mnóstwo, ma być nisko, mocno, ma być czuc na klacie... itp? z głosników np. 10cm tez jest bas, ale czy chodzi o to aby czuć go na klacie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam mam głośniki 15cm, bas refleks istnieje i basu jest idealnie, wystarczająco... dlaczego się nauczyliście, że basu ma być mnóstwo, ma być nisko, mocno, ma być czuc na klacie... itp? z głosników np. 10cm tez jest bas, ale czy chodzi o to aby czuć go na klacie???

Jeżeli ktoś chce mieć prawdziwy bas - to w czym problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce mieć prawdziwy bas - to w czym problem ?

 

w sumie tak.... ale zaraz zaraz, to nie będzie prawdziwy bas... idąc tym tropem, to z membran 21cm będzie mniej prawdziwego basu niż z 27cm?, a ten z kolei będzie mniej prawdziwym niz z głosniczków 35cm???? przecież to chore

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować V-DAC II albo Arcam rDac? Wiem, że rDac to wyższy poziom, ale nie wiem czy jest ciepły jak V-DAC II.

 

Jakieś inne propozycje ciepłych DAC'ów do 1000 zł za używany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam już V-DAC II z V-PSU II. Do tego interkonekt Monster Cable Interlink 400.

 

Jak jest? Lepiej. Większa masa w basie i w średnicy. Ona jest zupełnie inna - np. gitary akustyczne brzmią bardziej legato niż stacatto. Ogólnie zmiana na plus.

 

Ale nie oszukujmy się - zmiany są niezbyt spore. Potwierdza to znany fakt - 50% brzmienia to kolumny, 30% wzmak, 20% reszta toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.