Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny DIY "Lotus 1" Głośniki AUDAX.RCF.Visaton.EMT...


Darodff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka lat temu popełniłem taki owy projekt oceńcie wizualnie bo słuchowo trzeba tego na żywo posłuchać.

Zdobyte doświadczenie w byłej pracy jako elektronik serwisant i akustyk przydało się mocno w życiu i w DIY też ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) f452c6bd27e2649b5b011f0496dcfb92_1441996247.jpg90dbebffd9fd065b05e6956eb384f5d5_1441996224.jpg8a8e88f7f3785fa2e308e0902148c29d_1441996186.jpgd5509b247dc86bc2dbd2e34141d9ef61_1441996149.jpg729dc92f78843c69b86226a69258c49f_1441996350.jpgda9ec2e00a79ba8dd3cc87020980dd30_1441996280.jpg83e7ade72da67446e2983d238161bbee_1441996418.jpga54a3b43caf64bec6325a209b564e7a1_1441996316.jpg

 

Kilka drobnych szczegółów poniżej

 

Specyfikacja

 

Kolumn: "Lotus 1"

te większe to lity dąb na przetwornikach Audax -a fronty wykończone korkiem, konstrukcja stworzona pod logiem mojej manufaktury C.A. (CASEAmp.) nie mylić z serwisem

 

natomiast te mniejsze nadstawki z tubami pomarańczowymi wykonanie też własne Kolumna tzw. Doświadczalna jak na razie brak nazwy

 

W składzie:

horny RCF UNITA TW25

Bas EMT AS-6W

Kopułowe Visaton DTS 10AW

Plus tuba tonsilowska szczekaczka po przeróbce na odpowiednie pasmo do tego prosta liczona zwrotnica.

 

 

Wymiary:

 

164 cm wysokość

 

31 cm szerokość

 

30 cm długość/głębokość

 

waga 60 kilo bo to lite drewno dębowe ;-) nie paź-dzieżo karton

 

 

Brzmienie jak naturalny instrument po prostu bez porównania z czymkolwiek, jak to kilku już znajomych oceniło w cenie (150 000zł) w zwyższ, nic z audio shoła podobno nie ma prawa startować.

 

Kolumny te pracują z lampą i do tego zostały stworzone, posiadają skuteczność na poziomie 120db.

 

Cały system mam oparty też o swoją konstrukcje studyjnego końca mocy w wersji Złotego Japońskiego trójkąta dwa monobloki po 250 Wat muzycznej. Coś w deseń Sansui AU 07 itp.

 

W kolejnym poruszonym temacie opisze mój transport "CD" plus DAC :flapper: osłuchiwany już w gronie znajomych melomanów w całym systemie.

 

Pozdrawiam i

Zapraszam oczywiście na osłuch oceniający i porównawczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie prezentują się te kolumny. Świetne połączenie estetyki i funkcjonalności.

Jestem pełen pdziwu dla kolorystyki całego pomieszczenia. Powiedz, ta podłoga to z pewnością panele. Mają one jakiś wpływ na akustykę pomiesczenia, na odbiór sceny stereo?

Co mnie jeszcze zainteresowało ta książka pod tytułem "Rytuał domowy" co to za pozycja? No i oczywiście ta ślubna fotka to Ty z obecną żoną.

Bardzo fajny klimat w Twoim salonie.

Może podziel się jak brzmią twoje konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczuwam tu jakiś gruby sarkazm...

120dB z 1W? czy z 150?

Podłoga to lakierowana płyta OSB? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osb z zasady jest lakierowana. Jak się to liczy? ile dB mamy np z 4 watów?

 

PS Efektywność moim zdaniem oceniamy według najcichszego ogniwa,w tym przypadku pewnie 87-91dB, strzał +/- 2dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak to panele nie jest to korek ani osb ;-)

Nie mają aż takiego wpływy na dźwięk jak dywan ;-)

 

"Rytuał domowy" to zbiór modlitw używanych przez księży tylko w wydaniu domowym dla świeckich.

Dziękuje za docenienie klimatu i kolorystyki salonu

 

Półkę pod sprzęt też wykonałem sam jej waga to 35 kilo prawie rolki antywibracyjne itp.

 

Brzmienie mojego sprzętu "to dźwięk długo dopracowywany w systemie oczarował mnie przepięknymi średnimi tonami jak i wokalami, instrumenty brzmią niesamowicie czysto i klarownie trąbka, pianino, gitara, jest odwzorowywana detalicznie i dźwięcznie, bas jest stonowany nie dudniący ale i nie płaski taki idealny prawie :-) bo po porównaniu do tranzystorowca został zmiażdżony oczywiście tranzystor owiec.

Tony wysokie pełne detali i tego lampowego czaru ...

 

Mowa o systemie lampowym ale i drugi tranzystorowy system mam zbliżony do ideału...

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dB mamy np z 4 watów?

 

No to jest dokladnie +6dB.

 

V=10*log(P1/P2)

 

Kolumny te pracują z lampą i do tego zostały stworzone, posiadają skuteczność na poziomie 120db

 

To jest chyba nie możliwe, bo żeby uzyskać 120dB to trzeba wzmocnienia +30dB przy skuteczności 90dB przy 1W tzn wzmacniacz musi mi mieć 1000W RMS. No a gdyby lampa miała np 62,5W to kolumny muszą mieć przy 1W skuteczność 103dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie jak naturalny instrument po prostu bez porównania z czymkolwiek, jak to kilku już znajomych oceniło w cenie (150 000zł) w zwyższ, nic z audio shoła podobno nie ma prawa startować.

 

Kolumny te pracują z lampą i do tego zostały stworzone, posiadają skuteczność na poziomie 120db.

Moim zdaniem kolumny to nie instrument, tylko reproduktor dźwięku (powinny najwierniej w stosunku do tego co na płycie odtwarzać dźwięki). Jestem ciekaw pomiarów z komory bezechowej, bo jeśli chodzi o wrażenia subiektywne, to ... są subiektywne (jeden lubi podbity bas, inny soprany, inny "ocieplone" granie (w wyniku dodania zniekształceń harmonicznych parzystych), jeszcze kto inny lubi miękki bas (rozmyte impulsy przez kiepską char impulsową) itd. itd..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.