Skocz do zawartości
IGNORED

Z czego słuchacie muzyki z komputera / serwera ?


davero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie z czego słuchacie np plików flac ? Rozglądam się po rynku trochę i widze kilka odtwarzaczy sieciowych. Nie jestem do końca do nich przekonany. Oglądałem też coctail x12 - nie wiem co o tym myśleć. Podobno nie jest zły. Co używacie do plików cyfrowych ? Może jakieś daki. Nie wiem na co sie zdecydować ? Moze lepiej kupić hybryde 10 calową i jakiegoś daka ? Transportować pliki flac itd moge tez z blu raya po optyku, ale w grę wchodzi tylko sterowanie smartfonem, a to juz tak bardzo mi się nie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście Arcam CDS27 jako Network Player+Arcam D33+Arcam A49. Źródłem był WD MY Cloud 8TB , ale kiepska aplikacja do odtwarzania plików dla Arcama zmieniła moje źródło na dysk Lacie Sphere 1TB.

Bardzo dobrze sprawdzają się sieciowce Cambridge'a, szczególnie SM6 i nowy CXN. Tanio - mozna spokojnie nastawić się na jakiś solidniejszy DAC i do tego komputer.

 

Wszystko kwestia gustu i potrzeb/preferencji sonicznych. Ja zdecydowałem się kilka lat temu na sieciowe granie (obok czarnych płyt jako ekstrawagancji) bo już nie ogarniałem ilości płyt. Stało się kłopotliwe czyszczenie pudełek, układanie na półkach każdego albumu. Zgrałem do postaci plików wszystkie albumy, dokupiłem kilkadziesiąt albumów na HDTrack's i jak dla mnie jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to drogi sprzęt. Myślałem albo o coctailu x12 albo dac i komputer (w moim przypadku była to by jakaś hybryda 10 calowa podpinana do daka po usb). Co do preferencji hmm. Słuchałem wzmacniacza pathosa i mi sie osobiście jego brzmienie nie podoba. Owszem jak ktoś lubi słuchać cicho muzyki do tego przewaga klasycznej to może być trafny wybór. Osobiście słyszałem pianinko na nim i czułem się jakby stało koło mnie, ale jak włączyłem pop, rock to już płasko bez dynamiki jakoś tak pusto, a jak puszczona była mp3 320 to w ogóle zrobił się bałagan. Głównie słucham Pop , Rock i filmową następnie inne gatunki. Dlatego szukam czegoś "mięsistego" inaczej może nazwie gęstszego nie koniecznie musi być tak klarowne, detaliczne i suche/płaskie jak ten pathos. Jest też Yamah ostatki cdn500, ale nie jestem przekonany. Zwłaszcza, że mam min. kino yamahy 673 i są tam funkcje sieciowe, ale z niej korzystam w 90% do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham z kompa poprzez dac-a DIY na Sabre 9023. Komp daje więcej możliwości niż streamer.

Za to sieciowiec świetnie zastępuje cd playery, pilocik klik i gra muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko do daca musze na stałe mieć podpiety komp/laptop , a podpinanie go za każdym razem nawet takiej hybrydy 10 calowej obawiam się, że mija się z celem. Najbardziej komfortowy jest jak piszesz sieciowiec, jeśli komp nie jest w pobliżu. Coctail x30 z tym, że cena już 2x wyższa dość pozytwne piszą. Problem w tym, że nie chce wydać więcej niż cena x12 ;) czyli 2200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze inaczej, lapka na kolanach i bez kabli. Dac NuForce Air ;-) chyba 750 pln

 

P.S Sam miałem ten sam problem i póki co zostałem przy kompie.

 

Ale streamerów też jest sporo, pioneer N-50, denony też fajne są

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wi fi to granie na konsoli OK jeśli chodzi o słuchawki , ale do słuchania wole kabel, samo puszczane po blutufie to do 800kbps. Jest jeszcze yamaha cdn500. Dac cambridza. No mam głowę pełna dylematów. Ten coctail mnie kusi podobno ma dobre daca w sobie. Opcja montażu hdd. No ma sporo plusów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aries mini za moment sie pojawi i bedzie w cenie ok 2200

To mocny kandydat na papierze zeby zrezygnowac wreszcie z kompa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dobry DAC,ja używam wbudowanego we wzmacniaczu to nie znam się jaki dobry ale polecają irdac czy jakoś tak.Każdy posiada laptopa w domu?

Instalujesz Daphile na pendrive lub karcie SD,sterowanie przez androida i iphona,powinno Cię zadowolić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczekam na tego ariersa, a ten irdac to zwykły dac z mozliwościa sterowania ze smartfona ?, a muze wrzucam na pedna albo karte sd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam irdac,Daphile mozesz sterowac z tableta,fona a muza leci kompa/laptopa wpiętego w Lan.

Daphile to darmowa dystrybucja Linux.Mozna ja zainstalowac na twardziela lub startowac z pena lub karty SD w lapku.

U mnie Daphile mam z SD lub czytnika kart w lapku.

Druga sprawa jak masz juz lapka wpietego w Dac to muze mozesz puszczac z Foobar do tego plugin Asio,Foobar mozna sterowac rowniez fonem ale nie sprawdzalem tego bo slucham calych plyt a nie skacze po utworach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie kojarzy Wam się granie i słuchanie muzyki z kompa (serwera) poprzez dac jako takie odtwarzanie "plejlistowe" niczym "chłamowe" rozgłośnie radiowe idące tylko w komercję, grające przypadkową muzykę jedną i tą samą z 200 utworów na okrągło??? czyż to nie pójście na łatwiznę? rozumiem jest wygoda, ale gdzie ta magia płyty???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie kojarzy Wam się granie i słuchanie muzyki z kompa (serwera) poprzez dac jako takie odtwarzanie "plejlistowe" niczym "chłamowe" rozgłośnie radiowe idące tylko w komercję, grające przypadkową muzykę jedną i tą samą z 200 utworów na okrągło??? czyż to nie pójście na łatwiznę? rozumiem jest wygoda, ale gdzie ta magia płyty???

 

na wszystko jest czas i miejsce :) Magia płyty magią płyty, ale czasami lubię się zdać na czyjś gust. Stacji jest milion i da się wśród nich znaleźć takie, które nie powtarzają playlist w pętli. Mi bardzo podchodzi purasonica, radio z Kostaryki - lounge, downtempo, ogólnie dużo spokojnej, smacznej elektroniki spoza głównego nurtu.

 

Odnośnie tematu, aktualnie iTunes + Airport Express, czyli router z gniazdem minijack. Pewnie to mało audiofilska opcja, ale zupełnie nie narzekam na jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

rozumiem jest wygoda, ale gdzie ta magia płyty???

 

Ostatnio w Trójce red mówił o Kulturze Słuchania Całej Płyty. Odtwarzanie playlistowe widac rządzi. Dla mnie zarówno granie z kompa jak i robienie Best of odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kompa gram tylko całe płyty. Ale ja jestem oldskulowy.

Playlisty to znak naszych czasów. Sposób słuchania muzyki się zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie kojarzy Wam się granie i słuchanie muzyki z kompa (serwera) poprzez dac jako takie odtwarzanie "plejlistowe" niczym "chłamowe" rozgłośnie radiowe idące tylko w komercję, grające przypadkową muzykę jedną i tą samą z 200 utworów na okrągło??? czyż to nie pójście na łatwiznę? rozumiem jest wygoda, ale gdzie ta magia płyty???

 

Nie, nie kojarzy.

Na Spotify prawie wszystkie moje playlisty to pełne albumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Po za tym gdzie młodzi mieli sie nauczyc słuchac płyt w całosci? Ja kiedys w czasach przed internetem i przed nagrywarkami słuchałem kaset i tez słuchałem całych. Pózniej przyszły płyty CD. A dzis ? Playlista na winampie lub youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma reguły, ja słucham na kompie całych płyt.

A później robię też playlisty i zależnie od potrzeby puszczam sobie tak lub siak.

Bez większej różnicy, no na kompie jest wygodniej.

Ale jeśli ktoś jest nauczony tylko z płyty to ok. ja to szanuje, nie każdy lubi zmieniać nawyki. Byle miło się słuchało ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym gdzie młodzi mieli sie nauczyc słuchac płyt w całosci? Ja kiedys w czasach przed internetem i przed nagrywarkami słuchałem kaset i tez słuchałem całych. Pózniej przyszły płyty CD. A dzis ? Playlista na winampie lub youtube

 

A, to ja też jestem stary :) Za czasów wczesnego liceum kupowałem dokładnie 4 chromowe kasety miesięcznie, na tyle mnie było stać. Przeważnie szare Makselki XL-IIS, czasami Sony UX "z szybką". Kolega w lokalnym radiu realizował dźwięk, odbił na ksero katalog i zgodnie z zamówieniem skrytobójczo przegrywał mi muzę z DAT-a. Wybór z tego katalogu to był koszmar. To były czasy Taktu i "bootlegów" z łózek polowych, CD przyszło kilka lat później. Wszedłem w temat tanimi kompaktami Esperanza, pamiętam tygodnie warowania w kolejce u jedynego kolegi, który miał nagrywarkę CD-R. W końcu odkryłem kosze wyprzedażowe w Leclercu i Media Markt, do dzisiaj mam stamtąd trochę asów: pierwszy album Jamiroquai, Roniego Size za 24,99, Orbital za dyszkę :) Nie widzę nic złego w playlistach i słuchaniu na wyrywki, w imię czego się ograniczać? Muzyka ma sprawiać przyjemność, nie podchodzę do słuchania rytualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że im bardziej człek se utrudni odtwarzanie i zniekształci dźwięk tym bardziej jest audiofilski.

Mam na myśli gramofon i lampę.

 

To ja jestem new age audiofil bo mam kompa i DSP :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Za czasów wczesnego liceum kupowałem dokładnie 4 chromowe kasety miesięcznie, na tyle mnie było stać.

 

W czasach liceum (lata 90, druga połowa) tez za bardzo kasy nie miałem ale raz na jakis czas kupowałem kasety oryginalne (pamiętam zbierałem dyskografię U2, kasety były po ok 18zł). Pamietam początki nagrywania CD i czyste płyty CD w cenie 30zł sztuka :)

 

Mam na myśli gramofon i lampę.

 

No włąsnie to były czasy słuchania płyt w całosci, zadnego skakania po kawałkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadza Wam plątanina kabelków, włączone wiatraczki kompa itp? taki lekki bałaganiki połączeniowy?

próbowałem przejść na granie w ten sposób ale jednak chyba za stary już jestem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaaawek nie bardzo, mam system w gabinecie, w którym pracuję, stoi sobie laptop, pracuję w edytorze tekstu, tak więc laptop raczej nie wydaje hałasu, przez pokój idzie kabel usb do daca i tyle.

Na pewno nie jest to rozwiązanie do salonu. W salonie, jak chcę sobie okazjonalnie posłuchać muzyki w tle, to włączę spotify na ps3 i ipadzie. Wygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie ja lubię słuchać praktycznie z wszystkich nośników jakie mam :-) Szpula, kaseta, vinyl, cd i pliki flac. Są dni po prostu, że mam ochotę na jakiś nośnik i to słucham , czasem jestem wygodny i z kina leci mi radio internetowe. Brakuje mi do słuchania daca albo sieciówki jednak wolałbym nie wpinać komputera. Mam zrobiony pokój retro i miejsca na kompa nie ma. Tzn mam kompy ale 8 bitowe :). Dlatego poważnie zastanawiam sie nad tym coctailem w sumie to kombajn nie za bardzo cos takiego lubie, ale podobno ma niezłego daca w srodku. Gośc polecał mi x30 no ale 4 tys za dużo dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadza Wam plątanina kabelków, włączone wiatraczki kompa itp? taki lekki bałaganiki połączeniowy?

próbowałem przejść na granie w ten sposób ale jednak chyba za stary już jestem:)

 

Starość nie radość :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam komputer typu mini PC, niby jakiś wentylator tam jest, ale jeszcze go nie słyszałem, komputer jest totalnie cichy, jak pasywna konstrukcja i na dodatek wielkości routera. Koszt z pamięcią ram i dyskiem ssd to ok 900 zł, wystarcza w zupełności do internetu i muzyki. Słucham przez linuxa i tidala w chrome. Ja jestem w zupełności zadowolony. Jakość jest zadowalająca, a sam czas uruchamiania sprzętu to może 10 s z włączeniem przycisku PLAY. Za miesiąc planuje zakup jakiegoś daca, bo lecę na integrze i to słychać. Myślę, że takie połączenie jest optymalne cenowo i warte wydanej gotówki.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drożej ale bardziej uniwersalnie i wszystko w jednym i dobry DAC (flac, Cd, Tidal, video). Oppo 105+dobry wzmak+dobre kolumny. I komputer zbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadza Wam plątanina kabelków, włączone wiatraczki kompa itp? taki lekki bałaganiki połączeniowy?

 

A nie słyszałeś o PC chłodzonych pasywnie ?

Kabelków nie ma znów tak dużo: USB, zasilający i LAN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.