Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio Sonata


Marcinzp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Posiadam wieżę Cambridge Audio Sonata; amplituner stereo + odtwarzacz CD, która gra z głośnikami Monitor Audio BR2.

Proszę o radę, czy ma sens wymiana w tym zestawie głośników na lepsze, jeżeli tak to na jakie? W grę wchodziłyby nowe głośniki w cenie do sześciu tysięcy, skłaniałbym się ku podstawkowym. Pokój 16 m2, słucham rocka i klasykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens do Sonaty kupować głośniki za taką cenę. Może jakieś używane Kefy R300... ale tu wąskim gardłem będzie wzmacniacz w tym amplitunerze.

Nie żebym tu umniejszał Twojemu zestawowi, bo w swojej cenie jest w miarę ok. Tylko nie wiem czy nie lepiej byłoby również pomyśleć o jakimś wzmacniaczu do tych potencjalnie lepszych głośników. Szczególnie, że za 6 tys. można by już coś fajnego kupić, choćby z drugiej ręki. Mam na myśli wzmacniacz plus głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie muszą być głośniki za 6 tysięcy, mogą być tańsze. Używanego sprzętu nie chcę, ponieważ obawiam się taki kupować. Mówiąc o wzmacniaczu jako o wąskim gardle zestawu masz na myśli niewygórowaną moc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów podstawkowych polecam Ci Studio Monitor 55/65 od Definitive Technology. Jednak przy tych konstrukcjach potrzebne Ci będzie lepsze wzmocnienie - do prawidłowego napędzenia potrzebują więcej prądu. Grają niesamowicie przestrzennie, są też niezwykle wydajne w dolnym paśmie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe sugestie. Myślę że z wydajnością prądową tragedii nie ma. Wzmacniacz posiada między innymi solidny transformator toroidalny, 4 tranzystory Sanken i pobiera 300 W. Nie potrzebuję sprzętu do głośnego "łojenia". Do Definitive Technology nie mam za bardzo przekonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.