Skocz do zawartości
IGNORED

Żywiołowy, używany CDek bez żyletek w górze do 2000 zł.


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

Wykończony niepowodzeniami z kalibracją wkładki w gramofonie, mam ochotę nabyć klocek, do którego włożę płytę i bez żadnej gimnastyki z ustawieniami, usłyszę ładny dźwięk! Moim ostatnim źródłem było Playstation 1 i w sumie nadal bym korzystał z tego szarego pudełka, ale płyty już skaczą i wkurza mnie jego obsługa, bo za każdym razem trzeba włączać telewizor...

Zatem szukam używanego CD do 2000,-. Potrzebuję urządzenia, które zagra energicznym dźwiękiem, ale gładką bez wyostrzeń górą i fajną, namacalną średnicą. Swego czasu pod uwagę brałem Arcam CD 23, Rotel RCD 991- chyba za spokojny (?), Grundig 7550, Sony CDP X 777 ES, Audiolab 8000.

Mój wzmacniacz to Audiolab 8000se.

Muzyka- każda oprócz ostrego, gitarowego łojenia.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj odtwarzacza Vincent CD-400, powinien w pełni Cię usatysfakcjonować. Ewentualnie świetny odtwarzacz Rega Apollo-R.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Wykończony niepowodzeniami z kalibracją wkładki w gramofonie, mam ochotę nabyć klocek, do którego włożę płytę i bez żadnej gimnastyki z ustawieniami, usłyszę ładny dźwięk! Moim ostatnim źródłem było Playstation 1 i w sumie nadal bym korzystał z tego szarego pudełka, ale płyty już skaczą i wkurza mnie jego obsługa, bo za każdym razem trzeba włączać telewizor...

Zatem szukam używanego CD do 2000,-. Potrzebuję urządzenia, które zagra energicznym dźwiękiem, ale gładką bez wyostrzeń górą i fajną, namacalną średnicą. Swego czasu pod uwagę brałem Arcam CD 23, Rotel RCD 991- chyba za spokojny (?), Grundig 7550, Sony CDP X 777 ES, Audiolab 8000.

Mój wzmacniacz to Audiolab 8000se.

Muzyka- każda oprócz ostrego, gitarowego łojenia.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

jak znajdziesz Marantza SA 7003 bierz!! Marantz CD 63 czy ewent 67 w wersji KI też ujdzie. Vincent polecany przez q21 jest świetny i z nowym się mieścisz w budżecie. Dobre granie, choć ciut inne, to BC-Acoustique ex-622. CD Thule Spirit 150B lub Audio Analogue Paganini też chyba Ci podejdą. Arcamy i Rotele wg mnie za spokojne, takie ciut wycofane.

 

Rozważ też Audiolaba (choć tu ryzykujesz lekką suchością i brakiem barwy - mam też wzmak Audiolaba i CD w zestawie wypadło ok, ale jest kilka w/w ciekawszych opcji) i bardzo mocno Naima z allegro, koło 2.300 do nabycia, masz wybór

 

Pozostałe elemnty zestawu jakie masz to...?

ale chyba on nie narzeka na resztę toru tylko źródło, które wymaga włączania TV, co mnie też by wkurzało. Przydałoby się wiedzieć co prawda czego słucha i z jakich kolumn, ale jego pytanie było proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba on nie narzeka na resztę toru tylko źródło, które wymaga włączania TV, co mnie też by wkurzało. Przydałoby się wiedzieć co prawda czego słucha i z jakich kolumn, ale jego pytanie było proste :)

 

Dzięki Numik. :)

 

Bolth, dla zaspokojenia Twojej ciekawości, gram kablem Kimber 4pr na monitorach Mission 782 i Topaz Monitor.

Tak jak pisałem wyżej- słucham wszystkiego, oprócz ostrych gitar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba on nie narzeka na resztę toru tylko źródło, które wymaga włączania TV, co mnie też by wkurzało. Przydałoby się wiedzieć co prawda czego słucha i z jakich kolumn, ale jego pytanie było proste :)

 

dobre,naprawdę dobre,wierzysz że wystarczy wymienić CD i nastąpi zmiana brzmienia? Dlatego tadeo pytał o resztę systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

dobre,naprawdę dobre,wierzysz że wystarczy wymienić CD i nastąpi zmiana brzmienia?

 

No własnie...tutaj to są kolumny do wymiany. CDkiem za 2000 nie zmieni dramatycznie brzmienia kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz wyjścia cyfrowego to może być jakiś staroć np. Toshiba z przed 1990 roku.

Można się zdziwić jak takie starocie grają. Cena na Allegro śmieszna czasami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w moim poście nie pisałem o żadnej zmianie! Po prostu szukam CD, bo właściwie go nie posiadam!

Jeśli znacie sygnaturę brzmienia jednej i drugiej pary moich kolumn, to wiecie, że to dwie różne szkoły grania. Wiem, że to nie jest żaden Hi-edn, ale w mojej opinii- zwłaszcza Missiony, swoim angażującym, szczegółowym graniem, kasują nowe, o wiele droższe monitory.

W tej chwili mam parę metrów więcej do słuchania muzyki i intensywnie myślę o zmianie monitorów na wolnostojące klocki i oczywiście chętnie posłucham Waszych sugestii, ale w pierwszej kolejności planowałem zakup właśnie CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

dobre,naprawdę dobre,wierzysz że wystarczy wymienić CD i nastąpi zmiana brzmienia? Dlatego tadeo pytał o resztę systemu

nie ćpajta tyle tylko czytajta co jest napisane, o co wam chodzi? chciał zmienić źródło ze starego PS ze zjebanym laserem i włączanym tv na CD za 2 koła, filozujeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam Arcama CD 82T oraz 92T i powiem jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku – słucham również wszystkiego (CD 82T ma Wolfsony OPA). U mnie gra z Vincent sv-400 i kolumny KEF – LS50, kable The Chord Odyssey 2 i IC Wireworld Eclipse. Wcześniej próbowałem używanych Pioneerów PD-S 704, 904 ale dla mnie tamte cd przebarwiały. CA 640CD grał znośnie ale bez polotu. Arcamy bardziej mi odpowiadają. Jakbyś mieszkał w okolicach mógłbym CD pożyczyć do odsłuchu, 82 T chcę nawet sprzedać, bo mam już za dużo źródeł. Często słucham muzyki z plików flac i tu raz podłączam Marantza NA7004 raz CA SM 6. 92T chcę zostawić jako egzemplarz kolekcjonerski z Ring DAC, który był stosowany tylko w kilku modelach Arcama.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zwykle na tym forum bywa.. nie potrzebnie pytasz. Playa wywal a za 2, 4, 6tyś nic ciekawego nie kupisz, musisz wydać ze 20tyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zwykle na tym forum bywa.. nie potrzebnie pytasz. Playa wywal a za 2, 4, 6tyś nic ciekawego nie kupisz, musisz wydać ze 20tyś

 

Dobre,jak chcesz pojeździć samochodem to za 20,40,60tyś nic nie kupisz trza wydać ze 200tysi

Każdy ma inne oczekiwania i inaczej pojmuje pewne sprawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Napisano dziś, 06:40

Użytkownik damianmielec dnia 14.09.2015 - 22:56 napisał

jak to zwykle na tym forum bywa.. nie potrzebnie pytasz. Playa wywal a za 2, 4, 6tyś nic ciekawego nie kupisz, musisz wydać ze 20tyś

 

Dobre,jak chcesz pojeździć samochodem to za 20,40,60tyś nic nie kupisz trza wydać ze 200tysi

Każdy ma inne oczekiwania i inaczej pojmuje pewne sprawy

 

Taa to pewnie jakis sprzedawca hi endu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. no słuchajcie, w tej zakładce mi ktoś kiedyś napisał że mój CA Azur 640c v2 który jest po pewnych modyfikacjach to i tak straszny bubel, stąd mój post :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

heh.. no słuchajcie, w tej zakładce mi ktoś kiedyś napisał że mój CA Azur 640c v2 który jest po pewnych modyfikacjach to i tak straszny bubel, stąd mój post :)

 

Hehe znam to .Grunt to nie słuchac debili :) co bys nie miał to zawsze sie znajdzie cos lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi pomogliście, że chyba kupię nowe ramię do gramofonu. :(

 

Rozejrzyj się za Meridianem 506.20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.