Skocz do zawartości
IGNORED

Dylematy natury moralnej/stereo - naprawdę ciekawy wątek.


mercandede

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

czuję się rozdarty wewnętrznie. Im dalej analizuję strukturę oferty audio tym moje wątpliwości są większe. Chciałbym naświetlić będącą pewnym podsumowaniem na dzień dzisiejszy i zapytać się was o radę.

 

Szukam nietypowego sprzętu. Audio musi mieć wąski front, nie więcej niż 24 cm.

Kolumny może to wyda wielu zabawne - muszą być białe (nieważne ;)

CD będą słuchanie okazjonalnie w weekendy, w tygodniu tylko cyfrowe pliki/strumieniowe serwisy.

 

do rzeczy:

zastanawiam się pomiędzy następującym zestawem:

 

zestaw 1

rega brio-r

topaz 20

auralic Aries Mini (czekam na premierę)

+cd z rynku wtórnego

 

całość bez cd jakieś 6500 zł po rabatach.

 

dodatkowo chciałem zakupić słuchawki bdynamic + przenośny wzmacniacz z dac (1000-1200 zł)

 

all 7700 zł

 

zestaw 2

audio simple roomplayer + z ampem

topaz 20

 

no i bdynamic + przenośny wzmacniacz z dac (1000-1200 zł)

 

całość 4800 zł

 

i tutaj pojawia się zestaw 3 (k/t/mać)

 

audio pro addon t20 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) aktywne kolumny podłogowe w z wbudowanym aptx z możliwościa podłaczenia analogu i cyfry, skandynawskie wykończenie, biały lakier. Specyfikacja naprawdę ciekawa, przeczytajcie.

 

po rabacie 2500 zł (nie potrzebuję dodatkowego wzmacniacza, daca, aptx itd.)

 

no i słuchawki bdynamic + przenośny wzmacniacz z dac (1000-1200 zł)

 

całość 3200 zł

 

podsumowując: tranzystorowe fajne granie 7700 zł > granie cyfrowe ale z kolumnami topaz które mogę użyć w innym systemie 4800 zł> kompletne audio 3200 zł (4500 zł zostaje) - może bym poszalał ze słuchawkami i wzmacniaczem słuchawkowym... ponieważ, i tutaj przechodzę do istotnej kwestii...

 

ile chłop mający żonę i dziecko (pozdrawiam ich serdecznie) słucha muzyki...od 3 lat prawie wogóle. Szafka na wymiar od wspaniałego stolarza w orzechu zastreczowana (naprawdę piękny mebel) ejsa by ocipiała;), kolekcja winyli zastreczowana, płyty cd zastreczowane. Dysponuję jedynie 23 cm na stereo :) Ale nie użalam się, jestem fighterem!:) Panowie, nie wiem czy ktoś ma podobne doświadczenia(pozdrowienia dla wszystkich małżonków, ew. samotnych ojców, ojców żyjących na kocią łapę oraz jurnych kleryków, ale w praktyce moje słuchanie muzyki w tygodniu będzię ograniczało się w sumie do 1h dziennie radio i może 1 h tidal, ale pewnie nie każdego dnia. Prawdziwe słuchanie zaczyna się jak jestem sam....:) więc może w weekend ze 4 h. A na słuchawkach to bym sobie pograł wieczorami częściej...no i muzykę wg. indywidualnych preferencji. Nie wiem czy do końca się zrozumieliśmy, ale za kawalerskich czasów wybrałbym dobre audio bez kompromisu. Ale teraz, jestem większym pragmatykiem....pewnie, że lubię dobre audio...długie odsłuchy...relax:) Nie wiem czy kupić zestaw 1 i mieć w zasadzie all ale strzeli mi 7 tyś czy kupić zestaw 3 (białe, łądnie wyglądające kolumny, bez kabli, wszyscy odpalali by z tabletu to co chcą, dzięk z impulsówki podobno całkiem niezłej jakości - myślę, że zagrałbny lepiej od naima muso) a wieczorem jak wszyscy pójdą spać ręce na kołdrę i dawajjjj...dobre słuchawki + wzmacniacz słuchawkowy z dac (może polecicie coś jakiś zestaw np do 2000-2500)? To naprawdę trudny wybór. Prawie jak u Drzyzgi problem. Zapraszam do dyskusji i propozycji. I co najważniejsze o wyrozumiałość:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 2 kosztuje mniej.

 

Topaz 20 - 2350

Roomplayer - 850

 

Zestaw słuchawkowy 1200

 

Razem 4400

 

Obawiam się, że "zestaw 3" zagra gorzej od zestawu 2 ... Z kolei zestaw 1 zagra lepiej od zestawu 2 ... Cena robi swoje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe kolumny, nieduże wymiary segmentów, usługi muzyczne, wzmacniacz słuchawkowy z DAC'iem... Od razu nasuwa się poniższy zestaw:

 

Indiana Line Tesi 542

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-542-lb-tesi542lb-kolumny-podlogowe-white-high-gloss-2szt

Definitive Technology W-Amp

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-amp-wamp-bezprzewodowy-audiofilski-wzmacniacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi?campaign-id=10

Musical Fidelity V90-HPA (V90 HPA) Wzmacniacz słuchawkowy

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-v90-hpa-v90-hpa-wzmacniacz-sluchawkowy

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

hmmm, akurat rosnące wątpliwości to norma, białe kolumny luzik, też tak miałem, starej dziewczyny nie ma, nowa jest, białe kolumny zostały i spoko.

 

Wybór lekko ograniczony ale bez przesady, wg mnie Dali Zensor vs Pylon Pearl ten nowy i Inidiana Line.

 

Do tego dobry DAC, polecam Myryad z20 (są srebrne, choć nie wiem czy w PL dystrybucji), Calyxa 24/192 (są białe też) i na allegro kilka chodzi, Hegel HD20 (są używki). Jeśli cd słuchasz okazjonalnie to może jednak z kompa, DAC załatwia wiele problemów, a Calyx ma świetne wejście USB.

 

Z wąskimi cd nie ma takiego problemu jak się jednak zdecydujesz, ale wzmak? Kojarzę Regę i CA (tu nie jestem pewien co do 24 cm), ale oba to specyficzne granie, trzeba polubić. Będziesz lekko ograniczony, więc te aktywne kolumny to fajna opcja, ale chcesz wydać ciut kasy ;p;p, posłuchaj tych opcji i wybierz by nie żałować, nie masz pełnej palety wyboru.

 

Przenośniak to odrębna sprawa, nie mam pojęcia o takim sprzęcie, chiński maverick ma niezłe opinie, ale to nie moja bajka po prawdzie, nie wiem czy odpowiednio zrobiony komp + DAC + aktywne kolumny to nie naj wyjście

 

aha, Audio-gd rozważ, nfb-27 (ten za 3.100 w każdym razie, mogłem pomylić nfb-28), dobre gniazdo słuchawkowe, świetny DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak: roomplayer (faktyczny koszt to ok 1100 zł), analizowałem już wspólnie z kolegami, że nie można odpalać z niego zapisanych plików cyfrowych, jedynie robiąc mały serwer nas po lan (koszt ok 200 zł) daje to 1300 zł. Wbudowany wzmacniacz jest niewątpliwym atutem, lecz nikt nie potrafi jednoznacznie określić jak zagra z topazami 20, żeby można było go gdzieś wypożyczyć...ehh..zestaw 2, to całkiem niezłe rozwiązanie, zawsze można odsprzedać tylko roomplayer i dokupić wzmacniacz (używaną regę).

 

propozycja rms niestety odpada, ale dziękuję serdecznie.

 

numik - dali (za bardzo efekciarsko, pearl nie podoba się żonie, nie oponowałem - ta biała naklejka, a co do topaz 20 - tutaj lakier, żona już wie że ma jej się podobać ;) zaproponowane dac dla mnie za drogie. Szukam przenośnego wzmacniacza słuchawkowego z akumulatorem i dac (który ma działac jako podstawowy dac) zastanawiałem się nad czymś takim

IFI AUDIO iDSD Nano a może jakieś FIio?

 

rega ma 22 cm - ze świeca szukać drugiego wzmacniacza o tak wąskim froncie.

 

czy myślicie że IFI AUDIO iDSD Nano lepiej zagrałby z BD 880 (32ohm) czy (250ohm) ?

 

 

Zastanawiam się teraz bardziej nad zestawem 1 lub 2.

 

czy do tego roomplayer da się podłączyć CD po analogowym in?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Dali efekciarsko? Hmmmm.....

 

i powiem tak chłopie, trochę walcz o swoje, jesteś połową związku i masz prawa jakieś :), rozumiem że możesz sobie coś łaskawie kupić, ale wsio pod dyktando żony, buożesz ty mój ;p;p;p;p. A tak serio, Myryad kosztuje 2 tysiące, Hegel HD 11 koło 1600, jest mały, wysyłasz doń dźwięk cyfrowo, podpinasz kolumny aktywne i bajka jak dla mnie, wcale nie droga, rega to wg mnie mizerne granie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali efekciarsko? Hmmmm.....

 

i powiem tak chłopie, trochę walcz o swoje, jesteś połową związku i masz prawa jakieś :), rozumiem że możesz sobie coś łaskawie kupić, ale wsio pod dyktando żony, buożesz ty mój ;p;p;p;p. A tak serio, Myryad kosztuje 2 tysiące, Hegel HD 11 koło 1600, jest mały, wysyłasz doń dźwięk cyfrowo, podpinasz kolumny aktywne i bajka jak dla mnie, wcale nie droga, rega to wg mnie mizerne granie ;p

 

podchodzę do tego po partnersku:) biały ok, mało miejsca na stereo, w porządku jest jak jest. A reszta to moja działka i ogólnie podchodzę do tego bez kompleksów. Co do dali to moje subiektywne odczucie, że gra dołem...ja nie lubię eksponowania tego ,,efektu''. Są idealne do kina domowego, do stereo nie dla wszystkich...ale ile osób tyle opinii, kwestia gustu. Lubie granie środkiem i górą, najbardziej odpowiadały by mi Harbeth P3ESR (ale szukam obecnie podłogówek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

ciekawe, są różne wrażenia, bo Dali wg mnie grają środkiem i górą, przynajmniej Zensor 5, basik jest miękki raczej. Efekciarsko grają raczej Paradigmy. To pewnie Indiana Line wybierzesz z nieaktywnych, ogólnie jestem ciekaw co wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jestem ciekaw co wybierzesz

 

jestem rozdarty pomiędzy pomiędzy tym czy iść w kierunku przyjemnego audio - którego nie będę miał czasu słuchać...czy wybrać kompromisowe rozwiązanie (ale zawsze będzie brakować tego czegoś).

 

ahhh ,,roz­darcie wewnętrzne - naj­gor­sze z moz­li­wych uczuć... bo co­kol­wiek bym nie zro­bił... to i tak nie będzie dobrze...

 

,,czuję roz­darcie w moim wnętrzu, które­go tak niena­widzę. chcę cię mieć blis­ko przy so­bie, te­raz, tu­taj, w tej chwi­li, w tej mi­lise­kun­dzie, w tym ciepłym swe­ter­ku z ser­cem, w tym zim­nie, pragnę cię"

 

i jeszcze jeden

 

,,roz­darcie wewnętrzne, od które­go już tyl­ko krok do szaleństwa''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

jestem rozdarty pomiędzy pomiędzy tym czy iść w kierunku przyjemnego audio - którego nie będę miał czasu słuchać...czy wybrać kompromisowe rozwiązanie (ale zawsze będzie brakować tego czegoś).

 

ahhh ,,roz­darcie wewnętrzne - naj­gor­sze z moz­li­wych uczuć... bo co­kol­wiek bym nie zro­bił... to i tak nie będzie dobrze...

 

,,czuję roz­darcie w moim wnętrzu, które­go tak niena­widzę. chcę cię mieć blis­ko przy so­bie, te­raz, tu­taj, w tej chwi­li, w tej mi­lise­kun­dzie, w tym ciepłym swe­ter­ku z ser­cem, w tym zim­nie, pragnę cię"

 

i jeszcze jeden

 

,,roz­darcie wewnętrzne, od które­go już tyl­ko krok do szaleństwa''

każdy z nas ciągle to ma :), zawsze może być o to "coś" lepiej, na przykład "jak ta lapka fajnie grała, może jednak lampka" :)

 

Powiem tak, widać, że lubisz muzykę, ok, nie będziesz słuchał za często, ale kiedy już będziesz, warto żałować 2 tysięcy i czuć frustrujący "brak"? Wg mnie nie :), wg mnie mniej boli ciut wiekszy wydatek raz, niż oszczędność, a potem poczucie "braku" za KAŻDYM razem ;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem rozdarty pomiędzy pomiędzy tym czy iść w kierunku przyjemnego audio - którego nie będę miał czasu słuchać...czy wybrać kompromisowe rozwiązanie (ale zawsze będzie brakować tego czegoś).

 

Bez przesady ! Rozważasz w gruncie rzeczy rozwiązania o podobnym brzmieniu. To górna półka budżetówki.

Zainwestuj w Roomplayera+ + Topaz 20. Będziesz zadowolony a nie wydasz zbyt dużo kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali efekciarsko? Hmmmm.....

 

i powiem tak chłopie, trochę walcz o swoje, jesteś połową związku i masz prawa jakieś :), rozumiem że możesz sobie coś łaskawie kupić, ale wsio pod dyktando żony, buożesz ty mój ;p;p;p;p. A tak serio, Myryad kosztuje 2 tysiące, Hegel HD 11 koło 1600, jest mały, wysyłasz doń dźwięk cyfrowo, podpinasz kolumny aktywne i bajka jak dla mnie, wcale nie droga, rega to wg mnie mizerne granie ;p

To samo pomyślałem z tym efekciarstwem Dali ... hahahaha przecież tam chyba we wszystkich obecnie klepanych modelach środek jest na pierwszym miejscu a już w Zensor to ewidentnie i do tego bardzo ładnie tym środkiem grają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podtrzymuje zdanie, rega i dali to niefortunne połączenie.

 

odnośnie kolegi namiętnie agitującego roomplayer...postanowiłem umówić się na odsłuch, napiszę w przyszłym tyg. jak wrażenia...jak już rozmawialiśmy wcześniej, wbudowany amp to zaleta, szkocka produkcja zaleta, ale ten model będzie wkrótce wyparty przez wyższy model...i nie wiadomo co z aktualizacjami...a niestety serwisy muzyczne się rozbudowują/aktualizują - może to urządzenie będzie bezużyteczne za 2-3 lata. Konkrety odnośnie jakosci, obsługi i brzmienia - w przyszłym tyg. Tak czy inaczej biorę go pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

podtrzymuje zdanie, rega i dali to niefortunne połączenie.

 

odnośnie kolegi namiętnie agitującego roomplayer...postanowiłem umówić się na odsłuch, napiszę w przyszłym tyg. jak wrażenia...jak już rozmawialiśmy wcześniej, wbudowany amp to zaleta, szkocka produkcja zaleta, ale ten model będzie wkrótce wyparty przez wyższy model...i nie wiadomo co z aktualizacjami...a niestety serwisy muzyczne się rozbudowują/aktualizują - może to urządzenie będzie bezużyteczne za 2-3 lata. Konkrety odnośnie jakosci, obsługi i brzmienia - w przyszłym tyg. Tak czy inaczej biorę go pod uwagę.

bo rega to niefortunny wybór ;p;p;p;p;p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali efekciarsko? Hmmmm.....

 

i powiem tak chłopie, trochę walcz o swoje, jesteś połową związku i masz prawa jakieś :),

 

Ja tam kupuję, stawiam w pokoju. Żona przychodzi z pracy ja mówię: taadaam !

A żona o fuck, ale jedziemy na wczasy?

Jedziemy.

No to OK, tylko nie graj za głośno, jak jestem w domu.

I harmonia jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roomplayer+ amp po 199E

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tej cenie naprawdę nie ma co się zastanawiać ... nawet jak serwisy streamingowe się zmienią to pozostanie granie z plików ... i mamy dość porządny wzmacniacz ...

Polecam ten sprzęt bo to obecnie best buy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Ja tam kupuję, stawiam w pokoju. Żona przychodzi z pracy ja mówię: taadaam !

A żona o fuck, ale jedziemy na wczasy?

Jedziemy.

No to OK, tylko nie graj za głośno, jak jestem w domu.

I harmonia jest.

mam podobnie :), rzekłbym tak, są jak widać rózne rodzaje harmonii i partnerskiego słuchania ;p;p;p;p, moja partnerka wie że to dla mnie ważne i jest luz obym miał kasę na wolny czas, tyle :)

 

Roomplayer+ amp po 199E

 

http://www.amazon.de/gp/product/B00X75CMBA/ref=pe_23451_81771071_em_1p_0_ti

 

W tej cenie naprawdę nie ma co się zastanawiać ... nawet jak serwisy streamingowe się zmienią to pozostanie granie z plików ... i mamy dość porządny wzmacniacz ...

Polecam ten sprzęt bo to obecnie best buy !

a słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchałeś?

 

Słuchałem. Przypominam, że w Polsce kosztuje jeszcze 2.900 PLN ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska cena to nie masakra. Kiedyś tyle kosztował Roomplayer+. Na amazonie jest wyprzedaż zapasów.

 

Gra to dobrze. Porządne Hi-Fi. Rzetelne granie choć bez jakiś cudów jakie daje High-End.

W recenzjach go chwalili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupuję, stawiam w pokoju. Żona przychodzi z pracy ja mówię: taadaam !

A żona o fuck, ale jedziemy na wczasy?

Jedziemy.

No to OK, tylko nie graj za głośno, jak jestem w domu.

I harmonia jest.

 

 

Prawidłowe podejście. Nie można dać się zniewolić. Dziecko, żona, dom, ważne sprawy, ale musi być w tym jakaś równowaga. Żal mi chłopa. Na własne życzenie stał się niewolnikiem...Audio Kunta Kinte. Szkoda chłopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można dać się zniewolić.

 

Ja ostatnio usłyszałem przez ramię "jak tam, kochanie, wybrałeś już sobie nowy wzmacniacz?". Zamierzam się oświadczyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa kompromis ;-) Potem rozejdzie się z żoną i będzie żałował straconych lat ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe podejście. Nie można dać się zniewolić. Dziecko, żona, dom, ważne sprawy, ale musi być w tym jakaś równowaga. Żal mi chłopa. Na własne życzenie stał się niewolnikiem...Audio Kunta Kinte. Szkoda chłopa.

 

popadacie w paranoje i już nawet nie lekką skrajność, he he. Dziś zastanawiałem się jak taki ciemny klocek by wyglądał w moim wielofunkcyjnym salonie i doszedłem to wniosku, że biały kolor jest naprawdę ok. Co do swobody wyborów, to nie ma z tym problemu...więc darujcie teksty w stylu Audio Kinta Kunte:)

Inaczej mówi osoba z perspektywy domu, małego mieszkania, dużego mieszkania i szałasu jak w przypadku Kinty:)

Pewnie nie jeden z was, puszczał na swoim dopieszczonym audio fasolki, czy to jakaś ujma?:) ja na takie przytyki mam wywalone, i fasolki owszem puszczę ...i...i... chcę żeby te fasolki brzmiały jak należy!:), a koledzy niech pompują sobie jajka....

 

fajne z was chłopaki, a że p ogrodnika nie jestem to informuję, że matras ma nawet niezłą przecenę płyt katalogowych cd uniwersal oto kilka tytułów:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

itd.

 

myślę, że do końca miesiąca.

 

i wiele innych...szczególnie bogata oferta jest jazz/blues płytki po 16zł/18zł dostawa za darmo do sklepu lub 5 zł w kioskach ruchu.

 

 

co do moich rozważań odnośnie systemu, wszystko wyklaruje się niedługo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Dziś zastanawiałem się jak taki ciemny klocek by wyglądał w moim wielofunkcyjnym salonie i doszedłem to wniosku, że biały kolor jest naprawdę ok.

 

Ja zamiast kolorem kierowałem się jakoscią dzwieku. Dlatego mam srebrny wzmacniacz i czarny CD :) ale jak kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

popadacie w paranoje i już nawet nie lekką skrajność, he he. Dziś zastanawiałem się jak taki ciemny klocek by wyglądał w moim wielofunkcyjnym salonie i doszedłem to wniosku, że biały kolor jest naprawdę ok. Co do swobody wyborów, to nie ma z tym problemu...więc darujcie teksty w stylu Audio Kinta Kunte:)

Inaczej mówi osoba z perspektywy domu, małego mieszkania, dużego mieszkania i szałasu jak w przypadku Kinty:)

Pewnie nie jeden z was, puszczał na swoim dopieszczonym audio fasolki, czy to jakaś ujma?:) ja na takie przytyki mam wywalone, i fasolki owszem puszczę ...i...i... chcę żeby te fasolki brzmiały jak należy!:), a koledzy niech pompują sobie jajka....

 

fajne z was chłopaki, a że p ogrodnika nie jestem to informuję, że matras ma nawet niezłą przecenę płyt katalogowych cd uniwersal oto kilka tytułów:

 

http://www.matras.pl/green-street-cd,p,232367

 

http://www.matras.pl/now-he-sings-now-he-sobs-cd,p,219735

 

http://www.matras.pl/a-love-supreme-cd,p,233002

 

http://www.matras.pl/grieg-schumann-piano-concertos-cd,p,208451

 

http://www.matras.pl/koyaanisqatsi-cd,p,237877

 

itd.

 

myślę, że do końca miesiąca.

 

i wiele innych...szczególnie bogata oferta jest jazz/blues płytki po 16zł/18zł dostawa za darmo do sklepu lub 5 zł w kioskach ruchu.

 

 

co do moich rozważań odnośnie systemu, wszystko wyklaruje się niedługo.

oj mamy sporo racji, widac że choć Ty słuchasz wybierasz pod żonę, płyty ostreczowane, kolory, rozmiary - wybierasz 24cm audio dla swojego hobby! Nie no, ja też uważam, że tylko uważasz że to partnerskie, dla mnie jest w tym 0% partnerstwa, nie wytrzymałbym jednego dnia chyba, mam zupełnie inną sytuację, nic nie dyktuję też jednak. Rozumiem, że Twoja żona kupuje kosmetyki i ma na to mała półeczkę wyznaczoną przez Ciebie, nie mówiąc o ciuchach ;p;p. Ale to nie mój układ, nie moja sprawa, obyś wybrał coś fajnego pod siebie - nie odbieraj tego jako krytyki, raczej jako motywację i zachętę, to nie seksmisja ;p;p

 

Ja zamiast kolorem kierowałem się jakoscią dzwieku. Dlatego mam srebrny wzmacniacz i czarny CD :) ale jak kto lubi

mam srebrny transport, srebrno-białego audiolaba, ciemnego DAC, różnokolorowe kable i nikomu nic do tego, jak mi do jej lakierów do paznokci - "biały jest ok", no cóż, ciekawa wersja wolności ;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pryszczate elektroniki:) albo to tania prowokacja albo brak zrozumienia testu pisanego. Miałem kiedyś piękne stereo, drogie, tanie elementy, różne kolorki i gabaryty, za dużo nie cudowałem i nie zmieniałem. Godzinami sobie słuchałem, jestem z tych co kupują raz i potem tylko słuchają, nie grzeją mnie kable, granitowe płyty itd. Kiedy pojawiło się moje dziecko, Postanowiłem ok robi się niebezpiecznie, to ja to wszystko zastreczuje, standy z monitorami sprzedałem, żeby się raczkującemu dziecku na głowkę nie starabaniło. Powiedziałem sobie dobra kiedyś to rozpakuje kupie podłogówki. W międzyczasie wyprzedałem cały system i cieszyłem się życiem. Słuchałem sobie radia w samochodzie i melodyjek w windzie. Czasami wpadałem na audioshow gdzie jak sroka w gnat patrzyłem się na na ten sprzęt, słuchałem i wspominałem. Odzwyczaiłem się ogólnie od słuchania muzyki, miałem inne ciekawe rozrywki. Mieszkanie mi się zagraciło i nawet nie przypuszczałem, że obecnie będę miał gdzie rozstawić się ze stereo. Pewnego dnia gdy tańczyłem sobie do fasolek z córką, żona stwierdziła, że może by tak stereo. Powiedziałem eeetam. Ale zacząłem się nad tym zastanawiać, nie ma miejsca i co ja będę szedł na jakieś kompromisy ale może... Postanowiłem kupie coś małego, najlepiej jakieś śmieszne urządzenie na aptx. Takie w kształcie parasola lub czapki. Przeglądając oferty doszedłem do wniosku ale szitołak. Jakie to drogie, kiepsko wykonane itd. (Nawet naim muso wydał mi się tandetny - sorry.). Pomyślałem, może podłogówki i małe stereo gdzieś wysoko, żeby mi nikt przy tym nie grzebał. Niedrogo...hmm...znalazłem recenzje pylona. Wszyscy piszą że gra nieźle, ale to wykonanie na zdjęciach pozostawia do rzeczenia. Udałem się do sklepu...oglądam te pylony, aż wreszcie widzę egz. polakierowany (akurat na biało), wszystkie defekty ukryte, estetyka niczego sobie, front bardzo klasyczny...pomyślałem ok. Przy okazji poruszyłem kiedyś temat audio, i żona zapytała czy nie było białych...(reszta systemu to dla niej abstrakcja), powiedziałem mogą być białe. No i z czym macie tak naprawę problem?:)

 

uważam, że to wy macie jakieś problemy tak eksponując swoją ,,swobodę'', ja już nie jestem kawalerem, ten skromny system pełni rolę lepszego ,,radia na baterię" i ma służyć do słuchania muzyki, do tego o czym wielu was zapomniało...tak się pogubiliście w tych detalach, że już większość z was nie czerpie radości ze słuchania muzyki. Moje hobby to nie stereo tylko muzyka. I mówicie sobie co chcecie, że mam małego - 22 cm (front) czy białego.

Tak łatwe osądy świadczą o małym horyzoncie intelektualnym, albo kompleksach z okresu dzieciństwa (negatywny model rodziny) dlatego już więcej nie odpowiadam na tego typu prowokacje:) Myślę, że to sami przed sobą coś udawadniacie a nie przedemną - daremny trud. pif paf.

 

aha i żeby nie było niejasności...jeżeli chodzi o urządzenie do słuchania muzyki ważny jest dla mnie kolor i rozmiar - tak gdyby ktoś odniósł wrażenie po tym co napisałem, że może ew. być inaczej.

A pozostałe cechy optymalizuję pamiętając o tych pierwej.

 

i jeszcze jedno: jestem za przyjęciem uchodźców. Współczuję tym ludziom. Nie widzę w nich zagrożenia. To osamotnieni ludzie, którzy opuścili własne domy i dzięki sprawnej pomocy mogą się szybko asymilować. Może być z nich większy pożytek niż z większości rodzimych lewusów. (to tak przy okazji).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pocieszać siebie i krytykować innych lepiej skup się na muzyce. Może słuchawki i dobry wzmacniacz słuchawkowy rozwiążą większość problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.