Skocz do zawartości
IGNORED

Dylematy natury moralnej/stereo - naprawdę ciekawy wątek.


mercandede

Rekomendowane odpowiedzi

też planuję, dziękuję.

 

tak ogólnie, serdeczna prośba o zaprzestanie wycieczek personalnych;) skupmy się na sprzęcie (wiecie białym i małym) ;)

 

i koledzy poluzujcie gumę w barchanach.

 

a propos wzmacniacza słuchawkowego zacząłem się ostatnio zastanawiać nad oppo ha-2 (299 USD) zastanawiam się co by zagrało lepiej tymczasowy i jedyny dac do audio....nano – iDSD - iFi Audio czy oppo ha-2 (ten chińczyk wygląda - klasa!)....różnica w cenie w pl dystrybucji ifi 899 oppo 1700, chyba lepiej zostać przy ifi prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mercandede - szczerość nie popłaca, szczególnie na naszych polski forach. Od razu przytyki i pranie własnych brudów. Nie ma co kontynuować tego offtopa :)

A co do Roomplayera+ to sam jestem baaardzo ciekaw jak to brzmi. Mam Pylony Pearl 25 i szukam do nich jakiego pudła, które mi odtworzy FLACi. Jak na razie stawiam na Onkyo TX-8050 bo jest w miarę tanie (<2000PLN) i w miarę uniwersalne. Ostatnio kusi mnie ten Roomplayer+ z Ampem za 199 z niemieckiego ebaya. Minusem tego urządzenia jest to, że nie można go używać bez aplikacji na komputerze,czyli po prostu złapać pilota i włączyć sobie coś do posłuchania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Minusem tego urządzenia jest to, że nie można go używać bez aplikacji na komputerze, czyli po prostu złapać pilota i włączyć sobie coś do posłuchania...

 

To prawda. Trzeba mieć gdzieś włączony PC i tablet/telefon w ręce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teram badałem razem z kolegą piopio, ten roomplayer+ (musi być połączony kablem lan to routera) faktycznie ma aplikację na laptopa (można wtedy korzystać z zasobów dysku i puszczać falc), bez lapka można korzystać za pomocą aplikacji na ipada (nie ajfona) lub na android tylko z serwisów internetowych (a trochę ich jest, np tidal hq), żeby korzystać z zasobów dyskowych przy wyłączonym laptopie musisz podpiąć do routera serwer nas lub taki pipek (taki rozgałęziacz z gniazdami usb, taki mini nas na tym samym protokole (sprawdz na ich stronie jaki to protokół), taki nas do drukarek czy coś stylu (koszt 100-200 zł) i tam podpinasz peny, dyski usb i wszystko przeglądasz na teblecie/telefonie.

jakość ampa jest zagadką, jest to klasa D impulsówka, więc nie zagra jak tranzystorowy wzmacniacz, będę miał okazję go posłuachać więc jak się wstrzymasz to powiem ci jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jakość ampa jest zagadką, jest to klasa D impulsówka, więc nie zagra jak tranzystorowy wzmacniacz,

 

A skąd to stwierdzenie ??? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich skromnych doświadczeń wynika, że tranzystorowe wzmacniacze grają lepiej od impulsowych. To zupełnie inna charakterystyka, no chyba że nie słyszałem jeszcze dobrej impulsówki...no i oczywiście zależy co z czym porównamy. Chyba przyznasz jedno - każdy z zamkniętymi oczami, powie co zagra - impulsówka czy tranzystor :)

 

zresztą piopio świetnie wiesz..., że u mnie wybór jest pomiędzy roomplayer a regą tylko ze względu na racjonalność wydatku..... rega zdeklasuje tego ampa z room.

 

gdyby audio simple dał mi gwarancje...będziemy aktualizować soft do 2025 roku, no do 2020 ...to może bym go nawet w ciemno kupił...a regę bym sobie dokupił z rynku wtórnego za pare lat. Rynek jest tak dynamiczny, że ta firma może nawet już nie istnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.avforums.com jest dedykowany wątek dla userów Roomplayera. Od samego początku (2012) występują powtarzające się problemy z dostępnością ich www oraz supportu. Tym bardziej nie wróży to dobrze na przyszłość...

 

 

Ostatni firmware: v2.2 released on September 11, 2013

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.avforums.com jest dedykowany wątek dla userów Roomplayera. Od samego początku (2012) występują powtarzające się problemy z dostępnością ich www oraz supportu. Tym bardziej nie wróży to dobrze na przyszłość...

Pamiętaj, że mówimy o sprzęcie za 199E ...

 

z moich skromnych doświadczeń wynika, że tranzystorowe wzmacniacze grają lepiej od impulsowych.

 

To zależy co z czym porównasz. Ja mam amplituner Pioneera na cyfrowych końcówkach. Za jakość dźwięku recenzenci bili mu brawa ;-)

Primare ma cyfrowe końcówki, Jeff Roland ...

 

Wszystko zależy od implementacji.

Roomplayer gra dobrze. Może się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Będę upierał się przy cenie 199E ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

to bardzo ograniczony wybór, a ja z pewnością kompleksów nie mam i właśnie po to, by mieć przyjemność ze słuchania muzyki mam sprzęt dobrany przez siebie, kryterium była jakość :), na wyczucie prosta sprawa, Rega choć nie moje granie zbije roomplayera i tak chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mercandede - ja Roomplayera sobie odpuszczam. Przebrnąłem przez forum użytkowników RP na avforums.com i niestety wg mnie sprzęt jest niewart nawet wydania tych 199E. Podsumuję:

Zalety:

- niesamowita jakość w swojej klasie,

Wady:

- od początku tego roku BRAK jakiegokolwiek wsparcia - firma która jakiś czasu temu przejęła SimpleAudio wycofała się zupełnie z rozwijania tego produktu. Działanie Roomplayera jest uzależnione od software'u a ten niestety nie będzie ani poprawiany, ani rozwijany. Gdyby można Roomplayera po prostu włączyć i sterując za pomocą pilota słuchać muzyki to machnąłbym na brak supportu ręką, ale w tym przypadku jest to brnięcie w ślepy zaułek... Ogromna szkoda, bo gdyby usunęli kilka pozostałych usterek, dopracowali aplikację sterującą na Androida i umożliwili bezpośrednie słuchanie muzyki poprzez USB z pendriva/dysku to byłby to sprzęt nie do pobicia w swojej klasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uważam, że za 199E to mega okazja. Już dla samego wzmacniacza warto ;-) W razie czego można podłączyć CD ;-)

 

Obecny soft działa i będzie działał przez kolejne 10 lat. W czym problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uważam, że za 199E to mega okazja. Już dla samego wzmacniacza warto ;-) W razie czego można podłączyć CD ;-)

 

Obecny soft działa i będzie działał przez kolejne 10 lat. W czym problem ?

 

1.

Gdyby sam wzmacniacz można było uruchomić i sterować dedykowanym pilotem, to zgodziłbym się z Tobą. Ja niestety nie posiadam Iphona ani żadnego urządzenia z Androidem i nie będę specjalnie kupował, żeby móc korzystać ze wzmacniacza :)

 

2.

Działanie obecnego softu jest uzależnione od systemu operacyjnego na którym on działa. Coraz szybciej zmieniają się wersje OSów i standardy przez nie wspierane a raczej niewspierane. Obecny soft nie będzie działał za 10 lat, no chyba, że specjalnie do sterowania tym urządzeniem będziesz trzymał w domu peceta/laptopa ze starych systemem i ipoda ze starym systemem. Jestem informatykiem - nie wierzę w cuda. Na forum RP można przeczytać jak ludzie 3 lata walczyli ze zmieniającymi się wersjami i jakie mieli z tym problemy. Po tych trzech latach ciągłej walki w nagrodę zostali w ogóle bez wsparcia. Tak jak napisałem, co innego stary Fiat 126, który jeździł 30 lat, bo wszystko można tam było naprawić samemu, a co innego nowy Mercedes, który stwierdzi, że brakuje mu płynu w spryskiwaczach i nie uruchomi silnika, bo zdecyduje, że jazda bez sprawnych wycieraczek jest śmiertelnie niebezpieczna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz częściowo rację. Dlatego Roomplayer kosztuje teraz 199E a nie 2900 zł ;-)

Apka dla Windows spokojnie pochodzi 10 lat. Jak kupisz teraz tablet i zainstalujesz apkę do sterowania to póki się nie zepsuje - będziesz miał pilota.

 

Roomplayer to nie sprzęt dla "starych ludzi" ;-)

 

A swoją drogą to znasz firmę, która wspiera sprzęt, który już nie produkuje ? Za 10 lat to każdy obecnie dostępny sprzęt będzie bez wsparcia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz częściowo rację. Dlatego Roomplayer kosztuje teraz 199E a nie 2900 zł ;-)

Apka dla Windows spokojnie pochodzi 10 lat. Jak kupisz teraz tablet i zainstalujesz apkę do sterowania to póki się nie zepsuje - będziesz miał pilota.

 

Roomplayer to nie sprzęt dla "starych ludzi" ;-)

 

Jeżeli wnioskujesz, że jestem stary, bo nie używam Iphona i Androida to jesteś w błędzie - po prostu u mnie na komputerze, laptopie, tablecie i telefonie rządzi Windows ;)

Ale w pewnym sensie czuję się "starszym człowiekiem" - lubię usiąść w fotelu, złapać pilota i posłuchać swojej ulubionej muzyki... nie myśląc przy tym czy na pewno mój NAS działa, czy nie upgrade'ował mi się w nocy telefon albo komputer, dlaczego k.... znowu nie działa ten p... Android ;) ;) ;) Wolę stare autonomiczne hardware'owe rozwiązania działające bez "zewnętrznego" wsparcia i "pomocy" jakiegokolwiek softu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując moje wypociny:

 

porównując Roomplayera+ za 199E z Onkyo TX8050/Yamaha RN500 za niecałe 2000PLN wybieram Onkyo/Yamaha, bo można przy nich po prostu usiąść, złapać za pilota i podsłuchać swojej ulubionej muzyki z wepchniętego do USB pendriva albo radiowej Listy Przebojów Programu Trzeciego. Można również przy odrobinie wolnego czasu i lepszego nastroju postrumieniować sobie coś ze swoich zasobów lub Internetu, pod warunkiem oczywiście, że nasz NAS wciąż działa a kurka z Internetem jeszcze nikt nie zakręcił ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można posłuchać Tidala ... ;-)

Nie wiem jak wypada porównanie jakościowe ... oryginalnie Roomplayer kosztował 2900 jest więc lepszym sprzętem niż w/w amplitunery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Jeżeli wnioskujesz, że jestem stary, bo nie używam Iphona i Androida to jesteś w błędzie - po prostu u mnie na komputerze, laptopie, tablecie i telefonie rządzi Windows ;)

Ale w pewnym sensie czuję się "starszym człowiekiem" - lubię usiąść w fotelu, złapać pilota i posłuchać swojej ulubionej muzyki... nie myśląc przy tym czy na pewno mój NAS działa, czy nie upgrade'ował mi się w nocy telefon albo komputer, dlaczego k.... znowu nie działa ten p... Android ;) ;) ;) Wolę stare autonomiczne hardware'owe rozwiązania działające bez "zewnętrznego" wsparcia i "pomocy" jakiegokolwiek softu :)

 

Bardzo mądra postawa.Tez nie mam iphonów, androidów i innych pierdół. Za parę lat skonczy sie mam nadzieję moda na puszczanie plików na pudełeczkach za 100 euro lub pctach i wróci sie do normalnych CD playerów. Przynajmniej Ci którzy nie kradną plików z sieci tylko kupują oryginalne CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Za parę lat skonczy sie mam nadzieję moda na puszczanie plików na pudełeczkach za 100 euro lub pctach i wróci sie do normalnych CD playerów.

 

To se ne wrati ...

 

Jak już to ludzie przejdą na streaming - legalnie za znośną opłatą. Płyta CD już umarła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Jak już to ludzie przejdą na streaming - legalnie za znośną opłatą. Płyta CD już umarła.

 

W zakładce hi end sobie mozesz poczytac opinie osób na temat grania z plików :) negatywne opinie :) więc z tym koncem CD wstrzymaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce hi end sobie mozesz poczytac opinie osób na temat grania z plików :) negatywne opinie :) więc z tym koncem CD wstrzymaj się

 

A Elberoth, marslo, szymon mówią co innego ;-) A też są z High-End ;-)

 

Owszem topowe CD grają lepiej niż plikograje ale na średniej półce walka jest wyrównana ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty zostaną jeszcze na kilka dekad. Ja nie wyobrażam sobie słuchania wyłącznie pików cyfrowych. Ich łatwa dostępność powoduje, że nie mogę wysłuchać do końca żadnej płyty. A płyta to wyjątkowy przedmiot. To tak jak z no z grafiką wykonaną metodą warsztatową i grafiką komputerową wydrukowaną/albo w formacie cyfrowym. Czy można porównać te dwie rzeczy, niby tak ale biorąc do ręki, patrząc na grafikę warsztatową budzi w tobie emocje, wiesz, ze to rękodzieło i jest wyjątkowe. Z płytami jest podobnie, okładki projektowali artyści, czasami wręcz legendy fotografii czy artyści plastycy. A płyta cd/czarna to przedmiot który dzieli miejsce w twoim otoczeniu a nie gdzieś w abstrakcyjnej binarnej przestrzeni. Tylko płytę cd/winylową jestem odsłuchać od początku do końca, i nie tylko koncepcyjną. Płyta cd/winyl to emocja, a plik cyfrowy - moda. Jeszcze płyta nie umarła !:) Ja w dalszym ciągu kupuje płyty, z wiekiem nawet coraz więcej...

 

co do jakości wszystko zależy od źródła, kompresji, jak dla mnie najlepiej grają płyty cd tłoczone przed 2000 rokiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty cd głównego nurtu są coraz gorzej nagrywane. Jeśli mają trwać jeszcze kilka dekad i spadek dbałości będzie postępował liniowo, to przyszłe srebrne krążki będą gorzej grały niż dzisiejsze Mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.