Skocz do zawartości
IGNORED

PurePower 2000 - schemat?


HiFiManiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dostałem na tapetę kondycjoner PurePower 2000. Namierzyłem już uszkodzone elementy. Mam jednak problem, bo nie mam schematu niestety (może ktoś ma?), dlatego nie do końca wiem, jak zidentyfikować diodę. Ma ona oznaczenie 12A2. Znalazłem katalog diod Zenera, ale to jest katalog konkretnej firmy, czy dioda, którą mam jest tej firmy tego nie wiem. Katalog jest pod adresem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (strona 17). Firma nazywa się Excel Semiconductor. W jaki sposób zdiagnozować jaka dioda jest mi faktycznie potrzebna?

 

Wklejam stronę z katalogu, żeby było łatwiej.

post-59673-0-51568800-1442240761_thumb.jpg

 

Drugie pytanie na szybko, czy ktoś ma może przetwornik DPA Enlightenment DAC? Najprawdopodobniej do wymiany są trzy kości Atmal`a. Niby nic takiego, ale nie mam niestety kodu, którym należało by nowe kości zaprogramować. Pytanie jest takie, czy ktoś ma taki DAC i czy jest szansa skopiować oprogramowanie z jednej kości na drugą? Niżej opisywany DAC.

post-59673-0-53225000-1442242149_thumb.jpgpost-59673-0-62699600-1442242153_thumb.jpgpost-59673-0-89165300-1442242156_thumb.jpgpost-59673-0-38038400-1442242163_thumb.jpg

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierszym przypadku chyba najłatwiej wywnioskować z obwodu w jakim się ta dioda znajduje. Jest to element zasilania?

 

W drugim chyba jedynie producent może Cię uratować, bo masz do wymiany prawie cały DAC. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jest to stabilizator zasilania płytki ze sterownikiem urządzenia, ale nie mam schematu, więc nie do końca wiem, czy dobrze kombinuję. Mimo iż trochę sprzętów już naprawiłem, to jednak zawsze miałem schemat przed sobą. Teraz go nie mam i czuje się jak przedszkolak :( Postaram się określić zakres napięć jakie są w układzie.

 

Co do DPA, to potrzebuje tylko trzech zaprogramowanych kości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zwykły stabilizator parametryczny na ok 12V. Co konkretnie zasila? Wyniki w google sugerują, że jest to jednak dioda zenera 12V 1/2W.

 

Co do DPA to chcesz wymienić odbiornik S/PDIF i logikę obydwu DACów, to prawie całe urządzenie. Ktoś usmażył je przez zasilanie, że uważasz ich za padnięte?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w google sugerują, że jest to jednak dioda zenera 12V 1/2W.

Kupię taką i zobaczę, czy napięcia będą się zgadzać po podłączeniu zasilania. Na płytce są punkty napięciowe TP, więc będę wiedział.

 

Co do DPA to chcesz wymienić odbiornik S/PDIF i logikę obydwu DACów, to prawie całe urządzenie. Ktoś usmażył je przez zasilanie, że uważasz ich za padnięte?

No właśnie, to jest trochę dziwna sytuacja, bo sygnały do kości dochodzą, napięcia także. Po podłączeniu sygnału z głośników wydobywa się jak by takie klikanie... - tak jak by układ nie miał oprogramowania sprzętowego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz punkty z naniesionymi napięciami to podaj jakie napięcie jest na wyjściu sekcji która naprawiasz.

 

 

DAC reaguje na sygnał S/PDIF?

 

Ciężko jest ciągnąć dwa wątki w jednym temacie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz punkty z naniesionymi napięciami to podaj jakie napięcie jest na wyjściu sekcji która naprawiasz.

Jeden punkt jest opisany, ale nie na wyjściu tylko wcześniej i widnieje tam napis -12V - czyli te 12V może się zgadzać :) Obaczymy :) Ten PurePower i tak nie mój :D

 

DAC reaguje na sygnał S/PDIF?

Tak, w taki sposób, że z głośników się wydobywa cykanie, ale nie musi to być związane z niczym, może tak ma, jak nie ma tego oprogramowania :)

 

Ten DPA, to tak przy okazji - szkoda by się marnował, szkoda, że firma już nie istnieje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dzisiaj do PurePower w celu dostania instrukcji serwisowej, schematu, czy choćby informacji na temat tej diody. Pan Damian miło odpisał, że sprawdzi i da znać. Ciekawe, co dostanę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Także mam na tapecie PurePower 2000. Czy ktoś może wie co to jest za układ, napisy na nim: L1003 817C X?

 

Dzięki z góry!

 

EDIT

Układ jest cztero-pinowy - i chyba to jest izolator optyczny jak np. Sharp PC817, ale kurka wodna nie wiem, czy faktycznie to jest to. Internet przeszukałem i nic nie znalazłem. Sprawdziłem też miernikiem i po jednej stronie, między pinem 1 a pinem 2 jest faktycznie dioda - jeśli jednak to tylko pozory, to dajcie znać :)

 

EDIT

Problem rozwiązany. Jest to układ LiteON LTV-817 - datasheet:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i tak jak pisałem, jest to izolator optyczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.