Skocz do zawartości
IGNORED

Preamp lub DAC do monitorów aktywnych


emilio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem w posiadaniu monitorów aktywnych APS Trinity.

Chciałbym możliwie dobrze spożytkować ich ogromny potencjał muzyczny. Biorę pod uwagę dwa rozwiązania:

1) Przyzwoity DAC z wbudowanym preampem,

2) Preamp + DAC - jako dwa niezależne urządzenia.

W zasadzie poczyniłem pewne kroki - aktualnie testuję M2Tech Young DSD (bardzo przyjemne zestawienie).

W kolejce czeka Mytek 192. Potencjał Auralica już znam (biorę go pod uwagę),

Mam jednak wrażenie, że jest to zaledwie przedsmak tego co mogę osiągnąć przy przemyślanym doborze urządzeń.

 

Może koledzy mieliby jakieś sugestie, bo perspektywa spędzonych tygodni, czy miesięcy na dobieraniu sprzętu jest kusząca, ale i dość męcząca :).

Myślę, że czasem dobrze posłuchać bardziej doświadczonych w temacie i ominąć niepotrzebne "rafy"

No i pozostaje kwestia, że jakieś ciekawe urządzenia mogą zwyczajnie zostać przeze mnie pominięte.

Z ciekawością czekam na sugestie Kolegów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja do swoich opali dokupiłem Presonus central station, który to preamp jest do zastosowan pro,

ma wyjscia i wejscia xlr ,które używam do podłączenia cd(po xlr).

czy gra lepiej od wymienionych wyżej to nie mam pojęcia, bo nigdy nie słuchałem,ale miałem pre manleya i z aktywnymi było coś nie tak spasowane i nie grało.

z tego co wiem , to sprzęt pro lepiej się dogaduje z kolumnami aktywnymi( w moim przypadku tak było).gdzieś czytałem(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ,że dac w moim presonusie gra na poziomie dobrego "zwykłego" daca.

jakbyś mial okazję potestować to daj znać, co zagrało najlepiej.

ps wygląda na to że ten m2tech to sporo droższy ...

roman s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lindemann Musibook

Linn Akurate DS lub DSM

Linn Klimax

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grace Design m920:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że przy takich monitorach to trzeba szukać porządnego DAC z PRE jak sugerwony Audio Gd. Sam stoję przed takim wyborem i zastanawia mnie właśnie nfb27 bądź OPPO HA1 ze względu na dobry wzmacniacz słuchawkowy, pilot którym można włączyć urządzenie... Aktualnie do moich Aeonów używam Audiolab MDAC i wszystko działa jak należy... Young DSD to na pewno bardzo dobry trop...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z Eonami podpowiem żeby skupić sie na dacu z analogową regulacją głośności lub osobny pre. W większości wyjścia regulowane są realizowane cyfrowo w dacu.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z Eonami podpowiem żeby skupić sie na dacu z analogową regulacją głośności lub osobny pre. W większości wyjścia regulowane są realizowane cyfrowo w dacu.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

To co byś konkretnie polecił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio-gd mają analogową regulację głośności naprawdę ciekawie to działa. Chodzi mi o te modele, które podałem wyżej. Niższe modele mają zwykły potencjometr Alpsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z Eonami podpowiem żeby skupić sie na dacu z analogową regulacją głośności lub osobny pre. W większości wyjścia regulowane są realizowane cyfrowo w dacu.

 

Grace ma regulację analogową i jest z rynku pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grace Design m920:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No właśnie zapomniałem a słuchałem kiedyś jak i na wiosnę u Ciebie, podpisuję się obiema rękami tam nic nie trzeba kombinować, do tych kolumn wyśmienite zestawienie! Żadnego tam sypania piaskiem po uszach, świetne granie i świetne możliwości ogólne, np bardzo dobre wyjście słuchawkowe. Moim zdaniem króliczek dogoniony.

 

Tutaj można tanio kupić a jak nie podejdzie do 30 dni zwrócić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdyby się nie wpasował ale tam nie ma się co nie wpasować. Jak dostanie świetny sygnał na wejściu to nic nie zepsuje dalej.

 

POLECAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, za sugestie i ciekawe propozycje.

Jestem już po testach M2tech-a. Ciekawie brzmiące urządzenie. Mam wrażenie, że gra z rozmachem, ale brakowało mi czegoś aby zaprzestać poszukiwania. Aktualnie Mytek 192 DSD zapewnia mi miłe chwile, mam z nim podobnie jak

z Youngiem poczucie niedosytu, tzn jest prawie dobrze.

Zastanawia mnie, że Mytek pokazał mniej szczegółów (np. Take Five - D. Brubecka). Tzn. były, ale jakby na dalszym planie, mniej słyszalne. Może dlatego, że dostałem nowe urządzenie, nie wygrzane?

Czy ktoś z Kolegów słyszał takie coś -> CEC dx71 mk II? - czy to może być ciekawy kompan do monitorów aktywnych?

 

W kolejce do odsłuchów znajdzie się wkrótce Audio GD i Grace Design.

Korci mnie Hugo TT DAC - ponoć rewelacja... - Ma ktoś doświadczenia?

Czy ktoś miał okazję słuchać Antelope Zodiac? Recenzje są pozytywne i również nastrajają do odsłuchów...

Zastanawiam się nad black Dragon - czy to produkt dopracowany i faktycznie warty uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nad nim zastanawiam od jakiegoś czasu i chcę go odsłuchać. Być może na początku tygodnia będę miał możliwość wypożyczyć go na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego transportu jest granie ?

 

W zasadzie MacbookPro (soft Audirvana + / Tidal HiFi) via toslink -> DAC, ale czekam niecierpliwie na możliwość sprawdzenia w systemie Auralic mini.

Docelowo chciałbym wyeliminować komputer, choć wiem, że w takim rozwiązaniu jest potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na porównywanie DACów na tak słabym transporcie ... a potem szkoda pieniędzy na DAC wybrany w ten sposób ...

Odpowiednio przygotowany komputer można wyeliminować tylko na rzecz Auralic Aries. Nic tańszego lepiej nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na porównywanie DACów na tak słabym transporcie ... a potem szkoda pieniędzy na DAC wybrany w ten sposób ...

Odpowiednio przygotowany komputer można wyeliminować tylko na rzecz Auralic Aries. Nic tańszego lepiej nie zagra.

Dobry DAC nie powinien mieć problemu ze słabym transportem (czyli z źródłem o większym jitterze). To właśnie kiepskie DAC się wykładają przy jitterze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, im lepszy DAC tym lepiej radzi sobie ze słabym transportem. Ale nigdy nie osiągnie brzmienia jak z dobrym transportem. Słaby transport to ZAWSZE chude granie z cyfrowym nalotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tańszego lepiej nie zagra

 

Przestań w kółko opowiadać bzdury.

Najtańszy komputer, ale dobrze przysposobiony do odtwarzania audio WYSTARCZY.

Przerobiłem ten temat. Nie rób ludziom wody z mózgu, bo ludzie potrafią też myśleć. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla platformy MAC nie ma dobrych rozwiązań.

Wypożycz Auralic Aries i porównaj ze swoim MAC. A dopiero potem baw się w testy DACów ... na dobrym transporcie ;-)

 

Przerobiłem ten temat. Nie rób ludziom wody z mózgu, bo ludzi potrafią też myśleć. ;-)

 

To opisz swoje doświadczenia z PC wyposażonym w kartę USB i mój zasilacz. Wtedy będziemy rozmawiać jak równy z równym bo opierać się będziemy na tych samych doświadczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opisz swoje doświadczenia z PC wyposażonym w kartę USB i mój zasilacz

 

Ale Ty dążysz do tego, aby wszystkim udowodnić, że Twoje rozwiązanie jest najlepsze,

podczas gdy nie wiesz jak brzmi muzyka z innych konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że miałem okazję posłuchać tego Auralica i różnica nie była powalająca. Fakt, że grał z małymi APSami. Chętnie pożyczę go znów na test. A jak Kolega ocenia Bluesound?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty dążysz do tego, aby wszystkim udowodnić, że Twoje rozwiązanie jest najlepsze,

podczas gdy nie wiesz jak brzmi muzyka z innych konfiguracji.

 

To nie jest moje rozwiązanie. To jest rozwiązanie powszechnie stosowane przez myślących audiofili. I mających spore doświadczenie. Patrz Elberoth.

Wiem jak brzmi muzyka z niemodyfikowanych PC, wszelkich CD użytkowanych jako transport, tanich streamerów - chudo i z cyfrowym nalotem.

 

Tak się składa, że miałem okazję posłuchać tego Auralica i różnica nie była powalająca. Fakt, że grał z małymi APSami. Chętnie pożyczę go znów na test. A jak Kolega ocenia Bluesound?

Skoro różnica nie była powalajaca to oczywiście po co przepłacać ? Nie słuchałem Bluesound ale mam Simple Audio Roomplayer+ czyli sprzęt porównywalny z Bluesound. Gra to kiepsko jako transport - a może tak samo jak inne tanie rozwiązania w roli transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz do doświadczenia Elberotha ? Przesłuchał w życiu pewnie więcej sprzętów niż razem wziętych 100 audiofili z tego forum ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.