Skocz do zawartości
IGNORED

Dodanie/wymiana subwoofera do systemu


ayroon

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie zmiany systemu. Mianowicie na początku posiadałem ampli H/K - AVR 460 i zestaw kolumn JBL ES pack i subwoofer JBL ES 250 pw Dla lepszego stereo gdyż więcej słucham niż oglądam zakupiłem wzmak Nad 375 BEE i Cd NAD C546 BEE do tego kolumny front Klipsch RP- 280F. I podczas słuchania muzyki czy filmów mam wrażenie ze sub JBL es250 tam nie pasuje zamula a w muzyce strasznie spowalnia. I myśle o zmianie na coś innego z firm

REL

VELODYNE

PARADIGM

W cenie do 6-7 tyś. zł powierzchnia 25-30 metrów

Co myślicie będzie różnica miedzy tym JBL em?

Co byście polecili aby był szybki i precyzyjny bas oraz nisko schodzący Nadawał sie do muzyki i czasem do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię dobre subwoofery w muzyce. Ale NIGDY do kolumn za 3000 nie dał bym subwoofera za 7000 zł. Raczej do kolumn za 7000 dał bym subwoofer za 3000 zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyt. ze zrozumieniem. Nie napisałem ze chce suba za 7 tyś tylko granica do jakiej jestem skłonny zainwestować. A klipsche kupiłem bo odpowiada mi ich brzmienie choć patrzyłem o wiele droższe zestawy ale w moim odczuciu te przypadły mi do gustu a wiadomo z czym sie nie dyskutuje..... Ps. szkoda ze sie nie odezwałeś jak kupowałem kolumny bo miałbym prawie 2 w cenie 1 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja lubię dobre subwoofery w muzyce. Ale NIGDY do kolumn za 3000 nie dał bym subwoofera za 7000 zł. Raczej do kolumn za 7000 dał bym subwoofer za 3000 zł...

 

...dziwna ta zasada...droższy wzmak do dużo tańszych głośników też nie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rel to maszyna głównie do muzyki za sprawą swojej konstrukcji...Velodyne jest uniwersalny... Paradigm to typowo kinowe suby....

 

Ja niestety nadal musze jechać na jbl es pack :) , ale zmieniłem suba z JblEs150 na Velodyne EQ-MAX12... To jak ten sub "pracuje" w stosunku do poprzednika to się nie da opisać, zarówno w kinie jak i w stereo, po prostu przepaść... bas jest szybki ,dokładny, mięsisty...

Oczywiście moje stereo to żadne stereo ale teraz słucham tylko z subem...

Tu masz link do mojego tematu , bo 3 miesiące temu tez miałem ten problem co wybrać... moze bedzie pomocny... :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec paradigm odpada jeśli tylko do kina. A miedzy rel-em a veladyne wybór padł na veladyne gdyż jak wyczytałem jest bardziej uniwersalny choć muzyka to 70% to czasem jakiś film lubię obejrzeć wiec powinno być lepiej. Teraz tylko jaki sub ze stajni veladyne wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proponuję umów się w jakim salonie żeby Ci z tydzień pogrzali suby i posłuchaj REL t7 lub S2, oraz dla porównania Velodyne EQ-MAX12 lub tylko 10. Weź kilka utworów z szybkim basem i tego co lubisz słuchać i zdecyduj sam. Jak napiszę że REL do muzyki jest o wiele lepszy a w kinie również dobrze sobie radzi to zaraz zwolennicy Velodyne będą pisać coś innego. Tylko pamiętaj, że Ty kupujesz sub do stereo, a komentują często osoby, które maja amplitunery. Biorąc pod uwagę sam sposób podłączenia to Rel ma 2 mozliwości podłączenia przez neutrix bezpośrednio pod wyjścia głośnikowe lub normalnie jak pozostała większość subów kinowych. Podłączenie bezpośrednio pod końcówki wyjść na głośniki powoduję, że sygnał trafia identyczny do Suba i do Kolumn. Odnośnie kalibracji proponuje wypróbować kalibrację Velodyne i stwierdzić które z ustawień seryjnych nadaje się do odsłuchu muzyki. Weź sobie soundtrack z Grawitacji i posłuchaj. Ja z rok temu wymieniałem swojego suba Infinity Beta i wtedy poprosiłem o przygotowanie 2 subów, puszczałem na obu te same utwory. Po godzinie odsłuch nie miałem wątpliwości co wybrać, oczywiście kupowałem sub-a głównie do muzyki. Zwróć uwagę na szybkich utworach co się dzieje z basem i jak szybko nadąża za głośnikami i czy przypadkiem nie tworzy osobnego charakteru gry, nie współpracując z kolumnami. Podkreślam to był mój subiektywny wybór, sklep który sprzedawał miał oba w ofercie i decyzja była wyłącznie moja i wybrałem REL-a T7 (nie chciałem wydawać na s2). I nie wybieraj po naszych opiniach tylko sam posłuchaj. W życiu rzadko bywa coś uniwersalnego, podkreślam, większość opisujących sub-y ma amplitunery. A w kinie w porównaniu do mojego starego Infinity Beta SW 10 i tak jest o wiele lepszy. Rel - a konfiguruje się praktycznie raz i tyle i gra. Nic nie trzeba przełączać i wprowadzać dodatkowej elektroniki naginającej pasmo. Jakbyś w 70% oglądał filmy to V. byłby i dobrym wyborem. Najpierw Posłuchaj na swoim wzmacniaczu w salonie. Po przeczytaniu forów miałem przemyślenia podobne do Twoich, ale po odsłuchu dopiero widać co do czego się nadaje i czy coś jest faktycznie uniwersalne.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to T9.... ja np.słuchałem t7 i była za słaba...oczekiwałem czegoś mocniejszego...ale u mnie to głównie do filmów miałem założenie, a co ciekawe zacząłem słuchać więcej stereo... :) velo ma też dwie możlowości podłączenia... ale tak jak Kolega wspomniał trzeba odsłuchać bo preferencje są różne. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duża jest różnica miedzy veladyne ÈQ-MAX12 a Wi-Q12 w odsłuchu i czy bezprzewodowy da radę podłączyć pod wzmak NAD 375. I co sądzicie o Veladyne SPL-1200-Ultra, miał ktoś styczność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wygrał Rel z Velodyne. Bas szybszy, bardziej punktowy i lepiej zgrywający się głośnikami. W 25 m2 spokojnie wystarcza mi T5. T7 i T9 trochę moim zdaniem zmienia charakter z racji membrany biernej. Ale kwestia rodzaju muzyki jaką się słucha i preferencji.

T7 i 9 daję potężnego kopa natomiast t5 po odpowiednim wysterowaniu precyzyjnie uzupełnia dolne pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 7000zl na subwoofer to polecaam Ci sprzedanie wzmacniacza i kolumn i zbudowanie zestawu od podstaw, tym razem z glowa bo ten nad do klipsow to nie pasuje zbytnio

 

Co byście polecili aby był szybki i precyzyjny bas oraz nisko schodzący Nadawał sie do muzyki i czasem do kina.

Zakup kolumn z obudowami zamknietymi, bass reflex nigdy nie bedzie szybki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUMPALUMP dlaczego sadzisz ze nad nie pasuje do klipsch. Kiedyś pisałem na forum i polecali. I jakie kolumny zamknięte masz na myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest różnica w odsłuchu w Veladyne przewodowym i bezprzewodowym. Warto dopłacać prawie 1 tys zł do bezprzewodowego czy lepiej zainwestować w kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest różnica w odsłuchu w Veladyne przewodowym i bezprzewodowym. Warto dopłacać prawie 1 tys zł do bezprzewodowego czy lepiej zainwestować w kable.

Sadząc po specyfikacji to grają tak samo, tylko modułem wifi się różnią... ja jestem zwolennikiem kabli... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i nigdzie nie widzę jaki ma metraż kolega zainteresowany? Uważam że przy 70% muzyki REL będzie lepszym rozwiązaniem, a i dobierając odpowiednio rodzaj i w kinie tez potrafi przywalić. REL T5 to typowo konstrukcja zamknięta, natomiast T7/t9 to konstrukcja oparta na membranie biernej. Gdybym miał wybierać to T9, bo cenowo jest tylko minimalna różnica między T7. Oczywiście, te suby nie zagrają z takim ciśnieniem i mocą jak ES 250, ale jakością przebiją go na głowę. Więc reasumując, przy większej ilości kina to bym wybierał Velodyne, ale przy przewadze muzyki już REL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 7000zl na subwoofer to polecaam Ci sprzedanie wzmacniacza i kolumn i zbudowanie zestawu od podstaw, tym razem z glowa bo ten nad do klipsow to nie pasuje zbytnio

Też tak uważam . Szukaj kolumn gdzie na basie są po dwa jak największe woofery . Kef R70 , R900 czy Sounddeco .

Sub nie zapewni dobrej spójności .

 

Zakup kolumn z obudowami zamknietymi, bass reflex nigdy nie bedzie szybki

Tu znowu się nie zgodzę ;)

Są kolumny i KOLUMNY ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też nie do końca mogę się zgodzić z powyzszą wypowiedzią:) Fakt, ja też jestem zwolennikiem stereo bez subwoofera, ale uważam że w przypadku REL'a można perfekcyjnie zgrać suba i kolumny, tak że nawet nie odczujesz że jakiś subwoofer dopełnia najniższe pasmo. REL posiada dedykowany kabel neutrik i wtedy sub dostaje identyczny sygnał co kolumny, ale trzeba trochę zabawy żeby odpowiednio go ustawić, odciąć i zgrać fazowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając kolumny za 5000zł kupować suba za 7000zł uważam za bezsensowne .

Lepiej za 12000zł kupić kolumny gdzie nie tylko bas będzie dużo lepszy ale i cała reszta .

Chyba że o masowanie nerek chodzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisał że nie chce suba za 7k. Taki REL T7/T9 to koszt niecałe 4k. Z całym osprzetem to jeszcze jest taki kłopot, że jak kupi sporo droższe kolumny to znowu nie wypada podpinać do wzmacniacza za 2k, tylko już pasuje zmienić zarówno wzmak jak i CD na coś znowu z wyższej półki. Do tego oczywiście okablowanie i znowu zaczyna się pogoń za króliczkiem. Jeżeli brzmienie zestawu mu odpowiada a jedynie chce dopełnić dół w stereo to subwoofer będzie odpowiedni. Sprzedając to co ma teraz na pewno sporo straci, bo zawsze tak jest. Nadal nie wiemy jaki ma kolega metraż, bo teoretycznie przy tych kolumnach i elektronice basu nie powinno brakować, ale są różne gusta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisał że nie chce suba za 7k.

Napisał

Nie napisałem ze chce suba za 7 tyś tylko granica do jakiej jestem skłonny zainwestować.

 

 

Z całym osprzetem to jeszcze jest taki kłopot, że jak kupi sporo droższe kolumny to znowu nie wypada podpinać do wzmacniacza za 2k,

Napisał

zakupiłem wzmak Nad 375 BEE

To chyba jednak więcej niż 2k...

 

Swoje zdanie napisałem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, poniżej 4k do wyrwania. Ale jak wyżej polecane sa kolumny za 12k to uważam że elektronika i tak do wymiany:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwię się że koledze na takim metrażu i kolumnach Klipsch RP- 280F brakuje basu? muda44 tutaj właśnie musimy rozgraniczyc dwie kwestie - ilość i jakość. Do takiego efekciarskiego grania dołem i górą nie potrzeba kolumn za 12 k, bo równie dobrze poradzą sobie kolumny połowę tańsze np. dla mnie świetnie grające dołem Paradigm Monitor, ktore uważam że lepiej grają od Klipsch RF czy JBL Studio. Dlatego sądzę że dla kogoś kto lubi bas subwoofer byłby dobrym rozwiązaniem. Natomiast, kolumny w cenie 12k to już sprzęt dla ludzi szukających czegoś więcej w muzyce, pewnych niuansów, smaczków, chcących usłyszeć coś czego nie usłyszymy na kolumnach nisko budżetowych, i do takich kolumn tez bym dobieral inną elektronikę niż NAD BEE nawet wyższej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie audio i polecano mi zamiast jednego veladyne ÈQ max 12 dwa suby ÈQ max 8. I nie wiem czy dwa zagrają mocniej niż jeden większy. I jeszcze z miejscem na dwa suby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zmiany systemu.

To moje osobiste zdanie, więc nie poczuj się urażony. Zalicz kilka odsłuchów dobrych zestawów, sprzedaj wszystko co posiadasz, poczekaj, dołóż jeśli trzeba i kup dobre stereo. Sub za 7k do tego co posiadasz pasuje jak pięść do nosa. Za pół roku pojawisz się z pytaniem, co zrobić żeby poprawić kolejny niuans i stracisz połowę tego co włożyłeś.

 

Jeśli jednak ponad wszystko lubisz bas wgniatający w fotel, to dobierz suba do poziomu zestawu. Szkoda wywalać kasę w kosmos.

 

Byłem dziś w salonie audio i polecano mi zamiast jednego veladyne ÈQ max 12 dwa suby ÈQ max 8. I nie wiem czy dwa zagrają mocniej niż jeden większy. I jeszcze z miejscem na dwa suby

Ech... kup trzy. Przy tej półce cenowej nie sądzę żebyś zauważył różnicę. Jeśli już, jeden zaganiacz wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.