Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie do znawcow Pioneera


Exciter555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam seredcznie. Zauwazylem jedna ciekawa rzecz odnosnie odtwarzaczy cd Pioneer z okresu lat 90. Widze , ze te z aluminiowym frontem moga roznic sie dwoma odcieniami koloru czarnego. Dla przykladu np model pd s502 ma odcien szarawy, a np model pd 8700, czy pd s 901 ma soczysty czarny. Jak by je razem zestawic to pd s 502 bedzie sie troche wyroznial. O co chodzi z tymi kolorami. Czy te najwyzsze modele mialy taka barwe , czy to co innego?

Pozdrawiam

 

ps. Moze pd s 502 ma front z plastiku stad te roznice w kolorze, ale wyglada jak aluminium, sam juz nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz różnica w odcieniu bierze się stąd, że niższy model ma front z czarnego plastiku, natomiast wyższy model na front aluminiowy malowany na czarno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. A czy model Pd-s 802 ma aluminiowy front? Chce go zakupic. Wedlug tabeli modeli Pioneera byl to najwyzszy model w 93 i czwarty od gory w 95.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Posiadam pare Cd Pioneera z poczatku lat 90 i musze powiedziec , ze lasery tam sa niedozajechania, oczywiscie jak sie rozsadnie kupi. Pioneer Pd s502 czyta Cd r bez zajakniecia, nie jest to szczyt Hi fi , ale gra znosnie, doscyc duzo basu,dobrze kontrolowany, gora jakby troszke sucha, za duzo rozdzielczosci w nim nie znajdziesz, ale jest calkiem przejrzysty. Bardzo szybko laduje plyte i przelacza utwory. W 1993 roku kosztowal 230 funtow. Ogolnie za 150 pln jak jest ladny stan to moim zdaniem warto go kupic. Pamietaj o tym , ze w razie jak by padl laser to juz nie jest do kupienia. Osobiscie wolalbym dolozyc te 50 - 70 pln ( za tyle mozna dorwac w bardzo ladnym stanie) do modelu Pd 8700, ten gra lepiej od 502, ale znowu az tak wielkiej roznicy nie ma. Pds 502 ma wyjscie Rca, w ktorym glosnosc jest regulowana z pilota, takze to jest plus jak masz wzmaka bez leniucha ;) Pd 8700 posiada dwie pary wyjsc Rca, jedno regulowane , drugie stale;)

 

Jak by zagral z tym Marantz nie wiem gdyz go nigdy nie slyszalem.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Obecnie cedeka mam Marantz Cd 56 i ma on problemy właśnie z cdr'ami ,których mam sporo. Dlatego rozglądam się za czymś innym.

Ok,rozejrzę się z tym PD 8700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer PD S502 opłaca się brać za 200zł?

Nie warto . Lepiej kup Marantza CD40

 

. Osobiscie wolalbym dolozyc te 50 - 70 pln ( za tyle mozna dorwac w bardzo ladnym stanie) do modelu Pd 8700

Za 200-300zł nie kupi ładnego PD 8700. Polowałem na taki od kilku lat . Kupiłem ale w dużo większych pieniądzach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te Pionery to obecnie posiadam Pd-s 502 , Pd-s 802 oraz Pd-s 901, nigdy mi sie nie zdarzylo aby ktorys z nich zastrajkowal choc raz z Cdr a rowniez mam ich sporo. Mialem kilka cd innych firm i tam juz bywalo roznie. Popatrz jeszcze na model Pd-s 801, Pd -s 802 (pare dni temu poszedl na allegro w bardzo ladnym stanie za troche ponad 300 zl w licytacji) , moze znajdziesz w granicy 300Pln w idealnym stanie, uwazam ze w tej cenie jest naprawde doskonaly.

 

Pozdrawiam.

 

Za 200-300zł nie kupi ładnego PD 8700. Polowałem na taki od kilku lat . Kupiłem ale w dużo większych pieniądzach .

 

2 miesiace temu na allegro byl Pd 8700 w stanie igla. Dziala bez problemu , kupilem go dla znajomego wlasnie za 300 Pln. Czasem moza wychaczyc cos dobrego , ale trzeba czesto sprawdzac, gdyz jak zauwazylem niektore aukcje znikaja doslownie w kilka sekund od wystawienia;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiace temu na allegro byl Pd 8700 w stanie igla.

Bez najmniejszej rysy , ryski , wgniecenia itd z niewypalonym wyświetlaczem ?

Jak tak to gratuluję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jestem dosc pedantyczny jesli chodzi o sprzet, Co nie zmienia faktu , ze wiekszosc sprzetu "z lekkim bagazem lat" na allegro to szrot. Sam poluje na Pd-s 801 w idealnym stanie, ale ciezko bardzo, jak tak dalej pojdzie to niedlugo sklep z antykami otworze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.