Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do wzmacniacza naim xs2


tomaszf

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

Jestem nowym uzytkownikiem forum. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem wzmacniacza naim xs2. obecnie gra z MA silver 8. niestety nie jestem do konca zadowolony z efektow jakie słysze , dlatego postanowiłem wymienic kolumny. No i sie zaczeło.Co czytam ( także tutaj na forum) , to opinii jest tyle ile osób , a czasem więcej :).Na dzien dzisiejszy po licznych lekturach na stronach polskich i angielskich mam upatrzone lub zastanawiam się nad nastepujacymi modelami:

audio phisic tempo 6

spendor d7

amphion argon3l

audiovector sr3 super

 

niestety najbardziej choruje na boenicke w8 , ale na obecna chwile sa dla mnie troche za drogie, chyba ze ktos wie gdzie mozna ewentualnie kupic używane?

 

kolumny graja w otwartym salonie z kuchnia i jadalnia o powierzchni 31 m2. ustawione na dluzszej scianie a do miejsca odsluchowego jest ok. 3,5 m. w zalączeniu przesyłam zdjecie.

glownie slucham rocka i jazzu ale czasem lubie 'przywalic" mocnym metalem. cenie sobie dokladnośc, precyzję i dobry kontrolowany bas.

jesli ktos z forumowiczow moglby cos doradzic z wlasnego doswiadczenia lub podrzucic jakies sugestie bede niezmiernie wdzieczny. oczywiscie inne propozycje niz wymienione przeze mnie jak najbardziej mile widziane.

czekajac na odpowiedzi i komentarze zasylam pozdrowienia wszystkim pasjonatom dobrego brzmienia

tomasz f.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

Jestem nowym uzytkownikiem forum. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem wzmacniacza naim xs2. obecnie gra z MA silver 8. niestety nie jestem do konca zadowolony z efektow jakie słysze , dlatego postanowiłem wymienic kolumny. No i sie zaczeło.Co czytam ( także tutaj na forum) , to opinii jest tyle ile osób , a czasem więcej :).Na dzien dzisiejszy po licznych lekturach na stronach polskich i angielskich mam upatrzone lub zastanawiam się nad nastepujacymi modelami:

audio phisic tempo 6

spendor d7

amphion argon3l

audiovector sr3 super

 

niestety najbardziej choruje na boenicke w8 , ale na obecna chwile sa dla mnie troche za drogie, chyba ze ktos wie gdzie mozna ewentualnie kupic używane?

 

kolumny graja w otwartym salonie z kuchnia i jadalnia o powierzchni 31 m2. ustawione na dluzszej scianie a do miejsca odsluchowego jest ok. 3,5 m. w zalączeniu przesyłam zdjecie.

glownie slucham rocka i jazzu ale czasem lubie 'przywalic" mocnym metalem. cenie sobie dokladnośc, precyzję i dobry kontrolowany bas.

jesli ktos z forumowiczow moglby cos doradzic z wlasnego doswiadczenia lub podrzucic jakies sugestie bede niezmiernie wdzieczny. oczywiscie inne propozycje niz wymienione przeze mnie jak najbardziej mile widziane.

czekajac na odpowiedzi i komentarze zasylam pozdrowienia wszystkim pasjonatom dobrego brzmienia

tomasz f.

 

najlepiej wg mnie Kudos X2 lub X3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmc 24 (fanthorpes maja ex demo) albo spendor d7 (byly w premium kolorze jakis czas temu w promocji w Sevenoaks i Analogseduction). Ten naim mocarzem nie jest, ale to dobry wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. o kudosach tez myslalem ale sklaniam sie co do spendor d7. a co sadzicie o polskich kolumnach equilibrium ether ceramic? jesli sa dobre jak pisza to odzaluje troche kasy i rozwaze je co do zakupu. jedyny problem to taki ze chyba nie mam gdzie ich posluchac w krakowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

audiovector sr3 super

 

 

 

Jeżeli finanse pozwolą " wskocz" na SR3 Signature , żywe granie z szybkim dynamicznym basem . Należy tylko uważać z ostrą elektroniką bo mozna przesadzić.

Z Naim-em b.dobrze"gadają" ale lubią też a wręcz kochają dobrą mocną lampę albo sam pre na żarówkach . Czym lepsze zródło i wzmacniacz tym wiecej potencjału się z nich wydobędzie . Bardzo dobre kolumny na lata, jakość wykonania pierwszorzędna. Można rzec że grają tak jak wyglądają , tylko ta cena ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. Myśle ze to dobry wybór. Słuchałem sr3 super a atolem i grały wyśmienicie, wiec awangarde pewnie zagrają lepiej. Moze wiesz gdzie można je kupić z dobrym rabatem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli finanse pozwolą " wskocz" na SR3 Signature , żywe granie z szybkim dynamicznym basem . Należy tylko uważać z ostrą elektroniką bo mozna przesadzić.

Z Naim-em b.dobrze"gadają" ale lubią też a wręcz kochają dobrą mocną lampę albo sam pre na żarówkach . Czym lepsze zródło i wzmacniacz tym wiecej potencjału się z nich wydobędzie . Bardzo dobre kolumny na lata, jakość wykonania pierwszorzędna. Można rzec że grają tak jak wyglądają , tylko ta cena ;)

witaj

wlasnie zamowilem sr3 signature. czekam na ich przyjazd. bardzo dziekuje za dobra porade.

piszesz jeszcze ze te glosniki lubia lampe. czy mozesz mi doradzic czy lepiej preamp czy koncowka mocy? jaka bedzie roznica w brzmieniu przy wyborze jednego rozwiązani badz drugiego.

i jesli mogłys cos polecic ze sprzetu bede wdzieczny.

pozdrawiam

tomaszf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

piszesz jeszcze ze te glosniki lubia lampe. czy mozesz mi doradzic czy lepiej preamp czy koncowka mocy?

 

Te kolumny lubią dużo prądu i dobrym rozwiązaniem jest pre lampowe i końcówka jak Usher 1.5 albo lepiej Xindak a600 ...zabawy będzie trochę z dopasowaniem pre do wymienionych koncowek.

 

Polecam też spięcie z AV s3 lampowej integry Cayin a70 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub cos z Octave.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam naim'a (już trzeciego wzmaka w sumie) i gram na amphionach 3L. Polecam bo są to głośniki przyjemne i prawdziwe. Pytanie tylko, co Ci nie pasuje w MA obecnych? Bo Amphion to raczej inne granie. I jakie masz źródło, kable itepe. Bo to może jest problem a nie same głośniki ;)

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie porady. audiovectory naprawde mnie uzekły i dlatego je zamówilem. przyznam ze nie sluchałem spendorow ale swego czasu sluchalem amphion 3l i audio phisic tempo VI. w mojej opinii nie mogą scigac sie z audiovectorami.precyzja i głebia audiovectorow jest niesamowita.

dostalem dzis bardzo milego maila od luk77 za którego ci dziekuję.

kolumny beda u mnie za ok. 2 tygodnie i oczywiscie jesli tylko bedzie mozna zamieszcze ich zdjecie. kolumny mam miec w american cherry.

co do mojego wczesniejszego pytani to je ponawiam. oczywiscie nie chce wymieniac mojego wzmacniacza ale chetnie moge dokupic przedwzmacniacz lub koncowkę mocy. za rada luk77 mysle ze moze to byc lampa. przegladalem internet i wizualnie oraz parametrowo pasuje mi cayin monoblock jako koncówka mocy. niestety nadal nie rozumiem jaka bedzie róznica w dzwieku . oczywiscie musze i chce wykorzystac w tym zestawie moj wzmacniacz naim xs2.

dziekuje za porade kichanadeta( swoja droga brawo za ksywke:) ).

na pre lub koncowke do mojego zestawu moge wydac do 20k. jesli mozecie cos podpowiedziec bede wdzieczny.

odpowiadajac na pytanie dekoracji to jako zrodlo gra marantz bluray 7007. kable glosnikowe wzmacniacz-kolumny chord epic twin. interkonekty wireworld i chord ( wyzsze modele). gniazdo furutech a listwa i kable zasialajace wireworld.

nie chodzi ze dzwiek jest zly. wg. mnie MA silver 8 to dobre glosniki tylko w połaczeniu z naim triche graja za ostro.

dzieki wielkie za porady i czekam na dalsza pomoc i mam nadzieje na mila korespndencje.

pozdrawiam

tomaszf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o nich myslalem ale troche za duże do mojego salonu, a poza tym kiedys zapewne zmienie glosniki i harpia bedzie w czolowce do odsluchów.

dziekuje i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o nich myslalem ale troche za duże do mojego salonu, a poza tym kiedys zapewne zmienie glosniki i harpia bedzie w czolowce do odsluchów.

dziekuje i pozdrawiam

 

Jesteś na miejscu więc masz możliwość posłuchania Harpii u siebie w domu - skorzystaj z tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovector swietny wybor!!! Mam w domu Ki3 signature, ktorych sluchalem z tym wlasnie wzmacniaczym i bardzo mi sie spodobalo to polaczenie!!...do tego stopnia ze sam przymierzam sie do zakupu tego wzamacniacza.

Ps: producent tych kolumn byl kiedys przedstawicielem Naim'a na Danie i moze dlatego te dwie marki sie dobrze "zgrywaja" ze soba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam firmy audiovector, ale pewnie będzie ok. Natomiast dokładanie do xs2 końcówki za 20k to chyba średni pomysł. Jeżeli Naim Ci się podoba to znacznie lepiej wyjdziesz na zmianie xs2 na supernaita. A marantz to raczej dobre źródło, ale pewnie wzmacniacz Twój gra z nim na 85% możliwości. Od lat wiadomo, że raczej nie zestawia się wzmacniaczy Naim z innymi źródłami. To gra najlepiej po din (z uwagi na prowadzenie masy choćby). I jest jakaś synergia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovector swietny wybor!!! Mam w domu Ki3 signature, ktorych sluchalem z tym wlasnie wzmacniaczym i bardzo mi sie spodobalo to polaczenie!!...do tego stopnia ze sam przymierzam sie do zakupu tego wzamacniacza.

Ps: producent tych kolumn byl kiedys przedstawicielem Naim'a na Danie i moze dlatego te dwie marki sie dobrze "zgrywaja" ze soba.

dzieki za odpowiedz. mam miec w tym tygodniu wiec dam znac z wrazen odsłuchowych.

pozdrawiam

 

Ja nie znam firmy audiovector, ale pewnie będzie ok. Natomiast dokładanie do xs2 końcówki za 20k to chyba średni pomysł. Jeżeli Naim Ci się podoba to znacznie lepiej wyjdziesz na zmianie xs2 na supernaita. A marantz to raczej dobre źródło, ale pewnie wzmacniacz Twój gra z nim na 85% możliwości. Od lat wiadomo, że raczej nie zestawia się wzmacniaczy Naim z innymi źródłami. To gra najlepiej po din (z uwagi na prowadzenie masy choćby). I jest jakaś synergia.

witaj. dzieki za rzetelne porady. powiedz czy uwazasz ze lepiej zamienic wzmacniacz na supernait2 czy moze tez dokupic do xs2 zasilacz hi cop? co do przedwzmacniacza i koncowki mocy dałem sobie z tym spokój ale moge zrobic albo zamiane wzmacniaczy albo dokupic zaslacz? jakie jest twoje zdanie?

pozdrawiam

tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

dziekuje za wasze porady. własnie w tym tygodniu przyjechaly upragnione audiovectory ( zamieszczam pare fotek). dzwiek wydobywajacy sie z nich jest zniewalający. graja i wygladaj rewelacyjnie. polecam wszystkim.

jeszcze tylko zamiana wzmacniacza na supernait 2 i bedzie prawdziwe dolce vita.

 

pozdrawiam wszystkich pasjonatów dobrego dzwieku

tomaszf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-60300-0-91907600-1445095425_thumb.jpg

post-60300-0-01122800-1445095428_thumb.jpg

post-60300-0-29273300-1445095430_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że supernait 2 zagra lepiej dużo od xs z zasilaczem.

 

porównywałem xs2 z sn1 bezpośrednio, wg mnie sn1 gra lepiej os xs2 w pewnych aspektach ale też bardziej wyrywnie do przodu z większym zaangażowaniem i lepszą separacją choć nie w całym paśmie, w xs2 cenię bardzie lekkie zdystansowanie spokojniejsze ułożenie dźwięku dla mnie to ważne przy dłuższym odsłuchu średnio cichym. Sn1 jest mocniejszym wzmakiem ale xs2 nie jest też przy nim słabeuszem, ogólna różnica jest na korzyść sn1 ale sposób prezentacji bardziej mi pasował w xs2 i wtedy w nowych cena xs2 była prawie 2x mniejsza to też przybiło decyzję o zakupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

dziekuje za wasze porady. własnie w tym tygodniu przyjechaly upragnione audiovectory ( zamieszczam pare fotek). dzwiek wydobywajacy sie z nich jest zniewalający. graja i wygladaj rewelacyjnie. polecam wszystkim.

jeszcze tylko zamiana wzmacniacza na supernait 2 i bedzie prawdziwe dolce vita.

 

pozdrawiam wszystkich pasjonatów dobrego dzwieku

tomaszf

 

Piekne :-) z Naimem to cudowna kombinacja.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.