Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Stereo do 10 000 zł


Ziben

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam już jeden zestaw Yamaszkę AS 501 + Magnaty Quantum 677, lecz potrzebuję teraz urządzić salon ;)

Lekko się napaliłem na Klipsch RP- 280F, co o nich sądzicie, Wzmacniacz nie wiem jaki... mam jakiś sentyment do Yamahy(Yamaha AX-700 popsuta), ale nie pogardzę czymś innym.

Salon duży, obecnie nie mogę podać metrażu totalnie zapomniałem, jutro zrobię pomiary, nowy dom.

Do tego chciałbym również CD oraz Tuner. Wszystko to będzie podłączone pod raczej Smart TV, zakup do salonu listopad/grudzień, a także pc/laptop, bądź czasami iPhone.

Zestaw będzie przeznaczony do oglądania filmów, seriali, ogólnie tv ale w dużej mierze muzyka, różnorodna (jak coś mi się podoba to słucham tego) , z naciskiem na trance, pochodne trance`u, ogólnie muzyka elektroniczna i rap.

 

Tylko nowe rzeczy mnie interesują.

 

PS.

 

Zapomniałem napisać, jeszcze jednego, ewentualnie odpuścić Tuner i CD jak na razie, a kupić centralny oraz sub, czy to ma sens, i ewentualnie mógłbym nadwyrężyć budżet.

Jeśli "Klipsze" były by według Was dobrym wyborem, to może by pozostać w tej firmie, i dokupić R-115SW Subwoofer lub może niższy model, oraz Centralny RP-450C, 440C lub 250C.

Do tego jakiś amplituner Denonna, Onkyo, Yamaszkę ;)?

 

Mam dylemat.

Mam nadzieje, że pomożecie mi z tym w jakiś sposób, albo bynajmniej dowiem się co o tym sądzicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nowy dom....a chcesz wstawić do dużego salonu kolumny, wzmak, cd i radyjko w cenie 10 kzł (wszystko nowe) ...to się nie uda....o kablach nie wspomnę......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już jeden zestaw Yamaszkę AS 501 + Magnaty Quantum 677, lecz potrzebuję teraz urządzić salon ;)

 

Lekko się napaliłem na Klipsch RP- 280F, co o nich sądzicie, Wzmacniacz nie wiem jaki... mam jakiś sentyment do Yamahy(Yamaha AX-700 popsuta), ale nie pogardzę czymś innym.

 

Salon duży, obecnie nie mogę podać metrażu totalnie zapomniałem, jutro zrobię pomiary, nowy dom.

 

Do tego chciałbym również CD oraz Tuner. Wszystko to będzie podłączone pod raczej Smart TV, zakup do salonu listopad/grudzień, a także pc/laptop, bądź czasami iPhone.

 

Zestaw będzie przeznaczony do oglądania filmów, seriali, ogólnie tv ale w dużej mierze muzyka, różnorodna (jak coś mi się podoba to słucham tego) , z naciskiem na trance, pochodne trance`u, ogólnie muzyka elektroniczna i rap.

 

Tylko nowe rzeczy mnie interesują.

 

Zapomniałem napisać, jeszcze jednego, ewentualnie odpuścić Tuner i CD jak na razie, a kupić centralny oraz sub, czy to ma sens, i ewentualnie mógłbym nadwyrężyć budżet.

 

Jeśli "Klipsze" były by według Was dobrym wyborem, to może by pozostać w tej firmie, i dokupić R-115SW Subwoofer lub może niższy model, oraz Centralny RP-450C, 440C lub 250C.

 

Do tego jakiś amplituner Denonna, Onkyo, Yamaszkę ;)?

 

Mam dylemat.

Przeczytaj jeszcze raz powyższe zdania i zastanów się czego w ogóle chcesz od życia. Chcesz mieć dobre stereo, w oko wpadły Ci kolumny (jeden model póki co), jednocześnie coś kombinujesz z KD, salon masz duży, skupiasz się trzech firmach Denon, Onkyo i Yamaha i wszystko ma być nowe.

 

Moja rada jest taka. Póki pozostań przy tym co masz. Jak będziesz wiedział jaki dźwięk Cię interesuje i co konkretnie chcesz osiągnąć wtedy zainwestujesz. Do tego czasu będziesz miał pewno 20k i co najmniej kilkanaście odsłuchów za sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nowy sprzęt to nie pytaj na forum tylko umów się na odsłuch. W tym budżecie każdy salon przyjmie Cię z otwartymi rękami i pomoże coś wybrać. My jedynie możemy napisać co sami byśmy kupili mając 10k. Niemniej jednak żadna z tych odp nie musi trafić w Twój gust i raczej nie trafi. Każdy producent ma swój charakter brzmienia i każde ucho interpretuje też po swojemu.

Udanych poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może na początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchałem tego w różnych konfiguracjach, z czasem można zmienić kolumny na większe i dołączyć zewnętrzny wzmacniacz.

I na starcie budżet zachowany, a rozwiązanie rozwojowe.

To jedno z miliona rozwiązań, ale warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nowy dom....a chcesz wstawić do dużego salonu kolumny, wzmak, cd i radyjko w cenie 10 kzł (wszystko nowe) ...to się nie uda....o kablach nie wspomnę......

To, że mam nowy dom, nie znaczy, że chcę wydać Bóg wie ile kasy na to, dlatego mam dylemat.

Przeczytaj jeszcze raz powyższe zdania i zastanów się czego w ogóle chcesz od życia. Chcesz mieć dobre stereo, w oko wpadły Ci kolumny (jeden model póki co), jednocześnie coś kombinujesz z KD, salon masz duży, skupiasz się trzech firmach Denon, Onkyo i Yamaha i wszystko ma być nowe.

Moja rada jest taka. Póki pozostań przy tym co masz. Jak będziesz wiedział jaki dźwięk Cię interesuje i co konkretnie chcesz osiągnąć wtedy zainwestujesz. Do tego czasu będziesz miał pewno 20k i co najmniej kilkanaście odsłuchów za sobą.

Jak na razie, na tą chwilę, tak te RP-280F wpadły mi w oko, dlatego też pytam Was, o zdanie na ich temat, oraz propozycję innych kolumn, wzmaków. Z tymi trzema firmami, to nie tak, że się ograniczam tylko do nich. Jaki dźwięk mnie interesuje, przede wszystkim neutralny/naturalny, hmm aby bas nie dominował, lecz go nie brakowało, ale żeby też było dobrze w średnich tonach i wysokich.

Jak chcesz nowy sprzęt to nie pytaj na forum tylko umów się na odsłuch. W tym budżecie każdy salon przyjmie Cię z otwartymi rękami i pomoże coś wybrać. My jedynie możemy napisać co sami byśmy kupili mając 10k. Niemniej jednak żadna z tych odp nie musi trafić w Twój gust i raczej nie trafi. Każdy producent ma swój charakter brzmienia i każde ucho interpretuje też po swojemu.

Udanych poszukiwań.

No tutaj, mam lekki problem, średnio z czasem, mieszkam w UK, w bliższych okolicach, nie ma wiele porządnych salonów audio, sieciówka Richer Sound, tam można się umówić ewentualnie, ale różnie bywa z dostępnością wybranych kolumn itp. Taki miałem problem z Magnatami z Polski je sprowadzałem, bo tutaj nigdzie ich nie było.

 

Więc, jeszcze raz nie zamykam się na trzy firmy. Z kolumn, tak jak napisałem wyżej wpadły mi one w oko RP-280F, ale liczę na wasze sugestie odnośnie innych kolumn, wzmaków, ewentualnie możemy obciąć tuner, a co do CD, jeżeli dołożenie kasy przeznaczonej na CD odbiło by się mega pokaźnym polepszeniem dźwięku (czyt wydać więcej na kolumny oraz wzmaka) to rozważę to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi gdzie w UK mieszkasz to Ci podpowiem gdzie szukac. Kupowac chcesz w UK jak rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi gdzie w UK mieszkasz to Ci podpowiem gdzie szukac. Kupowac chcesz w UK jak rozumiem?

Wiadomo, zawsze łatwiej z serwisem w razie czego wysłać w UK niż do Polski, ale rozważam też zakup w Polsce.

Sheffield.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznijmy od decyzji, czy budujemy zestaw stereofoniczny, czy kino domowe. Od tego będzie zależał wybór poszczegolnych elementów systemu.

Klipsch serii Reference Premiere to kolumny, które spokojnie możesz zastosować tak w systemie wielokanałowym, jak i stereofonicznym. To potężne, dynamiczne brzmienie z duża szczegółowością, raczej ofensywnym przekazem. Do Twoich gatunków muzycznych to dobry wybór, chociaż nie wykluczałbym jeszcze innych rozwiązań, kwestia odsłuchów. Dużą zaletą kolumn Klipsch jest wysoka skuteczność, co w przypadku dużego pomieszczenia i dużych wymagań w kwestii mocy jest ważne.

Jeśli pozostaniesz przy systemie stereofonicznym, spojrz proszę na elektronikę Cambridge Audio najnowszej serii CX, masz bardzo dobre wzmacniacze, transport i świetny odtwarzacz strumieniowy. Alternatywą może być Denon (ale w tym przypadku spójrz na wzmacniacz Denon PMA-1520AE) oraz odtwarzacz DNP-730AE.

 

Jeśli natomiast zdecydujesz się na kino domowe, rozważałbym elektronikę marki Onkyo (najlepiej od modelu TX-NR747 w górę) oraz Yamaha (słuchasz muzykę, dlatego spójrz wyłącznie na urządzenia linii Aventage, najlepiej od modelu RX-A850 w górę).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiadomo, zawsze łatwiej z serwisem w razie czego wysłać w UK niż do Polski, ale rozważam też zakup w Polsce.

Sheffield.

 

I nie masz gdzie odsluchac? Przeciez Sheffield to duze miasto. Peak hifi, Moorgate, audio images, richer sounds itd... Sklepow jest mnostwo, ale na Twoim miejscu wszedlbym na eBay i sprawdzil sprzet uzywany na gwarancji z Twojego miasta. Do Doncaster nie masz wiecej niz 30min samochodem a tam tez pelno sklepow hifi, w Manchesterze I Nothingham tez. Ja mieszkam w Grimsby i moge powiedziec, ze to jest dziura...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozostaniesz przy systemie stereofonicznym, spojrz proszę na elektronikę Cambridge Audio najnowszej serii CX, masz bardzo dobre wzmacniacze, transport i świetny odtwarzacz strumieniowy. Alternatywą może być Denon (ale w tym przypadku spójrz na wzmacniacz Denon PMA-1520AE) oraz odtwarzacz DNP-730AE.

Zdecydowałem się jednak pozostać przy stereo, hmm jakie są różnice Cambridge Audio CX 60 i model CX 80, a Denonem PMA 1520AE, oraz czy te wzmacniacze wystarczyły by do napędzenia Klipch RP-280 F.

 

I nie masz gdzie odsluchac? Przeciez Sheffield to duze miasto. Peak hifi, Moorgate, audio images, richer sounds itd... Sklepow jest mnostwo, ale na Twoim miejscu wszedlbym na eBay i sprawdzil sprzet uzywany na gwarancji z Twojego miasta. Do Doncaster nie masz wiecej niz 30min samochodem a tam tez pelno sklepow hifi, w Manchesterze I Nothingham tez. Ja mieszkam w Grimsby i moge powiedziec, ze to jest dziura...

Znam te sklepy, z nazw, nawet przechodziłem obok paru z nich, i szczerze... nic specjalnego. Może nie we wszystkich, ale w większości z nich.

Sheffield niby wielkie, ale dla mnie to jest właśnie mega dziura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwróć uwagę na music hall a35.2 dla mnie bardzo dobry

wzmacniacz lub jak mieszkasz w Anglii to coś z angielskiego

brzmienia słyszałem że ceny są dużo niższe niż u nas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po ile w Anglii stoi pma-1520ae? W Niemczech widziałem za niecałe 900 euro a więc trochę taniej niż w Polsce. Mam go i oczywiście polecam, świetny sprzęt, choć nie twierdzę że najlepszy na świecie, oprócz dźwięku jeszcze świetnie zbudowany co też ma chyba znaczenie. Tylko ta linia wzornicza... starszy pma-1500r jest tu dla mnie niedoscignionym wzorcem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po ile w Anglii stoi pma-1520ae? W Niemczech widziałem za niecałe 900 euro a więc trochę taniej niż w Polsce. Mam go i oczywiście polecam, świetny sprzęt, choć nie twierdzę że najlepszy na świecie, oprócz dźwięku jeszcze świetnie zbudowany co też ma chyba znaczenie. Tylko ta linia wzornicza... starszy pma-1500r jest tu dla mnie niedoscignionym wzorcem :)

800 funtów za Denona

 

PS jakie polecałbyś sklepy wysyłkowe w Niemczech ze sprzętem Hi FI ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz Ci wczesniej pisalem, mozesz kupic np naim unutilite nowy (£1250) I do tego jakies glosniki latwe do sterowania.

 

Inna opcja (tansza) to Roksan kandy k2 bt ( zouch audio ma go za £450) ex demo.

Glosnki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Streamer Marantza...streamer zawsze mozesz zmienic a wzmacniacz I glosniki sa naprawde dobre I do duzego salonu idealne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.