Skocz do zawartości
IGNORED

DAC n zamówienie


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Wiem czego chcę, połączenie Calyxa, Myryada z20 i Hegla, ale z lampą.

 

Z Calyxa chcę szybkość i separację instrumentów, to bardzo ważne. Analityczność wystarczy dobra, nie musi być taka jak w calyxie.

 

Z Myryada chcę obecność dźwięku, bezpośredniość, wyrazistość + dobry środek i wokale.

 

Z Hegla chcę świetny dół, też czar średnicy i wokali (sygnatura Hegla i Myryada jest w pewnym stopniu podobna w środku i dole).

 

Najchętniej 2xcoaxial, dobre usb, optical niekoniecznie + wyjście lampowe, najchętniej odłączalne, by mieć wybór.

 

Na priva czekam na propozycje techniczne i finansowe, rozważę je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na priva czekam na propozycje techniczne

Mam nadzieję, że jak już znajdziesz to się pochwalisz , a właściwie to mam nadzieję , że pochwali się konstruktor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Numik :)

moze warto posłuchac jakichs referencji typu DAC Audio Note żeby później zamówić sobie np klona

pewnie zaden konstruktor Ci nie obieca ze bedzie brzmialo dokladnie jak chcesz i efekt finalny będzie trudny do przewidzenia

sprawdz jakieś drogie firmowe DACi i wtedy spróbuj znaleźć kogośkto zrobi Ci klona

ja teraz własnie zamowiłem sobie zlampizowanego DACa na starym ukladzie PCM 2704 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz własnie zamowiłem sobie zlampizowanego DACa na starym ukladzie PCM 2704 :)

Tyle, że to nie jest kość DAC tylko interface USB.

Słuchać zawsze warto oczywiście, ale ilość urządzeń jest tak duża że czasem trzeba zaryzykować.

Na pewno nie ufałbym markom popularnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Tyle, że to nie jest kość DAC tylko interface USB.

Słuchać zawsze warto oczywiście, ale ilość urządzeń jest tak duża że czasem trzeba zaryzykować.

Na pewno nie ufałbym markom popularnym.

Hegel gra przyzwoicie z popularnych, mniej popularne trudno też sprawdzić, trza ryzykować duże straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale na forum przeważnie polecane są marki popularne...właśnie ze względu na ich popularność. Sprzedawcy wciskają taki sprzęt - klientów znajdzie się liczna grupa i później zachwalają coś co nie do końca wyróżnia się akurat jakością dźwięku.

Przykładem odwrotnego trendu jest między innymi Audio Gd, ale nie tylko - piszę też wiele razy o swojej sympatii do Aqua Acoustic , Audiobyte , Audiosolutions , produktach Audia i wielu innych . Myślę , że czasem warto pojechać na odsłuch i zaryzykować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij może lepiej numik od dobrego transportu.

Zobaczysz wtedy jak DAC może zagrać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

moze warto posłuchac jakichs referencji typu DAC Audio Note żeby później zamówić sobie np klona

pewnie zaden konstruktor Ci nie obieca ze bedzie brzmialo dokladnie jak chcesz i efekt finalny będzie trudny do przewidzenia

 

Sam sobie dopowiadasz ze rezultat moze byc kiepski :) kiepska propozycja po za tym w razie czego odzyskac kasy nie da rady. Co do słuchania sprzetów w kółko...moze by tak kiedys zacząć słuchac muzyki a nie w nieskonczonosc szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też niełatwy temat teraz, co polecasz?

 

Wybór jest mizerny :-(

 

1. Auralic Aries

2. zmodyfikowany PC

3. Lyngdorf CD-2 lub jakiś stary transport CD z dobrych czasów CD np. EAD T-1000

4. konwerter BADA

 

Z tego co słyszałem pewną protezą dobrego transportu jest wejście USB na module Amanero w DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem pewną protezą dobrego transportu jest wejście USB na module Amanero w DAC.

Dlaczego protezą?

Konwerter usb jest normalnym transportem - przesyła sygnał zrozumiały dla dac. To że nie ma osobnego pudełka z wyjściem spdif i przyciskiem play nie czyni go protezą. Ale żeby o tym wiedzieć trzeba patrzyć na elementy system pod względem funkcji jakie spełniają, a nie jak wyglądają czy gdzie się znajduje.

W przeciwnym wypadku można dojść do tak głupich wniosków jak twierdzenie że komputer z wyjściem usb jest transportem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.