Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do kolumn DIY Wavecor TW030 WA10 + STX 15 AWX


mike2205

Recommended Posts

Witam

Tej wiosny wykonałem swój pierwszy projekt diy. Nie do końca trafiłem z profilem brzmienia w swój gust i chciałbym poprawić(jeżeli się da) ich brzmienie odpowiednim wzmacniaczem. Do tej pory monitory grały pod najsłabszym amplitunerem Denona( nie pamiętam modelu). Dźwięk był dla mnie szczegółowy i czysty(jestem początkujący) jednak zbyt chłodny. Na wzmacniacz (używany) chciałbym wydać do 500zł.(to małe kolumny jednak gdyby dało się uzyskać więcej "mięsa" było by super) Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Michał

Link to comment
Share on other sites

Ok. To jaki wzmacniacz polecacie do tych kolumn bez limitu cenowego? W końcu nie po to czas poświęcałem żeby teraz to nie grało. Oczywiście im taniej tym lepiej.

Moje ulubione słuchawki:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Te musicale mają kupę audiofilskiego powietrza w środku, brak zabezpieczeń, brak szybkiego odłączania/opóźnionego włączania.. Nawet jeśli sam wzmacniacz gra fajnie, to wypadałoby go trochę "dozbroić"

Szukałbym czegoś bardziej zaawansowanego technicznie. A do tych kolumn, może coś grającego "konturowo", bo one mogą to lubić (tez mam tego wavecora i wprawdzie złego słowa o nim nie powiem, ale demonem najwyższej oktawy to on nie jest)

Jak ci brakuje basu, to znajomy kiedyś miał jakiś podły amplituner firmy sherwood. Z moimi kolumnami dudnił basem okropnie, ale z małymi 13centymetrowymi głośniczkami podłego autoramentu grał o dziwo fajnie. Te 13cm głośniczki z moimi wzmacniaczami też nota bene grać nie chciały :) A w zestawie razem było to całkiem przyjemne brzmienie. Paranoja, ale tak było.

 

Co do tych kolumn, lepiej się dogadaj np z autorem czy by nie zrobił nowej wersji zwrotki. Luszti swojego czasu lubił wyciągać na przód wyższą średnicę i może z tego powodu masz niedosyt basu i nadmiar detali. Ja już mam w domu dwa jego projekty i oba w tym zakresie zmieniałem.

To nie znaczy że one są złe, tylko że Luszti miał taką preferencję. Jeśli go ładnie poprosisz i wyślesz do niego swoje kolumny, to może będzie mu się chciało podziałać. Jeśli nie, poproś go o pliki w speakerworkshopie na których pracował i sam sobie coś pomodyfikujesz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.