Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Onkyo TX-NR636


Aimar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W pokoju o rozmiarze okolo 20m^2 posiadam amplituner Onkyo TX-NR636, do którego chciałbym podłaczyc, albo dwie kolumny, albo jakis zestaw 2.1 / 3.1 / ostatecznie 5.1. Kolumny (podlogowe, podstawkowe) stereo bylyby preferowane ze wzgledu na brak wyprowadzen kabli pod satelitki z tyłu. W przypadku kolumn podlogowych - nie bedzie za nimi sciany (stalyby po bokach scianki RTV, za ktora jest otwarta kuchnia). Zakladam, ze ma to jakies znaczenie przy doborze kolumn.

 

W 80% wykorzystywane to bedzie do ogladania filmow, 20% to sluchanie raczej slabej jakosci muzyki (radio, radio internetowe, strumien przez bluetooth - brak CD itp).

 

Opcje, ktore rozwazalem to Pylon Audio Pearl 25 / Sapphire 25 lub np Dali Zensor 5 ... lub 7. To co mnie martwi, to mozliwa do wydobycia z takich kolumn ilosc niskich tonow przy wlasnie ogladaniu filmow - czy takie kolumny wystarcza? Czy moze jednak lepiej skupic na mniejszym rozwiazaniu np. Dali Zensor 3 / 1 / Pico + centraly + sub?

W sklepach internetowych zobaczyc mozna wysokie oceny zestawow 5.0 Jamo 626, badz Taga Harmony, ale odnosze wrazenie, ze jest to chinszczyzna, slusznie? :)

 

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi, bo szczerze czuje sie zagubiony w temacie, a jest to pierwszy moj tego typu zakup i co gorsza poza walorami jakosciowymi rownie wazne sa walory estetyczne i mozliwie male zuzycie przestrzeni ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem całkiem niedawno ten amplituner i powiem że jak na amplituner do kina domowego można z niego wydobyć całkiem niezłe stereo. U mnie napędzał JBL Studio 280 i był to zgrany duet.

Jeżeli decydujesz się na kolumny podłogowe to polecam zestaw 2.1 - moim zdaniem będzie to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza, że nie masz wyprowadzeń pod surround-y. Subwoofer nie musi być z tej samej stajni co podłogówki, ważne by schodził dość nisko. W tym przypadku ceny katalogowe zaczynają się gdzieś od 1500 zł.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten ampli z klipschami rp 280 a sluchalem go z seria r i kd 28 oraz zensor 7, ze wszystkimi zgrywal sie dobrze, ale najwieksze roznice byly przy rp 280 i te tez zakupilem i jestem mega zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrym kinie domowym, dźwięku dynamicznym, mocnym, na pewno spójrz na kolumny Klipsch serii Reference Premiere. W Twoim pomieszczeniu dobrą opcją będzie model RP-260F. Możliwe, że subwoofer nie będzie już potrzebny. Alternatywą może być system, oparty na kolumnach Dali Zensor 7 lub Monitor Audio Bronze 6, który możesz wspomóc subwooferem (jeśli budżet jest ograniczony, to spójrz na Monitor Audio BXW10 w świetnej cenie). Będzie to jednak brzmienie łagodniejsze, bardziej ugrzecznione, spokojniejsze, cieplejsze niż Klipsch.

 

Jeśli jednak masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Są dwa warianty konfuguracji

 

1. Typowo kinowy zakłada wybór mniejszych kolumn i dokupienia subwoofera. Dali Zensor 3/1/Vocal sub

Zalety: duża dynamiak w kinie, zajmują mało miejsca

Wady: odsłuch muzyki będzie gorszy, jednak to tylko 20% i to słabej jakości

 

2. System oparty na duzych kolumnach Klipsch R28F / Dali Zensor 7 i konfiguracja bez suba.

 

Wszystko odbywa się o rozstawienie czy masz miejsce na głosniki podłogowe.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bardzo dziekuje za wszystkie sugestie - jest to dla mnie bardzo pomocne :)

Zadam jednak jeszcze jedno (moze glupie, ale... ) pytanie, ktore mocno mnie nurtuje - czy w ogole warto brac pod uwage male glosniki (RP150 / 160, Zensor 3 / 1 / PICO) w zestawie z ew. sub'em, czy jednak dla uzyskania odpowiednich efektow na fronty konieczne sa "pelnowymiarowe" kolumny?

 

Wiem, ze rozmiar ma znaczenie ;-) Ale ciagle probuje znalezc kompromis, zeby nie uczynic naglosnienia glownym punktem jednak niewielkiego salonu.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny (podlogowe, podstawkowe) stereo bylyby preferowane ze wzgledu na brak wyprowadzen kabli pod satelitki z tyłu

 

zaraz, zaraz, a co, nie da się położyć kabli na podłodze? W czym to przeszkadza?

 

 

czy w ogole warto brac pod uwage male glosniki (RP150 / 160, Zensor 3 / 1 / PICO) w zestawie z ew. sub'em, czy jednak dla uzyskania odpowiednich efektow na fronty konieczne sa "pelnowymiarowe" kolumny?

 

do kina wystarczą satelitki z subem natomiast jeśli chodzi o słuchanie muzyki to lepiej brzmią same podłogówki.

 

W 80% wykorzystywane to bedzie do ogladania filmow, 20% to sluchanie raczej slabej jakosci muzyki (radio, radio internetowe, strumien przez bluetooth - brak CD itp).

 

a flack-i nie "polecą" blutem, chyba, że nie masz flack-ów więc jak już to najwyższy czas postarać się o jakąś dobrą jakość nagrań (wiem na radio jest kiepsko z jakością) wtedy wykorzystasz możliwości kolumn bo do kiepskiej jakości nagrań szkoda kupować dobre kolumny.

 

Pylon Pearl czy Sapphire 25 to dobre kolumny ale nie widziałem do kompletu do frontów i monitorów centralnego. Pearl spokojnie by Ci wystarczyły jednak jeśli myślisz o rozbudowie do 5.1 to jak wspomniałem, nie widziałem centralnego do tych kolumn.

 

Opcje, ktore rozwazalem to Pylon Audio Pearl 25 / Sapphire 25 lub np Dali Zensor 5 ... lub 7. To co mnie martwi, to mozliwa do wydobycia z takich kolumn ilosc niskich tonow przy wlasnie ogladaniu filmow - czy takie kolumny wystarcza?

 

Zadna kolumna w tym przedziale cenowym nie da Ci takiego basu jak dobry sub i wcale nie "mówię" tu o konstrukcjach za kilka ładnych tysięcy zł. Przedział 2-3 tys spokojnie wystarczy w takim metrażu. Zresztą to zależy od naszych osobistych preferencji czy starczy i czy wg nas będę potrzebował "klocka" za 5-7 czy 15 tys zł no i czy nas będzie na taki wydatek stać. Wg mnie zakup z przedziału 2-3 tys zł to minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli konfiguracja ma być typowo kinowa. Jak najbardziej wystarczy stosowanie Zensor 3 na fronty. Zapewnią wystarczająco szerokie pasmo jesli chodzi o efekty. Natomiast dynamiki i niskich tonów uzyskasz z Subwoofera.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Typowo kinowy zakłada wybór mniejszych kolumn i dokupienia subwoofera. Dali Zensor 3/1/Vocal sub

Zalety: duża dynamiak w kinie, zajmują mało miejsca

Wady: odsłuch muzyki będzie gorszy, jednak to tylko 20% i to słabej jakości

To raczej kwestia pomieszczenia, uogólniając to zwykle podstawkowe grają ładniej, lepiej "znikają" w pomieszczeniu. Podłogowe to tylko lepiej rozciągnięty, mocniejszy bas (nie zawsze, zależy od modeli).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dziekuje za wszelkie podpowiedzi :)

Ze wzgledu na zastosowanie (glownie kino, malo muzyki) zdecydowalem sie na zakup Zensor 3 + sub i za jakis czas ew. centraly jesli bedzie potrzebny. W przyszlosci, jesli bedzie koniecznosc (inne wymagania?) zawsze mozna dokupic na fronty Z7, a te Z3 wyprowadzic na tyl i bedzie komplet wiec wydaje mi sie to byc najbardziej elastycznym rozwiazaniem.

 

Raz jeszcze serdecznie dziekuje za wszystkie wskazowki, bo wczesniej troche bladzilem w temacie :)

 

Jak tylko glosniki sie pojawia i podlacze, postaram sie wrzucic tu jakis feedback.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.