Jump to content
IGNORED

Kolumny do Onkyo TX-NR636

Aimar

Recommended Posts

Witam,

W pokoju o rozmiarze okolo 20m^2 posiadam amplituner Onkyo TX-NR636, do którego chciałbym podłaczyc, albo dwie kolumny, albo jakis zestaw 2.1 / 3.1 / ostatecznie 5.1. Kolumny (podlogowe, podstawkowe) stereo bylyby preferowane ze wzgledu na brak wyprowadzen kabli pod satelitki z tyłu. W przypadku kolumn podlogowych - nie bedzie za nimi sciany (stalyby po bokach scianki RTV, za ktora jest otwarta kuchnia). Zakladam, ze ma to jakies znaczenie przy doborze kolumn.

W 80% wykorzystywane to bedzie do ogladania filmow, 20% to sluchanie raczej slabej jakosci muzyki (radio, radio internetowe, strumien przez bluetooth - brak CD itp).

Opcje, ktore rozwazalem to Pylon Audio Pearl 25 / Sapphire 25 lub np Dali Zensor 5 ... lub 7. To co mnie martwi, to mozliwa do wydobycia z takich kolumn ilosc niskich tonow przy wlasnie ogladaniu filmow - czy takie kolumny wystarcza? Czy moze jednak lepiej skupic na mniejszym rozwiazaniu np. Dali Zensor 3 / 1 / Pico + centraly + sub?

W sklepach internetowych zobaczyc mozna wysokie oceny zestawow 5.0 Jamo 626, badz Taga Harmony, ale odnosze wrazenie, ze jest to chinszczyzna, slusznie? :)

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi, bo szczerze czuje sie zagubiony w temacie, a jest to pierwszy moj tego typu zakup i co gorsza poza walorami jakosciowymi rownie wazne sa walory estetyczne i mozliwie male zuzycie przestrzeni ;)

Witam,

Miałem całkiem niedawno ten amplituner i powiem że jak na amplituner do kina domowego można z niego wydobyć całkiem niezłe stereo. U mnie napędzał JBL Studio 280 i był to zgrany duet.

Jeżeli decydujesz się na kolumny podłogowe to polecam zestaw 2.1 - moim zdaniem będzie to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza, że nie masz wyprowadzeń pod surround-y. Subwoofer nie musi być z tej samej stajni co podłogówki, ważne by schodził dość nisko. W tym przypadku ceny katalogowe zaczynają się gdzieś od 1500 zł.

Pozdrawiam

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrym kinie domowym, dźwięku dynamicznym, mocnym, na pewno spójrz na kolumny Klipsch serii Reference Premiere. W Twoim pomieszczeniu dobrą opcją będzie model RP-260F. Możliwe, że subwoofer nie będzie już potrzebny. Alternatywą może być system, oparty na kolumnach Dali Zensor 7 lub Monitor Audio Bronze 6, który możesz wspomóc subwooferem (jeśli budżet jest ograniczony, to spójrz na Monitor Audio BXW10 w świetnej cenie). Będzie to jednak brzmienie łagodniejsze, bardziej ugrzecznione, spokojniejsze, cieplejsze niż Klipsch.

Jeśli jednak masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Witaj,

Są dwa warianty konfuguracji

1. Typowo kinowy zakłada wybór mniejszych kolumn i dokupienia subwoofera. Dali Zensor 3/1/Vocal sub

Zalety: duża dynamiak w kinie, zajmują mało miejsca

Wady: odsłuch muzyki będzie gorszy, jednak to tylko 20% i to słabej jakości

2. System oparty na duzych kolumnach Klipsch R28F / Dali Zensor 7 i konfiguracja bez suba.

Wszystko odbywa się o rozstawienie czy masz miejsce na głosniki podłogowe.

W razie pytań lub wycen zapraszam.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Przede wszystkim bardzo dziekuje za wszystkie sugestie - jest to dla mnie bardzo pomocne :)

Zadam jednak jeszcze jedno (moze glupie, ale... ) pytanie, ktore mocno mnie nurtuje - czy w ogole warto brac pod uwage male glosniki (RP150 / 160, Zensor 3 / 1 / PICO) w zestawie z ew. sub'em, czy jednak dla uzyskania odpowiednich efektow na fronty konieczne sa "pelnowymiarowe" kolumny?

Wiem, ze rozmiar ma znaczenie ;-) Ale ciagle probuje znalezc kompromis, zeby nie uczynic naglosnienia glownym punktem jednak niewielkiego salonu.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Kolumny (podlogowe, podstawkowe) stereo bylyby preferowane ze wzgledu na brak wyprowadzen kabli pod satelitki z tyłu

zaraz, zaraz, a co, nie da się położyć kabli na podłodze? W czym to przeszkadza?

czy w ogole warto brac pod uwage male glosniki (RP150 / 160, Zensor 3 / 1 / PICO) w zestawie z ew. sub'em, czy jednak dla uzyskania odpowiednich efektow na fronty konieczne sa "pelnowymiarowe" kolumny?

do kina wystarczą satelitki z subem natomiast jeśli chodzi o słuchanie muzyki to lepiej brzmią same podłogówki.

W 80% wykorzystywane to bedzie do ogladania filmow, 20% to sluchanie raczej slabej jakosci muzyki (radio, radio internetowe, strumien przez bluetooth - brak CD itp).

a flack-i nie "polecą" blutem, chyba, że nie masz flack-ów więc jak już to najwyższy czas postarać się o jakąś dobrą jakość nagrań (wiem na radio jest kiepsko z jakością) wtedy wykorzystasz możliwości kolumn bo do kiepskiej jakości nagrań szkoda kupować dobre kolumny.

Pylon Pearl czy Sapphire 25 to dobre kolumny ale nie widziałem do kompletu do frontów i monitorów centralnego. Pearl spokojnie by Ci wystarczyły jednak jeśli myślisz o rozbudowie do 5.1 to jak wspomniałem, nie widziałem centralnego do tych kolumn.

Opcje, ktore rozwazalem to Pylon Audio Pearl 25 / Sapphire 25 lub np Dali Zensor 5 ... lub 7. To co mnie martwi, to mozliwa do wydobycia z takich kolumn ilosc niskich tonow przy wlasnie ogladaniu filmow - czy takie kolumny wystarcza?

Zadna kolumna w tym przedziale cenowym nie da Ci takiego basu jak dobry sub i wcale nie "mówię" tu o konstrukcjach za kilka ładnych tysięcy zł. Przedział 2-3 tys spokojnie wystarczy w takim metrażu. Zresztą to zależy od naszych osobistych preferencji czy starczy i czy wg nas będę potrzebował "klocka" za 5-7 czy 15 tys zł no i czy nas będzie na taki wydatek stać. Wg mnie zakup z przedziału 2-3 tys zł to minimum.

Witaj,

Jeśli konfiguracja ma być typowo kinowa. Jak najbardziej wystarczy stosowanie Zensor 3 na fronty. Zapewnią wystarczająco szerokie pasmo jesli chodzi o efekty. Natomiast dynamiki i niskich tonów uzyskasz z Subwoofera.

Pozdrawiam

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

1. Typowo kinowy zakłada wybór mniejszych kolumn i dokupienia subwoofera. Dali Zensor 3/1/Vocal sub

Zalety: duża dynamiak w kinie, zajmują mało miejsca

Wady: odsłuch muzyki będzie gorszy, jednak to tylko 20% i to słabej jakości

To raczej kwestia pomieszczenia, uogólniając to zwykle podstawkowe grają ładniej, lepiej "znikają" w pomieszczeniu. Podłogowe to tylko lepiej rozciągnięty, mocniejszy bas (nie zawsze, zależy od modeli).

Raz jeszcze dziekuje za wszelkie podpowiedzi :)

Ze wzgledu na zastosowanie (glownie kino, malo muzyki) zdecydowalem sie na zakup Zensor 3 + sub i za jakis czas ew. centraly jesli bedzie potrzebny. W przyszlosci, jesli bedzie koniecznosc (inne wymagania?) zawsze mozna dokupic na fronty Z7, a te Z3 wyprowadzic na tyl i bedzie komplet wiec wydaje mi sie to byc najbardziej elastycznym rozwiazaniem.

Raz jeszcze serdecznie dziekuje za wszystkie wskazowki, bo wczesniej troche bladzilem w temacie :)

Jak tylko glosniki sie pojawia i podlacze, postaram sie wrzucic tu jakis feedback.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.