Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Onkyo TX-NR636


Aimar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W pokoju o rozmiarze okolo 20m^2 posiadam amplituner Onkyo TX-NR636, do którego chciałbym podłaczyc, albo dwie kolumny, albo jakis zestaw 2.1 / 3.1 / ostatecznie 5.1. Kolumny (podlogowe, podstawkowe) stereo bylyby preferowane ze wzgledu na brak wyprowadzen kabli pod satelitki z tyłu. W przypadku kolumn podlogowych - nie bedzie za nimi sciany (stalyby po bokach scianki RTV, za ktora jest otwarta kuchnia). Zakladam, ze ma to jakies znaczenie przy doborze kolumn.

 

W 80% wykorzystywane to bedzie do ogladania filmow, 20% to sluchanie raczej slabej jakosci muzyki (radio, radio internetowe, strumien przez bluetooth - brak CD itp).

 

Opcje, ktore rozwazalem to Pylon Audio Pearl 25 / Sapphire 25 lub np Dali Zensor 5 ... lub 7. To co mnie martwi, to mozliwa do wydobycia z takich kolumn ilosc niskich tonow przy wlasnie ogladaniu filmow - czy takie kolumny wystarcza? Czy moze jednak lepiej skupic na mniejszym rozwiazaniu np. Dali Zensor 3 / 1 / Pico + centraly + sub?

W sklepach internetowych zobaczyc mozna wysokie oceny zestawow 5.0 Jamo 626, badz Taga Harmony, ale odnosze wrazenie, ze jest to chinszczyzna, slusznie? :)

 

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi, bo szczerze czuje sie zagubiony w temacie, a jest to pierwszy moj tego typu zakup i co gorsza poza walorami jakosciowymi rownie wazne sa walory estetyczne i mozliwie male zuzycie przestrzeni ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem całkiem niedawno ten amplituner i powiem że jak na amplituner do kina domowego można z niego wydobyć całkiem niezłe stereo. U mnie napędzał JBL Studio 280 i był to zgrany duet.

Jeżeli decydujesz się na kolumny podłogowe to polecam zestaw 2.1 - moim zdaniem będzie to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza, że nie masz wyprowadzeń pod surround-y. Subwoofer nie musi być z tej samej stajni co podłogówki, ważne by schodził dość nisko. W tym przypadku ceny katalogowe zaczynają się gdzieś od 1500 zł.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten ampli z klipschami rp 280 a sluchalem go z seria r i kd 28 oraz zensor 7, ze wszystkimi zgrywal sie dobrze, ale najwieksze roznice byly przy rp 280 i te tez zakupilem i jestem mega zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrym kinie domowym, dźwięku dynamicznym, mocnym, na pewno spójrz na kolumny Klipsch serii Reference Premiere. W Twoim pomieszczeniu dobrą opcją będzie model RP-260F. Możliwe, że subwoofer nie będzie już potrzebny. Alternatywą może być system, oparty na kolumnach Dali Zensor 7 lub Monitor Audio Bronze 6, który możesz wspomóc subwooferem (jeśli budżet jest ograniczony, to spójrz na Monitor Audio BXW10 w świetnej cenie). Będzie to jednak brzmienie łagodniejsze, bardziej ugrzecznione, spokojniejsze, cieplejsze niż Klipsch.

 

Jeśli jednak masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Są dwa warianty konfuguracji

 

1. Typowo kinowy zakłada wybór mniejszych kolumn i dokupienia subwoofera. Dali Zensor 3/1/Vocal sub

Zalety: duża dynamiak w kinie, zajmują mało miejsca

Wady: odsłuch muzyki będzie gorszy, jednak to tylko 20% i to słabej jakości

 

2. System oparty na duzych kolumnach Klipsch R28F / Dali Zensor 7 i konfiguracja bez suba.

 

Wszystko odbywa się o rozstawienie czy masz miejsce na głosniki podłogowe.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bardzo dziekuje za wszystkie sugestie - jest to dla mnie bardzo pomocne :)

Zadam jednak jeszcze jedno (moze glupie, ale... ) pytanie, ktore mocno mnie nurtuje - czy w ogole warto brac pod uwage male glosniki (RP150 / 160, Zensor 3 / 1 / PICO) w zestawie z ew. sub'em, czy jednak dla uzyskania odpowiednich efektow na fronty konieczne sa "pelnowymiarowe" kolumny?

 

Wiem, ze rozmiar ma znaczenie ;-) Ale ciagle probuje znalezc kompromis, zeby nie uczynic naglosnienia glownym punktem jednak niewielkiego salonu.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny (podlogowe, podstawkowe) stereo bylyby preferowane ze wzgledu na brak wyprowadzen kabli pod satelitki z tyłu

 

zaraz, zaraz, a co, nie da się położyć kabli na podłodze? W czym to przeszkadza?

 

 

czy w ogole warto brac pod uwage male glosniki (RP150 / 160, Zensor 3 / 1 / PICO) w zestawie z ew. sub'em, czy jednak dla uzyskania odpowiednich efektow na fronty konieczne sa "pelnowymiarowe" kolumny?

 

do kina wystarczą satelitki z subem natomiast jeśli chodzi o słuchanie muzyki to lepiej brzmią same podłogówki.

 

W 80% wykorzystywane to bedzie do ogladania filmow, 20% to sluchanie raczej slabej jakosci muzyki (radio, radio internetowe, strumien przez bluetooth - brak CD itp).

 

a flack-i nie "polecą" blutem, chyba, że nie masz flack-ów więc jak już to najwyższy czas postarać się o jakąś dobrą jakość nagrań (wiem na radio jest kiepsko z jakością) wtedy wykorzystasz możliwości kolumn bo do kiepskiej jakości nagrań szkoda kupować dobre kolumny.

 

Pylon Pearl czy Sapphire 25 to dobre kolumny ale nie widziałem do kompletu do frontów i monitorów centralnego. Pearl spokojnie by Ci wystarczyły jednak jeśli myślisz o rozbudowie do 5.1 to jak wspomniałem, nie widziałem centralnego do tych kolumn.

 

Opcje, ktore rozwazalem to Pylon Audio Pearl 25 / Sapphire 25 lub np Dali Zensor 5 ... lub 7. To co mnie martwi, to mozliwa do wydobycia z takich kolumn ilosc niskich tonow przy wlasnie ogladaniu filmow - czy takie kolumny wystarcza?

 

Zadna kolumna w tym przedziale cenowym nie da Ci takiego basu jak dobry sub i wcale nie "mówię" tu o konstrukcjach za kilka ładnych tysięcy zł. Przedział 2-3 tys spokojnie wystarczy w takim metrażu. Zresztą to zależy od naszych osobistych preferencji czy starczy i czy wg nas będę potrzebował "klocka" za 5-7 czy 15 tys zł no i czy nas będzie na taki wydatek stać. Wg mnie zakup z przedziału 2-3 tys zł to minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli konfiguracja ma być typowo kinowa. Jak najbardziej wystarczy stosowanie Zensor 3 na fronty. Zapewnią wystarczająco szerokie pasmo jesli chodzi o efekty. Natomiast dynamiki i niskich tonów uzyskasz z Subwoofera.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Typowo kinowy zakłada wybór mniejszych kolumn i dokupienia subwoofera. Dali Zensor 3/1/Vocal sub

Zalety: duża dynamiak w kinie, zajmują mało miejsca

Wady: odsłuch muzyki będzie gorszy, jednak to tylko 20% i to słabej jakości

To raczej kwestia pomieszczenia, uogólniając to zwykle podstawkowe grają ładniej, lepiej "znikają" w pomieszczeniu. Podłogowe to tylko lepiej rozciągnięty, mocniejszy bas (nie zawsze, zależy od modeli).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dziekuje za wszelkie podpowiedzi :)

Ze wzgledu na zastosowanie (glownie kino, malo muzyki) zdecydowalem sie na zakup Zensor 3 + sub i za jakis czas ew. centraly jesli bedzie potrzebny. W przyszlosci, jesli bedzie koniecznosc (inne wymagania?) zawsze mozna dokupic na fronty Z7, a te Z3 wyprowadzic na tyl i bedzie komplet wiec wydaje mi sie to byc najbardziej elastycznym rozwiazaniem.

 

Raz jeszcze serdecznie dziekuje za wszystkie wskazowki, bo wczesniej troche bladzilem w temacie :)

 

Jak tylko glosniki sie pojawia i podlacze, postaram sie wrzucic tu jakis feedback.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.