Jump to content
IGNORED

Jaki DAC/Karta dźwiękowa do AKG K550/Genius HF1800A

Masu91

Recommended Posts

Cześć.

Na wstępie zaznaczam, że jestem atechniczny i moje pytania mogą być śmieszne bądź głupie za co przepraszam.

Od dłuższego czasu noszę się rozbudową mojego skromnego zestawu muzycznego związanego z PCtem. Aktualnie mam w PC Xonara DG, który to przez pewien czas był wystarczającym względem integry. Teraz AKG K550 obnażyły jego możliwości, a i same kolumny pewnie mogłyby zagrać lepiej (w przyszłości na pewno zmienię je na coś z wyższej półki lecz na pewno też 2.0).

Muzyki słucham w stosunku 80% głośniki i 20% słuchawki w tym też granie w CS:GO.

Po przeczytaniu setek postów na temat "co za około 400zł jest lepsze" jestem bliski podjęcia decyzji.

Pozostały chyba tylko dwa sprzęty, które nie wiem w jaki sposób będą różniły się specyfiką grania.

- Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

- AIM sc808

Słucham bardzo różnej muzyki, najczęściej, rock, syntpop, metal w niemal każdej odmianie, filmowa, klasyczna, trance (bez wielkiego basu co chwilę) i nieraz też ambient czy jakaś Enya.

I niby wiem, że sc808 bije na głowię w swojej klasie wszystko, ale nie jestem przekonany co do kilku kwestii czysto technicznych, które to w Cube są oczywiste. A mianowicie:

Front panel mi nie działa a nie zamierzam wypinać głośników z zielonego 3,5mm kiedy będę chciał podłączyć słuchawki dlatego...

1. Jak mam podłączyć głośniki do sc808? Czy muszę kupić 2xRCA - 2xRCA? Teraz do głośniki mają kabel 2xRCA - minijack 3,5mm i są podpięte pod zielone gniazdko, a ten wtyk jak rozumiem ma być wolny na słuchawki?

2. Czy nie będzie tak, że jak do karty córki podepnę słuchawki pod zielone 3,5mm, pod różowe mikrofon, a pod kartę właściwą w RCA będą kolumny, to będzie grało to i to? I jak wybierać co ma grać?

Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe.

W załączniku wrzucam zdjęcie z wejściami w tym modelu aim.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.