Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe - 5-6k


dave8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosiłbym o pomoc w wyborze kina domowego do salonu około 28m2.

Planuje przez 80% czasu oglądać filmy + sport, 19% grać na konsoli i 1% słuchania muzyki (tylko podczas jakiejś imprezy itp.).

Wymagania:

1. Głośniki muszą być jak najmniejsze.

2. Przewody głośnikowe mam wyprowadzone około 30-40cm od sufitu (sufit na poziomie 3m) więc głośniki powinny mieć możliwość montażu na ścianę + możliwość ustawienia w dowolnym kierunku.

3. Mój budżet to max 7000 (ale jak się da to wolałbym wydać 2000 :))

4. Amplituner musi mieć opcje wifi + odtwarzania filmów i muzyki z serwera NAS.

5. W drugim salonie mam sonosa, więc dobrze by było aby kino mogło z nim współpracować.

 

Na razie opcje, które rozważam to:

1. Bose Acoustimass 10 V + Onkyo NR535 + uchwyty do głośników - cena około 6200 PLN

2. Kef E305 + Onkyo NR646 + uchwyty do głośników (gratis) - cena około 6300 PLN

3. Kef E305 + Onkyo NR636(kupiony na allegro) + uchwyty do głośników (gratis) - cena około 5800 PLN

4. Canton Movie 365 + Onkyo NR636(kupiony na allegro) + uchwyty do głośników (gratis) - cena około 5000 PLN

5. Canton Movie 1005.2 + Onkyo NR636(kupiony na allegro) + uchwyty do głośników (gratis) - cena około 4200 PLN

 

Nie jestem do końca pewny czy amplitunery są dobrane odpowiednio ale z tego co czytałem to powinno być ok.

Teraz pytanie, który zestaw wybrać. Zaznaczę, że do tej pory nie miałem w ogóle kina domowego więc myślę, że pod względem odbioru to każde mnie zadowoli. Wolę wydać raczej 4000 niż 7000. Jednak lubię mieć poczucie, że kupuję coś dobrego w danej cenie. Macie jakieś inne propozycje?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje i konieczność zastosowania kolumn podwieszanych małych to faktycznie tego typu systemy są dobrym wyborem.

 

5. W drugim salonie mam sonosa, więc dobrze by było aby kino mogło z nim współpracować.

 

Sprzęt będzie z nim współpracował jeśli dokupisz model Sonos ZP90 tkz. Conecta.

 

Amplituner śmiało możesz iść w Onkyo model 646 lub Yamahe 677/679.

 

Co do głośników do system Bose potrafi faktycznie zaskoczyć. Jest tam nieco plątaniny kabli jednak to dobry wybór.

Alternatywą dla tych głośników są kolumienki Canton Movie 365 to na prawdę udana konstrukcja

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zalezy Ci przede wszystkim na kinie domowym, spójrz na potężny system z certyfikatem THX Onkyo HT-S97000THX. To bardzo nowoczesny amplituner i mocne kolumny, które najlepiej czują się podczas projekcji filmów.

Alternatywnie zbudowałbym system na amplitunerze Onkyo TX-NR646 oraz zestawie Kef E305.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możesz jeszcze się przyjrzeć głośnikom Tannoy Arena set 5.1 i do tego amplituner Denon AVR-X3100 całość niestety około 6700-7000 zł.

Druga propozycja Polk Audio Blackstone TL1600 + Denon AVR-X3100 całość około 5000 zł.

I na koniec coś mało znanego w Polsce ale bardzo dobrze ocenianego w Niemczech z gwarancją 10 lat z dostawą do Polski i z certyfikatem THX Teufel System 4 THX. Ich cena to 999 Eur do tego amplituner Denona lub Onkyo. (polecam Denona bo sam go używam ale Onkyo robi też fajne Ampl. tylko kiedyś miał wpadkę z portami HDMI i się psuły i to zazwyczaj po zakończeniu gwarancji i trzeba było za naprawę trochę zapłacić, nie wiem jak teraz to wygląda bo Onkyo miałem kiedyś model 809 i grał naprawdę dobrze ale wymieniłem na jeszcze fajniejszego Denona AVR 3313). Ten ostatnie głośniki (Teufel) zagrają w kinie najlepiej i muzyki tez się na nich da posłuchać, tylko już nie są takie małe. Podaję link do strony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Żeby obniżyć cenę można wziąć o model niższy amplituner ale wydaje się że te zaproponowane dotychczas byłyby optymalne.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie , a słyszałeś jak te maleństwa grają, to najpierw ich posłuchaj a pózniej będziesz wiedział co dalej czy pchać się w nie czy jednak coś podłogowego na fronty.

 

 

2. Przewody głośnikowe mam wyprowadzone około 30-40cm od sufitu (sufit na poziomie 3m)

 

po drugie od kiedy kolumny ustawia się na takiej wysokości, mają być na wysokości uszu słuchacza a nie na wysokości 2,5 m, dlaczego żuliłes na kable, można przecież było zostawić więcej kabla, co Ty, chciałeś Dolby ATMOS zrobić w chacie :) jak tak to inna sprawa ale te amplitunery proponowane nie mają tego systemu, oczywiście żartuję, I co z tego, że skierujesz podwieszone pod sufitem kolumny w dół skoro i tak dzwięk będzie docierał do Twoich uszu nienaturalnie z góry a nie z wysokości TV czy ekranu.

 

i 1% słuchania muzyki (tylko podczas jakiejś imprezy itp.).

 

po trzecie nie wierzę, że tak żadko będziesz/cie słuchał/li muzyki, chyba, że masz inny zestaw do tego ale już Ci "mówię", że muzyka nie za ciekawie będzie brzmiała z takich maluszków zresztą to wyjdzie z ewentualnego Twojego ich odsłuchu jednak do tego najlepiej nadają się kolumny podłogowe tym bardziej, że to jest prawie 30 m2. Do tego w przewazającej mierze kino znaczy filmy więc subwofer z membraną 12" jeśli nie chcesz żałować wydanej kasy.

 

To już te Teufel-e są lepsze a THX o czymś świadczy ( przynajmniej dla mnie) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości postawienia kolumn. Jest jeszcze jeden problem. Głośnik centralny musi być podwieszony do sufitu (nie ma innej opcji).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odnośnie Focal Bird 5.1 + Cub3 to głosniczki jak głosniczki ale Sub jest słaby, do Twojego pomieszczenia trochę za mały. Sprawdź naprawdę tą serie Teufela System 4 THX lub trochę wyższy 5 THX, czasami w promocji jest w podobnej cenie, Sub tam jest większy i głośniki nadają się do wieszania na ścianie. W Niemczech bardzo dobrze znana firma (teraz już 12 lat gwarancji i 8 tygodniowy czas próbnego odsłuchu - też o czymś świadczą). Stylistyka faktycznie nie powala, ale grają.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w moim przypadku i w mojej konfiguracji głośnik centralny musi być montowany do sufitu.

Jeżeli w zestawie Focala sub jest słaby to jakie parametry powinien mieć?

Jest też możliwość kupienia tych Birdów na sztuki i subwoofera osobno. Jaki wtedy model byś polecał? (najlepiej też focala żeby były do kompletu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik centralny do sufitu? Wtedy trzeba iść w głośniki instalacyjne z projekcją dźwięku np

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-uiw-rcs-iii-uiwrcsiii-glosnik-sufitowy-do-zabudowy-1szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w moim przypadku i w mojej konfiguracji głośnik centralny musi być montowany do sufitu.

Jeżeli w zestawie Focala sub jest słaby to jakie parametry powinien mieć?

Jest też możliwość kupienia tych Birdów na sztuki i subwoofera osobno. Jaki wtedy model byś polecał? (najlepiej też focala żeby były do kompletu)

Poleciłbym niestety sub nie focal-a, a Valodyne eq-max 8 lub 10.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kupiłem te Focale birdy z Subem AIR od tego onkyo 646 i muszę powiedzieć, że zestaw gra rewelacyjne.

Jak ktoś potrzebuje rekomendacji to gorąco polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci się sprawdza ten sub przy niższych poziomach częstotliwości? Nie zdarza mu się wypłycać dźwięku ze względu na obudowę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.