Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe - 5-6k


dave8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosiłbym o pomoc w wyborze kina domowego do salonu około 28m2.

Planuje przez 80% czasu oglądać filmy + sport, 19% grać na konsoli i 1% słuchania muzyki (tylko podczas jakiejś imprezy itp.).

Wymagania:

1. Głośniki muszą być jak najmniejsze.

2. Przewody głośnikowe mam wyprowadzone około 30-40cm od sufitu (sufit na poziomie 3m) więc głośniki powinny mieć możliwość montażu na ścianę + możliwość ustawienia w dowolnym kierunku.

3. Mój budżet to max 7000 (ale jak się da to wolałbym wydać 2000 :))

4. Amplituner musi mieć opcje wifi + odtwarzania filmów i muzyki z serwera NAS.

5. W drugim salonie mam sonosa, więc dobrze by było aby kino mogło z nim współpracować.

 

Na razie opcje, które rozważam to:

1. Bose Acoustimass 10 V + Onkyo NR535 + uchwyty do głośników - cena około 6200 PLN

2. Kef E305 + Onkyo NR646 + uchwyty do głośników (gratis) - cena około 6300 PLN

3. Kef E305 + Onkyo NR636(kupiony na allegro) + uchwyty do głośników (gratis) - cena około 5800 PLN

4. Canton Movie 365 + Onkyo NR636(kupiony na allegro) + uchwyty do głośników (gratis) - cena około 5000 PLN

5. Canton Movie 1005.2 + Onkyo NR636(kupiony na allegro) + uchwyty do głośników (gratis) - cena około 4200 PLN

 

Nie jestem do końca pewny czy amplitunery są dobrane odpowiednio ale z tego co czytałem to powinno być ok.

Teraz pytanie, który zestaw wybrać. Zaznaczę, że do tej pory nie miałem w ogóle kina domowego więc myślę, że pod względem odbioru to każde mnie zadowoli. Wolę wydać raczej 4000 niż 7000. Jednak lubię mieć poczucie, że kupuję coś dobrego w danej cenie. Macie jakieś inne propozycje?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje i konieczność zastosowania kolumn podwieszanych małych to faktycznie tego typu systemy są dobrym wyborem.

 

5. W drugim salonie mam sonosa, więc dobrze by było aby kino mogło z nim współpracować.

 

Sprzęt będzie z nim współpracował jeśli dokupisz model Sonos ZP90 tkz. Conecta.

 

Amplituner śmiało możesz iść w Onkyo model 646 lub Yamahe 677/679.

 

Co do głośników do system Bose potrafi faktycznie zaskoczyć. Jest tam nieco plątaniny kabli jednak to dobry wybór.

Alternatywą dla tych głośników są kolumienki Canton Movie 365 to na prawdę udana konstrukcja

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zalezy Ci przede wszystkim na kinie domowym, spójrz na potężny system z certyfikatem THX Onkyo HT-S97000THX. To bardzo nowoczesny amplituner i mocne kolumny, które najlepiej czują się podczas projekcji filmów.

Alternatywnie zbudowałbym system na amplitunerze Onkyo TX-NR646 oraz zestawie Kef E305.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możesz jeszcze się przyjrzeć głośnikom Tannoy Arena set 5.1 i do tego amplituner Denon AVR-X3100 całość niestety około 6700-7000 zł.

Druga propozycja Polk Audio Blackstone TL1600 + Denon AVR-X3100 całość około 5000 zł.

I na koniec coś mało znanego w Polsce ale bardzo dobrze ocenianego w Niemczech z gwarancją 10 lat z dostawą do Polski i z certyfikatem THX Teufel System 4 THX. Ich cena to 999 Eur do tego amplituner Denona lub Onkyo. (polecam Denona bo sam go używam ale Onkyo robi też fajne Ampl. tylko kiedyś miał wpadkę z portami HDMI i się psuły i to zazwyczaj po zakończeniu gwarancji i trzeba było za naprawę trochę zapłacić, nie wiem jak teraz to wygląda bo Onkyo miałem kiedyś model 809 i grał naprawdę dobrze ale wymieniłem na jeszcze fajniejszego Denona AVR 3313). Ten ostatnie głośniki (Teufel) zagrają w kinie najlepiej i muzyki tez się na nich da posłuchać, tylko już nie są takie małe. Podaję link do strony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Żeby obniżyć cenę można wziąć o model niższy amplituner ale wydaje się że te zaproponowane dotychczas byłyby optymalne.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie , a słyszałeś jak te maleństwa grają, to najpierw ich posłuchaj a pózniej będziesz wiedział co dalej czy pchać się w nie czy jednak coś podłogowego na fronty.

 

 

2. Przewody głośnikowe mam wyprowadzone około 30-40cm od sufitu (sufit na poziomie 3m)

 

po drugie od kiedy kolumny ustawia się na takiej wysokości, mają być na wysokości uszu słuchacza a nie na wysokości 2,5 m, dlaczego żuliłes na kable, można przecież było zostawić więcej kabla, co Ty, chciałeś Dolby ATMOS zrobić w chacie :) jak tak to inna sprawa ale te amplitunery proponowane nie mają tego systemu, oczywiście żartuję, I co z tego, że skierujesz podwieszone pod sufitem kolumny w dół skoro i tak dzwięk będzie docierał do Twoich uszu nienaturalnie z góry a nie z wysokości TV czy ekranu.

 

i 1% słuchania muzyki (tylko podczas jakiejś imprezy itp.).

 

po trzecie nie wierzę, że tak żadko będziesz/cie słuchał/li muzyki, chyba, że masz inny zestaw do tego ale już Ci "mówię", że muzyka nie za ciekawie będzie brzmiała z takich maluszków zresztą to wyjdzie z ewentualnego Twojego ich odsłuchu jednak do tego najlepiej nadają się kolumny podłogowe tym bardziej, że to jest prawie 30 m2. Do tego w przewazającej mierze kino znaczy filmy więc subwofer z membraną 12" jeśli nie chcesz żałować wydanej kasy.

 

To już te Teufel-e są lepsze a THX o czymś świadczy ( przynajmniej dla mnie) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odnośnie Focal Bird 5.1 + Cub3 to głosniczki jak głosniczki ale Sub jest słaby, do Twojego pomieszczenia trochę za mały. Sprawdź naprawdę tą serie Teufela System 4 THX lub trochę wyższy 5 THX, czasami w promocji jest w podobnej cenie, Sub tam jest większy i głośniki nadają się do wieszania na ścianie. W Niemczech bardzo dobrze znana firma (teraz już 12 lat gwarancji i 8 tygodniowy czas próbnego odsłuchu - też o czymś świadczą). Stylistyka faktycznie nie powala, ale grają.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w moim przypadku i w mojej konfiguracji głośnik centralny musi być montowany do sufitu.

Jeżeli w zestawie Focala sub jest słaby to jakie parametry powinien mieć?

Jest też możliwość kupienia tych Birdów na sztuki i subwoofera osobno. Jaki wtedy model byś polecał? (najlepiej też focala żeby były do kompletu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik centralny do sufitu? Wtedy trzeba iść w głośniki instalacyjne z projekcją dźwięku np

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-uiw-rcs-iii-uiwrcsiii-glosnik-sufitowy-do-zabudowy-1szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w moim przypadku i w mojej konfiguracji głośnik centralny musi być montowany do sufitu.

Jeżeli w zestawie Focala sub jest słaby to jakie parametry powinien mieć?

Jest też możliwość kupienia tych Birdów na sztuki i subwoofera osobno. Jaki wtedy model byś polecał? (najlepiej też focala żeby były do kompletu)

Poleciłbym niestety sub nie focal-a, a Valodyne eq-max 8 lub 10.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.