Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO TX-SR805 prośba o pomoc


piotr___

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

 

na początku potwierdzam, że jestem nowy i szukam fajnego zestawu stereo (używanego) do muzyki, trochę filmów, radio... Pomieszczenie do nagłośniania ok 35m2, trudna akustyka- wręcz przykład książkowy jak być nie powinno (meble, różne poziomy sufitu, ściana po łuku, okna różnej wielkości).

 

Wiem, widziałem, czytałem, analizowałem wątki podobne i było kilka burzliwych dyskusji w podobnej kwsetii. Nie chcę pisać historii na nowo, ale minęło parę lat, pojawiało się wiele nowych doświadczeń....

 

Nie jestem audiofilem, lubię sobie posłuchać od czasu do czasu czegoś fajnego. W zasadzie interesuje mnie jakość dźwięku, taka jak w kinie, kiedy puszczają muzyczkę przed filmem i w czasie filmu:)

 

Wstępnie wybrałem Amplituner ONKYO TX-SR805 i już zlokalizowałem.

 

Szukam dobrych = odpowiednich głośników do tego zestawu (także używanych).

 

Na cały zestaw mogę przeznczyć 2800, zaś amplituner mam za 1600. Do wydania: 1200 na głośniki.

 

Zwracam się z prośbą o pomoc i opinie w powyżeszj sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czysto praktycznie: jaka jest różnica pomiędzy 805 i 905 oraz jakie kolumny będą odpowiednie dla jednego i dla drugiego...

 

Btw: nie łatwo znaleźć 905.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie że to stare amplitunery,i nawet jak trafisz sprawny to może za 1miesiąc wyzionąć ducha,lub za 1 rok,tego nikt nie wie,i wtedy raczej na śmietnik bo awaria nie warta wymiany,cena kosmiczna ja trzy lata temu byłem w serwisie z 906 za wymianę płytki hdmi zaspiewali 1500 zł.

To dobre amplitunery ale nigdy nie wiadomo kiedy zaliczą zgon.

805 jak chcesz kupić to nie płac więcej jak 800 zł ,za 1500 spokojnie kupisz 905,ale nie wiem czy nie lepiej dozbierać kolejne 1500 i nie kupić zupełnie nowego 828,jak zależy ci na kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare amplitunery,i nawet jak trafisz sprawny to może za 1miesiąc wyzionąć ducha

święta racja 3 lata dla amplitunera to standard po długiej rozmowie z serwisantem onkyo i nie tylko taka prawda jest w szczególności onkyo padają płyty hdmi i od 1200zł nowa część która wytrzyma dwa trzy lata pod warunkiem że coś innego nie padnie

o onkyo najwięcej pisze bo są najbardziej popularne ale nie ma już reguły teraz producenci na 2-3 lata robią sprzęt

Tragedia jedyne rozsądne wyjście kupić starszy prosty model i mieć go długie lata bezawaryjnie też nie mogę się przekonać ale nie ma rozsądnego wyjścia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki dla mnie amplituner będzie odpowiedni. Jaki nowy, jaki używany? Zalezy mi na stereo przypominam:)

albo stary prymitywny albo nowy na trzy lata ( : z rozsądnym stereo na amplitunerze będzie b ciężko ale od czegoś musisz zacząć kup sobie amplituner przede wszystkim z preoutem będziesz mieć możliwość rozbudowy w przyszłości trzeba się liczyć z tym że choroba dobrego stereo może postępować i znając życie będziesz zmieniać klocki do samego kina nie trzeba wiele i jest fajnie co do kolumn jest wiele fajnych używanych do wyboru na rynku wtórnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

,za 1500 spokojnie kupisz 905

Podaj konkretne przykłady.

Wątpię, żeby zadbany egzemplarz udało się kupić w tej cenie. Z niewiadomym pochodzeniem może tak. Jak koledzy pisali powyżej. W przypadku tego klocka masz wybitną jakość za niewielkie pieniądze. To klocek który nowy 7-8 lat temu kosztował ponad 2 t eu.

Ale ważne jak był użytkowany. Jak zamknięty w półce, to może długo nie posłużyć. Z tą naprawą płytki HDMI też może jednak nie być tak źle. W necie jest sporo poradników ze sposobem naprawy płytki. Padają na niej kondensatory za parę złotych, dosłownie. Przegrzewają się od procesora obrazu. On pracuje w bardzo wysokiej temperaturze. Oczywiście serwis wymienia tylko całą płytkę. Ale można dać do kogoś mającego pojęcie i wymieni same kondy.

U mnie Onkyo 905 gra już chyba 6 lat, prawie codziennie 1-2h. Na razie jakichkolwiek oznak zmęczenia brak. Ale ma wentylację z każdej strony nawet od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o konkretne przykłady trudno,bo nie mam w historii aukcji allegro,zresztą po 2 miesiącach wszystko zanika,ale zaręczam ci że sam widziałem z 4 modele za około 1500-1800 zł,sporo z Anglii,a to że kosztował 1800 euro 7 lat temu to już nie istotne,jedno jest pewne że to jeden z wybitniejszych amplitunerów w kinie,ma potężną moc,i jedynie chyba przegrywa z Pioneerami LX81,82,bo te chyba jeszcze mocniejsze,przynajmniej ja miałem takie wrażenie,a jeszcze przypomniałem sobie o Denon 4810 to był kosmos,i słabszy ale nadal bardzo dobry 4308,a także RX-V3800,3900 od Yamahy resztę amplitunerów mozna sobie darować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie jest sporo poradników ze sposobem naprawy płytki. Padają na niej kondensatory za parę złotych, dosłownie

kondensatory kiedy padają jest problem z HDMI jak procesor siada nic nie pomoże prócz jego wymiany 1200zł co najmniej . wczoraj dzwoniłem dopytać w E.I.C

w necie są sposoby jak w sreberku włożyć płytę do mikrofali ( : powodzenia życzę

Wygrzanie w serwisie daje skutek na pół roku resztę nie wiem . halogen tez daje rade ale pewnie na kilka tygodni z tym że po kilku razach podobno się uszkadza procesor nieodwracalnie, miedzy czasie coś innego padnie do powodzenia życzę kupując używane amplitunery i nie koniecznie onkyo

Wybitny amplituner (: ale to może w kinie bo w stereo wybitnie kiepsko będzie w urządzeniach do 10 tyś wartości nowego urządzenia na pewno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretne przykłady.

Wątpię, żeby zadbany egzemplarz udało się kupić w tej cenie. Z niewiadomym pochodzeniem może tak. Jak koledzy pisali powyżej. W przypadku tego klocka masz wybitną jakość za niewielkie pieniądze. To klocek który nowy 7-8 lat temu kosztował ponad 2 t eu.

Ale ważne jak był użytkowany. Jak zamknięty w półce, to może długo nie posłużyć. Z tą naprawą płytki HDMI też może jednak nie być tak źle. W necie jest sporo poradników ze sposobem naprawy płytki. Padają na niej kondensatory za parę złotych, dosłownie. Przegrzewają się od procesora obrazu. On pracuje w bardzo wysokiej temperaturze. Oczywiście serwis wymienia tylko całą płytkę. Ale można dać do kogoś mającego pojęcie i wymieni same kondy.

U mnie Onkyo 905 gra już chyba 6 lat, prawie codziennie 1-2h. Na razie jakichkolwiek oznak zmęczenia brak. Ale ma wentylację z każdej strony nawet od spodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

o konkretne przykłady trudno,bo nie mam w historii aukcji allegro,zresztą po 2 miesiącach wszystko zanika,ale zaręczam ci że sam widziałem z 4 modele za około 1500-1800 zł,sporo z Anglii,a to że kosztował 1800 euro 7 lat temu to już nie istotne,jedno jest pewne że to jeden z wybitniejszych amplitunerów w kinie,ma potężną moc,i jedynie chyba przegrywa z Pioneerami LX81,82,bo te chyba jeszcze mocniejsze,przynajmniej ja miałem takie wrażenie,a jeszcze przypomniałem sobie o Denon 4810 to był kosmos,i słabszy ale nadal bardzo dobry 4308,a także RX-V3800,3900 od Yamahy resztę amplitunerów mozna sobie darować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Z procesorem obrazu jeśli działa i jest z nim wszystko ok można zainstalować radiator na pastę termiczną i to zmniejszy jego temp. pracy dość znacznie mam onkyo 806 ponad rok oczywiście w standardzie wymieniłem na płycie hdmi kondy i wszystko hula.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.