Skocz do zawartości
IGNORED

Listwa zasilająca


mer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli wychodzi na to, że albo kupować listwę za 2-3 k co najmniej, albo żadnej, i pozostać przy zwykłym rozgałeziaczu z Castoramy za 8zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to, że albo kupować listwę za 2-3 k co najmniej, albo żadnej, i pozostać przy zwykłym rozgałeziaczu z Castoramy za 8zł...

 

przetestowalismy z kumplami pare listew i jest tak jak piszesz.

jak na razie top over the top jest nordost QB8 lub 4. teraz wychodzi dwojka wiec starsze podjda w dol mam nadzieje. dwojka ma gnaizdo C19 wiec mk1 jest bardziej uniwersalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listwami jest ten problem, że nie w każdym systemie efekty ich działań będą takie same, więc bez sprawdzenia u siebie nie ma się gwarancji sukcesu....

Z niedrogich u mnie dobrze sprawdzały się Sun Audio Sunleiste i Furutech TP 60e, znacznie lepiej, ale i drożej Furutech TP 609....

Do listwy oczywiście jak najlepszy kabel;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to, że albo kupować listwę za 2-3 k co najmniej, albo żadnej, i pozostać przy zwykłym rozgałeziaczu z Castoramy za 8zł...

Tylko, że jak wydać na listwe 3tys to lepiej dołożyć i kupić kondycjoner.

Miałem Enerra Power Point R3 na tapecie uważam, że to bdb listwa za tą cenę, a można by jeszcze coś z ceny zejść u niektórych sprzedawców.

Wnosi do brzmienia ciepło i dociążony bas, ale pozytywnie choć to nie moja bajka trochę przez to nasycenie barw i środka wypycha lekko scenę do przodu jak ktoś tak lubi to może być strzał w 10 kę.

Był też Enerr AC Point One, ale został tak naprawdę Isol mini sub Axis cena regularna dość duża, ale mnie udało się w bdb kupić wersja "powystawowa".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listwami jest ten problem, że nie w każdym systemie efekty ich działań będą takie same, więc bez sprawdzenia u siebie nie ma się gwarancji sukcesu..

 

 

Dobra listwa przede wszystkim nic nie psuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie!

Więc efekt, że po podpięciu listwy jest lepiej, jest oznaką, że mniej ingeruje w dźwięk niż wcześniejsze rozwiązanie - i nie zawsze to musi się podobać;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kondycjonery jakie próbowałem miały niebagatelny wpływ na brzmienie. Zazwyczaj negatywny. Co prawda wygładzanie brzmienia w systemach opartych od A do Z na trasach jest wpływem pożądanym wiec większość sobie taki wpływ chwali. Podpięcie czegoś takiego do rozdzielczego systemu szybko obnaża wszystkie wady. Pierwszy kondycjoner który był pozbawiony takich nalotów to Thor Nordost.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kondycjonery jakie próbowałem miały niebagatelny wpływ na brzmienie. Zazwyczaj negatywny.

A jakie to były kondycjonery i z jakich czasów, bo zamulały to kondycjonery z trafami dzisiaj są już pasywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Koledzy mogą podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem w zakresie stosowania wtyków AC tj. czy miedziane, złocone lub rodowane? Jakie stosujecie np. do cd a jakie do amp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TomekL3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rod jest pierwiastkiem, ktory nie reaguje z powietrzem, wodą czy czynnikami kwaśnymi, czyli się nie utlenia jak złoto, czy srebro nie ma praktycznie wpływu na brzmienie w przypadku okablowania w przeciwieństwie do styków złoconych.

W okablowaniu Albedo są stosowane wtyki rodowane, lepsze od złoconych.

Enerr Transcenda light kabel zasilający ma miedziane wtyki, bardzo fajny brzmieniowo trochę inna sygnatura do jakiej przyzwyczaił nas Enerr.

Ale miedziane też warto stosować w końcu miedź to drugi w kolejności z najlepszych przewodników.

BDB wtyki wykonuje Furutech stosuję je w swoich sieciówkach wersje FI E11 G i FI 11G, jakość styków, montażu jest bdb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zastosowaniem właśnie rodowanych Furutechów lub złoconych IsoTeków.

Dziękuję za szybką odpowiedź ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rod jest pierwiastkiem, ktory nie reaguje z powietrzem, wodą czy czynnikami kwaśnymi, czyli się nie utlenia jak złoto, czy srebro nie ma praktycznie wpływu na brzmienie w przypadku okablowania w przeciwieństwie do styków złoconych.

W okablowaniu Albedo są stosowane wtyki rodowane, lepsze od złoconych.

Enerr Transcenda light kabel zasilający ma miedziane wtyki, bardzo fajny brzmieniowo trochę inna sygnatura do jakiej przyzwyczaił nas Enerr.

Ale miedziane też warto stosować w końcu miedź to drugi w kolejności z najlepszych przewodników.

BDB wtyki wykonuje Furutech stosuję je w swoich sieciówkach wersje FI E11 G i FI 11G, jakość styków, montażu jest bdb.

sir z opisów co koledzy w tematach audio piszą to tak rozumiem że bardziej cieplejsze muzykalne są wtyki złocone a np. rodowane bardziej wyostrzające

obserwując tematy kabli wtyczek tak mi się to kojarzy,

panowie nie linczujcie mnie wrazie czego nie mam w tym temacie doświadczenia więc proszę o wyrozumiałość;) a nawet podpowiedz czy tak jest czy nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kondycjonery jakie próbowałem miały niebagatelny wpływ na brzmienie. Zazwyczaj negatywny. Co prawda wygładzanie brzmienia w systemach opartych od A do Z na trasach jest wpływem pożądanym wiec większość sobie taki wpływ chwali. Podpięcie czegoś takiego do rozdzielczego systemu szybko obnaża wszystkie wady. Pierwszy kondycjoner który był pozbawiony takich nalotów to Thor Nordost.

 

Synergistic Research Tesla Powercell jest bardzo dobry. Także dla wzmacniaczy - co zwykle jest problemem. Także starsza wersja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiograde

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli się nie utlenia jak złoto, czy srebro

Czyste złoto nie utlenia się w powietrzu!

Srebro też nie, natomiast pokrywa się siarczkiem srebra (śniedzieje), co jednak znacząco nie wpływa na przewodzenie, łatwo też je oczyścić.

Utlenia się miedź i ten materiał na styki nie jest moim zdaniem właściwy.

 

Co do listew uważam, że wzmacniacz najlepiej bezpośrednio w gniazdko, CD/DAC ewentualnie do dobrej listwy, ostatnio testowałem enerr tablette i to jest niezła listwa. Zamiarzam też przetestować Tomanka.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jak chodzi o wtyki to mam złote do CD oraz pre, natomiast rodowane do końcówki mocy. Złoto generalnie ociepla dźwięk, ma taki fajny patynowy nalot, ale w systemach niespecjalnie rozdzielczych może powodować sklejanie sybilantów odczuwane jako piaszczenie. Rod jest szybszy, bardziej neutralny przy czym z tańszą elektroniką może powodować wrażenie nadmiernej szczupłości czy wręcz ostrości. Jest jednakże wolny od pojawiającego się na złocie piaszczenia, co powoduje większą stabilność i przejrzystość obrazu dźwiękowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listew uważam, że wzmacniacz najlepiej bezpośrednio w gniazdko, CD/DAC ewentualnie do dobrej listwy, ostatnio testowałem enerr tablette i to jest niezła listwa.

Uważasz, że najlepiej wzmak w ścianę bo tak wszędzie dookoła piszą, czy sprawdzałeś?

Bo ja mam odmienne zdanie z tym, że u mnie kondycjoner Isola i zawsze wypadało na gniazdo wysokoprądowe w kondziu niż w ścianę.

 

Czyste złoto nie utlenia się w powietrzu!

A w czym?

To dlaczego co jakiś czas zaciski w sprzecie i kolumnach robią się intensywnie żółte, a po użyciu np. płynu do monet mozna dostać w dziale numizmatyka na allegro jakoś nagle zaciski siecą się jak przysłowiowe jajca?

 

sir z opisów co koledzy w tematach audio piszą to tak rozumiem że bardziej cieplejsze muzykalne są wtyki złocone a np. rodowane bardziej wyostrzające

obserwując tematy kabli wtyczek tak mi się to kojarzy,

Tak, to prawda w zeszłym roku dokładnie o tej porze miałem pożyczony kabel głośnikowy Albedo AirI z wtykami BFA złoconymi i z rodowanymi.

Nigdy nie powiedział bym, że wtyczka może mieć wpływ na brzmienie teraz wiem, że tak.

Jak masz transparentny system i rozdzielczy to wyłapiesz bez problemu, albedo na złocie wysokie tony miał łagodniejsze, bas też lekko zaokrąglone kontury, ale rodowane nie tyle wyostrzyły brzmienie co pokazały więcej informacji w mikrodynamice, wiecej powietrza i przestrzeni, bas bardziej konturow ja wybrałem rodowane.

Teraz Air idzie pod młotek, bo na tapecie mam Monolith na rodowanych BFA rzecz jasna.

Generalnie każdy w tym momencie ma coś dla siebie, co kto lubi.

 

Tomkly już trafnie opisał różnice :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że najlepiej wzmak w ścianę bo tak wszędzie dookoła piszą, czy sprawdzałeś?

Sprawdzałem na niedrogich listwach/kondycjonerach, zawsze lekko muliło (2 różne instalacje), chodzi o mój wzmacniacz Baltlab. Pewnie listwy z górnej półki nie dają takie efektu, ale takich przyznaję nie testowałem. Oczywiście niepotrzebnie uogólniłem, przypadki zapewne są różne.

To dlaczego co jakiś czas zaciski w sprzęcie i kolumnach robią się intensywnie żółte

Nie jest to reakcja utleniania, chyba że to nie jest czyste (24-karatowe) złoto. Opisany efekt może wynikać z zabrudzenia, pozostałości po kontakcie ze stykami z innych materiałów albo wytarcia cienkiej warstwy (np. w gniazdach RCA). Przy bardzo cienkiej warstwie złocenia może być widoczna zmiana na materiale rodzimym. Biżuteria z czystego złota, prawidłowo przechowywana nie zmienia koloru... Przypuszczam że w audio "złocenia" często są wątpliwej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Sir.jax chyba lepiej niż ja oddał efekt rodu. To jest zdecydowanie lepsza mikrodynamika, bardziej odczuwalna przejrzystość, właśnie przez to że w mikroskali słychać więcej niż na złocie. Użyłem sformułowania stabilność obrazu, choć w pierwszej chwili chciałem napisać że dźwięk jest niesłychanie spokojny, ale to mogłoby się kojarzyć z nadmiernym spowolnieniem, a nic takiego nie ma miejsca. Chodzi o to, że ten spokój wynika z braku jakichkolwiek szorstkości, zabrudzeń. Wgląd w konstrukcję sceny jest fantastyczny i słychać wszystkie niuanse. Ceną jest pewne schłodzenie barwy, aczkolwiek można ją odebrać jako bardziej realistyczną, bez jakiegokolwiek zabarwienia.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to jednak jesteś wyczynowiec Tomkly! Chodzi mi o daleko posunięte "mikrostrojenie" systemu. Mam pytanko, jak masz to wszystko podłączone (jakaś listwa?). Pisząc te słowa słucham kabla zasilającego ze zmienionymi wtykami na złocone Sonarquest :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to jednak jesteś wyczynowiec Tomkly! Chodzi mi o daleko posunięte "mikrostrojenie" systemu. Mam pytanko, jak masz to wszystko podłączone (jakaś listwa?). Pisząc te słowa słucham kabla zasilającego ze zmienionymi wtykami na złocone Sonarquest :).

No to kupujesz oczami jak większość :)

Brawo Ty!

 

Poczytaj sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P.S.

Dla jasności to nie miała być złośliwość tylko przestroga też na audeos je widziałem, ale dałem sobie spokój i jak robiłem sobie kabel do plazmy wybrałem jednak z tanszej opcji Wattgate właśnie, bo Furutecha nie dam do TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności to nie miała być złośliwość tylko przestroga też na audeos je widziałem, ale dałem sobie spokój i jak robiłem sobie kabel do plazmy wybrałem jednak z tanszej opcji Wattgate właśnie, bo Furutecha nie dam do TV.

Zaspokoisz moją ciekawość po co robiłeś ten kabel sieciowy do plazmy? :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspokoisz moją ciekawość po co robiłeś ten kabel sieciowy do plazmy? :))

Może jego plazma, tak jak i mój telewizor nie chciał działać bez podłączenia do prądu??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jego plazma, tak jak i mój telewizor nie chciał działać bez podłączenia do prądu??

Po pierwsze pytanie nie jest do kolegi 'wit-told' tylko do kolegi 'sir.jax ' Po drugie nie pytałem czy jego TV działa bez prądu, tylko jaki cel miało zrobienie kabla sieciowego wyczynowego specjalnie do telewizora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabla sieciowego wyczynowego

Przepraszam, że udzieliłem odpowiedzi, wydaje mi się, że nawet logicznej.....

A co Kolega rozumie pod powyższym terminem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jaki cel miało zrobienie kabla sieciowego wyczynowego specjalnie do telewizora.

Żeby mieć wyczynowy obraz :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.