Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o ocenę, uwagi i porady mojego pomysłu na domowe granie.


czarek13

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie kupiłem marantz pm 6005 i kolumny dali zensor 7 no i dywan oczywiście :)

W tej chwili gra o wszystko na pożyczonym od kolegi odtwarzaczu CD podłaczonym optykiem do DAC-a we wzmacniaczu.

Jeszcze tylko muszę dokupić odbiornik Bluetooth Yamaha YBA-11 abym mógł sobie słuchać muzyki z komputera.

 

nie kupuj bluetooth, przekaz jest kiepski, dobrej jakości częstotliwości będą zmiażdżone i wyjdą okrojone "podrasowane", jak kiepskie nagranie z kasety przepuszczone przez korektor

Lepiej coś po LAN, WLAN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prawdę powiedziawszy myślałem że tu zasada bęzie taka, sygnał z komputera leci sobie do odbiornika bluetooth a następnie w postaci zer i jedynek jest przekazwany za pomocą kabla coaxial do DAC-a we wzmacniaczu i to tam właśnie jest robiony dzwięk więc nie ma znaczenia jaki jest przekaźnik. którym w tym przypadku będzie rzeczona Yamacha. Jeśli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu i polecić inny rodzaj połączenia.

W tablecie mam wyjście słuchawkowe a we wzmacniaczu wejście optyk i coaxial

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było to tak jak opisałeś to streamery za kilka kilkanaście razy tyle byłyby bez sensu

nie wiem jak dokładnie jest to konwertowane przed wysłaniem ale jest to radiowy przekaz, dla mnie jest to niszczenie muzyki i nie używam tej metody przekazu.

ja Ci tylko doradzam bo mam Streamer z USB, WLAN; LAN, Bluetooth i testowałem, dodatkowo powiem Ci ze przez WLAN "geste pliki" może ciąć lub w ogóle nie przesłać, dopiero po kablu LAN lub USB takie pliki przepływają bezproblemowo, przy kupnie zwróć tez uwagę do jakiej częstotliwości "gęstości" pliki może przyjmować dany Streamer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak już napisałem powyżej w tablecie mam tylko wyjście słuchawkowe mini jack a we wzmacniaczu wejścia coaxial i optyk więc trochę mi się możliwości zawężają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbieraj na streamer czy komputer który podłączysz cyfrowo przez coaxial albo optycznym,

streamer wpuścisz w siec albo podłączysz do niego dysk a sterować będziesz tabletem, "tylko żeby taki streamer miał opcje sterowania od strony tabletu"

jak Ci nie zależny na jakości to wypróbuj sobie bluetooth może Tobie przypasuje a jak nie to zawsze można zwrócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.