Skocz do zawartości
IGNORED

Revox PR99 mkII , nie nagrywa


hi-end-bawaria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kochani klubowicze , stałem się szczęśliwym posiadaczem revoxa pr99 mk II , jako że wcześniej nie posiadałem ani jednego szpulowca powstał u mnie pierwszy problem z obsługą tego klocka .. , mianowicie magnetofon po przyciśnięciu klawicza 'REC' I 'PLAY' nie zaczyna nagrywać... odtwarzanie i przewijanie działa w pełni. Niewiem czy coś źle robie czy poprostu jest problem z maszyną. Bardzo prosze o jakieś wskazówki . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Witam , kochani klubowicze , stałem się szczęśliwym posiadaczem revoxa pr99 mk II , jako że wcześniej nie posiadałem ani jednego szpulowca powstał u mnie pierwszy problem z obsługą tego klocka .. , mianowicie magnetofon po przyciśnięciu klawicza 'REC' I 'PLAY' nie zaczyna nagrywać... odtwarzanie i przewijanie działa w pełni. Niewiem czy coś źle robie czy poprostu jest problem z maszyną. Bardzo prosze o jakieś wskazówki . Pozdrawiam

 

Kochany posiadaczu.

Jeśli postępujesz dokładnie i zgodnie z instrukcją obsługi, którą posiadasz tu http://www.hifiengine.com/manual_library/revox/pr99.shtml i magnetofon nie nagrywa, to kochany posiadacz musi skorzystać z wykwalifikowanego serwisu. Ów serwis naprawi magnetofon.

 

GM

 

P.S. 1. „Niewiem” jak inni „klubowicze”, ale ja Cię nie kocham, więc to „kochani klubowicze” jest zdecydowanie na wyrost jeśli odnosi się do wszystkich. "Klocka" obsługuje się muszlą klozetową i papierem toaletowym.

P.S. 2. Magnetofon w ogóle nie włącza funkcji nagrywania, czy włącza ale nic się nie nagrywa? To tak dla uściślenia, chociaz przypuszczam, że chodzi o to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po co te nerwy ? grzecznie zapytałem o porade , nie znam się na tym sprzęcie jest on dosyć skomplikowany , nie chce odrazu udać się do sewisu ( swoją drogą kto naprawia taki sprzęt w na Dolnymśląsku ) , może problemem jest moja niewiedza obsługi , aktualnie założone są małe szpule , po włączeniu sprzętu i przyciśnięciu REC I PLAY nie zaświecają się czerwone diody READY , szpule ruszają , lecz nic się nie nagrywa .. , wiem ze sprzęt ma dużo ustawień i czujniki w torze taśmy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Witam, po co te nerwy ?

 

Ależ ja się nie denerwuję. Ja się uprzejmie uśmiecham na widok "kochanych".

 

grzecznie zapytałem o porade , nie znam się na tym sprzęcie jest on dosyć skomplikowany , nie chce odrazu udać się do sewisu ( swoją drogą kto naprawia taki sprzęt w na Dolnymśląsku ) ,

 

Czyli grzecznie zaczynamy z grubej rury. Nie znam się, ale mam i nie wiem jak skorzystać z instrukcji obsługi aby się upewnić czy dobrze robię.

Ponieważ nie ma pytania o serwis, polecam jednak zapoznać się z instrukcją.

No chyba, że "odrazu" się dowiemy, że nie znamy języka jakim napisana jest instrukcja, wtedy "odrazu" należy wajchy REC CH1 i REC CH2 dać w górę i nadusić guziki REC i PLAY. Gdy lampki się nie zaświecą i nagrywania nie będzie, to sprzęt jest trup w tym względzie.

 

może problemem jest moja niewiedza obsługi , aktualnie założone są małe szpule , po włączeniu sprzętu i przyciśnięciu REC I PLAY nie zaświecają się czerwone diody READY , szpule ruszają , lecz nic się nie nagrywa .. , wiem ze sprzęt ma dużo ustawień i czujniki w torze taśmy .

 

No to patrz wyżej i podaj wyniki swych poczynań.

 

GM

 

P.S. Wajchy REC CH1 i CH2 gdy są w dole oznaczonym napisem "SAFE", uniemożliwią nagrywanie. Gdy są w górze opisanej "READY", pozwalają uruchomić nagrywanie lewego, prawego lub obydwu kanałów naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wajhy w górze , rec i play wciśnięte , szpule ruszająlecz czerwone lampki rec się nie zaświecają i nie ma zapisu .. czy możliwe jest aby szpula lub nie podłączenie line in uniemożliwiały włączenie się zapisu ? czy funkcje na wyświetlaczu nie są w żadnym stopniu odpowiedzialne za ew. nagrywanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

wajhy w górze , rec i play wciśnięte , szpule ruszająlecz czerwone lampki rec się nie zaświecają i nie ma zapisu ..

 

To jest źle.

 

czy możliwe jest aby szpula lub nie podłączenie line in uniemożliwiały włączenie się zapisu ?

 

Instrukcja nadal nie przeczytana. Wielkość szpul lub nie podłączenie źródła sygnału nie ma wpływu na uruchamianie zapisu.

 

czy funkcje na wyświetlaczu nie są w żadnym stopniu odpowiedzialne za ew. nagrywanie ?

 

Po raz drugi nie. I aby się upewnić. Klawisze REC i PLAY należy nacisnąć jednocześnie, a nie po kolei.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga.Zapis włączamy jednoczesnym naciśnieciem klawiszy rec i play.Jeśli lampki się nie zaświecą,to sprzęt jest uszkodzony.Jeśli się świecą,a zapisu dalej nie ma,to dopiero wtedy należy szukać w sygnale zródła i zle ustawionych przełącznikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.