Skocz do zawartości
IGNORED

Dobra zewnęrzna karta muzyczna ?


davero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie co możecie polecić do stereo. Zastanawiam się and ariesem mini albo coctailem x12 , więc cena w granicach 2tys pln, ale być może dobra karta nie będzie ustępować tym kombajnom w szczególności x12, Najlepiej by było potestować z własną konfiguracją sprzętową. Obawiam się , że to nie możliwe. Jeśli chodzi o moje wymagania. Na pewno żeby grało lepiej niż z laptopa :) za około 2-3 tysiące. Mam (nie ma wyjscia toslink). Mam też stacjonarny komp z wyjściem optycznym tam już jest lepiej, ale niestety nie mogę go podpiąć pod system. Czytam o różnych dacach, ale czy to będzie aż taka róźnica skoro powiedzmy do wydania jest 1500pln. Coctail droższy ale to combajn, więc jego dac pewnie w okolicach 1tys. Myślałem też o konsoli , ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie co możecie polecić do stereo. Zastanawiam się and ariesem mini albo coctailem x12 , więc cena w granicach 2tys pln, ale być może dobra karta nie będzie ustępować tym kombajnom w szczególności x12, Najlepiej by było potestować z własną konfiguracją sprzętową. Obawiam się , że to nie możliwe. Jeśli chodzi o moje wymagania. Na pewno żeby grało lepiej niż z laptopa :) za około 2-3 tysiące. Mam (nie ma wyjscia toslink). Mam też stacjonarny komp z wyjściem optycznym tam już jest lepiej, ale niestety nie mogę go podpiąć pod system. Czytam o różnych dacach, ale czy to będzie aż taka róźnica skoro powiedzmy do wydania jest 1500pln. Coctail droższy ale to combajn, więc jego dac pewnie w okolicach 1tys. Myślałem też o konsoli , ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

 

Jaki masz ogólnie zestaw stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics 7700, 8080, v9, 90d, 800vx, ax6, Akai am 75, Yamaha mx50 z c45, 673 w przyszłości sony es 670. Gra to w zależności z tonsil Maestro s i altus 380. 7700 na stałe z altus 200. Szukam i czytam i znalazłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z opisu całkiem przyzwoite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam akurat tego sprzętu, który masz ale może ktoś inny się wypowie. Mogę jednak doradzić, że wzmacniacz i kolumny muszą być odpowiedniej klasy, żeby było słychać, że DAC/karta zewnętrzna coś wnosi. Muszą również prawidłowo być ustawione kolumny w pomieszczeniu. Chodzi o to, że jak kupisz DAC za 2000 to na tonsilach typu maestro, czy altus 200 możesz nie usłyszeć przyrostu jakości w dzwięku adekwatnego do wydanych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam akurat tego sprzętu, który masz ale może ktoś inny się wypowie. Mogę jednak doradzić, że wzmacniacz i kolumny muszą być odpowiedniej klasy, żeby było słychać, że DAC/karta zewnętrzna coś wnosi. Muszą również prawidłowo być ustawione kolumny w pomieszczeniu. Chodzi o to, że jak kupisz DAC za 2000 to na tonsilach typu maestro, czy altus 200 możesz nie usłyszeć przyrostu jakości w dzwięku adekwatnego do wydanych pieniędzy.

 

Też jest kwestia muzyki jakiej słuchasz i kwestia żródła z jakiego ona jest. Inaczej zabrzmi powiedzmy płyta cd z 90r a inaczej remaster powiedzmy z 2010. Nie chce wydać dużo kasy, ale też nie zadawala mnie jakość z laptopa. Pomieszczenie jakie mam to dla maestro to 17m2 a dla altus 380 45m2. Przy zakupie kolumn słuchałem ich na pathosie, owszem wzmaniacz bardzo fajny do klasyki, jazzu, dźwięk klarowny raczej odchudzony, Nie podoba mi się ta barwa zwłaszcza, że jazz'u praktycznie nie słucham. U mnie jest róźnie jeden gra miekko, ciepło inny znów jest ostry, a jeszcze inny gęsty. Sprzęt kolekcjonuje kompletami z danych lat. Co do daca to myślę, że 380 da sobie radę nawet z wyższym pułapem cenowym. Kwestia tylko doboru całości i głownego słuchanego rodzaju muzyki, ale tak jak pisałem chcę coś lepszego jak laptop, a żeby było porównywalne do średniego solidnego CD jeśli się tak da porównać bo nie słuchałem daców zewn. Coctail to combajn i pewnie dac na poziomie 1tys a może mniej. Aries mini ciekawe rozwiązanie, póki co w Polsce nie ma. Myślę o dacu i transporcie do niego po optyku, albo podpinać laptopa po usb. Warunkiem u mnie jest w dacu wyjście analogowe i 2x coaxial albo 1x coaxial i optyk. v90d i akai mają złącza cyfrowe, więc żeby nie przepinać kabelków pod dany wzmak, fajnie by było mieć jakby pośrednika (daca).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnieść się mogę do tego co słyszałem i z tym czym slyszałem. W tej kategorii cenowej dla powierzchni jaką dysponuje nie mają sobie równych. Mam wrażenie, że są jaśniejsze niż maestro s. Z moich wzmacniaczów v9 świetnie napędzała altus 200 (oczywiście w miarę ich możliwości, ale wiem też co to znaczy jak się podepnie kino yamahy 673 co się dzieje z 200 jeden bełkot i dudnienie) V9 do rocka ok z 380 ale do popu już bym nie był taki pewny ciut agresywnie jest. Bardzo fajnie z nimi gra yamaha mx 50 jest gęsta. Natomiast vx 800 jest to miękki wzmak ciepły klarowny, góra była bardzo czysta ale nie dał mi takiego dołu jak np yamaha. Jak miałbym wybierać do słuchania wszystkiego na nich to chyba wziąłbym akai 75, ale jak mówie wszystko zależy od rodzaju muzyki, od żródla od preferencji sonicznych itd. Na pewno da się na nich słuchać klasyke, jazz. Jest to przepaść technologiczna w porównaniu do starych. Bass jest miekki i głeboki wylewa się z kolumny (oczywiście przy odp. kawałkach) Czuć przestrzeń. Nie jest zamknięta w pudełku jak w 200 (chociaż v9 dawało radę) Wyglądają też rewelacyjnie w szczególności z białymi bokami. Słuchałem ich na pathosie jak pisałem i owszem na demo cd z pianinem świetnie jakby stało koło mnie, ale jak dałem swoje płyty już nie tak kolorowo , wzmak klarowny, dźwięk odchudzony. Nie podobał mi się.Jeśli ktoś ma pomieszczenie, że nie zagracą mu pokoju w tej cenie jak najbardziej polecam. Jedynym minusem dla mnie póki co jest brak maskownic. Mają być podobno na magnesy, ale czy będą to się okaże. Jest to stara szkola duży głosnik basowy 30cm robi swoje to nie jest 2x po 18cm :). Na pewno nie są to kolumny do hałasu. Kwestia też doboru odp. wzmacniacza,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.