Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy amplituner kina domowego - nada się VSX-S310?


Pugilares

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, stoję przed wymianą amplitunera.

Obecnie mam taki zestaw:

- Radmor 5412

- Philips CD960

- tuner Akai AT2450

- DVD Pioneer DV310

- Raspberry PI 2B z Kodi jako mediacenter,

- NAS ReadyNAS,

- dekoder UPC Pace

- TV SONY analog z kineskopem 40 cali 100 Hz SD

- kolumny Quadral Quintas podstawkowe 2 szt.

- kolumny Tonsil - robią głównie za podstawki pod Qadrale, ale są w pełni sprawne, głośniki były wymieniane na nowe.

 

I na dokładkę gramofon Unitra G8010 ze współczesną wkładką...

 

Zestaw jest używany 50/50 muzyka stereo/filmy.

Muzyka ostatnio głównie z Raspberry (radio internetowe i flac z NAS), rzadziej z CD lub tunera, od wielkiego święta gramofon.

 

Filmy ostatnio głównie z Raspberry (NAS), czasem DVD.

 

Dlaczego chcę wymienić Radmora na coś nowego?

1. Przełączniki i potencjometry nie kontaktują, trzeszczą,

2. za mało wejść, aby podłączyć wszystkie źródła,

3. Raspberry słabo współpracuje z Radmorem po analogu - dźwięk jest cichy, mało dynamiczny - nawet flac nie wypada szczególnie z analogowego wyjścia adio Raspberry,

4. Obraz na TV z analogowego wyjścia Raspberry nie ma czerni - jest szarość.

 

Wymyśliłem sobie więc, że zastąpię Radmora amplitunerem Pioneer VSX-S310.

Będę mógł podłączyć Raspberry PI cyfrowo przez HDMI do amplitunera. Skończą się problemy z cichym i niewyraźnym dźwiękiem z Raspberry i szarym tłem przy oglądaniu filmów z Raspberry - gdyż sygnał wideo z Raspberry zamiast iść ze słabego wyjścia analogowego Raspberry prosto do TV, pójdzie po HDMI do amplitunera, amplituner wypuści dobrej jakości sygnał analogowy dla TV ze swojego analogowego wyjścia wideo.

DVD podłączę cyfrowym kablem audio z VSX-S310 i w ten sposób CD stanie się zbędny - pójdzie razem z Radmorem, tunerem Akai i gramofonem do innego pokoju.

Sygnał wideo z DVD nadal będzie szedł SCARTem prosto do TV (ten odtwarzacz DVD nie ma HDMI).

 

Wszystko pięknie, tylko że:

a. Gdy włączę muzykę stereo, np. flac odtwarzany przez Raspberry lub płytę CD z podłączonego coaxialem odtwarzacza DVD - czy nie będę zbytnio rozczarowany jakością dźwięku? Nie jestem audiofilem, ale czasem, jak Radmor 5412 ma dobry dzień i nie przerywa, to miło się go słucha. Lubię dobrą stereofonię.

b. Czy da się używać takiego amplitunera z tylko jedną parą kolumn stereo? Głównie chodzi mi o to, czy muzyka stereo nie będzie najpierw na siłę uprzestrzenniana przez amplituner, po to, aby potem być downmiksowana do stereo.

c. Przy oglądaniu filmów z Raspberry - czy dźwięk będzie sensownie downmiksowany do stereo? Efekty przestrzenne nie są dla mnie priorytetem.

 

Alternatywnie poważnie rozważam amplituner stereo Yamaha R-N500.

Takie rozwiązanie ma dwie wady:

a. nadal muszę korzystać ze słabego jakościowo analogowego wyjścia wideo w Raspberry Pi prosto na TV przy oglądaniu filmów.

b. jest sporo droższe.

 

Więc doradźcie proszę, przede wszystkim, czy muzyka stereo z tego VSX-S310 nie będzie kaleczyła uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam instrukcję od VSX-S310. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to analogowe wyjście TV tego aplitunera służy JEDYNIE do wyświetlania menu OSD na ekranie analogowego telewizora. Czyli podłączenie RPi - HDMI out -> HDMI in VSX-S310 COMPOSITE out -> in analog TV nie będzie działać, ponieważ na telewizorze nie zobaczę obrazu generowanego z RPi. Jeżeli tak właśnie jest, to projekt upada. Jeżeli ktoś może potwierdzić, lub zaprzeczyć, to bardzo proszę o info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Czy musi to być amplituner nowy? Z tego ?Z tego Pioneera nie uzyskasz poprawy dzwięku. Z nowych musiał byś iść w Yamahe 479/677 lub odpowiedniki innych firm.

Z używanych Onkyo 608/609/616 Yamaha 675/677 Denon 2113 itp. Podstawowe modele nie dadzą Ci porządanych wrażeń.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest coś, co będzie grało równie ładnie jak przykładowa Yamaha RXV479, a będzie tańsze, bo bez funkcji sieciowych?

Obecnie dochodzę do wniosku, że funkcje sieciowe dobrze mi spełnia mediacenter w postaci RPi z Kodi, więc po co płacić drugi raz za to samo.

2. Czy jest jakiś amplituner w tym zakresie cenowym, który potrafi przyjąć sygnał po HDMI i wypuścić z tego wideo po composite lub scart?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc przetestowałem tego VSX-S310 i faktycznie do słuchania muzyki stereo nie nadaje się.

Więc kupiłem Onkyo TX-8020 w kolorze czarnym i to jest strzał w dziesiątkę!

Bardzo sympatycznie mi gra, w porównaniu ze starym Radmorem to jest nowa epoka dźwięku. Obsługa i funkcje też super za cenę 970 zł m.in. wbudowany DAC i 3 wejścia cyfrowe, wejście phono MM, 5 wejść liniowych itd...

Najważniejsze, że nie kaleczy uszu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.