Jump to content
IGNORED

Czuję się całkowicie zagubiony - szybkie pytanie, szybka odpowiedź

mirfak
 Share

Recommended Posts

To może coś takiego :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Autor sprzedaje kity i same PCB. Zmontowałem go i jestem bardzo zadowolony.

15 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Więc albo coś na chipie typu tpa np rs head amp l

TPA znam bardzo dobrze, kosmiczne parametry, ale to .... nie gra. Rs head przynajmniej w teorii nie podoba mi się. Autor sugeruje użycie opampa OPA2134. No nie wiem, oba podobnie grające. Jeśli już próbowałbym połączenia "ogień-woda" na OPA2604. Ze względu na staby szeregowe i opampy u mnie to by nie przeszło. Operacyjek już nie stosuję od dawna.

Ciekawszym brzmieniowo czipem jest BUF634 i jego lepiej grający odpowiednik LME 49600

• Moderatorzy
W dniu 5.07.2021 o 22:06, Panjarek napisał:

Jaki więc przetwornik będzie dobry ale nie będzie kosztował 1000zl?

W takim budżecie tylko starannie wybrana używka. Za takie pieniądze czasami można trafić coś, od słuchania czego zęby nie bolą i łzy nie lecą. 
Alternatywnie, można zrobić samemu na bazie starannie wybranego chińskiego KITu. 

Kontakt na maila w moim profilu.

Cześć. 
Warto bawić się w konstrukcję diy wzmacniacza słuchawkowego? 
Jest coś godnego polecenia? 
Słuchawki mam 250 Ohm zbalansowane. 

Mam na tpa6120a2 i u mnie „gra” :-)
Układ wprowadza małe zniekształcenia, więc niektórym może „nie grać”.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

----------------

W dniu 10.07.2021 o 10:46, Panjarek napisał:

Cześć. 

Warto bawić się w konstrukcję diy wzmacniacza słuchawkowego? 

Jest coś godnego polecenia? 

Słuchawki mam 250 Ohm zbalansowane. 

Hidden Content

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio

5 godzin temu, mirfak napisał:

Mam na tpa6120a2 i u mnie „gra” :-)

Wiesz co u mnie nie "gra" w tej kostce? Przynajmniej w mojej opinii jest nieco płasko i beznamiętnie. Poza tym mam AKG i żeby je "ruszyć" wzmacniacz musi być wydajny prądowo. Na TPA czuć ograniczenia. Knut czy HA2012 tych ograniczeń nie ma.

6 godzin temu, mirfak napisał:

więc niektórym może „nie grać”.

Ciekawe doświadczenie zrobił xraytonyb ostatnio - zrobił 3 sample 1khz po parę s i było powiedziane, że na pewno jeden jest z wsadem ułamek % 2khz i na pewno jeden jest czysty co nam daje 6 kombinacji - ludzie mieli w odpowiedziach wskazać te czyste. W odpowiedziach pojawiły się 2 grupy (zamiast 6) i co ciekawe wszyscy wskazali poprawny podział ale mniejsza grupa odwrotnie. Co by znaczyło wprost, że dla pewnej cześci populacji dźwięk z 2khz wydaje się czysty - daje to dość mocno do myślenia.

15 minut temu, pataus napisał:

Tak z ciekawości... Ile zniekształceń wnoszą głośniki?

Po kilka procent wnoszą głośniki i akustyka pomieszczenia. O ile akustykę da się ogarnąć o tyle głośnik póki nie zmieni się jego konstrukcja raczej ciężko oczekiwać ideału. Swoją drogą dieslem już umieją sterować wtryskiem ułamkami sekund - ciekawe czy ktoś pracuje nad generowaniem dźwięku strumieniem powietrza.

2 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

No i może się okazać, że te zniekształcenia w zakresie basów i wysokich są zupełnie nieistotne.

zniekształcenia wprowadzane przez głosniki są czasem z premedytacją dodawane w konstruowanej kolumnie tworzac "szkołę dźwieku" lub wpływając na subiektywny odbiór np szybkości basu

Posted (edited)
4 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Ciekawe doświadczenie zrobił xraytonyb ostatnio - zrobił 3 sample 1khz po parę s i było powiedziane, że na pewno jeden jest z wsadem ułamek % 2khz i na pewno jeden jest czysty co nam daje 6 kombinacji - ludzie mieli w odpowiedziach wskazać te czyste. W odpowiedziach pojawiły się 2 grupy (zamiast 6) i co ciekawe wszyscy wskazali poprawny podział ale mniejsza grupa odwrotnie. Co by znaczyło wprost, że dla pewnej cześci populacji dźwięk z 2khz wydaje się czysty - daje to dość mocno do myślenia.

To ci którym podoba się brzmienie wzmacniaczy lampowych.

Edited by Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

Cześć,

mam szybkie pytanko odnośnie robienia soldermaski. Czytałem, że ok są farby/lakiery do szkła jako pokrycie płytek. Czy taki lakier Waszym zdaniem będzie się sprawdzał?

Hidden Content

Ciężko znaleźć takie lakiery a w warstwę kalafonia nie chce się babrać. Ewentualnie jakie macie sposoby na soldermaske DIY? Mówię tu oczywiście o metodach poza zamawianiem gotowych płytek 😉

Próbowałem dawno temu soldermaski PETERS.

Zgodnie z instrukcją dostępną w sieci. 

Za dużo nie pamiętam ale coś tam wychodziło. Niemniej jakby nie wynikało z opisów metoda pracochłonna a i same warstwy nie tak jak fabryczne nieco podatne na temperaturę i uszkodzenia...

Koniec końców poprzestaję, nawet w złożonych układach, na pokryciu miedzi warstwą stopu Lichtenberga. Opisywałem w wątku "Warsztat elektronika". 

Dodam jeszcze, ze próbowałem rozmaitych lakierów. 

Robię sporo prototypów w dziedzinach małych prądów (czujniki). Tam brudy pozostałe po lutowaniu przez czy obok rozmaitych lakierów niestety je dyskredytują. 

Godzinę temu, arturp napisał:

Zasilacz stabilizowany symetryczny . Chce używać tylko wyjścia z napięciem dodatnim . Czym obciążyć wyjście ujemnego napięcia i czy w ogóle warto to robić ?

W Spencerach , które używam dodatnia i ujemna część jest na stałe obciążona rezystorami 10k. Nic kompletnie się nie dzieje i spokojnie można pobierać z cześci dodatniej i ujemnej razem jak i osobno.