Skocz do zawartości
IGNORED

Zakończenia kabli głośnikowych


kawosz

Rekomendowane odpowiedzi

Co znajomy to inne zdanie . Kable głośnikowe z konfekcją czy bez ? Ciekawi mnie opinia innych , bo zdania są podzielone .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś często przepina kable/klocki to warto zainwestować kilkadziesiąt złotych w dobre wtyki bananowe. Widełek nie polecam gdyż przykręcanie palcami nie jest pewne a chyba producenci wzmaków nie podają momentu z jakim należy dokręcić śruby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam solid core, to wolę gołe kable, ale muszą być potraktowane deoxitem gold bo inaczej miedź zbytnio się utlenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu kable nie nadają się do tego celu. Do tego służą kable giętkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam solid core, to wolę gołe kable, ale muszą być potraktowane deoxitem gold bo inaczej miedź zbytnio się utlenia.

Tak. A zwłaszcza beztlenowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zworki "na goło" ale są posrebrzane, jeśli kable główne będę kupował posrebrzane lub cynowane to napewno też bez konfekcji - w oryginale to prawie połowa kosztów, a kable raz zakręcone to na wieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie stosuję wyłącznie widełki- do lutowania na przewodzie, miedziane, cynowane po 50gr/szt (w "normalnym" sklepie elektrycznym).

Są zdecydowanie lepsze od tzw. pozłacanych za kilkanaście zł/szt, gdzie pomiędzy mosiądzem, a często aluminium, są dodatkowe warstwy pokrycia umożliwiające "pozłocenie", także przykręcanie do nich końcówek przewodu to kicha. Moje widełki zapewniają bardzo dobry styk z gniazdem- duża powierzchnia styku i warstwa cyny poprawiająca styk. Na przylutowanych końcówkach widełek i kawałku przewodu obkurczam rurkę w odp. kolorze, która również zabezpiecza kabel przed zginaniem przy końcówce.

Po długich poszukiwaniach doszedłem do tej metody konfekcjonowania przewodów głośnikowych i twierdzę, że nawet w klasie cenowej do kilkudziesięciu zł/m przewodu nie można lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że czym więcej połączeń tym gorzej. Wtyki dźwięku nie poprawią tylko jak było wcześniej pisane będą miały praktyczne zastosowanie (szybciej, łatwiej ). Niektórzy producenci niestety nie dają możliwości wyboru ( np naim ) dając możliwość podpięcia kabli jedynie za pośrednictwem banana....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widełek nie polecam gdyż przykręcanie palcami nie jest pewne a chyba producenci wzmaków nie podają momentu z jakim należy dokręcić śruby.

 

Pracujesz z zakładzie samochodowym lub w wulkanizacji?

Ręce opadają

 

 

Edit:

Rozumiem,jak słabo dokręcisz to mniej basu będzie ?,no chyba że przenosisz wzmacniacz trzymając za kable głośnikowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBT robi wtyki z sygnalizacją siły dokręcenia:) Podobno zbyt mocne dokręcenie jest szkodliwe bo niszczy powierzchnię styku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBT zrobił widełki z 3warstwowej kanapki, gdzie okładziny z metalu są przedzielone gumą, ktora podczas dokrecania poprawia styk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle widly potrafią sie naj normalniej odkrecac z gniazd. Za twarde to jest zeby jakos docisnac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same końcówki dźwięku nie poprawią, jednak poprawią na pewno w styk i ustabilizują przewód w gnieździe, co pozytywnie wpłynie na dźwięk.

Osobiście używam bananów srebrnych WBT. Są tam dwie śrubki. Jedna do dokręcenia gołego kabla a druga do dokręcenia kabla w otulinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja końcówki lutuję. Śmiem twierdzić, że to lepsze jak przykręcanie śrubkami. Nawet cienka warstwa cyny na widełkach poprawia mi styk bo cyna jest miękka, zresztą sama miedź moich końcówek też jest wyjątkowo miękka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same końcówki dźwięku nie poprawią, jednak poprawią na pewno w styk i ustabilizują przewód w gnieździe, co pozytywnie wpłynie na dźwięk.

 

Wytlumacz, bo chyba jakiś glupi jestem. A przewod w gniezdzie kolumny czy wzmacniacza to nie przykreca sie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie przykręca końcówek i nie wie, że po przykręceniu dźwięk się poprawi?

 

Szeroka końcówka typu widełki ma większe pole styku jak goły przewód- a im lepszy styk, tym mniejsza degradacja dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dawno temu takie porównanie i u mnie było tak. Dla porządku dodam że słucham na niskich poziomach głośności i do kolumn kabel jest przykręcony bezpośrednio a zmieniałem tylko od strony wzmacniacza.

1. najlepiej grało gdy gołe kable bez wtyków bo było wyraźniej słychać drobne detale w muzyce.

2. na kablu przy wzmacniaczu oryginalne firmowe do tego wzmacniacza wtyki lub zamiennie enerra rodowane.-grało też dobrze ale dało się odczuć że te drobne detale są pokazane słabiej ,mają mniejszą energię .Delikatnie jakby muzyka uległa wygładzeniu.

3 .wtyki prolinka z sklepu elektrycznego po kilka złotych.- nie wiem co się stało ale muzycznie dno.

Znikła góra i dźwięk zrobił się stłumiony jakbym zarzucił gruby materiał tłumiący na kolumny.

Byłem zaskoczony że wtyk tak mocno zdegradował dźwięk.

 

Z względów użytkowych pozostałem przy wtykach firmy eneer ,ale gdybym miał możliwość podpięcia kabla na stałe to

dla mnie goły kabel bez wtyków i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z logicznego elektrycznego i praktycznego punktu widzenia najlepszym rozwiązaniem jest goły kabel dobrze dokręcony

o jak największej powierzchni styku.

Wszystkie inne dodatki są stosowane tylko z powodów estetycznych oraz wygody podłączania...

no i jeszcze z jednego powodu ale nie będę pisał ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, głupoty waćpan prawisz.

Guru to może jesteś, ale dla bajkopisarzy. Goła końcówka to może jest lepsza od badziewnych, przykręcanych końcówek, ale za cholerę nie przebije jakością połączenia LUTOWANYCH bananów, a tym bardziej widelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goła końcówka to może jest lepsza od badziewnych, przykręcanych końcówek, ale za cholerę nie przebije jakością połączenia LUTOWANYCH bananów, a tym bardziej widelek.

wiem wiem lutowanych cyną audiofilską...

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że cyną audiofilską - taką jaką stosowano 20 lat temu: OŁOWIOWĄ, lutowaną przy pomocy tradycyjnej kafonii, nie jakichś nowoczesnych gównianych, chemicznych topników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OŁOWIOWĄ, lutowaną przy pomocy tradycyjnej kafonii

 

Gdzie ją można dostać ? pytam serio . Portale aukcyjne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze ze starych zapasów- kilka lat temu kupiłem na wyprzedaży parę szpulek i nie zostało mi juź dużo :-(

 

Sklep "Cezar" Gdańsk Wrzeszcz- ma jeszcze jedną szpulę 1zl/mb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedź beztlenowa również się utlenia. Czemu by nie miała ?

To moja 5N najwyraźniej jakaś gupia jest i o tym nie wie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szeroka końcówka typu widełki ma większe pole styku jak goły przewód- a im lepszy styk, tym mniejsza degradacja dźwięku.

Tak, tylko cały wysiłek na marne, bo przewod musisz wsadzic w widełki i znowu masz mniejsze "pole styku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.