Skocz do zawartości
IGNORED

Amplifon vs tranzystor


Piotr Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że nie do końca moje pytanie mieści się w forum lampa, ale zakładam, że każdy kto ma obecnie lampę ma również duże doświadczenie w tranzystorze. Moje pytanie, czy wątpliwości dotyczą wzmacniacza Amplifon WT40.Te wątpliwości dotyczą pogoni za króliczkiem i kierunkiu poszukiwań wzmacniacza używanego. Krążę myślami wokół NAD M3, którego słuchałem i uważam, że jest dla mnie ok (ok5.5Kzł). Primare I30, 1kzł taniej niż NAD, ale nigdy nie miałem okazji ani słuchać ani dotykać (nie wiem jak się ma Primare do NADa) i finalnie wspomniany w temacie Amplifon WT40 za ok 4kzł, który ponoć gra w klasie A. Też nie miałem okazji ani słuchać ani dotknąć.... Słucham generalnie Pink Floyd, Dead Can Dance, małe składy i "plumkający" jazz. Wszystkie sugestie mile widziane. Lubie szeroką i głęboką scenę i kolorowy głęboki, ale kontrolowany, bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem, że nie do końca moje pytanie mieści się w forum lampa, ale zakładam, że każdy kto ma obecnie lampę ma również duże doświadczenie w tranzystorze. Moje pytanie, czy wątpliwości dotyczą wzmacniacza Amplifon WT40.Te wątpliwości dotyczą pogoni za króliczkiem i kierunkiu poszukiwań wzmacniacza używanego. Krążę myślami wokół NAD M3, którego słuchałem i uważam, że jest dla mnie ok (ok5.5Kzł). Primare I30, 1kzł taniej niż NAD, ale nigdy nie miałem okazji ani słuchać ani dotykać (nie wiem jak się ma Primare do NADa) i finalnie wspomniany w temacie Amplifon WT40 za ok 4kzł, który ponoć gra w klasie A. Też nie miałem okazji ani słuchać ani dotknąć.... Słucham generalnie Pink Floyd, Dead Can Dance, małe składy i "plumkający" jazz. Wszystkie sugestie mile widziane. Lubie szeroką i głęboką scenę i kolorowy głęboki, ale kontrolowany, bas.

Już istnieje wątek poświęcony Amplifonowi !!! nie ma sensu robić kalki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Zawsze można to sprowadzić do tematu lampa kontra tranzystor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję posłuchać Amplifona jak już NADA przetestowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do WT40 nie ma lamp !!! A jak się pojawiają jakimś cudem, to za sporą kasę. Wpływ na ten stan ma konflikt na Ukrainie.

6c33c nie jest już produkowana od wielu lat i zaczynają się problemy z nabyciem tych żarówek, a szkoda bo to fajne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć na looz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do WT40 nie ma lamp !!! A jak się pojawiają jakimś cudem, to za sporą kasę. Wpływ na ten stan ma konflikt na Ukrainie.

6c33c nie jest już produkowana od wielu lat i zaczynają się problemy z nabyciem tych żarówek, a szkoda bo to fajne granie.

 

Na Ukrainie jest jeszcze trochę tych lamp :) Robiłem ostatnio tam zakupy. Mogę wyliczyć więcej lamp już nieprodukowanych, nie ma co siać paniki.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Seb --->

Bierz amplifona.

Te lampiony w ilości kilkadziesiąt sztuk widziałem nawet na pchlim targu w Paryżu.

A my mamy bliżej do Rosji czy Ukrainy.

Tylko, ze ja jestem doktrynerem i wybieram lampę, nawet gdy "gołym uchem" słychać, że jest gorsza;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr Seb

Musisz sam posłuchać. Ja wziąłbym Amplifona, ale nie jestem miarodajny, bo mam "lampowe skrzywienie". ;-) Oczywiście wolałbym słuchać z tranzystora, który jest znacznie wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. Niestety, wzmacniacze tranzystorowe, które są w stanie sprawić mi tyle frajdy, co dobra lampa, są chwilowo poza moim zasięgiem finansowym. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Na Ukrainie jest jeszcze trochę tych lamp :) Robiłem ostatnio tam zakupy. Mogę wyliczyć więcej lamp już nieprodukowanych, nie ma co siać paniki.....

To spróbujcie kupić profesjonalnie dobraną kwadrę za rozsądną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

To spróbujcie kupić profesjonalnie dobraną kwadrę za rozsądną cenę.

 

Nie rób afery 6s33s mino że lubi sobie "popływać" to jednak nie jest żarówka ledowa czy inna mimo że ma świecić dajmy na to 2000h to swieci zaledwie 500h i po potokach, bez względu na to czy Philips Osram lub normalny no name.

Jestem za Amplifonem!!!

Jednak jest inna sprawa w jaki sposób słuchasz muzyki. Czy od czasu do czasu? Raz a długo? Czy też kilka razy ale krótko?

pozdrawiam,Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż z tranzystorowców wziął bym Audiomatusa a z lamp właśnie Amplifona. Do tego kolumny Studio 16Hertz i PKB zostaje w kraju, może oni też kiedyś bezpośrednio lub pośrednio od Ciebie coś zrobionego kupią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad takim tanim Amplifonem, pytanie jak tego w domu posłuchać, może miałby ktoś ochotę wpaść z takim sprzętem, jestem z Krakowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się tylko cieszyć ,że w latach produkcji Andrzej nie windował ceny(jak pamiętam 5500zł) bo teraz jakby był w produkcji to poniżej 10kzł by nie zszedł taki WT40. A z drugiej ręki teraz ok 4kzł więc trzymają cenę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem, że nie do końca moje pytanie mieści się w forum lampa, ale zakładam, że każdy kto ma obecnie lampę ma również duże doświadczenie w tranzystorze. Moje pytanie, czy wątpliwości dotyczą wzmacniacza Amplifon WT40.Te wątpliwości dotyczą pogoni za króliczkiem i kierunkiu poszukiwań wzmacniacza używanego. Krążę myślami wokół NAD M3, którego słuchałem i uważam, że jest dla mnie ok (ok5.5Kzł). Primare I30, 1kzł taniej niż NAD, ale nigdy nie miałem okazji ani słuchać ani dotykać (nie wiem jak się ma Primare do NADa) i finalnie wspomniany w temacie Amplifon WT40 za ok 4kzł, który ponoć gra w klasie A. Też nie miałem okazji ani słuchać ani dotknąć.... Słucham generalnie Pink Floyd, Dead Can Dance, małe składy i "plumkający" jazz. Wszystkie sugestie mile widziane. Lubie szeroką i głęboką scenę i kolorowy głęboki, ale kontrolowany, bas.

 

Miałem podobny dylemat, obecnie mam trzy wzmacniacze: Atoll IN100SE, Amplifon WT30 II i DIY na 6SN7 i 2A3. Atoll jest najbardziej uniwersalny i gra barwą zbliżoną do lampy. Koniecznie wypożycz na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim Panom ze życzliwe podpowiedzi. Kusi lampa, ale NAD dalej pozostaje na celowniku. Primare I30 wygląda przy nim jak dziecko. Może uda mi się wypożyczyć Primare i porównać. Wizualnie bardziej mi odpowiada Primare. Zakładam, że będę miał możliwość odsłuchu w moim miejscu i wtedy będę wiedział co Primare wnosi dobrego. Niestety Amplifona będę mógł posłuchać tylko w chwili ewentualnego zakupu, u sprzedającego.

Martwi mnie jednak dostępność lamp i ich parowanie. Poczytałem trochę w necie i moje obawy uległy zwiększeniu.... Lampa kusi, oj kusi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem Amplifona WT40II. We wtorek go odbiorę. U mnie gra jeszcze Primare I21 ale juz niedługo idzie ,,pod młotek".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia z lampami. Niedobrana kwadra diabełków w PP to ok. 500-700 godz. grania max. Po przeliczeniu na dni, to wiele słuchania nie będzie. Autopsja, żeby nie było posądzenia o defetyzm.

No i jakoś nie padła ani jedna propozycja kwadry NOS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia z lampami. Niedobrana kwadra diabełków w PP to ok. 500-700 godz. grania max. Po przeliczeniu na dni, to wiele słuchania nie będzie. Autopsja, żeby nie było posądzenia o defetyzm.

 

No i jakoś nie padła ani jedna propozycja kwadry NOS

Coś Ci się pomyliło ,kwadrę dobiera się po to aby równo grały oba kanały a tak naprawdę potrzebne są dwie pary i równie dobrze idealna kwadra może podziękować za współpracę po miesiącu bo padnie jeden diabeł .A może sie zdarzyć że kwadra pogra 3 lata bez problemu codziennie grana po kilka godzin.Te lampy tak mają i różnią się między sobą wzmocnieniem .Najlepiej brać z jednej serii produkcyjnej ale dobranie takiej kwadry kosztuje więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proszę :) Jednak wystarczą dwie dobrane dwójki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się posłucha lampy to w tym pułapie cenowym, a i wyższym nie ma tranzystorowej konkurencji. Choć przyznam funkcjonalność mniejsza, a prądożerność większa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się posłucha lampy to w tym pułapie cenowym, a i wyższym nie ma tranzystorowej konkurencji. Choć przyznam funkcjonalność mniejsza, a prądożerność większa:)

 

Popieram!

 

Pozbywając się tranzystora poczułem co straciłem, ale lampa mi wszystko wynagrodziła z nawiązką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z diabełkami każdy ma po trochę racji. WT40 zagra w dwóch parach ale to znacząco skraca czas pracy lamp. Nie bez powodu Pan Andrzej dobiera do siebie całą kadrę, a nie dwie pary. 6C33C to lampa bardzo kapryśna i w nie bardzo lubi grać w PP.

U mnie w WT40 II kombinowane pary nie posłużyły długo. Nie mogąc dostać dobranej kwadry przez pół roku, nawet u pana Andrzeja w Staszowie pozbyłem się problemu choć czarował. Tranzystor nie dał rady, ale inna lampa dała nadzieję na świetlaną przyszłość, ale z innymi lampami, produkowanymi na bieżąco i w rozsądnych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochwal sie co to za lampiszon teraz u Ciebie pogrywa. Cos taki tajemniczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon zawsze dobierał lampy z jednej serii produkcyjnej bo w danym wypuście z tylko jednej serii dobrana kwadra będzie identyczna , w kolejnej partii lampy mogą się już nieco różnić co do składu ,więc jak jest słaba dostępność z powodów nazwijmy to politycznych to tym trudniej o dostępność kwadry z jednej serii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem Amplifona WT40II. We wtorek go odbiorę. U mnie gra jeszcze Primare I21 ale juz niedługo idzie ,,pod młotek".

 

I jak wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie słucham z JM LAb Cobalt 816 SE i ze źródłem Primare CD 21.

Mogę porównać do Primare I21. Do Rocka Primare wydaje się lepszy, ale tylko wydaje się w WT40 słychać wszystko i mam wrażenie że jestem w ,,większym" pokoju Jest lepiej (jak to piszą mędrcy - ci co czytali wszystkie gazety) lepsza scena. Bas w Primare jest pozornie bardziej słyszalny ale w Amplifonie jest jakiś przyjemniejszy.

W każdej innej muzyce (Jazz, Blues nawet rock Blues) Amplifon to dozo wyższa półka. JM Laby będę sprzedawał i jak uzbieram to kupię coś ze studia 16 HZ (pewnie Mimasy) i myślę, że to będzie max. Później pobawię się kablami i poszukam jakiegoś używanego źródła (myślę o Atollu ale to się zobaczy), kondcjoner, etc

Generalnie jestem MEGA zadowolony, no i żonie sie podoba w dźwięku i wizualnie.

 

PS Ale grzejnik jest wielki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru WT40. Miałem ten wzmacniacz kilka lat i zawsze go bardzo lubiłem. Jednak przesiadka na SET41 GM70 to już zupełnie inna liga. Polecam posłuchać w swoim systemie chociaż przez chwilę. Mocne wrażenia gwarantowane.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.