Skocz do zawartości
IGNORED

Amplifon vs tranzystor


Piotr Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie słucham z JM LAb Cobalt 816 SE i ze źródłem Primare CD 21.

Mogę porównać do Primare I21. Do Rocka Primare wydaje się lepszy, ale tylko wydaje się w WT40 słychać wszystko i mam wrażenie że jestem w ,,większym" pokoju Jest lepiej (jak to piszą mędrcy - ci co czytali wszystkie gazety) lepsza scena. Bas w Primare jest pozornie bardziej słyszalny ale w Amplifonie jest jakiś przyjemniejszy.

W każdej innej muzyce (Jazz, Blues nawet rock Blues) Amplifon to dozo wyższa półka. JM Laby będę sprzedawał i jak uzbieram to kupię coś ze studia 16 HZ (pewnie Mimasy) i myślę, że to będzie max. Później pobawię się kablami i poszukam jakiegoś używanego źródła (myślę o Atollu ale to się zobaczy), kondcjoner, etc

Generalnie jestem MEGA zadowolony, no i żonie sie podoba w dźwięku i wizualnie.

 

PS Ale grzejnik jest wielki.

 

Nie kupuj nic ze Studia 16 Hz, bez wcześniejszego odsłuchu w swoim własnym systemie. Miałem dwie ostatnie wersje Minasów i tej ostatniej nie polecam, ze względu na problemy z basem. Dla lampy najlepsze wyjście to system aktywny, gdzie najniższe pasmo obsługuje mocny transystor. Taki system łączy zalety lampy i tranzystora oraz niweluje całkowicie problem lampy z kontrolą basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jancio111

 

W mojej opinii połączenie kolumn manufaktury Studio 16 Hz model Minas Anor z lampą to bardzo dobre granie.

Takowe połączenie daje szybki zwinny bas, zejście, średnica tu wybitna, wysokie w szczególe i miłe w odbiorze.

Scena ogromna, przestrzenne granie i świeże :)

Warto posłuchać i się przekonać.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i BĄDŹ MĄDRY

 

Posłuchaj zanim kupisz, wypożyczenie kolumn to koszt kilkudziesięciu pln za przesyłki, to chyba lepsze wyjście niż kupno w ciemno kolumn za 6000. Jak masz możliwość to umów się na wstępną selekcję z własnym wzmacniaczem w salonie audio.

 

Zerknij moze sobie na dorobek Ricambi i będziesz miał jasność ;)

 

Poczytaj dokładnie, nie tylko ja zauważyłem problem tych kolumn z basem. Miałem obie wersje u siebie w pokoju przez kilka miesięcy, porównywałem w tym czasie także z innymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grało bardzo dobrze na basie i w innych aspektach dlatego zachęcam do posłuchania bo jest wybitna to kolumna.

Więc sam sobie Jaro wyrobisz zdanie czy Tobie podoba się czy nie.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością przed zakupem posłucham w salonie audio. W Poznaniu mają jedną parę.

 

A tak z ciekawości to jakie źródło (CD) mieliście/macie z Amplifonem WT40? (Nie pytam o CD Amlifona bo tego już kupić się raczej nie da...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak się posłucha lampy to w tym pułapie cenowym, a i wyższym nie ma tranzystorowej konkurencji. Choć przyznam funkcjonalność mniejsza, a prądożerność większa:)

Ciekawe rzeczy opowiadasz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy opowiadasz ;)

 

eee tam - oczywiste :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.