Skocz do zawartości
IGNORED

JBL Arena 180 - opinie


SłuchaczX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym prosić szanownych Kolegów o pomoc w wyborze głośników stereo do pokoju około 20m2. Półka cenowa to 2k zł.

Zestaw ma napędzać Onkyo-8940.

 

Przeszukałem forum pod kątem tech JBLi ale niewiele jest konkretnych informacji. W sieci jest jedna recenzja, z której wynika, że to fajne głośniki ale nie do każdej muzyki.

 

Słucham różnej muzyki, od klasycznej, poprzez elektroniczną, różne odmiany rocka, pop, jazz, blues.

Chciałbym żeby kolumny grały w miarę równo - oczywiście jak na swoją klasę cenową. Bardzo nie lubię basu łupiącego jak z komputerowego subwoofera.

 

Byłem w dwóch salonach i słuchałem tych kolumn - tam mi się podobały. Nawet byłem nieco zaskoczony tym, że grają tak równo, że bas nie jest, jak to się określa - estradowy. Czyli nie łupie ale bardzo przyjemnie pojawia się wtedy gdy jest potrzebny. Naczytałem się o poprzednich seriach budżetowych kolumn JBL - generalnie nawet na tym forum większość uważa, że JBL to najbardziej przepłacana marka.

Porównywałem je z Pylon Audio Pearl 25 oraz JBL ES80.

I właśnie JBL Arena najbardziej mi przypadł do gustu.

JBL ES 80 nie spodobały mi się. Miałem wrażenie, że dźwięk jest dużo gorszy niż w Arenach, i bas był taki jak nie lubię, zbyt natarczywy, masywny. Natomiast bas Aren czułem w sobie, był on bardzo energiczny i dobrze zgrany z resztą pasma. Nie miałem wrażenia, że zbyt długo trwa.

Pearl 25 również przyjemnie grały ale coś mi w nich nie pasowało. Niby równo, ładnie, basik przyjemnie sobie grał. Jednak nie przekonały mnie. Może brak wyczulenia, bo wiele osób mówi o nich bardzo dobrze.

 

Słuchałem utworów które bardzo dobrze znam.

Płyta Annie Lenox "Medusa" - dobrze czuć każdy dźwięk, głośne partie nie zabijają tych cichszych, w 3-cim utworze (A whiter shade of pale - moim ulubionym) klawesyn (chyba) super słychać. Miałem wrażenie, że instrument jest z zasięgu mojej ręki. No i bas - gdy się pojawiał czułem go w środku bardzo mocno. Głośniki wprawiały w drżenie półki.

Charlie Haden "Beyound the Missouri sky" - ostatni utwór "Spiritual", uważam go za niezły tester kolumn. Moje Diory niestety właśnie nie dały sobie rady z nim, 20letnie głośniki niskotonowe rozsypały się, membrany wyszarpały piankę amortyzującą. Areny poradziły sobie wyśmienicie, każde muśnięcie strun było słychać, nawet gdy palec z odbitą fakturą struny basowej przesuwa się po nich i wydaje taki charakterystyczny dźwięk "tarki" - wiecie o co chodzi ;-)

 

Zastanawiam się także nad Monitor Audio MR4, Castle Acoustic Knight 2, Audio Pro Avanto FS20. Jak na razie nie miałem możliwości odsłuchu.

 

Niestety nie mam wielkiego doświadczenia ze sprzętem audio. Dotychczas miałem zestaw Diora ze wzmacniaczem WS502 i kolumny też Diora ZgB 80 8 903. Granie tego zestawu bardzo mi się podobało. Bas bardzo dobry, jak to mówi się mięsisty ale nie rozwleczony i powolny. Średnicę i wysokie dobrze i czysto słychać. Przy maksymalnym natężeniu dźwięku czyli wzmacniacz na max trudno było wytrzymać przy niektórych utworach. Jednak nie lubię słuchać muzyki głośno, wolę na takim poziomie, żeby można było rozmawiać nieco podniesionym głosem - opisowo o tym mówiąc. I właśnie JBL Arena z kolumn które słuchałem utrzymują poziom do którego przyzwyczaiły mnie głośniki Diora ale dają też nową jakość.

 

Wiem, że w domu głośniki mogą zagrać zupełnie inaczej ale przecież też nie całkiem.

Proszę zatem szanownych, bardziej doświadczonych Kolegów o pomoc bo może okazać się, że jak na razie jestem jeszcze bardzo głuchy i tylko coś tam słyszę ;-)

Może inne kolumny w tym zakresie cenowym dadzą mi więcej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby wzmacniacz + słabe kolumny = slaby dźwięk. Sprzedaj wszystko co masz, nie buduj nowego systemu na swoich starych elementach bo one nie są tego warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak naprawdę to musisz zaufać własnym odczuciom, to Tobie dźwięk musi się podobać.

Z mojej strony natomiast zdecydowanie namawiałbym na posłuchanie jeszcze kolumn Melodika BL40, które także powinny Ci się spodobać oraz Pylon Audio ale serię Sapphire 25.

 

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki justas32 za odpowiedź, ale to co mówisz jest dla mnie zbyt ogólne.

Tak jak mówiłem słuchałem tych kolumn i podobały mi się.

Jeżeli możesz sprecyzować słowa "nie warte", "słabe kolumny", słaby wzmacniacz" to będę wdzięczny.

Bo dla mnie teraz słabe kolumny w odniesieniu do tych JBLi niewiele mówią, a nawet wydają mi się nieco sztuczne.

Prosiłbym właśnie o odpowiedzi z chociaż minimalnym uzasadnieniem dlaczego tak a nie inaczej.

 

Chciałbym dodać, że słuchałem też Dali Zensor 5 i podobnie jak Pearl 25 nie zrobiły na mnie wrażenia. Grały tak trochę sucho, bez szczególnego wyrazu. Niby słychać było wszystko co byłem w stanie usłyszeć na słuchawkach czy też na moim starym zestawie ale nie wiem czy chciałbym słuchać ich dłuższy czas. Brakowało mi w nich czegoś na kształt ciepła, wrażenia, że dźwięk jest bardziej plastyczny.

 

Witaj,

tak naprawdę to musisz zaufać własnym odczuciom, to Tobie dźwięk musi się podobać.

Z mojej strony natomiast zdecydowanie namawiałbym na posłuchanie jeszcze kolumn Melodika BL40, które także powinny Ci się spodobać oraz Pylon Audio ale serię Sapphire 25.

 

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

 

Q21, Pylon Sapphire 25 są trochę poza moim budżetem przeznaczonym na ten cel. Czytałem sporo o nich i wydają się całkiem udanym modelem. Spróbuję ich posłuchać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem słuchałem tych kolumn i podobały mi się.

Jeżeli coś ci się podobało - to nie kieruj się opiniami innych tylko to bierz.

Wiesz oczywiście ze kolumny w twoim pomieszczeniu mogą zagrać zupełnie inaczej ?

Wiesz oczywiście ze kolumny z twoim wzmacniaczem mogą zagrać zupełnie inaczej ?

Dlatego 1. Kup kolumny które ci się podobały. 2. Zobacz jak grają u ciebie. Jeżeli będziesz zadowolony - to OK. Jeżeli nie - to zastanów się co w dźwięku ci się nie podoba i napisz o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny testowałem właśnie z moim wzmacniaczem (Onkyo A-8940), więc przynajmniej w tym zakresie będą grały u mnie podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Ponieważ dostaję pytania o te JBLe postanowiłem podzielić się z forumowiczami moimi spostrzeżeniami.

 

A więc kupiłem je. Pracują z Onkyo A-8940, kable SOMMER Cable meridian SPP 225 (kupione na metry, sam zarabiałem końcówki).

Pierwsze wrażenie nie było rewelacyjne bo uruchamiałem je na mojej starej Diorze WS502. Po podłączeniu do Onkyo i właściwym ustawieniu, czyli od ściany co najmniej 0,5 m i w punktach mocy pomieszczenia - poczułem ich moc.

Basy są fantastyczne, bardzo mocne ale nie zalewają sobą wszystkiego. Przy tych kolumnach widzę, że mój pokój ma bardzo dużo rezonujących elementów ;)

Dodatkowo gdy głośniki ustawiam właściwie to nawet na niewielkiej mocy basy czuję w środku - niepowtarzalne wrażenie.

Nie jest to jednak taki bas jak w typowym subwooferze. Dla mnie bas subwooferowy jest zbyt intensywny, przelewający się, czy może huczący. Używam tych kolumn też do oglądania filmów i bas sprawdza się, ale nieco podbijam go we wzmacniaczu.

Średnice są w porządku podobnie jak wysokie.

Gdzieś pisali, że kolumny mają zbyt ostre wysokie tony ale ja tego nie potwierdzam. Po godzinie słuchania nie mam ochoty wyłączyć sprzętu.

W utworze "Spiritual" Charliego Hadena słychać wszystko w odpowiednich proporcjach. Nie mam wykształcenia muzycznego więc oceniam to wyłącznie z pozycji amatora kochającego muzykę. Instrumenty brzmią bardzo dobrze. Gitary są świetnie słyszalne, podobnie jak perkusja i końcowe dźwięki z łąki ;)

 

Podejrzewam, że gdybym ustawił koło nich jakieś inne droższe głośniki to byłaby różnica. Pewnie tak, ale raczej dla osoby wyposażonej w absolutny słuch.

Słuchałem ich razem z Dali Zensor 5 i jakoś nie mogłem dopatrzyć (dosłuchać) się różnic. A nawet Dali jak dla mnie miały nieco uboższy bas, bardzo niewiele ale jednak to słyszałem.

 

Odniosę się też do Pylon Pearl 25. Też miały fajny bas, pozostałe pasma też były poprawne ale jakoś nie zrobiły na mnie wrażenia. W dodatku coś w nich w środku brzęczało. Być może po pochyleniu się nad nimi ze śrubokrętem (tak piszą w necie) grałyby fajnie bo czuć, że mają potencjał.

 

Podsumowując nie żałuję wydanych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.