Skocz do zawartości
IGNORED

Budżetowe kolumny do Rocka/Metalu


Escobar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie, poszukuje budżetowych kolumn do rocka/metalu, w sumie z naciskiem do metalu, obecnie słuchał takich zespołów jak Ensiferum, Moonsorrow, Therion, lubuję się także w Doomie i Blacku a od czasu do czasu pusze jakieś klasyki pokroju Judas Priest, Black Sabbath, Accept, Running Wild.

 

Mój obecny zestaw to

Rotel RA-931

Klotz LY240T

DAC uNOSTROMO i Pliki Lossless

Interkonekt to zwykły sznurek bazarowy za 5zł

Kolumny to stare tonsile ZGC-60-8-670 straszna kaszana

Pokój 16m2

 

Interkonekt oczywiste wymienię na coś normalnego do 100zł, Na kolumny chce przeznaczyć do 700zł nie jestem żadnym audiofilem, oczekuje poprawnej szczegółowej góry i średnicy, mocnego uderzenia stopy basowej, chce usłyszeć wszystkie szmery talerzy itp. Rozglądałem się za Acoustic Energy AE 109, na allegro znalazłem licytację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Jakie kolumny sprawdziłyby się w tego typu muzyce i zagrały by dobrze z moim zestawem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 104 / 505 / 5005 albo Acoustic Energy Aegis Three. W AE 109 są głośniki 13-centymetrowe - to do rocka raczej się nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nie daleko pomyśl o tych cena nie duża na kable zostanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, te Dali 350 z olx zaciekawiły mnie, bardzo daleko nie mam, jakieś 120km. Kolumny od justasa32 zobaczę także, W kable bawić się nie będę, głośnikowe klotz LY240T są spoko i zostają, kupie tylko jakiś normalny interkonekt, jeśli macie jeszcze jakieś odpowiednie kolumny to podajcie modele,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, te Dali 350 z olx zaciekawiły mnie, bardzo daleko nie mam, jakieś 120km. Kolumny od justasa32 zobaczę także, W kable bawić się nie będę, głośnikowe klotz LY240T są spoko i zostają, kupie tylko jakiś normalny interkonekt, jeśli macie jeszcze jakieś odpowiednie kolumny to podajcie modele,

 

Czytałeś recenzję?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

średnio przekonująca jest w sumie.. ja bym się zastanowił.

Poza tym skoro masz 700zł na kolumny, lepiej dołożyć wg mnie.

 

Ogólnie podejrzewam, że jakość przetworników w jakichkolwiek AE jest wyższa niż w tych dali. czy jedak AE sprawdzą się w rocku, metalu.. hm, do końca nie wiem (posiadam AE Aegis One) i w sumie nie jest źle, potrafią zagrać dynamicznie i z werwą, ale to oczywiście zależy od utworu. Ogólnie w cenie za którą można je kupić są to świetne kolumny. nie miałem jednak styczności z innymi modelami AE.

 

Myślę jednak że jakość odtwarzanej muzyki tak czy siak wzrosłaby po przesiadce z Twoich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki te Dali 350 już wcześniej sobie odpuściłem, za to na allegro chce licytować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z opinii wyczytanych po forach powinno być ok do rocka, jednak rzetelnej recenzji znaleźć nie mogłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.