Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2015


Gość damboo

Rekomendowane odpowiedzi

To niech chociaż trzeszczącą czarną płytę zapodadzą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, na antenie Programu 3 PR miało miejsce znaczące wydarzenie. W studio pojawił się organizator AudioShow 2015 i udzielił wywiadu Wiktorowi Legowiczowi w trakcie audycji Bardzo Ważny Projekt. Impreza zawitala więc do radia, co wcześniej chyba się nie zdarzyło ;)

 

W trakcie wywiadu można było dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy.

 

Pierwsza z nich to zmierzch płyty kompaktowej i renesans winylu. Płyta CD wg Pana Organizatora odchodzi do lamusa, ponieważ cytuję "nie oferuje żadnej wartości dodanej w stosunku do plików". Dodatkowym gwoździem do trumny poczciwej płyty CD są podobno serwisy streamingowe. Winyl przeżywa renesans co objawia się ciągłym wzrostem sprzedaży od mniej więcej pierwszej połowy lat 90tych XX wieku ;) Wg Pana Organizatora winyl brzmi nieco inaczej - użyto określenia "cieplej".

 

Na wystawie zostanie zaprezentowany najdroższy system audio na świecie (7 mln zł). Składać się będzie z kolumn, wzmacniaczy lampowych i odtwarzacza CD. Szczegółów nie podano poza tym, że kolumny kosztują 3 mln zł, a system wykonany jest z użyciem najnowszej technologii (czy chodzi tu o lampy?). Pan Organizator powiedział też, że jest to taki zwyczajny system do domu.

 

Pan organizator stwierdził również, że wszyscy słyszą tak samo i w związku z tym zachęca każdego do odwiedzenia wystawy, by na własne uszy przekonać się co to jest dobry dźwięk.

Coraz częściej odnoszę wrażenie, że w tych systemach chodzi wyłącznie o te miliony a dźwięk i emocje schodzą na plan dalszy.Rozumiem, że producent tych kolumn potrafi wyjaśnić koszt wytworzenia na poziomie 1-1,5 miliona. Zresztą co to ma za znaczenie jak i tak komercha wszystko zeżre, TV, Video, pliki, samochody i inne bzdety zabiją w końcu normalny pokaz. Jeszcze tylko gołych lasek brakuje. Dzisiaj bez gołej dupy ciężko coś sprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby ta płyta nie ograniczy możliwości tego systemu ;)

 

Stefku, Tak, ale nie można przecież pokazać całej klasy tego systemu (inaczej wszyscy by oszaleli w efekcie jakości dźwięku), więc CD będzie "wąskim gardłem" :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy mają jakiś chyba kompleks płyty kompaktowej i widzą ciemność w czasie dnia. Na ostatniej Axponie zabrałem ze sobą kilka sztuk i tam gdzie mogłem, czyli tam gdzie był w systemie odtwarzacz cd i pan prezenter był łaskaw wrzucić do szuflady moją propozycję, słyszałem w głosie podniecenie i tego typu komentarze - 'no i co złego w płycie kompaktowej?' Co to za muzyka? Jak pięknie brzmi? Kto to śpiewa? Kto to gra?

Faktem jest, że popularność srebrnego krążka spadła, ale w kontekście kolekcjonowania nośników fizycznych nie widzę różnicy mędzy cd, a winylem - co kto lubi. W przypadku winyla wymagane są większe półki i więcej miejsca, w przypadku cd - mniejsze półki i mniej miejsca. W przypadku plików - dobry system komputerowy i duża pojemność bazy danych. W przypadku parówki - musztarda lub ketchup, albo krzan - co kto lubi i dobrze, że mamy wybór!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy do biletów będą dodawane talony na darmową zupę dla umęczonych audiofili (w zeszłym roku coś chyba takiego dla wybranych było)?

 

 

Zapomniałeś zapytać czy zupa regeneracyjna będzie z wkładką, czy bez?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z parkingiem na narodowym? Jest tam jakiś podziemny? Płatny?

 

EDIT

Ok, już sobie zobaczyłem. Na poziomie -4 i -3 jest parking podziemny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan organizator stwierdził również, że wszyscy słyszą tak samo i w związku z tym zachęca każdego do odwiedzenia wystawy, by na własne uszy przekonać się co to jest dobry dźwięk.

 

I wszyscy mają takie same brzuchy...

 

Pan Organizator ZARABIA na tej imprezie i na biletach więc naturalnym jest to że Pan Organizator pragnie, aby cała Warszawa tłumnie pojawiła się w weekend na Audio Show.

 

Wczoraj, na antenie Programu 3 PR miało miejsce znaczące wydarzenie. W studio pojawił się organizator AudioShow 2015 i udzielił wywiadu Wiktorowi Legowiczowi w trakcie audycji Bardzo Ważny Projekt. Impreza zawitala więc do radia, co wcześniej chyba się nie zdarzyło ;)

 

NIe doceniasz Pana Organizatora...radio to bzdet...On potrafi pojawić się w Telewizji Śniadaniowej i poczciwie konsumujących jajecznicę telewidzów szokować dziwactwami zdegenerowanych audiofilów;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego maila właśnie dostałem:

 

W sobotę i niedzielę mamy na naszym stoisku jeszcze hostessę, fotomodelkę, która dodatkowo będzie zdobić tegoroczne targi AVS , na których wciąż jest tak mało kobiet.

 

My Sound

Paula Tumala

 

No więc co robię ? Google + Paula Tumala ....

 

i taki wynik:

 

6na8reage0.jpg

 

 

Chyba w tym roku przyjdę na wystawę ;)

 

A co z parkingiem na narodowym? Jest tam jakiś podziemny? Płatny?

 

Wszystko jest na stronie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla leniwych:

 

PARKINGI

 

Stadion PGE Narodowy

Parking podziemny. Wjazd od strony ul.Wybrzeże Szczecińskie. Koszt 20zł/dzień.

Parking naziemny - błonia stadionu od strony stacji PKP Stadion. Bezpłatny.

 

Hotel Radisson Blu Sobieski

Parking podziemny. Wjazd od strony ul.Tarczyńskiej. Koszt 10zł/h.

 

Hotel Golden Tulip

Parking podziemny. Wjazd od strony ul.Towarowej. Koszt 6zł/h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą bo tuba spotęguje trzaski i ludzie pouciekają.

 

Kiepska plyta analogowa trzeszczy na kazdych glosnikach od slabych monitorow na najwiekszych topowych wielodroznych skonczywszy.

Goscie kupuja gramiaki za pol banki, zeby tych trzaskow posluchac i dadza sie pokroic , ze to najlepszy dzwiek - to jest dopiero aberracja.

Dobrego winyla lubie posluchac od czasu do czasu, cos w tym jest,a jak komus za bardzo trzeszczy, niech sobie pilota kupi i sciszy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ta opinia. Jak się dba o płyty to nic nie trzeszczy.

Z 40 letniego doswiadczenia, obecnie od kilku lat plyty myte, demagnetyzowane , w antystatycznych koszulkach Mobile Fidelity, igla czyszczona od czasu do czasu. Winyl to trzaski, to taka technologia , jest ich wiecej lub mniej , wyeliminowac sie nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mamy inne płyty. Nigdy nie demagnetyzowałem winyli (bo co tam można demagnetyzować?). Wystarczy zwykle mycie i czyste koperty. Oczywiście zdarzy się jakiś ulomny egzemplarz, ale jak płyta jest nie porysowana a igła ma odpowiedni szlif, to nic nie trzeszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 40 letniego doswiadczenia, obecnie od kilku lat plyty myte, demagnetyzowane , w antystatycznych koszulkach Mobile Fidelity, igla czyszczona od czasu do czasu. Winyl to trzaski, to taka technologia , jest ich wiecej lub mniej , wyeliminowac sie nie da.

Jak sie nie da? ;) Jest przeciez wiele programow komputerowych do rekonstrukcji nagran, usuwanie trzaskow w obecnym czasie to zadanie banalnie wrecz proste. A jesli komus nie odpowiada obrobka cyfrowa z wewnetrzna konwersja A/C - C/A to sa tez urzadzenia czysto analogowe takie jak n.p. z firmy FM acoustic, ktore to potrafia nawet bardzo duze trzaski ( z duzego porysowania vinylu) uczynic nieslyszalnymi w materiale.

Sam nie raz slyszalem, ze odpowiednie umycie plyty, powoduje to ze trzaski sa dosc slabo slyszalne i slychac je gleboko w tle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie slucha rocka, to nie. Jak sie slucha tria jazzowego lub spiewu a capella, trzaski potrafia zepsuc najpiekniejsze momenty.

Nie ma co demagentyzowac w winylu ? A po co koszulki antystatyczne ?

Kolega mial fizyke w szkole sredniej ,zapewne robil doswiadczenia z laska ebonitowa, prosze sobie przypomniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mamy inne płyty. Nigdy nie demagnetyzowałem winyli (bo co tam można demagnetyzować?).

No oczywiscie bzdura vinyla sie niedemagnetyzuje tylko naladowanie elektrostatyczne sprowadza sie do poziomu ziemi. ;)

 

Nie ma co demagentyzowac w winylu ? A po co koszulki antystatyczne ?

Kolega mial fizyke w szkole sredniej ,zapewne robil doswiadczenia z laska ebonitowa, prosze sobie przypomniec.

A kolega nie mial chyba wogole fizyki w szkole albo Pani byla wtedy chora, co innego magnetyzacja a co innego elektrostatyka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie slucha rocka, to nie. Jak sie slucha tria jazzowego lub spiewu a capella, trzaski potrafia zepsuc najpiekniejsze momenty.

Nie ma co demagentyzowac w winylu ? A po co koszulki antystatyczne ?

Kolega mial fizyke w szkole sredniej ,zapewne robil doswiadczenia z laska ebonitowa, prosze sobie przypomniec.

 

A z czego robi się winyle? Ze stali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mamy inne płyty. Nigdy nie demagnetyzowałem winyli (bo co tam można demagnetyzować?). Wystarczy zwykle mycie i czyste koperty. Oczywiście zdarzy się jakiś ulomny egzemplarz, ale jak płyta jest nie porysowana a igła ma odpowiedni szlif, to nic nie trzeszczy.

 

Tego wlasnie uzywam , z limiowanej serii 300 szt :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwe ma demagnetyzer ale w przypadku vinylu to on sprowadza elektrostatyke do zera a nie stale pole magnetyczne. Urzadzenie to spelnia dwie funkcje demagnetyzuje i sprowadza statyke elektryczna do poziomu zera. W przypadku vinyla spelnia tylko ta druga funkcje, to oczywiste jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wlasnie uzywam , z limiowanej serii 300 szt :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślałem, że zapis magnetyczny to taśma, MD, dyski twarde, dykietki, dyski magnetooptyczne....

Czyżbym się mylił?

 

A na Audio Video Show 2015 też będą takie demagnetyzery?

 

W końcu winyl, wg Organizatora ma przyszłość, w przeciwieństwie do płyty CD.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro płyta CD jest w odwrocie, to dlaczego najdroższy system świata, który będzie pokazywany na wystawie będzie zawierał odtwarzacz CD?

Wiem już teraz, że płyta CD nie oferuje żadnej wartości dodanej w stosunku do plików, więc czemu w tym systemie nie będzie jakiegoś plikowca? Przecież podobno składniki tego systemu są wykonane w najwyższej z możliwych technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo, przestań się publicznie kompromitować..., tuby masz to i Ci trzeszczy albo masz kiepską myjkę. Ja nie używam demagnetyzera, mam myjkę knosti, odpowiedni płyn i pięknie się słucha... Oczywiście, mam też trochę zajeżdżonych płyt, ale winylu trzeba się nauczyć słuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście Orpheusze - to też będą :

 

sennheiser-orpheus.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybywa ciekawych prezentacji:

 

Piotr Metz & The Beatles (pt i sob: 17:00, nd: 11:00)

 

Voice podczas tegorocznego Audio Video Show przygotował prawdziwą ucztę dla fanów zespołu The Beatles: odsłuchy albumów Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band oraz Magical Mystery Tour z taśm analogowych. Do prezentacji wykorzystany zostanie magnetofon szpulowy Studer A807 oraz rarytas nad rarytasy - pierwsza kopia taśmy matki powyższych albumów !

 

Dodatkowo o muzyce i samym zespole The Beatles opowie ich fan i największy znawca w Polsce, pan Piotr Metz.

 

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów II

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście Orpheusze - to też będą :

 

Gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Przygotowaliśmy wyjątkowy system oparty o aktywne szerokopasmowe zestawy głośnikowe. Właśnie jestem po ostatnich odsłuchach. System składa się z następujących urządzeń:

 

- Aktywne szerokopasmowce AUDIUM Comp 5 Active

 

- Odtwarzacz TAD D600

- Przedwzmacniacz TAD C2000

 

- Kable symetryczne XLR AriniAudio Individual do pre (strojone do tego systemu)

- Kable liniowe RCA AriniAudio Individual do głośników (strojone do tego systemu)

 

- Filtr zasilania AriniAudio

 

- Kable zasilające AriniAudio Utopia Premium

- Referencyjne kable zasilające AriniAudio

 

Przekonaj się jak wspaniale potrafią zagrać urządzenia, którym poświęcono czas i uwagę na staranne dopasowanie wszystkich elementów. Jak to gra? Bardzo dynamicznie. W wyrównany sposób. Zaskoczeniem może być to, ze te głośniki szerokopasmowe mają potężny bas.

 

Wykorzystaliśmy okablowanie AriniAudio z serii Individual, które zaprojektowałem od podstaw do tego właśnie systemu. Kable wystroiłem w taki sposób, żeby osiągnąć jak najlepszy i równy przebieg tonalny. Urządzenia i głośniki zostały dopasowane do siebie tak żeby ta korekta była możliwie niewielka.

 

Zapraszam i gwarantuję Ci, że po tym odsłuchu Twoje spojrzenie na audio i brzmienie ulegnie radykalnej zmianie. Odwiedź nas w pokoju odsłuchowym nr 223 w hotelu Jan III Sobieski. Do zobaczenia, Paweł

 

audium-comp-5-active-tad-ariniaudio-individual.jpg

 

tad-d600-ariniaudio-individual.jpg

 

tad-c2000-ariniaudio-individual.jpg

 

ariniaudio-individual-tad-c2000-d600.jpg

 

ariniaudio-individual-xlr.jpg

 

audium-comp-5-active.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do organizatora

zamówiłem 3 karnety na AS i wczoraj dostałem wiadomość że bilety zostały przekazane firmie wysyłkowej

natomiast firma ma 11 dni na wysłanie.... jest szansa ze dostane przed AS :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj potwierdzenie wpłaty to może Cię wpuszczą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.