Skocz do zawartości
IGNORED

Zbalansowane wyj. XLR do niezbalansowanego wej. XLR


Marek.S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Gram na w pełni zbalansowanym torze (dac->pre->aktywna zwrotka) i tylko moja lampowa końcówka ma niezbalansowane wejście.

Żey pozbyć się przejściówek XLR>RCA postanowiłem zamontować we wzmaku wejścia XLR, niestety nie wiem zbytnio jak to połączyć żeby wzmak nie brumił

 

Jak najlepiej wykonać ww. połączenie? Pin 1+3 połączone razem (połączone do obudowy??) i Pin 2 sygnał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie desymetryzator inaczej stosowanie toru zbalansowanego nie ma sensu. Idea tego typu przesyłu to zdesymetryzować i usunąć dzięki temu zniekształcenia. Są specjalizowane układy, można też użyć wzmacniacza operacyjnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie w tym rzecz - nie chcę żadnej dodatkowej elektroniki. System jest na XLR ponieważ mam jeszcze jedną końcówkę z XLR na basie (bi-amp) a aktywna zwrotka ma tylko we/wyj. XLR, inaczej jestem skazany na pierdyliard przejściówek.

 

Wiem że np. Quad 520F miał niezbalansowane wejście XLR ale skubaniec brumił po podaniu mu zbalansowanego sygnału. Jeśli dobrze pamiętam to pin 3 był tam podłączony bezprośrednio do obudowy wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw połączeń na prawie wszystkie okazje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jednak, jak napisał(a?) audiosynergia, może tranformator:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żey pozbyć się przejściówek XLR>RCA postanowiłem zamontować we wzmaku wejścia XLR, niestety nie wiem zbytnio jak to połączyć żeby wzmak nie brumił

Ja korzystam z kabli przejściowych (robię sam lub zamawiam w zaprzyjaźnionym serwisie sprzętu profesjonalnego). Oczywiście możliwe przejście bez dodatkowych elementów to wyjście XLR na wejście RCA. Odwrotne działanie (wyjście RCA - wejście XLR) wymaga transformatora symetryzującego (kiepski element) lub elektroniki. Taki kabel przejściowy oczywiście ma cechy kabla RCA jedynie jedna wtyczka jest typu XLR. Jeżeli zadbamy o kabel o dobrym oplocie ekranowym (gęstym) to przydźwięków z powodu tego kabla nie będzie żadnych. Ja nie mam. Izolować trzeba pętle masowe które są najczęściej przyczyną takiego przydźwięku. Ze względu że mam dwa źródła w systemie aktywnym, którego część ma gniazda XLR korzystam z mieszacza LC-31 Monacora przerobionego (DIY) na przełącznik źródeł (wstawiony przełącznik). LC-31 ma dwa wejścia bezpośrednie XLR i dwa wejścia separowane transformatorami umożliwiające podłączenie urządzenia z wyjściami RCA lub oczywiście też XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie potrzebnie zagmatwałem, chodzi mi o zbalansowane wyjście XLR do wejścia niezbalansowanego tylko z gniazdem XLR zamiast RCA i jak podłączyć ww. wejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie potrzebnie zagmatwałem, chodzi mi o zbalansowane wyjście XLR do wejścia niezbalansowanego tylko z gniazdem XLR zamiast RCA i jak podłączyć ww. wejście.

To po prostu każdy kabel XLR - XLR. Gniazdo wejściowe niezbalansowane XLR oczywiście musi być odpowiednio podłączone wg liku wyżej. Połączenie ma cechy połączenia RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymaga transformatora symetryzującego (kiepski element)

 

Co jest złego w trafie Lundahla albo Sowtera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu każdy kabel XLR - XLR. Gniazdo wejściowe niezbalansowane XLR oczywiście musi być odpowiednio podłączone wg liku wyżej. Połączenie ma cechy połączenia RCA.

 

Chyba działa, połączyłem pin 1 z pin 3 na wejsciu.

 

Na razie nic nie brumi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w trafie Lundahla albo Sowtera ?

Samo trafo. Popatrz na zniekształcenia podawane przez Monacora dla 5V (1%) napięcia wejściowego. Układ elektroniczy przy tym napięciu nie miałby jeszcze żadnych zniekształceń. To oczywiście nie są te trafa wymienione przez Ciebie. Jak chcesz dyskutować na temat tych w/w to musisz zamieścić ich metryki (parametry). Może te wymienione przez Ciebue są dobre ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj

Podałem tylko co pisze Monacor w parametrach transformatorów symetryzujących. Sam ich nie mierzyłem. Trafo to kiepski element elektroniczny, ale oczywiście można go używać. Sam ich używam. Oczywiście przy mniejszych napięciach wejścowych ni podaje Monacor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak samo jak tranzystor.

 

A już wzmacniacz operacyjny to w ogóle dno.

Masz jakieś porównanie tych trzech elementów elektronicznych (trafo, tranzystor, wzmacniacz operacyjny) ?

Moim zdaniem trafo jest najgorsze, ale mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

Porównanie nauszne. Miałem DAC, w którym były wzmacniacze operacyjne w stopniu analogowym. Grało słabo. Zmieniłem na dyskretne tranzystory - grało trochę lepiej. Wyrzuciłem wszystko i podłączyłem transformatory Hammond prosto do nóg scalaka - zagrało znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie nauszne. Miałem DAC, w którym były wzmacniacze operacyjne w stopniu analogowym. Grało słabo. Zmieniłem na dyskretne tranzystory - grało trochę lepiej. Wyrzuciłem wszystko i podłączyłem transformatory Hammond prosto do nóg scalaka - zagrało znacznie lepiej.

A odsłuchowy test porównawczy zrobiłeś prawidłowo technicznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo trafo. Popatrz na zniekształcenia podawane przez Monacora dla 5V (1%) napięcia wejściowego. Układ elektroniczy przy tym napięciu nie miałby jeszcze żadnych zniekształceń. To oczywiście nie są te trafa wymienione przez Ciebie. Jak chcesz dyskutować na temat tych w/w to musisz zamieścić ich metryki (parametry). Może te wymienione przez Ciebue są dobre ?

 

Pytałem o konkretnych producentów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

0.03% to chyba dobry wynik stosując układ na opampie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.03% to chyba dobry wynik stosując układ na opampie.

Dobry.

 

Nie.

Dlaczego nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie bawiłem się w "odsłuchowe testy porównawcze", różnica miedzy trafem i resztą była taka, że głuchy by usłyszał.

To nie chodzi o to żeby "głuchy" usłyszał tylko żeby to usłyszał "ślepy" ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tu rozstrzygamy: wynik pomiaru czy polecamy koledze jakieś rozwiązanie, skuteczne, nieskomplikowane i dobrze grające. Trafo wg mnie to najlepsze rozwiązanie. Tylko nie jest tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tu rozstrzygamy: wynik pomiaru czy polecamy koledze jakieś rozwiązanie, skuteczne, nieskomplikowane i dobrze grające. Trafo wg mnie to najlepsze rozwiązanie. Tylko nie jest tanie.

W wydaniu prezentowanym wyżej ('dvfsys') nie jest drogo 32 zł/szt. W tej firmie jest więcej takich gadżetów opartych o transformator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jak już pisałem rozwiązany - po prostu podłączam jako RCA tyle że na gnieździe XLR - nic nie szumi itp.

 

Jako żeby nie zakładać 100x tematów o małych błachostkach, czy któryś z kolegów mógłby mi wytłumaczyć dlaczego na bezpiecznikach (4x2A i 1x 6.3A) ktoś zamontował równolegle rezystory 100R/15W??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

To nie chodzi o to żeby "głuchy" usłyszał tylko żeby to usłyszał "ślepy" ;-)

 

Usłyszał. Tylko nie według "poprawnej technicznie" metody, tylko normalnie, po prostu siedząc przed kolumnami.

 

Trafo wg mnie to najlepsze rozwiązanie. Tylko nie jest tanie.

W wydaniu prezentowanym wyżej ('dvfsys') nie jest drogo 32 zł/szt

 

Moim zdaniem też jest to najlepsze rozwiązanie. Tanie trafo nie jest dobre, dobre nie jest tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszał. Tylko nie według "poprawnej technicznie" metody, tylko normalnie, po prostu siedząc przed kolumnami.

Takim systemem nie możesz być pewny co usłyszałeś.

Tanie trafo nie jest dobre, dobre nie jest tanie.

Kup sobie drogie. Będziesz przekonany że jest lepsze od taniego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

Dlaczego próbujesz mi sugerować, że nie wiem, co słyszę? Nie podbudujesz w ten sposób swojej "pozycji" na tym forum. Doświadczenia i osłuchania mi nie brakuje, a twoje sugestie są co najmniej niesmaczne.

 

Drugi wers i znów niedwuznaczna sugestia. Nie wiesz nawet, z kim rozmawiasz, jakim sprzętem pomiarowym dysponuję i jakie mam doświadczenie w tym temacie, a piszesz w ten sposób. To świadczy źle o tobie, nie o mnie.

 

Widzę, że mam do czynienia z człowiekiem przekonanym o swojej wyższości i nieomylności, traktującym innych z góry. Dalsza rozmowa jest bezcelowa, żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz cały tor zbalansowany a na końcu podajesz na końcówkę pojedyńczy sygnał to w ten sposób nie wykorzystujesz zalet przesyłu zbalansowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematy już zdesymetryzował sygnał więc chyba nie ma sensu prowadzenia dalszej jałowej dyskucji, wyjdzie z tego awantura.

 

W wydaniu prezentowanym wyżej ('dvfsys') nie jest drogo 32 zł/szt. W tej firmie jest więcej takich gadżetów opartych o transformator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mam pojęcia jaki efekt soniczny dadzą trafa Monacora, nigdy ich nie używałem dlatego też sugerowałem Lundahla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.