Skocz do zawartości
IGNORED

Zbalansowane wyj. XLR do niezbalansowanego wej. XLR


Marek.S

Rekomendowane odpowiedzi

nigdy ich nie używałem dlatego też sugerowałem Lundahla.

To są dobre trafa.

Żeby je porównać z tymi od Monacora trzeba zrobić prawidłowy technicznie odsłuchowy test porównawczy i będzie wszystko jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego próbujesz mi sugerować, że nie wiem, co słyszę?

Test porównawczy wykonany bez przestrzegania procedur technicznych rzadko prowadzi do prawidłowych wniosków, a Kolega sugeruje opisami wyżej że takich procedur nie przestrzega.

Nie podbudujesz w ten sposób swojej "pozycji" na tym forum.

Absolutnie nie mam takiego celu. Nie zleży mi żeby przekonywać tych którzy nie chcą być przekonani i wolą robić wszystko po swojemu.

Doświadczenia i osłuchania mi nie brakuje, a twoje sugestie są co najmniej niesmaczne.

Sugestia wykonania odsłuchowego testu porównawczego prawidłowo technicznie jest "niesmaczna" ? Dlaczego ?

Widzę, że mam do czynienia z człowiekiem przekonanym o swojej wyższości i nieomylności, traktującym innych z góry.

Nigdy nie zamierzałem okazywać nikomu swojej wyższości, ale nie mogę zrozumieć niechęci wielu forumowiczów do prawidłowych technicznie odsłuchowych testów porównawczych, które jako jedyne mogą dać wiarygodne wyniki porównania (określić różnice pomiędzy sprzętami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

Drogi kolego, różnica jest taka, jak słuchanie, nie przymierzając, radiobudzika w porównaniu do systemu hifi. Usłyszała to absolutnie każda osoba, która miała okazję gościć w moim pomieszczeniu, nie ważne jak oba odsłuchy były odległe w czasie. Podkreślę jeszcze raz: nie mówimy o żadnych subtelnościach, mówimy o różnicach ogromnych. O jakich zatem mówisz prawidłowych wnioskach, prawidłowościach technicznych, o jakiej wiarygodności? Czy naprawdę uważasz, że konieczny jest stoper, by porównać czas podróży Londyn - Moskwa Fiatem 126p i odrzutowcem?

 

Sugerowanie, że ja i moi goście musimy spełniać jakieś wydumane wymagania, żeby odróżnić brzmienia w tak oczywisty sposób różne, jest co najmniej niesmaczne, jeśli nie obraźliwe. Pożegnałem się z tobą, więc proszę, byś nie pisał do mnie i nie zmuszał do wracania do tematu. Myślę, że ustosunkowałem się do twoich wypowiedzi jasno i liczę, że nie będziesz nadal dopytywał o sprawy oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich zatem mówisz prawidłowych wnioskach, prawidłowościach technicznych, o jakiej wiarygodności?

To naprawdę tak trudno zrozumieć dlaczego odsłuchowy test porównawczy powinien podlegać procedurom technicznym ? Tu na forum było już to wielokrotnie opisywane ze szczegółami technicznymi.

Czy naprawdę uważasz, że konieczny jest stoper, by porównać czas podróży Londyn - Moskwa Fiatem 126p i odrzutowcem?

Głupszego porównania nie czytałem tu na forum. Poza tym po co Ci "stoper" ? Masz zrobić odsłuchowy test porównawczy. Jak usłyszysz różnice to z ciekawości możesz wykonać pomiary dlaczego je usłyszałeś. Zwłaszcza jak różnice są "ogromne".

Myślę, że ustosunkowałem się do twoich wypowiedzi jasno i liczę, że nie będziesz nadal dopytywał o sprawy oczywiste.

Te sprawy może są oczywiste dla Ciebie, ale daj innym spojrzeć na nie we własny sposób. Może nie wszyscy uważają, że odsłuchowe testy porównawcze mogą odbywać się bez zachowania zasad technicznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

To naprawdę tak trudno zrozumieć dlaczego odsłuchowy test porównawczy powinien podlegać procedurom technicznym ?

 

To naprawdę tak trudno zrozumieć, że pewne rzeczy są oczywiste? Widać tak dalece wątpisz w swój narząd słuchu :-) Może czas dla ciebie na zmianę hobby?

 

Głupszego porównania nie czytałem tu na forum.

 

To, że czegoś nie zrozumiałeś, nie znaczy, że to coś jest głupie. Reszty nie dopowiem.

 

Z "ciekawości", proszę byś zamieścił tutaj "prawidłową techniczne procedurę odsłuchowego testu porównawczego" radiobudzika oraz systemu klasy hi-end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę tak trudno zrozumieć, że pewne rzeczy są oczywiste?

Np. co jest oczywiste ? Oczywiście rozmawiamy o porównaniu odsłuchowym.

Widać tak dalece wątpisz w swój narząd słuchu

Nie wątpię, ale wiem jaki jest wpływ różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych wpływających na odbiór bodźców dźwiękowych przez nasz organizm i dziwią się że wielu ludzi tu piszących nie chce tych zjawisk (niekorzystnych z punktu widzenia porównania odsłuchowego) ograniczyć przy odsłuchach porównawczych. Już było wiele zdań na ten temat na forum napisanych.

To, że czegoś nie zrozumiałeś, nie znaczy, że to coś jest głupie. Reszty nie dopowiem.

Od tego jest forum żeby ludziom tu piszącym objaśniać jak czegoś nie rozumieją. Jaki związek ma podróż Fiatem 126p i odrzutowcem oraz stoper do porównań sprzętu ? Objaśnij chociaż w przenośni, bo stwierdzenie że to dotyczy ogromu różnicy między tymi dwoma środkami wykonania pewnej czynności to za mało. W sprzęcie takie różnice nie występują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

Np. co jest oczywiste ?

 

Dla ciebie widocznie nic. Na wszystko musi być procedura.

 

dziwią się że wielu ludzi tu piszących nie chce tych zjawisk (niekorzystnych z punktu widzenia porównania odsłuchowego) ograniczyć

 

Ja natomiast się dziwię, że potrzebujesz procedur do stwierdzenia różnic, które stwierdzają natychmiast nawet osoby nieosłuchane, a jednocześnie jesteś obecny na forum o tematyce audio.

 

W sprzęcie takie różnice nie występują.

 

Słyszałem już systemy audio różniące się jak dzień i noc, dlatego uważam, że powyższe stwierdzenie wynika z braku doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko musi być procedura.

Na odsłuchowy test porównawczy jak najbardziej jest potrzebna procedura w celu zapewnienia stałych/powtarzalnych warunków odsłuchu/testu. To chyba oczywiste.

Słyszałem już systemy audio różniące się jak dzień i noc, dlatego uważam, że powyższe stwierdzenie wynika z braku doświadczenia.

Nie byłeś ciekawy żeby dojść jakie czynniki techniczne, akustyczne, biologiczne były odpowiedzialne za te różnice ? Co z Ciebie za hobbysta ;-) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

Na odsłuchowy test porównawczy jak najbardziej jest potrzebna procedura w celu zapewnienia stałych/powtarzalnych warunków odsłuchu/testu. To chyba oczywiste.

 

Nawet w jednym miejscu nie mówiłem o teście porównawczym, to chyba oczywiste. To ty zacząłeś o testach i tylko ty o nich mówisz.

 

Nie byłeś ciekawy żeby dojść jakie czynniki techniczne, akustyczne, biologiczne były odpowiedzialne za te różnice ?

 

Kiedyś byłem, ale od lat to wiem, więc teraz już mnie to nie ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w jednym miejscu nie mówiłem o teście porównawczym, to chyba oczywiste.

Bez prawidłowego technicznie odsłuchowego testu porównawczego porównanie jest nic nie warte. To chyba oczywiste.

To ty zacząłeś o testach i tylko ty o nich mówisz.

Myślę że warto o tym dyskutować. To rozwija wiedzę o tym hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

Bez prawidłowego technicznie odsłuchowego testu porównawczego porównanie jest nic nie warte. To chyba oczywiste.

 

Ale tylko dla ciebie :-) Inni potrafią wysnuć prawidłowe wnioski bez twojej procedury.

 

Myślę że warto o tym dyskutować.

 

Ale jakoś nikt nie chce. Pozostał ci monolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko dla ciebie :-) Inni potrafią wysnuć prawidłowe wnioski bez twojej procedury.

Czy ja Kolegę do czegoś zmuszam ? Skoro logika podpowiada Koledze inne zachowania/procedury w czasie porównań odsłuchowych, to należy stosować takie które uważa się za słuszne. Mogą być takie nie związane techniczne z porównywanymi urządzeniami.

Ale jakoś nikt nie chce.

Bo tu nie ma o czym dyskutować. Należy działać i wyciągać wnioski. Ci co zastosują stałe procedury przy porównaniach będą prawie zawsze wyciągać prawidłowe wnioski a ci co nie będą ich stosować trochę sobie pobłądzą wydając często bez sensu kasę na złudzenia. Oczywiście złudzenia też bywają przyjemne i kto wie może warto za nie płacić ?

Pozostał ci monolog.

Nie zauważyłem żebym prowadził monolog choć oczywiście ta dyskusja jest nie na temat (temat wątku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

Myślę że warto o tym dyskutować.

Bo tu nie ma o czym dyskutować.

Żelazna konsekwencja.

ci co nie będą ich stosować trochę sobie pobłądzą wydając często bez sensu kasę na złudzenia

Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak powiadomić wszystkich klientów, że błądzą i wydali bez sensu kasę. Dziwne, bo jeszcze ani jeden nie był niezadowolony.

Nie zauważyłem żebym prowadził monolog

W temacie procedur odsłuchowych mówisz sam do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelazna konsekwencja.

Ci co rozumią po co są procedury nie potrzebują dyskusji, ci co nie rozumią powinni dyskutować, ale nie za długo bo to do niczego nie prowadzi. Najlepszy jest test praktyczny. Po nim zrozumienie tematu jest dużo lepsze.

 

W temacie procedur odsłuchowych mówisz sam do siebie.

Możliwe, nie mam statystyk. Pewnie Kolega wie lepiej :-) . Jednego dyskutanta mam na pewno.

 

Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak powiadomić wszystkich klientów, że błądzą i wydali bez sensu kasę.

Nie ma takiej potrzeby. Każdy wydaje pieniądze według swojego uznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I właśnie na tym się skupiam. Nie na "procedurach", tylko na wrażeniach, bo do tego służy sprzęt audio - do przekazywania wrażeń i emocji. Niektórzy to ROZUMIEJĄ.

Jeszcze raz, test porównawczy bez zachowania procedur technicznych jest nic nie wart. Oczywiście takie też można robić, ale to strata czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - nie było i nie miało być żadnego testu porównawczego, proszę, zrozum to w końcu.

To oznacza że prawie na pewno nie było prawidłowej oceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego się, na własny użytek, trzymaj.

Życzę miłego słuchania.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy jest wersja dla audiofili..?

 

Ja znowu chciałbym zmienić wyjście z preampu z niezbalansowanego na zbalansowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie na wzmacniaczach operacyjnych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (drv136 ina134)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to zrealizować na dwóch trafach

Np. to jako rozwiązanie zewnętrzne :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to zrealizować na dwóch trafach

 

Rozwiązanie na trafach daje większe zniekształcenia, ale mimo to brzmi dobrze. mam na sprzedaż parę lundahl ll1517. Wymagają one sygnału o bardzo niskiej impedancji wyjściowej (ok 10R) i obciążenia na wyjściu trafa 600R. Można ro zrobić rezystorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość audiosynergia

(Konto usunięte)

Hammond 140PEX, którego już wklejałem. Transformator specjalnie do tego celu stworzony, doskonale brzmiący, umożliwiający podwyższenie, jak i zmniejszenie sygnału. W "maksymalnej" opcji ma 55H indukcyjności.

 

http://pl.mouser.com/ProductDetail/Hammond-Manufacturing/140PEX/?qs=XJfXErqHgA6euY7m4QowzQ%3D%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.