Skocz do zawartości
IGNORED

Zbalansowany DAC do APS AEON


Szukacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję zbalansowanego DACa z regulacją głośności do aktywnych monitorów APS Aeon. Chciałbym żeby DAC był jak najbardziej transparentny i niczego mi w brzmieniu nie zmienił. Cena do 3 tys. Poproszę o propozycje warte odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio gd nfb28. Ma analogową regulacje głośności na drabince rezystorowej. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego. Jak upolujesz używane nfb 10es3. To też warto od 28 różni się brakiem wejść analogowych reszta ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Hegel HD20 nie lepszy?

Bez jaj.

Raz cena wyższa.

Dwa gówniane usb pracujące w trybie synchronicznym.

Trzy nie wygodna regulacja głośności tylko na pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD20 do NFB28 to raczej słabe porównanie.

Również polecam Audio Gd - ewentualnie 10ES3.

Przy głównym źródle USB warto pomyśleć nad wymianą układu VIA na Amanero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj.

Raz cena wyższa.

Dwa gówniane usb pracujące w trybie synchronicznym.

Trzy nie wygodna regulacja głośności tylko na pilota.

 

Wszystkie te trzy argumenty są moim zdaniem nietrafione.

Z drugiej ręki można go kupić grubo poniżej 3000.

USB wcale nie jest gówniane, u mnie jakość bdb, ale i tak wolę coax i tego używam.

Poza tym sterowanie pilotem głośności i nawet przerzucanie utworów + pauzowanie i wznawianie odtwarzania

nazywasz niewygodą??? To lepiej łazić co chwila do DAC i ręcznie tym sterować?

 

Ale z tego co widzę Audio GD też ma pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , podlaczam sie do pytania bo tez szukam jakiegos daca z regulacja glosnosci i xlr do 3000zl. Na alle jest Wadia 121 , sluchal ktos :-) ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój łańcuch to PC -> (usb) M-DAC -> APS AEON i generalnie sterowanie głośnością z pilota jest niezastąpione ! Dodatkowo używam listwy master/slave i jak włączam M-DACa to od razu odpalają się monitory. Analogicznie jest z wyłączaniem ... Takie zestawienie jest dla mnie bardzo optymalne i wystarczające lecz szukam 3 w 1 gdyż posiadam słuchawki i nie chcę kilku klocków na stoliku. Rozważam OPPO HA1 i AUDIO-GD NFB27 (trochę inny przedział cenowy). Moją uwagę szczególnie zwróciło OPPO ponieważ jego funkcjonalność wręcz powala i posiada taki mały bajer, że można go włączyć i wyłączyć z pilota, a bardzo mało sprzętów ma taką możliwość. Cykam jeden przycisk i włącza się DAC, monitory. Z telefonu cykam drugi guziczek i włącza się PC (wol) i foobar odpala z autostartu, którego też można sterować telefonem :) Niestety nie słuchałem jeszcze tych sprzętów ale na tę chwilę biorę pod uwagę tylko to.

 

@Different

 

Czy da się wcisnąć Amanero do NFB27 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotiva DC-1 Stealth, u mnie pracuje z Klasikami. Cena około 450$ za nowy sprzęt, sterowanie z pilota, przedwzmacniacz i wzmak słuchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uźywam sprzętu studyjnego do odsłuchu z racji zawodu ale z ciekawości zacząłem szukać. Wpadłem na taką propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W studio używa się wiele kontrolerów ale prawie żaden nie ma pilota do głośności i często mają wiele zbędnych jak na warunki domowe funkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio Stream Magic 6, 6v2 lub CXN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do NFB-28 czy 10es3 jedną z największych ich zalet jest ich analogowa regulacja głośności. W tej cenie nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem. Jest idealny balans między kanałami od najniższej głośności. Ja nie lubię regulacji cyfrowej nawet jeśli jest zrealizowana dobrze to jednak jest to ingerencja w sygnał cyfrowy i nie mamy już bit perfekt.

Oba wymienione przeze mnie daci mają sterowanie z pilota ale w odróżnieniu od takiego Hagela hd20 da się bez niego korzystać ze wszystkich funkcji dac. No i mamy prawdziwe wyjścia zbalansowane a nie ich imitacje w postaci gniazd xlr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do NFB-28 ....

 

Ależ ci naganiacze natrętni są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ci naganiacze natrętni są.

Piszę o tym co mam lub miałem z tym styczność. A że jakiś czas temu też zastanawiałem się nad rozwiązaniem takim jak autor tematu dlatego mam na ten temat swoje zdanie. A co do nazwania mnie "naganiaczem" może jakieś dowody na to proszę.

To że forum jest zbudowane po to by ułatwić sprzedaż to żadna tajemnica ale traktowanie każdej wypowiedzi jako próba naciągania to przegięcie w drugą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.