Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do stereo


piorasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z powodów akustycznych byłem zmuszony wymienić kolumny podłogowe na podstawkowe (szczegóły w "o mnie").

Magnaty na których teraz słucham mają (jak na monitorki) całkiem niezły bas aczkolwiek przy niektórych realizacjach czuję niedosyt.

Dlatego od kilku dni chodzi mi po głowie czy nie dokupić dobrego subwoofera. Mam dla niego miejsce gdzie nie powinno być odbić fal jak to działo się w przypadku podłogówek.

Pytanie więc czy ma to sens ? Czy nie stracę przy takiej konfiguracji innych walorów mojego zestawu ?

 

Jeśli miało by to sens to jaki subwoofer polecacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ostateczny efekt zależy od wielu czynników, przede wszystkim jednak od akustyki pomieszczenia. Coraz częściej dobry subwoofer jest stosowany w systemach hi-fi, wypełniając delikatnie brzmienie dobrej jakości dolnymi rejestrami.

W Twoim przypadku spójrz proszę na subwoofery marki REL, to idealne rozwiązanie do zaawansowanych systemów hi-fi. Są bardzo szybkie, dokładne, świetnie kontrolują bas. To zdecydowanie najlepsze subwoofery do muzyki na świecie zdaniem moim oraz większości specjalistów i użytkowników.

Z naszej strony jeśli masz wątpliwości, nie ma żadnego problemu z wypożyczeniem subwoofera do przetestowania w Twoim salonie. Zapraszam serdecznie, wtedy sam przekonasz się, czy jest to brzmienie, które szukałeś.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz suba : aktywnego, firmy produkującej kolumny, z głośnikiem do przodu, średnica głośnika 25 cm lub więcej, moc wzmacniacza min 60 W RMS ale im więcej tym lepiej, w obudowie zamkniętej.

Najlepiej postawić go na wprost przed miejscem odsłuchowym, w połowie drogi między monitorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak kolega przede mna piasal, do stereo zdecydowanie odudowa zamnkieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

miałem Rela T5 na wypo, hmmm, osobiście "nie polecam", nie dlatego, że jest zły, nie nie, ale efekt finalny wydawał się..ciut sztuczny, nie-muzyczny do końca. Cały przekaz nie był 100% spójny.

 

Myślę, że monitory Paradigm dałyby Ci masę, jakiej szukasz. Zamiast suba prędzej poszukałbym też modyfikacji DAC-iem jakimś, jak Aune s16, Music Hall 25.3, Hegel hd20 lub ewentualnie Myryad z20. To wg mnie ciut bardziej "naturalne" rozwiązanie problemu. SM6 jest dobry, ale jego wymiana może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amiast suba prędzej poszukałbym też modyfikacji DAC-iem jakimś, jak Aune s16, Music Hall 25.3, Hegel hd20 lub ewentualnie Myryad z20. To wg mnie ciut bardziej "naturalne" rozwiązanie problemu. SM6 jest dobry, ale jego wymiana może pomóc

Tak na poważnie? Brak basu załatwi wymiana dac?

Trochę powagi.

 

A tak na poważnie to miałem rel t5 fajny szybki sub no małego pomieszczenia. Jest jeden problem z każdym subem w małym pomieszczeniu akustyka, którą trzeba opanować inaczej nigdy nie będziesz zadowolony z efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do stereo mam właśnie T5. Gra on w 25 m2 i jest wg mnie 100% spójny z monitorami. Faktycznie trzeba popracować nad akustyką ale efekt finalny jest piorunujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Tak na poważnie? Brak basu załatwi wymiana dac?

Trochę powagi.

 

A tak na poważnie to miałem rel t5 fajny szybki sub no małego pomieszczenia. Jest jeden problem z każdym subem w małym pomieszczeniu akustyka, którą trzeba opanować inaczej nigdy nie będziesz zadowolony z efektu.

sprawdź :), ja zakładam, że nie chodzi o sam "bas", tylko pewien ciężar dźwięku, masę, dociążenie. Owszem, sprawdziłem, na poważnie DAC może pomóc. Na forum jest wielu wszystkowiedziących z góry negatywnie nastawionych "mocarzy" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, sprawdziłem, na poważnie DAC może pomóc. Na forum jest wielu wszystkowiedziących z góry negatywnie nastawionych "mocarzy" ;p

Pomoże tak samo jak zabawa z kablami.

Zapomniałem że na forum żyjemy w alternatywnej rzeczywistości gdzie nie działają prawa fizyki a własne doświadczenia są cnotą większą niż zdrowy rozsądek.

 

Wracając do subwoofera, to te domowe wg. mnie mają jedną wadę nie mają filtra górnoprzepustowego na monitory. Utrudnia to idealne "zszycie" pasma. Do tego głośniki są bezsensownie obciążane sygnałem, którego i tak poprawnie nie są w stanie odtworzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale komplikujecie. Niech autor postu w własnych warunkach domowych sprawdzi kilka naszych propozycji i sam podejmie decyzję. Są salony, które śmiało wyślą nam po wpłacie na konto każą " zabawkę "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za porady. Ostatecznie szybki szpil - kupiłem REL T5. Na razie podłączyłem i gra.

Pozostaje kwestia regulacji. Pobawię się. A może jakieś sugestie ze strony użytkowników w/w ?

Jak macie poustawiane crossover i volume ? U mnie wydaje się na początek dobrym ustawieniem obu potencjometrów w pozycji na godz. 12.00.

Ja na razie jestem w fazie testów. I może jakaś sugestia jakiegoś utworu do odsłuchu, który będzie dobry do regulacji.

Wiem, że z pozoru wydaje się to łatwe aczkolwiek chyba nie do końca.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mam Castle Knight2. Czy jest sens kupować do nich suba, czy też może wymienić na większe. Pokój ma 16m2, 3 m wysokości i jest dosyć dobrze wytłumiony. Słucham wszystkiego z przewagą muzyki akustycznej. Brakuje mi trochę masy w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem tej płyty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Pomoże tak samo jak zabawa z kablami.

Zapomniałem że na forum żyjemy w alternatywnej rzeczywistości gdzie nie działają prawa fizyki a własne doświadczenia są cnotą większą niż zdrowy rozsądek.

 

Wracając do subwoofera, to te domowe wg. mnie mają jedną wadę nie mają filtra górnoprzepustowego na monitory. Utrudnia to idealne "zszycie" pasma. Do tego głośniki są bezsensownie obciążane sygnałem, którego i tak poprawnie nie są w stanie odtworzyć.

kable to podstawa, szkoda czasu na niepotrzebne dyskusje z niedowiarkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie? Brak basu załatwi wymiana dac?

Trochę powagi.

Ja dam propozycję innego kolegi kablarza "trzeba zmienić na lepszy kabel sieciowy i będzie walić jak z subwoofera" Oczywiście bez subwoofera :)

 

Jak macie poustawiane crossover i volume ? U mnie wydaje się na początek dobrym ustawieniem obu potencjometrów w pozycji na godz. 12.00.

Ja na razie jestem w fazie testów. I może jakaś sugestia jakiegoś utworu do odsłuchu, który będzie dobry do regulacji.

Wiem, że z pozoru wydaje się to łatwe aczkolwiek chyba nie do końca.....

I takie łatwe nie będzie, bo jak już tu kolega wspomniał nie masz możliwości odcięcia dolnego pasma tych kolumn, ale z uwagi że to monitory można próbować ustawić odcięcie suba poniżej tego, co są w stanie przenieść w miarę liniowo te głośniki, płyta testowa i do dzieła :) oczywiście to i tak będzie tylko proteza, ale są szanse że się wstrzelisz w opad charakterystyki kolumn. Najgorsze co można zrobić to właśnie ustawić na pałę wtedy często się okazuje, że podbijesz jakieś pasmo i to będzie dudniło sub swoje, a kolumny swoje. Nie zapomnij ustawić też fazy! To bardzo ważne, żeby w miejscu podziału była zgodna, najlepiej mieć płynną regulację fazy w subie, 0 - 180 może nie być wystarczające choć to nie reguła, bo zależy od konkretnych kolumn, pomieszczenia itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie najlepsze subwoofery do muzyki na świecie zdaniem moim oraz większości specjalistów i użytkowników.

Super żart, nieźle się uśmiałem :) Najlepsze na świecie są inne suby, ale takich marek na pewno nie sprzedajecie. Z komercyjnych subów Rel jest dobry ale też są marki, które robią lepsze suby od Rela za mniejsze pieniądze. T5 jest super i się opłaca jeśli ktoś potrzebuje małego suba, ale im dalej w las, wyżej z ceną to u Rela zaczyna się ostry zjazd z opłacalnością zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejscu podziału była zgodna, najlepiej mieć płynną regulację fazy w subie, 0 - 180 może nie być wystarczające choć to nie reguła, bo zależy od konkretnych kolumn, pomieszczenia itd.

 

No właśnie jak to jest z tą fazą ? U mnie wydaje się bez różnicy pomiędzy 0 a 180.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz fazę sam? Najlepiej mieć kogoś do pomocy, kiedy już dobierzesz podział w subwooferze ustawiasz na generator tą częstotliwość i słuchasz poziomu głośności, następnie kiedy sygnał leci... druga osoba przestawia Ci fazę, Twoim zadaniem jest ocena, kiedy dana częstotliwość będzie najgłośniejsza i właśnie to będzie faza zgodna, oczywiście inne poboczne częstotliwości też będą zależne, bo to wynika ze stromości filtrów w subie i tego że monitory nie są przycięte, co może właśnie rodzić problemy z doborem fazy do szerszego spektrum.

 

A i najważniejsze widzisz, sygnał z suba i kolumn czyli poziom głośności w czasie sprawdzania fazy musi być w miarę identyczny, żeby nie było tak, że sub gra o wiele głośniej niż kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając cały ten temat znów przychodzi jeden wniosek, sub (głosnik stricte efektowy do kina)pasuje tak do stereo jak kwiatek do kożucha.

Ileż to już było tematów o tym i zawsze wnioski płynęły te same. Pytanie tylko skąd u niektórych taka potrzeba udowadniania sobie, że "u mnie musi zadziałać" skoro tyle razy się to u innych nie sprawdziło?

 

Żaden sub nie jest naturalnym kompanem brzmieniowym do zestawu stereo. Zawsze wystąpią jakieś "kwiatki" w postaci opóźnień, zbyt małej lub zbyt dużej ilości niskich, kompletnego niezgrania z pozostałym pasmem itd.

Nie lepiej dołożyć do lepszej klasy monitorów odsłuchowych te wydane na sub pieniądze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam parę słów o swoim doświadczeniu z subem. Ze dwa lata temu szukałem suba wyłącznie do kina domowego, interesował mnie taki, który by w miarę kontrolował to, co się z niego wydobywa ale i miał sporą moc. Szukałem też takiego, na którym dałoby się słuchać muzyki (koncerty, a i w filmach jest dużo znakomitej muzyki). Szkoda mi było na ten cel 5-ciu tysięcy na REL czy Velodyne, dlatego kupiłem tani Jamo Sub 660 (zamknięty 12" z membraną bierną) za 1,5tys.zł. Myślę, że jest jak najbardziej wart uwagi. Pracuje w 44-ro metrowym salonie i mocy mu nie brakuje. Atak, szybkość i kontrola - co najmniej przyzwoite. Porównując do konkurencji ogólnie wart chyba więcej niż jego cena. Schodzi niżej, niż deklaruje producent (sięga rejonów 20Hz -6dB) i potrafi w tym pomieszczeniu wywołać imponujące ciśnienie akustyczne. Ale to nie jest jeszcze to, co w nim najlepsze.

Największą dla mnie wartością w tym subie jest możliwość płynnej regulacji fazy 0-180 oraz pokrętło Boundary Gain Compensation, którym zmienia się charakterystykę w zależności od odległości umiejscowienia suba od ściany lub kąta pomieszczenia, co daje możliwość eliminacji rezonansów bez potrzeby przesuwania suba i zmniejszania jego głośności. Natomiast płynna regulacja fazy plus filtr dolnoprzepustowy daje możliwość dokładniejszego zszycia suba z kolumnami. Oczywiście pokrętłami fazy i boundary należy kręcić zdalnie z miejsca odsłuchowego przy pomocy drugiej osoby.

 

Jak już wcześniej justas32 pisał, do słuchania muzyki należy suba koniecznie umieścić na środku, pomiędzy kolumnami nieznacznie bliżej linii kolumn - wbrew opiniom, że sub może stać gdziekolwiek z powodu promienistego rozchodzenia się niskich tonów. Niestety słychać kierunek skąd dochodzi bas i jak sub stoi z boku czy w kącie to nieprzyjemnie zaburza przekaz muzyczny. Druga sprawa to rozbieżności czasowe. Niskie tony mają najniższą prędkość rozchodzenia zatem stawiając suba po środku mamy największą szansę na spójność czasową przy klasycznym stereo bez potrzeby stosowania procesora dźwięku czy amplitunera.

 

Z wad jakie zauważyłem w tym subie to niewyłączalna funkcja oszczędzania energii, co powoduje samoczynne wyłączenie się suba po kilku minutach braku występowania informacji na najniższym paśmie w filmie czy muzyce. Sub się oczywiście sam włącza po usłyszeniu sygnału przeznaczonego dla niego jednak traci się początek i atak uderzenia, wybuchu itp. kosztem rozruchu suba. Na szczęście daje się to obejść małym tuningiem. Inna niedogodność to zbyt duży minimalny zakres filtra - od ok. 60Hz, co pomniejsza dokładność zszycia częstotliwościowego z kolumnami podłogowymi. Należy wówczas stosować filtr zewnętrzny.

 

Na koniec dodam, iż trzeba nieźle się natrudzić by sub zagrał poprawnie w stereo i uważam go za zło konieczne, którego najlepiej się wystrzegać do granic możliwości, a w kinie domowym.. ujdzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym dla siebie miał wybierać jakieś subwoofery, to coś z :

1500 Array, Synthesis S2S-EX ... na 15''-tkach, lub na 18''-tkach; Synthesis S1S-EX, czy starsze suby B460 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

…albo Ultima Rhythm2 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tańszych mógłby ujść Wilson Audio WHOW (Wilson High Output Woofer) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z większych 4688 TCB (Triple Chamber Bandpass™) subwoofer :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

131210134219_1_98074.jpg

 

19617426639_7e167971f6_b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie tony mają najniższą prędkość rozchodzenia zatem stawiając suba po środku mamy największą szansę na spójność czasową

 

Prędkość dźwięku w powietrzu jest stała (340 m/s - pomijając zmiany ciśnienia i temperatury), więc między bajki można włożyć powyższe uzasadnienie.

 

Tak, bez porządnego basu nie ma stereo. Jeśli mamy monitory, to najlepiej odciąć je powyżej częstotliwości strojenia bas refleks, żeby nie buczało. Subwoofer nie buczy, bo nawet jeśli ma otwór, to najczęściej jest on tak nisko strojony, że rzadko kiedy się odezwie.

 

Dla testu suba najlepiej postawić PRZY miejscu siedzenia, obok siebie. Jeśli potrafimy uzyskać bas idealny, to to samo trzeba zrobić w innym położeniu, gdy już wiemy, że jest to możliwe. Chyba, że ktoś jest w stanie zostawić go na stałe przy fotelu, to robota skończona :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wszelkie porady. Udało mi się go wyregulować tak że dźwięk mi bardzo odpowiada. Jeszcze tylko dobrze wygrzać i powinno być OK.

 

Tak, bez porządnego basu nie ma stereo. Jeśli mamy monitory, to najlepiej odciąć je powyżej częstotliwości strojenia bas refleks, żeby nie buczało. Subwoofer nie buczy, bo nawet jeśli ma otwór, to najczęściej jest on tak nisko strojony, że rzadko kiedy się odezwie.

I możesz to dokładniej opisać ? Ba za bardzo nie rozumiem tego zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kolumnę z otworem (tunelem), to przyłóż ucho do niego - usłyszysz niskotonowy dźwięk. Jak łatwo stwierdzić nie pochodzi on z głośnika, przez co ma swój osobliwy charakter. Zwykle uważamy go za wadę, bo to jedna nuta spełniająca rolę rozciągnięcia basu. Z powodu innego charakteru powstawania dźwięku nie wygasa tak szybko jak sama membrana (mamy przeciągnięty, rozlazły bas). Pozwolenie subwooferowi grać w tym rejonie (ok. 40-60 Hz) zamiast kolumn głównych likwiduje problem. Dlatego subwoofer najlepiej dostrajać powyżej 60 Hz i poniżej 100 Hz (tu kończy się kolista, bezkierunkowa fala). Problemem jest to, że dzisiejsze suby nie przewidują odcięcia satelit. Wtedy cała zabawa bierze w łeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość dźwięku w powietrzu jest stała (340 m/s - pomijając zmiany ciśnienia i temperatury), więc między bajki można włożyć powyższe uzasadnienie.

 

Gdzieś kiedyś tu tak pisano o tym basie, nigdy nie sprawdzałem tej tezy aż do teraz. Faktycznie prędkość całego pasma akustycznego jest stała zakładając niezmienność temperatury, ciśnienia i składu nośnika (powietrza).

 

Dla testu suba najlepiej postawić PRZY miejscu siedzenia, obok siebie. Jeśli potrafimy uzyskać bas idealny, to to samo trzeba zrobić w innym położeniu, gdy już wiemy, że jest to możliwe. Chyba, że ktoś jest w stanie zostawić go na stałe przy fotelu, to robota skończona :)

Tutaj jednak nadal upieram się przy konieczności postawienia suba po środku między kolumnami - aby uzyskać ład na scenie i spójność czasową jeśli nie dysponujemy procesorem dźwięku z możliwością ustawienia opóźnień. Należy zadbać by odległości wszytkich przetworników od głowy słuchacza były równe, aby wszystkie składowe pasma docierały do uszu w tym samym czasie. Pozostawienie suba przy fotelu bez procesora dźwięku zatem będzie mało fortunne.

 

Krąży też jeszcze po ludziach porada, jak ktoś rozmyśla gdzie postawić suba by uzyskać jak największe natężenia dźwięku z niego to najlepiej postawić go w miejscu odsłuchowym i przejść się po pomieszczeniu w poszukiwaniu najlepszego basu, a następnie zamienić się z subem miejscami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.