Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do stereo


piorasz

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jednak nadal upieram się przy konieczności postawienia suba po środku między kolumnami - aby uzyskać ład na scenie i spójność czasową jeśli nie dysponujemy procesorem dźwięku z możliwością ustawienia opóźnień. Należy zadbać by odległości wszytkich przetworników od głowy słuchacza były równe, aby wszystkie składowe pasma docierały do uszu w tym samym czasie. Pozostawienie suba przy fotelu bez procesora dźwięku zatem będzie mało fortunne.

Można się z tym zgodzić, dlatego że różne odległości kolumn od subwoofera będą skutkować różnymi przesunięciami fazowymi, procesor niweluje te różnice, stąd czasem odległości jakie ustawia kalibracja nie są rzeczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś tu tak pisano o tym basie, nigdy nie sprawdzałem tej tezy aż do teraz. Faktycznie prędkość całego pasma akustycznego jest stała zakładając niezmienność temperatury, ciśnienia i składu nośnika (powietrza).

 

 

Tutaj jednak nadal upieram się przy konieczności postawienia suba po środku między kolumnami - aby uzyskać ład na scenie i spójność czasową jeśli nie dysponujemy procesorem dźwięku z możliwością ustawienia opóźnień. Należy zadbać by odległości wszytkich przetworników od głowy słuchacza były równe, aby wszystkie składowe pasma docierały do uszu w tym samym czasie. Pozostawienie suba przy fotelu bez procesora dźwięku zatem będzie mało fortunne.

 

Krąży też jeszcze po ludziach porada, jak ktoś rozmyśla gdzie postawić suba by uzyskać jak największe natężenia dźwięku z niego to najlepiej postawić go w miejscu odsłuchowym i przejść się po pomieszczeniu w poszukiwaniu najlepszego basu, a następnie zamienić się z subem miejscami :)

 

Ja miałem trochę mało czasu aby dokładnie potestować rożne miejsca ustawienia suba. Napewno będę się jeszcze bawił. Jak pisałem wyżej wstępny efekt jest dla mnie zadowalający. Nie czuję żadnych opóźnień czy niespojnosci dźwięków. Tak naprawdę do niektórych realizacji muzycznych w ogóle sub mi niepotrzebny ponieważ moje kolumny całkiem dobrze sobie radzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę do niektórych realizacji muzycznych w ogóle sub mi niepotrzebny ponieważ moje kolumny całkiem dobrze sobie radzą.

No tak, Twoje kolumny mają imponującą charakterystykę jak na monitory..Tak się właśnie zastanawiałem, czy sub im do końca potrzebny... Mam nadzieję, że w końcu uda mi się ich gdzieś posłuchać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit

Mam nadzieję, ze się nie nabijasz bo powszechnie wiadomo, ze charakterystyka tych kolumn wg specyfikacji jest mocno naciągnięta.

Ja nie mam żadnych narzędzi aby zrobić pomiar jak jest na prawdę z tym pasmem przenoszenia ale i też nie mam takiej potrzeby. Ja słucham naprawdę bardzo dużo muzyki a nie oglądam wykresy. Na chwilę obecną odpowiada mi mój system a dodając do niego suba to już naprawdę jestem w siódmym niebie. Sub u mnie (moim zdaniem) jest najtańszym kompromisem dla drobnych niedostatków w niższych rejestrach. Używam go z wielką rozwagą aby nie "przedobrzyć". Testowałem ostatnio przeróżne kable w tym naprawdę drogie i nie dały mi tyle co ten sub.

 

Acha i jeszcze jedno. Jak kiedyś będziesz miał okazje odsłuchu tych kolumn nowych to nie sugeruj się bardzo ostrą górą . One tak grają tylko przez około 120 h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit

Mam nadzieję, ze się nie nabijasz bo powszechnie wiadomo, ze charakterystyka tych kolumn wg specyfikacji jest mocno naciągnięta.

No wiesz.. jak mogłeś tak pomyśleć? Odkąd znam Twoją opinię na temat tych monitorów szukam okazji by je posłuchać. Znam kilka produktów Magnata i zazwyczaj nie kłamali z opisem charakterystyki.

Jak byś chciał pobieżnie sprawdzić charakterystykę bez dodatkowego sprzętu wystarczy wypalić z sieci jakąś płytę testową (np. car audio) z sygnałami co kilka Hz na basie. Kolumnę na środek pokoju i słuchasz jej z odległości jednego metra, wyłapiesz na ucho kiedy bas ucichnie o 3, 6 i więcej dB od osi głównej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho, widzę, że się spóźniłem i już Kolega przepłacił

 

w taki razie tylko porada - warto spróbować ustawienia w polu bliskim takiego jak zaleca HSU Research:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i odsłuch i pomiary pokazują, że to najlepsze ustawienie do muzyki

 

pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mam Castle Knight2. Czy jest sens kupować do nich suba, czy też może wymienić na większe. Pokój ma 16m2, 3 m wysokości i jest dosyć dobrze wytłumiony. Słucham wszystkiego z przewagą muzyki akustycznej. Brakuje mi trochę masy w brzmieniu.

 

Czy nikt nie pomoże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. To Ty musisz wiedzieć, która opcja jest lepsza. Przekonać się o niej możesz jedynie po odsłuchu. Wypożycz z salonu suba np T5 i sam się przekonaj. Jak to nie będzie to, spróbuj z większymi paczkami. Co do podłogówek to się nie znam. Preferuję monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podstawkowce, które zzgodnie z prawami fizyki, nie schodzą zbyt nnnisko ;-) Mam też subwoofer, który w kinie mnie całkowicie zadowala, jednak od pewnego czasu chodzi mi po głowie zamiana pojedynczego sub'a na parę "sub-podstawek" pod moje glosniki. W związku z tym, że większość cczasu ich pracy przeznaczona jest na mmuzykę, zastanawiam się nad glosnikami ok 25cm w obudowach zamkniętych. Sądzę, że do muzyki to lepszy pomysł jak pojedynczy sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że do muzyki to lepszy pomysł jak pojedynczy sub.

 

niekoniecznie, to zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego jak nisko schodzą głośniki główne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.